Şimdi Ara

Nikkor lensler nasıl üretiliyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nikkor lensler nasıl üretiliyor ?

Dünyanın en büyük optik üreticilerinden Nikon, Nikkor lenslerinin nasıl üretildiği konusunda bir video yayınladı. 

Yakın zamanda 75 milyonuncu Nikkor lensini üreten Nikon, objektiflerinin nasıl üretildiğini merak edenler için bir video yayınladı. Video Nikon'un bir lens üretim fabrikasında Nikon D800 aracılıyla çekilmiş.

Daha önce resmi destek sayfasına gelen " Lensimi Nasıl Temizlemeliyim ? sorusuna verdiği lensinize nefes vermeniz lensininiz ön elementine zarar verebilir cevabı ile gündeme gelen Nikon'un harika optiklerini nasıl ürettiğini aşağıdaki videodan görebilirsiniz. İyi seyirler;

• Başlıkta "Nikor" yazıyor. Düzeltmelisiniz :)

• Pardon lensin adını yazmıssınız. Tamam kalsın böyle :D

• Ocakta yapıyolarmış :)

• Başlığı görünce cahilliğimden "Nikon yazacaklarına Nikkor yazmışlar" diyecektim, farklı bir markaymış :)

• quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

Başlığı görünce cahilliğimden "Nikon yazacaklarına Nikkor yazmışlar" diyecektim, farklı bir markaymış :)

Hocam aslında tam olarak farklı bir marka değil, nikkor; nikon'un üretmiş olduğu lenslerin markası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agules -- 10 Ocak 2013; 23:51:36 >
  • zoom nikkor u bilmeyen ne yapsın garibim
  • quote:

Orijinalden alıntı: seboist64

Güzel video, Canonunkini hatırlattı Biraz daha detaylı süreç için;

Abi izledim gerçekten çok emek var, verilen parayı hak ediyor doğrusu.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

quote:

Orijinalden alıntı: seboist64 Güzel video, Canonunkini hatırlattı Biraz daha detaylı süreç için;
    Abi izledim gerçekten çok emek var, verilen parayı hak ediyor doğrusu.

illa sidik yarışı yaparım diyorsun yani :D Kanonun kini hatırlat mış mış kanon sanki çok farklı bi proses uyguluyo , üç aşağı beş yukarı aynı aşamalar işte arkadaşım suyu ne bulandırıyorsun yok yere

Ben bu alanda cahilim, ne demek istediğinizi bile anlamadım!!!

• Hiçbişey anlamadım başta çakıl taşı gibi buğulu camlar sonda cillop gibi parıldayan son halinin kenardan uzaktan gösterilmiş hali bukadar gizlenecekse hiç çekmelerine gerek yoktu aslında ama bir yandan japonlardaki bu gayreti gördükçe imreniyorum aynısı neden benim milletimde yok.

• ilginç

• Eski bir demir atölyesi bulduk hemen arkadaşlarla lens üretimine başlıyoruz.

Önecelikle evimizdeki cam bardakları eriterek işe başlayacağız, eğer tutarsa yatırım yapıp camı topraktan üreteceğiz, manevi desteğinizi bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.f.y.

Eski bir demir atölyesi bulduk hemen arkadaşlarla lens üretimine başlıyoruz.

Önecelikle evimizdeki cam bardakları eriterek işe başlayacağız, eğer tutarsa yatırım yapıp camı topraktan üreteceğiz, manevi desteğinizi bekliyoruz.

Merhaba, ben Nikon Türkiye Bölge Temsilcisi Süleyman Ryu,

18-55 lenslerimizi size yaptırmayı düşünüyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crosshair

quote:

Orijinalden alıntı: a.f.y.

Eski bir demir atölyesi bulduk hemen arkadaşlarla lens üretimine başlıyoruz.

Merhaba, ben Nikon Türkiye Bölge Temsilcisi Süleyman Ryu,

18-55 lenslerimizi size yaptırmayı düşünüyoruz.

18-55 mi? Her türlü yaparız

hatta direkt cam bardağın altını koysakta olur ( olum arif bardağın altındaki "paşabahçe" yazısını silmemişsin, bütün fotoğraflarda fonda paşabahçe yazısı çıkıyor )

Şaka şaka, mevcut kit lensleriniz çok kaliteli.

Amaaa biz çok daha iyisini yaparız, değil mi arif

Hatta destek verin biz işe direk topraktan girelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.f.y. -- 11 Ocak 2013; 10:38:30 >

• şimdi bu videodan şu sonuçta çıkabilir. her lens aynı kalitede olmayabilir. Bu kadar işçilik olduğunu bilmiyordum. teşekkürler video için.

• Lens üretiminin başlangıcı burası mekanik kısmı yani,daha sonra bir çok elektronik makina ile ince ayarlar yapılıyor lenslere,bu şekilde fırından çıktığı gibi sıcak sıcak gelmiyor makinelerinize.

• Şu cümleye istemsiz güldüm: "" Lensimi Nasıl Temizlemeliyim ? sorusuna verdiği lensinize nefes vermeniz lensininiz ön elementine zarar verebilir cevabı ile gündeme gelen Nikon'un harika optiklerini nasıl ürettiğini aşağıdaki videodan görebilirsiniz"
  • video'dan anladigim nikkor lensleri cok karanlik ortamlarda urettikleri oldu

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.