Şimdi Ara

Yeni Renault Captur (202. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.430
Cevap
69
Favori
553.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yyildirayy

quote:

Orijinalden alıntı: ps3xbox360

arkadaşlar edc viteste arabayı hareket ettirmek için, frenden ayağı yavaş yavaş mı çekmek gerekiyor? yani kendi otomatik gaz verip ilerliyor mu? yoksa gaza kendimiz mi basmalıyız? manuel vitesten otomatiğe geçiş kolay olur umarım.

Gaz verip ilerliyor

Yokus kalkis destegi clio da oldugu gibi sadece 2 sn mi destekliyor, geri kacirma yapiyor mu?
    Tesekkurler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barantula

quote:

quote:

arkadaşlar edc viteste arabayı hareket ettirmek için, frenden ayağı yavaş yavaş mı çekmek gerekiyor? yani kendi otomatik gaz verip ilerliyor mu? yoksa gaza kendimiz mi basmalıyız? manuel vitesten otomatiğe geçiş kolay olur umarım.

Gaz verip ilerliyor

Yokus kalkis destegi clio da oldugu gibi sadece 2 sn mi destekliyor, geri kacirma yapiyor mu?
    Tesekkurler...

Saniye tutmadım ama frenden ayağınızı çektiğinizde eğer yokuşta duruyorsanız 2~3 saniye kadar araç sabit duruyor

Siz bu süre içinde gaza basmalısınız
    Yokuşta kendi verdiği gaz yetmeyebiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yyildirayy -- 15 Ağustos 2015; 19:18:02 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: xperiat55

Bugün 1.2 EDC ikinci el captur almak icin biriyle buluştum ama ben gidene kadar satmış.Niye sattın diye sordum yokuş çıkmıyor boguluyor dedi,hayallerim yıkıldı.

Bugun ikinci el captur 1.2 edc icon aldım,turuncu siyah.Yukarda daha once yaptığım yoruma cevap yazayım dedim, benim gibi almadan once yokus performansindan cekinenler icin yol gosterici olur.1.2 oldugu icin yokusu cikmaz diyenler o kadar gozumu korkutmustular ki almaktan vazgecmistim,denedegim yokuslarda hiç sıkıntı olmadı, yokusta yavaslayip tekrar gaza bastigimda arac kendini hızlı toparlıyor.Ivmelenmesi gayet iyi

• quote:

quote:

Bugün 1.2 EDC ikinci el captur almak icin biriyle buluştum ama ben gidene kadar satmış.Niye sattın diye sordum yokuş çıkmıyor boguluyor dedi,hayallerim yıkıldı.

Bugun ikinci el captur 1.2 edc icon aldım,turuncu siyah.Yukarda daha once yaptığım yoruma cevap yazayım dedim, benim gibi almadan once yokus performansindan cekinenler icin yol gosterici olur.1.2 oldugu icin yokusu cikmaz diyenler o kadar gozumu korkutmustular ki almaktan vazgecmistim,denedegim yokuslarda hiç sıkıntı olmadı, yokusta yavaslayip tekrar gaza bastigimda arac kendini hızlı toparlıyor.Ivmelenmesi gayet iyi

Hayirli olsun.aldiginiz arac malum sitede var miydi? Kaca anlastiniz, aracin km vb...
    saygilar....

• hillholder desteğiyle yokuş çıkarken aracın geri kaçmaması için frene basmak mı gerekli? yani gaza basarak çıkıyoruz yavaşladık durduk diyelim, araç o esnada geri kaçıyor mu? yoksa hillholder frene basarak mı devreye giriyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ps3xbox360 -- 15 Ağustos 2015; 23:06:53 >
  • barantula kullanıcısına yanıt
    Sitede ilanı vardı.İlanda 59bin yazmıştı,farklı zamanlarda yaptigim pazarliklar sonucunda 57binin altına hic inmedi.Ama sonra araya eski bir arkadaşı girdi,53bine bıraktı.15bin kmde,icon turuncu siyah.

• quote:

hillholder desteğiyle yokuş çıkarken aracın geri kaçmaması için frene basmak mı gerekli? yani gaza basarak çıkıyoruz yavaşladık dırduk diyelim, araç o esnada geri kaçıyor mu? yoksa hillholder frene basarak mı devreye giriyor?

frene sonu kadar basınca devreye girer.
  • quote:

quote:

Hayirli olsun.aldiginiz arac malum sitede var miydi? Kaca anlastiniz, aracin km vb...
    saygilar....

• xperiat55 X kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Benzer araç (belki de aynısı) ocakta 58 bin istemişlerdi. Hayırlısı ben gidip touch sadece 4000 km de aracı 50 ye aldım.
    Demem odur ki icon fiyat farkı ikinci elde eriyor malesef.
    Bu aracın 2. elini düşünenler 50 bin civarında bütçeye sahip.
    58 bin nerede 53 bin nerede....
  • Zobaa16 kullanıcısına yanıt
    Hocam aslına bakarsan icon donanıma sahip ve aracında sıkıntı olmayan pazarlık yaptığım hiç kimse 56binin altına inmedi.Araç sahibi 57bin ile biriyle pazarlık yapıyordu ben yanına gittiğimde,pazarlık yaptığı kişi en son 56bin vermişti,ben ilk konuştuğumda zati 56 veren var daha düşmem demişti.Sora araya eski bir arkadaşı girdi,53bin verip hakkını helal edersen alıp gidecem dedi,oyle indirdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xperiat55 -- 17 Ağustos 2015; 20:04:49 >
  • 1 ay içinde epey bir gezdim
    Araç 1.5 edc
    3 yetişkin, bagaj 60 kg gibi dolu
    Klima hiç kapanmadı
    Eko mod kapalı
    Çoğu uzun yol, şehir içi %20 kadar

• araba dolu halde 100 km de 20 tl ye gezdim diyosun yani çok güzel o zaman ya. yeni alınan rodajı tamamlanmamış araçta ki durum ne olur acaba? bu değerleri yakalayabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ps3xbox360 -- 18 Ağustos 2015; 21:56:08 >
  • ps3xbox360 kullanıcısına yanıt
    Ortalama hız 60 üzerinde olursa yakalarsın, ama 25 km gibi olursa olmaz tabi

Gerçi sadece hız değil yolun eğimide önemli

Benim yaptığım km 3800 olduğundan tam bir ortalama yakıt her türlü yol koşulunda kullandım aracı

Bu arada Benim araçta 9000 km ye yaklaştı

• Ben şahsen dizel edc kullanıyorum. Problem uyarısı vermedi araç. Fakat burada yazılanlardan şüphelenip baktım. Çok fazla bu işten anlamıyorum ama seviye az gibi gelmedi. Bu nedenle elimde bir bilgi olmadığı için paylaşamadım malesef.
    Sizin için inşallah işler düzelir.
    Bir şey aklıma geldi önceki aracım ibiza 1.2 tsi idi. Bende yağ yakma çıkmadı ama bir tanıdıkta bir miktar eksiltme olmuştu sanırım. Normal diyordu vw grubu belli bir miktara kadar.
    Eğer Renault serviste indirim vs alırsanız o zaman çok da umursamayın bence. Çünkü yağ yakmanın maliyetini karşılayacaklarsa en azından garanti varken. O da yeterlidir, çünkü gizleyerek satmıyorlar. Kitapçıkta da vardı.
  • Captur'u mu satıyorum. ( Corsa'dan sonra sıra buna geldi )

2014 model , 2015 Şubat 23 tescilli ( teslim aldığım tarihtir ) , CAPTUR-EDC-DCİ-ICON ve fildişi beyaz renk aracımı satıyorum.(Acentedan Mitchelin lastik takılı aldım )Jantlar boyalı değildir.

Henüz 1.750km de , vuruksuz , çiziksiz, çürüksüz , hilesiz , hurdasız saz gibi , kız gibi araç almak isteyen olursa özelden veya buradan bana ulaşssın.

KADJAR alacakmışım , gerçek beyaz , simli beyaz olacakmış.... içişleri bakanı talimatıdır.

Extra olarak ; 3d bagaj havuzu , 3d paspas seti ve krom nikelaj aksesuar bulunmaktadır.

Aracı alırken ICON paket te ne var ise o şekilde satın aldım,opsiyon herhangi bir şey yoktur.

Şaka bir yana dosta gidecek araçtır.İlgilenen olursa plaka verebilirim , fiyat konuşuruz.

az , çok hepimiz aracın ederini biliyoruz değil mi ?

• poyrazoruc kullanıcısına yanıt
    Senin araç hiç gitmemiş evde yatmış

Bendeki 24 mart çıkışlı 9000 km

İnşallah istediğin fiyata satarsın

• quote:

Ortalama hız 60 üzerinde olursa yakalarsın, ama 25 km gibi olursa olmaz tabi

Gerçi sadece hız değil yolun eğimide önemli

Benim yaptığım km 3800 olduğundan tam bir ortalama yakıt her türlü yol koşulunda kullandım aracı

Bu arada Benim araçta 9000 km ye yaklaştı

Haklısınız hocam,

Lakin binmediğimden değil ,binemediğimden

20 Şubatta yeni aldığım şirket aracım ( iş aracı ) şu an 29.000km de.

Fırsat bulsam , zaman bulsam

• Jantları siyahsa ben takasa talibim @poyrazoruc hocam =)

• captur un bozuk yolda sarsması lastiklerin fazla şişkinliğinden kaynaklandığı doğru mu ? yani lastikler normal ölçülerinde şişirildiğinde sarsıntı azalıyor mu?
  • ps3xbox360 kullanıcısına yanıt
    Bu olay sadece Captur için değil tüm araçlar için geçerlidir

Hava fazlaysa araç zıplar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yyildirayy -- 24 Ağustos 2015; 11:48:31 >
  • 
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.