Şimdi Ara

avea internet hız testi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
4
Favori
21.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • az önce bir deneme yaptım speed test ile; avea da hız 5200 lerde iken aynı telefonda "s2" aynı yerde turkcelde hız 2300 lerde idi avea çok iyi dedim mi hayır tabiki. niye mı? turkcellde bir sayfaya tıkladığımda max 3 sn de girerken aveada neredeyse ekran ışığı kapaniyordu bazen. 7 sn yi bulduğu oluyordu. turkcell Facebook te donanımhaberde bariz daha hızlıydı te gerçektende internette gezinirken keyif aldım oysa avea da böyle değildi her tıklamamdan sonra bekledim. Bir kandırmaca olduğu kesin, 5 mbit lik bir internet bir mobil sitede bu kadar yavaş olamaz zaten. Avea nın 5200 mbit interneti beni tatmin etseydi kalırdım ama tatmin etmedigi için turkcelle geçeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prestiggge -- 14 Ocak 2013; 16:19:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• avea dayken wap apn ile baglaniyorsaniz internet apn ile baglanin.

• quote:

Orijinalden alıntı: boyzof

avea dayken wap apn ile baglaniyorsaniz internet apn ile baglanin.

bu konuda bir bilgim yok s2 kullanıyorum nasıl yapabilirim ayarları?

• telefonunuzdan ayarlar > kablosuz ve ağ ayarlari > mobil ağlar > erisim noktası isimleri ne bakın

• quote:

Orijinalden alıntı: boyzof

telefonunuzdan ayarlar > kablosuz ve ağ ayarlari > mobil ağlar > erisim noktası isimleri ne bakın

internet işaretliymiş zaten hocam. hız kötü maalesef

• aveanin mi hizi kotu yapmayin ben bimcelliyim bimcell aveaya bagli ve hizli bir sekilde baglaniyorum

• ben de avea arkadaşımda türksel var ikimizde de samsun galaxy es3 var sürekli olarak hız testi yapıyoruz avea her zaman turkcellden en az 2 kat daha hızlı çıkıyo sayfa açma indirme hepsinde avea acik ara hizli çıkio turkcell avea'nın yanından da hikaye. dün istiklal caddesinde tünelde hız testi yaptım avea 10 megabit turkcell 2 megabit çıktı

• Avea'nın mı hızı kötüymüş. Güldürmeyin beni. En hızlı İnternet açık ara Avea'da. Haksızlığın bu kadarı da olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakerim1976

Avea'nın mı hızı kötüymüş. Güldürmeyin beni. En hızlı İnternet açık ara Avea'da. Haksızlığın bu kadarı da olmaz.

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Ali

az önce bir deneme yaptım speed test ile; avea da hız 5200 lerde iken aynı telefonda "s2" aynı yerde turkcelde hız 2300 lerde idi avea çok iyi dedim mi hayır tabiki. niye mı? turkcellde bir sayfaya tıkladığımda max 3 sn de girerken aveada neredeyse ekran ışığı kapaniyordu bazen. 7 sn yi bulduğu oluyordu. turkcell Facebook te donanımhaberde bariz daha hızlıydı te gerçektende internette gezinirken keyif aldım oysa avea da böyle değildi her tıklamamdan sonra bekledim. Bir kandırmaca olduğu kesin, 5 mbit lik bir internet bir mobil sitede bu kadar yavaş olamaz zaten. Avea nın 5200 mbit interneti beni tatmin etseydi kalırdım ama tatmin etmedigi için turkcelle geçeceğim

ilk olarak aynı telefonda avea ile söylediğiniz sitelere girip daha sonra aynı telefon ile türkcell hat ile mi denediniz. eğer böyle yaptıysanız telefonun önbeliğinden dolayıda böyle bir durum ile karşılaşmış olabilirsiniz. bu testi kusursuz yapmak istiyor iseniz hiç kullanılmam aynı model iki telefonda bu işlemi yapabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: byds24

quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Ali

az önce bir deneme yaptım speed test ile; avea da hız 5200 lerde iken aynı telefonda "s2" aynı yerde turkcelde hız 2300 lerde idi avea çok iyi dedim mi hayır tabiki. niye mı? turkcellde bir sayfaya tıkladığımda max 3 sn de girerken aveada neredeyse ekran ışığı kapaniyordu bazen. 7 sn yi bulduğu oluyordu. turkcell Facebook te donanımhaberde bariz daha hızlıydı te gerçektende internette gezinirken keyif aldım oysa avea da böyle değildi her tıklamamdan sonra bekledim. Bir kandırmaca olduğu kesin, 5 mbit lik bir internet bir mobil sitede bu kadar yavaş olamaz zaten. Avea nın 5200 mbit interneti beni tatmin etseydi kalırdım ama tatmin etmedigi için turkcelle geçeceğim

ilk olarak aynı telefonda avea ile söylediğiniz sitelere girip daha sonra aynı telefon ile türkcell hat ile mi denediniz. eğer böyle yaptıysanız telefonun önbeliğinden dolayıda böyle bir durum ile karşılaşmış olabilirsiniz. bu testi kusursuz yapmak istiyor iseniz hiç kullanılmam aynı model iki telefonda bu işlemi yapabilirsiniz.

önce turkcell sonra avea yı denedim

• Bu forumda Turkcell ve Vodafone ile bu hızları görebildik de Avea kullanıcıları nedense bi 16 mbit'lik speedtest ekran görüntüsü koyamadı. Bi koysalar da gözümüz gönlümüz açılsa.

avea internet hız testi
  • Bulunduğum ilçede avea nın hızı, ötekileri 3 e katlıyor.
  • Avea ile şimdi test yaptım telefondan. Download : 5.2 Upload : 1.1 çıktı. Yere göre değişiyor benim memnuniyet. Bazı yerde hiç girmiyor. Fakat çektiği yerde de istediğim diziyi, videoyu youtube'da HQ mod açıkken izliyorum kasmadan. Dizimag'dan hiç donmadan seyrediyorum. Fakat bazen de 1 mb lık dosyayı indirmem 1-2 dk sürüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alican09turk

Bu forumda Turkcell ve Vodafone ile bu hızları görebildik de Avea kullanıcıları nedense bi 16 mbit'lik speedtest ekran görüntüsü koyamadı. Bi koysalar da gözümüz gönlümüz açılsa.

avea internet hız testi

Ben koyardım ama telefonum bunu hızı desteklemiyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noxco

quote:

Bu forumda Turkcell ve Vodafone ile bu hızları görebildik de Avea kullanıcıları nedense bi 16 mbit'lik speedtest ekran görüntüsü koyamadı. Bi koysalar da gözümüz gönlümüz açılsa.

avea internet hız testi

Ben koyardım ama telefonum bunu hızı desteklemiyor :)

Ben iphone 5 kullanan Avea'lılardan da böyle bir ekran görüntüsü göremedim ne yazık ki, ya iPhone 5 kullanan pek Avea'lı yok, ya Avea dual carrier olayını henüz çözebilmiş değil, ya da bu hıza ulaşan Avea'lılar forumda pek yok ya da koymaya üşeniyorlar. Bi koysalar da Avea da hakikaten hızlıymış diyelim :)

• Başka yerlerde nasıl bilmiyorum ama, 4s ile hız testlerini koymuştum. Turkcell ve vodafone 4 ü bile geçmezken, avea 7 ve üstü hızda bizim buralarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noxco

Başka yerlerde nasıl bilmiyorum ama, 4s ile hız testlerini koymuştum. Turkcell ve vodafone 4 ü bile geçmezken, avea 7 ve üstü hızda bizim buralarda.

Yüksek hızlara ulaşan bir cihazda (43.2 mbit) hız testi gerçekleştirmek en mantıklısı bence. Çünkü işin teknik kısmını tam olarak bilmiyorum ama Turkcell çift taşıyıcı kullanan cihazlara daha fazla bant genişliği sağlıyor olabilir ya da buna benzer bir şey. iPhone 4'te 7.2 mbit, 4S'te 14.4 mbit sınırı vardı. iPhone 5 ise şu anda Türkiye'de bile olmayan hızları destekliyor. Haliyle bu hızlara ulaşabiliyoruz. iPhone 5 kullanan biri Turkcell yavaş demez, çift taşıyıcı destekli olmayan bir cihaz kullanan biri Turkcell yavaş diyebilir. Reklamlarda Turkcell şu kadar hızlı derken zaten testler en yüksek hıza sahip modemlerle yapılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alican09turk -- 13 Ocak 2013; 12:12:22 >

• Ben az once avea ya gectim vodafone den. internet hizimi test ettim dowload 12 Mbps upload 4Mbps idi. gayet hizli luleburgazda.
  • quote:

avea internet hız testi

Merhaba,

Arkadaşıma ait telefonla Erzurum'da aldığımız test sonuçları ekran görüntüsündeki gibi;

avea internet hız testi

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.