Şimdi Ara

KEPLER BOOST REHBER (GTX 600 Series) BIOS MOD için PM atınız.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
7
Favori
5.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kepler de overclock baya değişti birçok algoritmaya bağlı olarak overclock ediliyor artık gtx 600 serisi kartlar ve forumda bunu anlamayan insanlar var bu yüzden umarım bu konu yararlı olur bazılarına.

KEPLER BOOST REHBER
    ------------------------------------- ------------------------------------- -------------------------------------
    Öncelikle Precision X 3.0.4 tavsiye ediyorum en iyi perogram bu kepler için.

Bilmeniz gerekenler:

1) Voltaj ayarı yapmaya gerek yok, voltaj ayarladığınızı zannediyorsunuz ama hayır min voltajı ayarlıyorsunuzdur kart zaten kendi voltajı max 1175 e çekiyor zaman zaman. voltaj defaultta kalacak.
    2) Kepler Overclock ta bileceğiniz şey kart stock oalrak diyelimki 980 mhz e çıkıyor boost clocku, ama oyun içi bu rakam 1124 mhz lere kadar gider yani eğer sıcaklı kve güç değerleri tutuyorsa kart zaten kendini aşırı OC ediyor.
    3) 70 dereceden sonra kart hıznı -13 düşürtüyor, eğer yeterli power target yoksa hızını yükseltmiyor, verdiğiniz boost unda üzerine çıkıyor olabilir hızı eğer sıcaklık ve power tutuyorsa.

Yapacağınız şeyler:

1) ilk önce poweri max a çekin 122% ? sonra test edin bakalım kart boost max kaça çıkacak ve seyredecek ?
    2) yeterli değil mi ? o zaman gpu offseti +50 şer artırın ve yine test edin.. stabiltie ve aldığınız perf. nasıl ?
    3) hata mı verdi -25 azaltın yine test edin.

4) daha sonra memory offseti +100 yükseltin. test edin
    5) hatamı verdi -25 azaltın test edin.

!: MEM lere OC ihmal etmeyin.. kepler daha çok burdan kazanıyor ama mem lere yapılan fazla OC gpu OC stabiltiesini bozabiliyor.. ince denge var.
    ------------------------------------- ------------------------------------- -------------------------------------

en basitinden anlatmaya çalıştım.. bunun dahada profesyonel rehberi var isteyene verirm ama ingilizce.
    bunun dıişında bu kartlara fan hızını açan, voltajını yükselten, powerini yükselten online bios mod yapan siteler var, bisunuzu upload ediyorsunuz değerlri değiştirp modlu biosunu alıyorsunuz.. yine isteyene link verebilirim. (fakat kepler eksi mimari kadar sağlam değil yükske volt konusunda vs. kartın ömrünü baya yiyor ve bozulan kart vakalrına rastlyıoruz nette)

Full Guide:http://www.overclock.net/t/1265110/the-gtx-670-overclocking-master-guide
    BIOS MOD:http://www.overclock.net/t/1289489/gtx-600-series-unlocked-voltage-bios-downloads-and-tools
    ONLINE BIOS MOD (Mod your own BIOS !):http://www.v3dt.com/nvidia/600/

konuya sizinde bildiğiniz yeni bilgiler ve detaylar ekleyebilirim... sadece yorum atın yeter.

edit: BIOS MOD yaptırtırım sadece PM atınız stock bios ile birlikte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 11 Nisan 2013; 11:28:23 >

• yararlı bir konu, teşekkürler
  • Çok işime yarayacak tam aradığım şey teşekkürler
  • Test için GPU-z deki render testi yeterlimidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flyingpig

Test için GPU-z deki render testi yeterlimidir?

3d mark 11 ve ardından heaven yapılmalı test için.
  • elinize sağlık çok güzel bir paylaşım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R-10 -- 12 Ocak 2013; 11:53:03 >
  • 70 derecenin altında tutmak önemli.. (çok olmasada) bunu sağlamak için şöyle referans olmayan kart yeterde artar fakat referans kartınız varsa 80 derece görürsünüz AUTOda bunu fan curve ile ayarlarsanız:
    50 derecede 50% 60 derece 60% 70 derece 75% ve .. diye ayarlarsanız ve iyide bir kasa sağoutmanız varsa kart 69 derece yi zar zor görüyor.
  • Güzel.
  • Benim karta power limit ancak %114 olabiliyor

gpuyu 50mhz daha artırabiliyorum oyun içinde gpu boost ile birlikte 1260a kadar çıkıyor ama 50mhzyi 60 yapınca hata veriyor sanırım benim kartın son sınırı bu normar şarlat altında

bellekleri +500mhz artırabiliyorum oyunlarda ve test programlarında sıkıntı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

70 derecenin altında tutmak önemli.. (çok olmasada) bunu sağlamak için şöyle referans olmayan kart yeterde artar fakat referans kartınız varsa 80 derece görürsünüz AUTOda bunu fan curve ile ayarlarsanız:
    50 derecede 50% 60 derece 60% 70 derece 75% ve .. diye ayarlarsanız ve iyide bir kasa sağoutmanız varsa kart 69 derece yi zar zor görüyor.

1080 mhz / 6508 mhz de bf %90 fan ile 60 derece kalıyor bende
  • paylaşım için sagol
  • quote:

70 dereceden sonra kart hıznı -13 düşürtüyor

bununla ilgili bir resmi bir bilgi varmı?
  • şöyle bişey elde ettim ama sizce nasıl?

• quote:

Orijinalden alıntı: somek

şöyle bişey elde ettim ama sizce nasıl?

Bence iyi değil ama sen bilirsin yinede
  • quote:

quote:

alıntı: somek

öyle birşeyi elde etmek kolay program açık kart boşta 1500 de yaparsın önemli olan o hızlarda kart ile test alınıyormu oyun oynanıyormu bunu ispat et

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan0101 -- 17 Ocak 2013; 17:31:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: shadow99tr

quote:

70 dereceden sonra kart hıznı -13 düşürtüyor

bununla ilgili bir resmi bir bilgi varmı?

100% vardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: DUKES

quote:

Bence iyi değil ama sen bilirsin yinede

aynen iyi değil kartın ömrü için.. 1410 MHz de çalışıyormu birde o da var.. çoğu gtx 670 1300 den sonra bios mod istiyor tabi yine kartın ömründne fena yiyor.. ana mesajda bashettiğim gibi kepler de bu durum daha vahim.

1260 MHz leri aşmama şartıyla OC lu kullanbilirsin.

• 670 DCU II 1080 mhz / 6508 mhz de %70 fan ile render testleri ve BF 3'te 50 dereceyi geçmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Flyingpig -- 17 Ocak 2013; 20:31:03 >
  • GTX 670 OC dan anlayanlar baksın

OC denemem:

quote:

122% POWER
    +130 GPU (+140 ve +150 olmuyor volt istiyor ya da power)
    +200 MEMORY (+300 olmuyor volt istiyor ya da power)

10,260 kusur graphics score alıyorum.

nasıl iyi midir GTX 670 için ? yorumlar ?
    gtx 460 ta 900/2100 yapınca süper deniliyordu.. 670 için durum nedir ?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EDIT: ADAPTİVE VSYNC AÇIK UNUTMUŞUM !
    Graphics Score 10259

Graphics Test 1 47.03 FPS
    Graphics Test 2 47.42 FPS
    Graphics Test 3 63.87 FPS
    Graphics Test 4 31.59 FPS

http://www.3dmark.com/3dm11/5663573

kart 70 dereceyi geçmedi fan 80% FULL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 23 Ocak 2013; 2:01:23 >

• quote:

GTX 670 OC dan anlayanlar baksın

OC denemem:

quote:

122% POWER
    +130 GPU (+140 ve +150 olmuyor volt istiyor ya da power)
    +200 MEMORY (+300 olmuyor volt istiyor ya da power)

final:http://www.3dmark.com/3dm11/5659962

10,060 kusur graphics score alıyorum.

nasıl iyi midir GTX 670 için ? yorumlar ?
    gtx 460 ta 900/2100 yapınca süper deniliyordu.. 670 için durum nedir ?

kötü.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.