Şimdi Ara

Yeni Renault Captur

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.429
Cevap
69
Favori
553.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ayrıca arkadaşlar aracı kötülüyorsunuz fakat bi yerede yönlendirmiyorsunuz. Bu fiyata bu donanımda bir araç gösterin ki alacak insanlarda rahat seçim yapsın. Ben araç alacağım dönemdede aynı muhabbetler dönüyordu Captur'a o kadar para verilir mi diye. İşin doğrusu verilmez fakat bu işinde bi piyasası var. bundan bir sene önce millet bu fiyatlara bi taraflarıyla gülerlerdi ama ne yazık ki bugün durumlar öyle değil ve benzer donanım ve özelliklerde başka araçlar tavsiye istendiği zaman tavsiye edilen araçlarda 5-10 bin hatta daha fazla fiyat yukarı çıkıyor. Atıyorum diyor ki x arabası daha iyi ama fiyat 10 bin fazla ver ne olacak diyor sonra adam başlıyor x i araştırmaya bu sefer başkası diyor ki x e o kadar para verilmez y aracı daha iyi ama bu seferde fiyata bindiriliyor biraz. Böyle böyle Bugatti ye kadar gider. Ben fanboy falan değilim ki zaten reno içinde fanboyluk yapılmaz sanırım fakat demek istediğim şey şu ki yeni araç alacak arkadaşlara birşeyleri söylerken bence daha dikkatli olmalıyız zira kendim o sıkıntıyı kendim çok çektim o yüzden bu kadar üstünde duruyorum. O para bu arabaya verilmez yerine aracın eksilerini söyleyin ve eğer ki aynı meblalara alternatifi varsa onu sunun. Ben kendi adıma bildiğim eksileri söyleyeyim ki alacak veya düşünen arkadaşlar daha rahat tercih yapabilsin.
    Eksiler(-)
    -Araba kolçaksız geliyor ve orjinal kolçağıda gereksiz pahalı ve kullanışsız.
    -ön koltukları yatırmak için mandal yerine çevirmeli sistem koymuşlar, kolçak takınca çokta rahat olmuyor
    -otomatik kararan dikiz aynası yok, manuel olarak yapıyor
    -orjinal geri görüş kamerası taktırmak aşırı pahalı
    -sunroof veya panaromik tavan seçeneği sunulmamış
    -Kumandadan camları ve yan aynaları kapatamıyorsun (çok lazım bir şey değil ama bazen cidden aradığın oluyor bunu acelen olduğunda veya açık unuttuğunda)
    -Aksesuar eksikliği (yeni bir araç olduğu için pek birşey bulamıyorsun)
    -Multimedya cihazda video oynatamıyorsunuz

Ortadakiler (o)
    - Aracın süspansiyonları sert yol tutuşu için
    - konsol malzemesi sert fakat kalitesiz malzeme değil (ki çoğu kişi sert malzemeyi kalitesiz olarak nitelendirse de her sert malzeme kötü değildir
    -Multimedya kumandası direksiyon arkasında (kimisine göre kullanışsız kimisine göre kullanışlı oda arada bi mesele)
    -Navigasyonu süperde değil kötüde değil fakat bazen çok detaylı bi yeri bulurken bazende çok ayyuka bi yeri bulurken zorluk çıkartıyor.
    -aracı bulmak için ışıkları yak düğmesi var kumandada fakat iç aydınlatmasını yaktığı için çok işlevsel değil
    -ses sistemi ne vasat nede çok iyi; ortalama bi dinleyiciyseniz problem olmaz.
    -kişileştirebilir ve kombinasyonlar yaratılabilir (iç ve dış mekanda farklı renk ve sticker seçenekleriyle)
    -Ön koltukların arkası plastik (çocuklu aileler için silenebilirlik ile bi avantaj kazandırıyor. Benimde köpeği olduğu için bende çok işlevsel buldum fakat bunu beğenmeyende bi grup var.
    -Eco ve hız sabitleyicisinin yeri bunu övende oldu yerende size bağlı

Artıları (+)
    -Motoru yakıt konusunda gerçekten çok iyi (çoğu insanın en çok tercih sebebi sanırım)
    -Yüksekliğine rağmen yol tutuşuyla cidden iyi
    -otomatik farlar,otomatik yağmur sensörü, arka park sensörü, asr,afu,abs, esp, hillholder, airbag, otomatik klima, elektirikli yan aynalar falan filan gibi özellikler iconda standart geliyor
    -eller serbest modu ile kartı cebinizden çıkarmanıza hiç gerek yok
    -torpido gözü yerine çekmece (bu sürücü için çok rahat oluyor fakat önde uzun boylu biri oturunca çok rahat olmuyor)
    -fermuarlı yıkanabilir koltuk kılıfları (ben ilk pek üstünde durmamıştım ama kirlenince anladım değerini
    -eco modu (ben pek kullanmıyorum ama uzun yolda %10 tasarruf yaptığı söyleniyor)
    -Multimedya (navigasyon, usb,aux,bluetooth bağlantısı, araç içi eller serbest telefon görüşmesi vs.)
    - start&stop
    -Led gündüz farı
    -viraj içi aydınlatma( sis farı ile)
    - hız sabitleyicisi
    -iki kademeli bagaj(ben nedense bunu çok sevdim, hep bagajda bulunan veya herkesin görmesini istemediğiniz şeyleri alt bölümde saklayabiliyorsunuz
    -yeterli saklama/depolama alanları kapı yanları, torpito, konsol üstü gibi alanlar testlerde beğenildi
    -Arka koltuklarda yeterli diz mesafesi
    -Ve benim için en önemlisi Euro Ncap tan 5 yıldız alarak güvenliği sağlaması. Açıkcası ben Renault olduğu için ilk duyduğumda şaşırmıştım çünkü bir çok iyi diye bildiğimiz aracın yükseltilen kriterler sonrası 5 yıldıza ulaşamamıştı.

Şimdilik aklıma bunlar geldi eksik veya fazla birşey varsa lütfen ekleyiniz veya uyarınız. Kaş yapalım derken göz çıkarmayalım doğru bilgiyi verelim. Sonuçta marketten sakız almıyor insanlar en azından onları en doğru şekilde yönlendirerek ilerde bunu veya bir başkasını aldığı için pişman olmasın. Captur süper ve eksiksiz bir araç değil ama baktığımda benim gördüğüm bu fiyata bu donanıma sunan başka bir araç yok. araç alacak arkdaşlara tavsiyemdir ki önce ne istediklerinden çok neye ihtiyaçları olduğuna karar versinler sonrada karşılaştırarak seçimlerini yapsınlar. Ve Abiii buu araba süpperrr yaa diyenede bunee yaa bu araba alınır mıı oğğluumm diyede pek bakmasınlar, üzülürler. Bende çok arada kalmıştım kaç kere vazgeçtim karar değiştirdim vs. Hangi aracı alacaksanız mutlaka bi test sürüşüne çıkın sanırım en iyi tecrübeyi o zaman kazanıyorsunuz.

• Ayrıca arkadaşlar aracı kötülüyorsunuz fakat bi yerede yönlendirmiyorsunuz. Bu fiyata bu donanımda bir araç gösterin ki alacak insanlarda rahat seçim yapsın. Ben araç alacağım dönemdede aynı muhabbetler dönüyordu Captur'a o kadar para verilir mi diye. İşin doğrusu verilmez fakat bu işinde bi piyasası var. bundan bir sene önce millet bu fiyatlara bi taraflarıyla gülerlerdi ama ne yazık ki bugün durumlar öyle değil ve benzer donanım ve özelliklerde başka araçlar tavsiye istendiği zaman tavsiye edilen araçlarda 5-10 bin hatta daha fazla fiyat yukarı çıkıyor. Atıyorum diyor ki x arabası daha iyi ama fiyat 10 bin fazla ver ne olacak diyor sonra adam başlıyor x i araştırmaya bu sefer başkası diyor ki x e o kadar para verilmez y aracı daha iyi ama bu seferde fiyata bindiriliyor biraz. Böyle böyle Bugatti ye kadar gider. Ben fanboy falan değilim ki zaten reno içinde fanboyluk yapılmaz sanırım fakat demek istediğim şey şu ki yeni araç alacak arkadaşlara birşeyleri söylerken bence daha dikkatli olmalıyız zira kendim o sıkıntıyı kendim çok çektim o yüzden bu kadar üstünde duruyorum. O para bu arabaya verilmez yerine aracın eksilerini söyleyin ve eğer ki aynı meblalara alternatifi varsa onu sunun. Ben kendi adıma bildiğim eksileri söyleyeyim ki alacak veya düşünen arkadaşlar daha rahat tercih yapabilsin.
    Eksiler(-)
    -Araba kolçaksız geliyor ve orjinal kolçağıda gereksiz pahalı ve kullanışsız.
    -ön koltukları yatırmak için mandal yerine çevirmeli sistem koymuşlar, kolçak takınca çokta rahat olmuyor
    -otomatik kararan dikiz aynası yok, manuel olarak yapıyor
    -orjinal geri görüş kamerası taktırmak aşırı pahalı
    -sunroof veya panaromik tavan seçeneği sunulmamış
    -Kumandadan camları ve yan aynaları kapatamıyorsun (çok lazım bir şey değil ama bazen cidden aradığın oluyor bunu acelen olduğunda veya açık unuttuğunda)
    -Aksesuar eksikliği (yeni bir araç olduğu için pek birşey bulamıyorsun)
    -Multimedya cihazda video oynatamıyorsunuz

Ortadakiler (o)
    - Aracın süspansiyonları sert yol tutuşu için
    - konsol malzemesi sert fakat kalitesiz malzeme değil (ki çoğu kişi sert malzemeyi kalitesiz olarak nitelendirse de her sert malzeme kötü değildir
    -Multimedya kumandası direksiyon arkasında (kimisine göre kullanışsız kimisine göre kullanışlı oda arada bi mesele)
    -Navigasyonu süperde değil kötüde değil fakat bazen çok detaylı bi yeri bulurken bazende çok ayyuka bi yeri bulurken zorluk çıkartıyor.
    -aracı bulmak için ışıkları yak düğmesi var kumandada fakat iç aydınlatmasını yaktığı için çok işlevsel değil
    -ses sistemi ne vasat nede çok iyi; ortalama bi dinleyiciyseniz problem olmaz.
    -kişileştirebilir ve kombinasyonlar yaratılabilir (iç ve dış mekanda farklı renk ve sticker seçenekleriyle)
    -Ön koltukların arkası plastik (çocuklu aileler için silenebilirlik ile bi avantaj kazandırıyor. Benimde köpeği olduğu için bende çok işlevsel buldum fakat bunu beğenmeyende bi grup var.
    -Eco ve hız sabitleyicisinin yeri bunu övende oldu yerende size bağlı

Artıları (+)
    -Motoru yakıt konusunda gerçekten çok iyi (çoğu insanın en çok tercih sebebi sanırım)
    -Yüksekliğine rağmen yol tutuşuyla cidden iyi
    -otomatik farlar,otomatik yağmur sensörü, arka park sensörü, asr,afu,abs, esp, hillholder, airbag, otomatik klima, elektirikli yan aynalar falan filan gibi özellikler iconda standart geliyor
    -eller serbest modu ile kartı cebinizden çıkarmanıza hiç gerek yok
    -torpido gözü yerine çekmece (bu sürücü için çok rahat oluyor fakat önde uzun boylu biri oturunca çok rahat olmuyor)
    -fermuarlı yıkanabilir koltuk kılıfları (ben ilk pek üstünde durmamıştım ama kirlenince anladım değerini
    -eco modu (ben pek kullanmıyorum ama uzun yolda %10 tasarruf yaptığı söyleniyor)
    -Multimedya (navigasyon, usb,aux,bluetooth bağlantısı, araç içi eller serbest telefon görüşmesi vs.)
    - start&stop
    -Led gündüz farı
    -viraj içi aydınlatma( sis farı ile)
    - hız sabitleyicisi
    -iki kademeli bagaj(ben nedense bunu çok sevdim, hep bagajda bulunan veya herkesin görmesini istemediğiniz şeyleri alt bölümde saklayabiliyorsunuz
    -yeterli saklama/depolama alanları kapı yanları, torpito, konsol üstü gibi alanlar testlerde beğenildi
    -Arka koltuklarda yeterli diz mesafesi
    -Ve benim için en önemlisi Euro Ncap tan 5 yıldız alarak güvenliği sağlaması. Açıkcası ben Renault olduğu için ilk duyduğumda şaşırmıştım çünkü bir çok iyi diye bildiğimiz aracın yükseltilen kriterler sonrası 5 yıldıza ulaşamamıştı.

Şimdilik aklıma bunlar geldi eksik veya fazla birşey varsa lütfen ekleyiniz veya uyarınız. Kaş yapalım derken göz çıkarmayalım doğru bilgiyi verelim. Sonuçta marketten sakız almıyor insanlar en azından onları en doğru şekilde yönlendirerek ilerde bunu veya bir başkasını aldığı için pişman olmasın. Captur süper ve eksiksiz bir araç değil ama baktığımda benim gördüğüm bu fiyata bu donanıma sunan başka bir araç yok. araç alacak arkdaşlara tavsiyemdir ki önce ne istediklerinden çok neye ihtiyaçları olduğuna karar versinler sonrada karşılaştırarak seçimlerini yapsınlar. Ve Abiii buu araba süpperrr yaa diyenede bunee yaa bu araba alınır mıı oğğluumm diyede pek bakmasınlar, üzülürler. Bende çok arada kalmıştım kaç kere vazgeçtim karar değiştirdim vs. Hangi aracı alacaksanız mutlaka bi test sürüşüne çıkın sanırım en iyi tecrübeyi o zaman kazanıyorsunuz.
  •  Yeni Renault Captur

Renault'nu uluslararası medyada 1 haftadır duyurusunu yaptığı yeni modelin ilk Captur'ın ilk fotografı

Yeni Renault Captur

• poyrazoruc kullanıcısına yanıt
    Kırmızı siyah aldım
    Bende iyiki kırmızı siyah almışım diyorum
  • Evet orta halli bir markadır mercedesin motor aldığı firmadır.

Ayrıca audi vw gibi motor bile geliştiremeyip bunu hileyle çözmeye çalışan firmalardan da değildir.

Sorunlu dsg lerden daha performanslı ve sorunsuz edc de orta halli renaulttadır :)

Kaloriferi açmadan dışarıdan gelen soğuk hava rahatsız ediyorsa dışarıdan gelen havayı kapatmayı kullansanız böylece dışarıdan gelen soğuk hava kesilir,

Çünkü kaloriferi açmazsanız dışarıdan gelen soğuk hava sürekli içeri gelecektir zaten

Sorun ayağa üflemenin kapatıldığı halde hava sızdırması mı? çünkü ayağa havalandırma dışında dışarıdan hava gelmesi imkansız .Sadece ayağa üflemeden gelir ,o da kalorifer kapalıysa dışarıdaki soğuk hava ısınmadan gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfa-x -- 25 Şubat 2016; 23:39:37 >
  • su an renault servisdeyim. captur'u yillik bakima getirdim. megane'i inceleme firsatim oldu. inanilmaz şık yapmislar. surus modunu comfort olarak secince koltuk masaj yapmaya basladi ve dibim dustu. bu araba renault mu diye sormadan alamadim kendimi. hem de kapilarindan tok kapi sesi geliyor 😂😂😂

ic ambiyans, konsol, direksiyon ve donanim beni bayagi cezbetti. koltuklar super. deri kumas uyumu cok iyi ayarlanmis ve cok spor.

eksi yon olarak; bagaj megane 3'e gore daha dar gibi geldi. ayni sekilde arka koltuklar da oyle basik ve dar geldi. belki ben yaniliyorum. kiyaslamalarim sonuc olarak megane 3'e gore ve megane 3'un arka koltuklarina bindigimin sayisi 3'u 5'i gecmez.

sonuc megane coookkk hosuma gitti. bu arada uzerinde 99850 fiyat vardi. hadi en fazla 96'ya insin. cok para.

yillik bakim icin 530 fiyat cikti. 475'e anlastik. taksit de olacak bu arada.

edit: 475 tl word card 6 taksit ve bol bol soguk cay yaninda turkiye gazetesi, sabah gazetesi ve asparagas fotomac gazetesi de cabasi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barantula -- 11 Mayıs 2016; 17:32:58 >

• Arkadaslar gunaydin

Forumu basindan beri takip ediyorum. Yazmaya herzaman firsat bulamiyorum.
    Bende de 1.2 turbo benzinli otomatik capture var.
    6ay once yag seviyesini tamamlayiniz diye uyari verdi.
    Servise goturdum. Arac yeni oldugu icin olabilecegini soylediler. Yagi tamamlayip gonderdiler. Bugun tekrar ayni uyariyi aldim. Arac tam 1 yilini doldurdu yaklasik 14bin km de. Pazartesi servise goturmek icin randevu aldim hem yillik bakim hem yag kontrol edilsin diye. Ama telefonda gene yeni arac normal. Devirli kullaniyorsaniz olabilir havalar sicak gibi yan cizme egilimi gosterdiler. Araci kesinlikle devirli kullanmiyorum. Zaten bu devirde benzinli araci devirli kullanmak benzin fiyatlarindan dolayi mumkun degil. Ortalama 6.8lt/100km oluyor genelde. Yeni aracin bu devirde yag eksiltmesi gibi sacma bisey olamaz bence.
    Yag seviyesi ile ilgili forumda bugune kadar bisey okumadim ama genede sormak istedim. Benden baska bu sorunu yasayan var mi?
  • yine biraz uzun bir yazi olacak ama en azindan bundan sonra bu problemi yasayacaklar icin yol gosterici olsun..
    Hocam dun bayaa bi arastirma yaptim. kaynaklarin bir cogu fransizca. onlari ingilizceye tercume edip birseyler yapmaya calistim.

oncelikle karti kurtardim. artik arac ve R-Link Toolbox karti dogru ve seri numarasi ile birlikte goruyor. Suan guncellemeleri karta alabiliyorum ancak karti araca bagladigimda guncellemeleri uygulamiyor. sanirim biraz daha calismam lazim. zaten tum gunu bununla harcadigim icin bu adimda brakmak zorunda kaldim. ancak uygulamalarla ilgili problem yasayacagimi sanmiyorum. cunku hepsini eksiksiz gorebiliyorum.
    Ancak harita problem. Harita icin gerekli lisans dosyasini goremiyorum. ve haritayi R-Link store uzerinden tekrar kart ile senkronize edemiyorum. biraz daha inceleyecegim bakalim bu durumu da asabilir miyim??

Oncelikle problemin neden bu denli kompleks hale geldiginin analizini yapalim. Yasadigim durum Renault un bana tanimis oldugu guncelleme hakkimi kullanmamdan ote birsey degil.. Gorustugum servisler durumun kullanici hatasi oldugunu belirtiyorlar. Peki ama neden?? "Karti taktiginiz zaman Tara ve Duzelt / Taramadan Devam Et" gibi iki secenek cikiyor. Arkadaslar burada "Tara ve Duzelt" demis olabilecegimi iddia ediyorlar. Oncelikle "Tara ve Duzelt" secenegini kullanmadim. Ancak velevki kullanmis olayim!
    Sizin kullanma klavuzunuzda, kurulum talimatlarinizda ya da sisteminizde bu secenegi kullanmamam gerektigine dair bir uyari var mi? "Hayir YOK!" Peki bunu bilmek zorunda miyim? "Hayir Degilim!" ben tum bu adimlari kitapta yazdigi gibi uygulamisken ve taliamtlariniza uygun davranmisken bu durum ben yada benim bilgisayarimdan kaynakli olsa bile benim hatam mi yoksa sizin birseyi atladiginizi mi gosterir? R-link konusunda gerek teknik personelin gerek bilgi kaynaklarinin yetersiz oldugu ve TOMTOM un sinirli destek verdigi hatta vermedigi ve konuyu Renault a pasladigi asikar! Peki Renault ne kadar hakim?? Kimsenin isini kucumsemem asla! Ancak sen bu arabalara bu denli kompleks bilgisayar sistemleri koyuyorsan bu isin bakim ve teknigini servisindeki ustaya emanet edemessin ve bilisim personeli calistirmak zorundasin. her serviste olmasa bile bolgesel destek vermek zorundasin ya da uzaktan teknik destek servis etmek zorundasin. isi servisindeki araba konusunda mekanik konusunda uzman ustaya teslim edersen adam da hakli olarak en kesin ve kolay cozumu tercih etmek zorunda. bu da kart arizasi raporu ile yeni kart talep etmek..Halbuki Kart SAGLAM. sadece icindeki yazilimin tekrar yuklenmesi ya da guncellenmesi gerekiyor. bu isin teknik olarak USB disklere al su dosyalari aktar demekten bir farki yok.. bu kadar basit ve gecerli bir cozum.. ancak dedigim gibi pilottan doktorluk yapmasini beklemeniz gibi sacma ve gecerliligi olmayan bir durum o ustadan bunu analiz etmesini beklemek. olaydaki en buyuk eksiklik ve yanlislik burada basliyor zaten..

Peki ama talep edilen 230€ neyin nesi? oncelikle Garanti Kapsaminda olan bir urunum var. ve bu urunun bilesenleri. Tum bilesenler ile garanti kapsami dahilindedir. Bir durumun kullanici hatasi olmasi icin. kullanicinin bilincli/bilincsiz mudahalesi ve zarar vermesi gerekmektedir. burada zarar goren bir sey varmi? hayir yok!! ben R-Link ve dolayisiyla SD-Card ve bu kapsamda o yazılımları para odeyerek satın aldım mı? "EVET" peki bana ait olan bir seyi tedarik etmek zorunda misin? "EVET" temin edebiliyor musun? "HAYIR" Hemen hemen tum bilgisayar/taplet/akıllı cihaz ureticilerinin "Teknik/Yardım" sayfalarında ilk sundugu hizmet nedir?? Sürücü ve Yazılım destegi. Peki senin alt yapın bunu beceremiyorsa mesuliyet benim mi? O SD-Card bilincli olarak silinse dahi sen bana ait olan bir yazılımı belirlenen lisans sureleri icerisinde bana servis etmek zorundasın. lisans suremin sonunda da bana ait olani bana vermeye devam etmek zorundasin. en fazla guncellemelerimi durdurabilirsin? peki ben bunu senden temin edebimiyor muyum? dijital olarak "HAYIR" ve sen bana temin edemedigin bir urun icin yenisini almak zorundasin oda 230€ diyorsun. is bu hale geldigi zaman bu durumun musteriyi kaziklamak ve ne koparsam kardir niyetinde hareketler oldugunu hissettiriyorsun. sonucta suan opsiyonel olan R-link belki 2-3 sene icerisinde bir cok modelin icin standart bir donanım haline gelecek. ve her musterinin 3/1 i bu problem olmayan problemle sana muracat etse 230€ guzel para... kesin sen bundan iscilik vs. de alacaksin. 30 tl lik SD-Card icin 700 TL guzel para...

Kanunen benim olani bana vermek zorundasin. eger veremiyorsan bu durum ayıplı mal veya hizmet sinifina girer.. en net ornek sen cep telefonunu yazilimsal bir nedenle kilitledigin zaman servise gittin. servis formatlayacak ve geri verecek. garanti kapsami dahilinde kardesim basmaman gereken bir butona basmissin bunun icin bu kullanici hatasi. ben sana bu telefonun yazilimini tekrar yuklerim ancak 700 tl vermek zorundasin diyebiliyor mu? olayi satin alinan mal ve hizmet olarak dusundugunuzde bundan farki yok..eger o butona basmamam gerekiyorsa o butonu oraya koymayacaksın. yada telefonuna para ile bir yazılım satın aldın.. AppStore dan. ve telefonun formatlandı. peki bu yazılımı formatlanmis telefonuna yuklemek sitediginde adama sana kardesim sen hakkini kaybettin diyebiliyor mu? hayir!! tamam sen yuklemek icin mi 230€ istiyorsun. sen yukleme istemiyorum ben yuklerim ama bana yuklemem icin gerekli data ve dokumanlari ver o zaman.. verebiliyor musun?? hayir!! o zaman YUKLEMEK ZORUNDASIN! hemde garantiden...

peki Renault Global bu duruma ne diyor?? zaman kaybetmedim. elimde belge olmasi icin Renault Fransa ile yazistim. 3 saat icinde geri donus oldu. isterseniz maili de yayinlayabilirim burda ancak bu uzun yazinin icinde birde o kalabalik yapmasın. ozetle adam diyorki "kardesim senin arabanin garantisi varsa ve devam ediyorsa sd-card aracinin bir bilesenidir ve garanti kapsamindadir. ve garanti kapsamindan gereken her ne ise yerine getirilir. haa saticinin bu parcanin garanti kapsaminda olup olmadigina dair supheleri varsa arasin Renaultu sorsun. Haa hala ısrarcı mı davranıyor? Renault Turkiye Resmi Yardim Masasindan yardim talep edin ve durumu bildirin! Hala cozum bulamassaniz durumu bana mutlaka bildirin! Cozumle iligli de lutfen beni de haberdar edin!" benim bu mailden anladigim Renault Global diyorki boyle bir durum icin sizden para talep edilmesi cok cirkin ve is ciddiye binerse ben hesabini sorarim diyor!!

Simdi gelelim can alıcı noktaya!

Bu kart kopyalanabilir mi? Yedek Alinabilir mi? Orjinal Kartiniz hatasiz ve eksiksiz oldugu surece EVET! Renault bunu yayinlamiyor ve kabul etmiyor ancak inceledigim fransiz forumlarinin bir tanesinde buldum. Programi kurdum. Problem yok. Evet KOPYALANABİLİYOR! ancak dedigim gibi Orjinal kartin hatasiz - eksiksiz ve en az bir kere guncelleme almis olmasi gerekiyor. e benim kart suan halen hatali olugu icin ben datalari kopyalamiyorum.
    bu nedenle %100 testini gerceklestiremedim. ancak su kadar soyliyeyim bos kartimi bu sayede kullanilabilir hale getirdim. yeni kartim yada eski kartimla sistemi problemsiz kullanmaya basladigimda ilk isim bu durumu test etmek olacak.
    yedek kart problemsiz calisirsa en ince ayrintisina kadar burada yayinlayacagim. hatta Renault a inat burada yayinlamayacagim. isteyenlere dokuman gonderecegim. ancak boyle birseyin %100 saglikli olup olmadigini test etmeden burada yayinlamam bir problem olursa bir cokkisinin 700 tl odemesine sebep olabiir

• 2014 Captur ICON 1,5Dci EDC sahibiyim.

Kedi-ciğer hesabı her marka-model de kendini fazlası ile gösteriyor.Aracımı alırken hem az yaksın hem otomatik olsun hemde parça ağı yaygın olsun istedim.Seçenekler elendi ( parça - fiyat , memnuniyet - fiyat , 2.el - fiyat ) gibi elemeler sonucunda Captur sahibi oldum.
    Evet , 90 beygir ama ; hep burun kıvırıp kafamı çevirmeme rağmen ( itiraf ediyorum ) gaz pedalına dokunduğum anda '' her an hazırım '' diyen başka bir motor göremedim. ( kia ceed , opel corsa/astra , vw polo / golf , fiat / linea... vs araçları kullandım ve sattım , hepsini sıfır aldım. )
    Bastım mı giderim ama nazlanırım demiyor , hazırım diyor.Bunu her gaz pedalına bastığında hissetmek bence ayrıcalık...
    Otomatik EDC şanzımandan çok memnunum şehir efsaneleri ve klavye ile araç kullananlar umrumda değil , diğer markaların ne sorunları var :) hep beraber okuyoruz....

Hiç bir marka aracı kötülemek istemem. Ben aldım , memnunum.

Var mı ?.... Bastım mı giderim az yakarım otomatik sorunsuz konforlu sürüş sunarım diyen araç..

Vardı da almadık mı ?

2.el ayrı mevzu. Temiz araç illaki satan kişiyi memnun eder.

*** Sattığım bütün araçlarımda araçların yetkili servisi ile ( expertiz ) alıcıları başbaşa getirip , yanlarından ayrılırım..Yalan dünyada para kolay kazanılmıyor , hayır duası paradan daha önemli bence.. ***

----- Doğru , tek şekil alabilir , yalan ise şekilden şekile girebilir.------

• quote:

Orijinalden alıntı: dradnanc

yanlışlıkla yapmış olabilirim,nasıl kısılıp açılıyor sesi?nereden ayarlayacağım.?

Aşağıdaki resimlerden kontrol edebilirsin.

Yeni Renault Captur Yeni Renault Captur Yeni Renault Captur Yeni Renault Captur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_tuzla -- 13 Ekim 2015; 10:21:36 >

• 340 km şehirler arası kalan şehir içi trafiği Tüketimi
    Bu mesaja eklenen görseller:

Yeni Renault Captur
  • Suv'lara yakışmıyor bence bunlar. Daha çok japon araçlarına yakışıyor. Aracı da çok yoruyor ayrıca.
  • rok206 R kullanıcısına yanıt
    hiç düşüne yapıştır. Bence 50 TL ye alabileceğin en iyi otomatik
  • Dun aldim aracimi 2017 captur icon dci edc faz 2

Rabbim kimseye kaza bela vermesin

Yeni Renault Captur
  • Muzigin sesini acarak.
  • Hoşgeldin, Hayırlı olsun. Allah kazadan korusun hepimizi....

Benim araç 2013, 2014 Temmuz trafiğe çıkışlı.2015 den beri gayet memnunum. Herkese tavsiye ederim gayet optimal bi araba bence Türkiye şartlarında gayet başarılı
  • Yeni Captur alan var mı arkadaşlar?

Ben teslim aldım aracımı inşallah kullandıkça editleyip yorumlar yapacağım. Herkese iyi sürüşler...

•  Yeni Renault Captur  Yeni Renault Captur  Yeni Renault Captur  Yeni Renault Captur  Yeni Renault Captur  Yeni Renault Captur  Yeni Renault Captur  Yeni Renault Captur  Yeni Renault Captur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Otomobilist -- 12 Ocak 2013; 21:12:19 >

•  Yeni Renault Captur  Yeni Renault Captur  Yeni Renault Captur  Yeni Renault Captur  Yeni Renault Captur  Yeni Renault Captur  Yeni Renault Captur  Yeni Renault Captur  Yeni Renault Captur

•  Yeni Renault Captur  Yeni Renault Captur  Yeni Renault Captur  Yeni Renault Captur  Yeni Renault Captur  Yeni Renault Captur

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.