Şimdi Ara

Ainol ve Ramos'un en buyuk kazigi. Cortex A5 islemciyi A9 olarak satiyorlar. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
3
Favori
18.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SerkanMutlu

abime söyledim nasip olur elime geçtiğinde ilk incelemeyi ben yaparım inş...

Incelemenizi heyecanla bekliyorum hocam. Ilk olmasada mutlaka bir inceleme yapin. Kullanici yorumlari en onemli kriterdir bu tabletlerde. Ozellikle pil omru testi bekliyorum.

Incelemeniz oldugunda banada Pm ile haberdar ederseniz sevinirim. Bazen forumu takip edemiyorum, mail olarak alayim. Pipo M9 cok merak ettigim bir tablet acikcasi. Inceleme cok memnun eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Vendetta

Bi arkadas bana bunu onerdi
    http://www.buyincoins.com/new_en/details/7-ainol-novo7-venus-myth-quad-core-1-5ghz-android-4-1-tablet-pc-16gb-wifi-ips-product-25705.html
    max bütce 260 tl ne alayım

Kotu bir oneri. Bu yazdiklarimizdan sonra kesinlikle bu islemciyi tasiyan urunler almayin. Illaki ainol alacaksaniz novo 7 fire alin. Eski seri olmasina ragmen daha hizli. Baska markalara yonelecekseniz yukarida onerilerim var. Basligi tamamen okuyun.

• quote:

Orijinalden alıntı: nagasadow82

quote:

http://www.buyincoins.com/new_en/details/7-ainol-novo7-venus-myth-quad-core-1-5ghz-android-4-1-tablet-pc-16gb-wifi-ips-product-25705.html

Kotu bir oneri. Bu yazdiklarimizdan sonra kesinlikle bu islemciyi tasiyan urunler almayin. Illaki ainol alacaksaniz novo 7 fire alin. Eski seri olmasina ragmen daha hizli. Baska markalara yonelecekseniz yukarida onerilerim var. Basligi tamamen okuyun.

http://www.pandawill.com/ployer-momo7-talent-tablet-pc-rk3066-android-41-7-inch-hd-ips-screen-16gb-p69801.html

7'' tablet arıyorum..uygun fıyata ne dersın ıyı tercıh olurmu?

bu fıyata yakın 7'' onerebılecegın baska tablet varmı?

agır oyun oynamayacam..10.1 almıstım asırı buyuk geldı 7'' gayet ıdeal..

• quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

quote:

quote:

http://www.pandawill.com/ployer-momo7-talent-tablet-pc-rk3066-android-41-7-inch-hd-ips-screen-16gb-p69801.html

Rk3066 islemci kullanan ve diger ozellikleride iyi olan bir tablet fazlasiyla isinizi gorur.

Yuandao N70Hd ovulmus ki ozellikleri cok iyi urunun. Bunuda alabilirsiniz. Hatta Yuandao son donemlerde en kaliteli cin tabletlerini ureten firma gibi. Bu anlamda en iyisi bile bu olabilir.

Ployer Momo 7 de guzel tablet. Ama usb yuvasi bazen yerinden cikabiliyor. Bu nedenle yuandao n70 hd diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nagasadow82 -- 29 Mart 2013; 23:58:42 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Rk3066 islemci kullanan ve diger ozellikleride iyi olan bir tablet fazlasiyla isinizi gorur.

Yuandao N70Hd ovulmus ki ozellikleri cok iyi urunun. Bunuda alabilirsiniz. Hatta Yuandao son donemlerde en kaliteli cin tabletlerini ureten firma gibi. Bu anlamda en iyisi bile bu olabilir.

Ployer Momo 7 de guzel tablet. Ama usb yuvasi bazen yerinden cikabiliyor. Bu nedenle yuandao n70 hd diyorum

tamamdır hocam aklımda en ufak tereddut kalmadı..actıgım konuda @Grace arkadasımızda n70hd onermıstı..sorun cıkmazsa bugun veya yarın sıparısı verıyorum :) ınsallah sorunsuz gelır kullanırım..

www.buyincoins.com da bıldıgın bır ındırım varmı hocam?

• peki hangisi??
    Window N90FHD 9.7 inch mi yoksa hyundai X900 9.7ınch mi?Tabi Nextway F9X de kafa karıştırıyor.Buda seçenekler arasında.Artık bir karar vermeliyim ve bu kararım işlemci hızı pil ömrü ve WİFİ çekim gücü ile öne çıkan modelden yana olacaktır.Yardımcı olabilirmisiniz bana.
  • peki hangisi??
    Window N90FHD 9.7 inch mi yoksa hyundai X900 9.7ınch mi?Tabi Nextway F9X de kafa karıştırıyor.Bu da seçenekler arasında.Artık bir karar vermeliyim ve bu kararım işlemci hızı pil ömrü ve WİFİ çekim gücü ile öne çıkan modelden yana olacaktır.Yardımcı olabilirmisiniz bana.
  • Yuandao, N70HDAC adında, Ainol ve Ramos'un da kullandığı Actions ATM 7029 çipset kullanan bir tablet piyasaya sürmüştür. Bazı satıcılar RK3188 olarak belirttiler, her ne kadar çoğu düzeltse de yine de haberdar edelim.

N70HDAC, ACtions ATM7029
    N70HDRK, Rockchip RK3188 Henüz piyasaya sürülmedi, N70HDAC ilk çıktığında AliExpresste RK3188 olarak satıldı. DragonDevs forumundan bir üye bu hataya düşüp tableti aldı ancak iade etmedi daha sonra. Çektiği inceleme videolarını aşağıdan görebilirsiniz.

• quote:

tamamdır hocam aklımda en ufak tereddut kalmadı..actıgım konuda @Grace arkadasımızda n70hd onermıstı..sorun cıkmazsa bugun veya yarın sıparısı verıyorum :) ınsallah sorunsuz gelır kullanırım..

www.buyincoins.com da bıldıgın bır ındırım varmı hocam?

Valla hocam ben tabletlerimi genelde aliexpress`ten Eternal Team adli saticidan alirim. Su ana kadar aldigim her urunden memnun kaldim. Buyincoinsden hicbirsey almadim acikcasi o yuzden yorum yapmayayim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: apolloapollo

peki hangisi??
    Window N90FHD 9.7 inch mi yoksa hyundai X900 9.7ınch mi?Tabi Nextway F9X de kafa karıştırıyor.Bu da seçenekler arasında.Artık bir karar vermeliyim ve bu kararım işlemci hızı pil ömrü ve WİFİ çekim gücü ile öne çıkan modelden yana olacaktır.Yardımcı olabilirmisiniz bana.

Valla hocam ben retina ekranlari performans ve pil konularindan dolayi kimseye onermiyorumm acikcasi;

Ama illaki retina ekranli tablet alacagim derseniz allwinner a31 islemcili bir tablet tercih edin derim. Zira ekran karti en iyi cin islemcisi.Retina ekrani ne kadar kaldirir bilmem ama en cok o yaklasir eminim.

Bu arada saydiginiz markalardan Nextwayi tercih edebilirsiniz. Yeni bir marka olmasina ragmen baya memnun kalinmis gibi.
  • quote:

Evet arkadaslar cok rezil bir olay.

Action Atm 7029 adli islemci 4 cekirdekli Cortex A9 olarak tanitildi. Ekran cipini basta belirmediler ama vivante GC1000 oldugu ortaya cikti ve bu nedenle kimseye tavsiye edilmedi. Ama daha kotusu var. Islemcide Cortex A9 degilmis, Cortex A5 mis. Slatedroid adli forumda kullanicilar bu olayi cozdu. Su an bu tabletleri satan hic bir site dogru bilgi vermemekte.

Arm`in kendi sitesine bakarsak ayni saat hizinda Cortex A9 2.5 dmips performans verirken Cortex A5 1.54 dmips performans vermekte. Yani bu islemci yeni cikmasina ragmen uzunca bir sure once cikmis olan cift cekirdekli islemciler Rockchip Rk3066 ve Amlogic Aml-mx den bile daha kotu.

Ulkemizde oldukca populer olan cinli tablet ureticisi AINOL un yeni serisinde bu islemciyi kullanacak olmasi gercekten cok kotu. Bu durumda bu cippsetle cikan ve cikacak tabletler bir onceki seriden bile kat kat kotu. Ayrica Ramosda bazi tabletlerinde bu dandik islemciyi kullanacak

Ainol Novo 10 hero 2, Flame 2, Venu ve Captain modellerinden siddetle uzak durmanizi oneririm. Ainol inanilmaz korkunc bir sey yapti.
    Ayrica Ramos w31 ve ramos w41 modellerindende uzak durun
    Bu arada yalani ortaya cikaaran forumun linki;

http://www.slatedroid.com/topic/44034-atm7029-an-arm-cortex-a9-or-a5/

Edit Cotex a5 oldugu kesinlesti gibi

Vellamo sonuclari, Ozellikle metal islemci testi.

Onda V812 (4x1ghz Cortex A7) : Metal 372, HTML5 1120
    Hero ii : Metal 254, HTML5. 942
    Ployer momo8(2x1.6 ghz Cortex A9 : Metal 514, HTML5 1563

Dusuk saat hizina sahip Cortex A7 bile 2 testtede feci gecmis. Cortex A9 olsa boyle bir ihtimal yo. Cortex A5 kesinlesti iyice.

Antutuya nasil hile karistirmislar belli degil. Ama tabletin performansi cok kotu. Zaten kullanicilar tabletin genel yavasligindan killanmislar. Artik antutu sonuclarina guvenmemek lazim.

Edit...................................................

Antutu hilesi guncellemeyle cozuldu.

Urunu Antutu 3.0.3 ile 12000-14000 puan arasi almaktaydi ama diger testlerde dokulmekteydi. Antutuda sahtekarlik oldugu belliydi.

Antutu yeni guncelleme cikardi Antutu 3.1.1. ve tabletin aldigi antutu puani 6200 lere dustu.

Ainol novo 10 hero 9500 puan alirken hero 2 6200 puan aliyor artik. Kotu olmasi bir yana yalan kesinlesti. Cortex A5 islemci var.

Edit......................................................

Cin sitelerindede konu konusulmakta. Yalandan dolayi firmalar cok elestirilmekte. Su linkte pipo M9 adli tabletin review`i var ve orada Action islemcinin hile yaptigi vurgulanmis ve islemcinin cortex a9 oldugu belirtilmis. Bu islemciyi kullanan urunlerden uzak durulmasi gerektigi soylenmistir.

Site cince ama google traslte ile cevirirseniz anlasiliyor. Ayrica rk3188 islemcisinin ilk incelemesi. Bu islemci harika gorunuyor.

http://mp3.zol.com.cn/352/3529308.html

kardeş ainol nova 9 spark alınırmı onun işlemcisi gerçek mi?

• Evet Ainol Spark iyi bir islemci tasimakta. Gonul rahatligiyla alabilirsiniz.

Ama ben yinede retina ekranli tabletleri pek tavsiye etmiyorum acikcasi. Pil omru ve performansi ekrandan dolayi dusuk oluyor biraz. Dusuk cozunurluklu ve rk3188 tasiyan tabletleri alirsaniz daha memnun olabilirsiniz.

Pipo M9 ve Pipo M8 pro su anda onerebilecegim tabletlerdir.
  • Merhaba Konuyu bayağı detaylı okudum. Tavsiye ettiğin markalar yerli pazarda zor bulunuyor. Yurt dışı sitelerden alınabiliyor (Çin Markaları ). Sence Bu ürün Bu paraya değer mi ? Şimdiden teşekkürler..

--> Exper Easypad P10MAN 32GB 9.7" Tablet
  • Birde Şunlar arasında kaldım. Sanırım Bu Üçünden birini alıcam. Fiyatları da birbirine yakın 400 - 550 arası.Tavsiye ettiğin işlemcilere de sahip. Hangisini önerirdin ?

--> Casper CN.BTA-E10 10.1'' ( Bimeks'de )

--> Navitech Neotab S120 16GB 10.1 ( Hepsiburada da )

--> Exper Easypad P10MAN 32GB 9.7"
  • ya bu Ainol Novo9 Spark Quad Core A31 in antutu skoru 11465 değilmi? Bu biraz düşük değil mi?Bana yetersiz gibi geldi.Şöyle tipi novo9 gibi güzel olan retina olup tableti kasmayan pil ömrü yeterince uzun olan performansı üzmeyecek (ben oyun falan oynamam sadece wifi çekim gücü ve explorer açma ve gezinme hızından bahsediyorum)bir tablet yokmu önereceğiniz?Alayım artık lütfen bıktım araştırmaktan
  • quote:

Orijinalden alıntı: apolloapollo

ya bu Ainol Novo9 Spark Quad Core A31 in antutu skoru 11465 değilmi? Bu biraz düşük değil mi?Bana yetersiz gibi geldi.Şöyle tipi novo9 gibi güzel olan retina olup tableti kasmayan pil ömrü yeterince uzun olan performansı üzmeyecek (ben oyun falan oynamam sadece wifi çekim gücü ve explorer açma ve gezinme hızından bahsediyorum)bir tablet yokmu önereceğiniz?Alayım artık lütfen bıktım araştırmaktan

Aynı dertten bende mustaribim. Yardımcı olacak bir arkadaş aranıyor :)
  • bana buyincoins'ten 100 dolar civarına sorunsuz wi fi çekimi iyi olan tablet önerecek var mı? Allfine Fine7 Air dikkatimi çekiyor ama kararsızım.
  • atm7029 şimdi 4 çekirdekli değil mi?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.