Şimdi Ara

Yeni Renault Captur (151. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.430
Cevap
69
Favori
553.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende mustafa usta abimizde olduğu gibi şu ayak dayamadan var tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • thetal T kullanıcısına yanıt
    53.850'ye aldım..
  • baybars_ kullanıcısına yanıt
    ortalama 6litre civarı benimde 5700km felan suan
  • genelde shel varsa shel yoksa opet tercih ediyorum. Aynı fullenmiş depoda shelden alıdğım yakıtla 50 km fark ettiğini söyleyebilirim. Tabi bu benim düşüncem , kesin böyledir diyemem
  • turom kullanıcısına yanıt
    inanırım
    bazı istasyonlar benzinlere solvent gibi şeyler katıyormuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: metemym

Bende mustafa usta abimizde olduğu gibi şu ayak dayamadan var tavsiye ederim.

Merhaba.Bu ürünü nereden aldınız?Alırsam ben monte edebilir miyim?

İnternetten aldıysanız ürün url'sini paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler.

• aytozu176 A kullanıcısına yanıt
    Ben 30 liraya aldım sahibinden.comdan aldın aratınca çıkıyo. Linki bulursam yine yollarım.

Kendim montajladım ben 4 tane vidayla

• Arkadaslar gunaydin

Forumu basindan beri takip ediyorum. Yazmaya herzaman firsat bulamiyorum.
    Bende de 1.2 turbo benzinli otomatik capture var.
    6ay once yag seviyesini tamamlayiniz diye uyari verdi.
    Servise goturdum. Arac yeni oldugu icin olabilecegini soylediler. Yagi tamamlayip gonderdiler. Bugun tekrar ayni uyariyi aldim. Arac tam 1 yilini doldurdu yaklasik 14bin km de. Pazartesi servise goturmek icin randevu aldim hem yillik bakim hem yag kontrol edilsin diye. Ama telefonda gene yeni arac normal. Devirli kullaniyorsaniz olabilir havalar sicak gibi yan cizme egilimi gosterdiler. Araci kesinlikle devirli kullanmiyorum. Zaten bu devirde benzinli araci devirli kullanmak benzin fiyatlarindan dolayi mumkun degil. Ortalama 6.8lt/100km oluyor genelde. Yeni aracin bu devirde yag eksiltmesi gibi sacma bisey olamaz bence.
    Yag seviyesi ile ilgili forumda bugune kadar bisey okumadim ama genede sormak istedim. Benden baska bu sorunu yasayan var mi?

• Ayak koyma yeri benim otomatik olmayan capturda da sorun. Yıpranmaya başladı. Ayağıma sakız yapışmış oraya bulaşmış. Temizlikçi de sökemedi sakızı. Oraya ya cırt-cırtlı birşey ya da senin aldığın metal vidalı ayaktan alacağım.
  • turom kullanıcısına yanıt
    6 litre tüketimi genelde nerede kullanarak elde ettiniz ortalama hızınız neydi
    Ankara Elmadağ arasında kullanıyorum genelde gıdıs donus 110 km lık bır yol, toplam mesafenın 30 km si şehir içi trafiğinde genelde. yanılmıyorsam ortalama hızım 54km aracın gosterdıgı.
  • siz olsanız aşağıdaki seçeneklerden hangisini tercih ederdiniz
    1-2013 sıfır km megane icon(bir önceki makyajlı kasa) 57500 tl
    2- scenic icon full 2013 20000km 63000 tl
    3-captur icon 0.9 5000 km 45000 tl
    1. ve 2. seçenek alınırsa en az 4 kullanılacak
    3. seçenekte ise 2-3 yıl sonra satmak mantıklı gibi(yeni kasa scenic yada megane düşünüyorum)

kafamı kurcalayan hem scenic hem de magane'nın en geç 2016 da kasa değiştireceği
    bayi sahibi bana test etmem için meganın otomatiğini vermişti
    ardından capturun otomatiğini vermişti
    arada bariz fark vardı otomatik şanzumanda
    diğer aksesuarlar açısından belki meganın bir kaç artısı olablir ama ben tereddütsüz captur derim
    bence gidin ikisini de test edin
  • 63 binlere çıkabiliyorsanız 0.9 yerine ya 1.2 alın ya da 1.5dci alın.

Ama bana sorarsanız c sınıfı araç her zaman b sınıfını döver. Elektrikli el freni çift yönlü kliması 6 ileri vitesiyle megabe seçilir

• Evet yine captur yine bir sıkıntı. Yaklaşık 6 gün önce aracımı stop edip kartı da çıkardım ve araca 50 tl lik mazot aldım ama ibre yerinden bile kıpırdamadı yola çıkıp durumu fark edince istasyona geri döndüm ve depoyu fullettim. Ancak araç hala yarımın biraz üzerinde mazot gösteriyordu.Ayrıca Menzil hesabı da takılı kalmıştı.Reno yol yardımı aradım birkaç gün aracı böyle kullanmamı daha sonra yeniden depoyu fulletmemi söylediler düzelme ihtimali varmış aracın fakat dün depoya 46 tl daha yakıt aldı ve fulllendi hala ibre aynı yerinde duruyor. Bu aracın kadran test modu vs. var mı Pazartesi saat 10:30 da servise randevu aldım fakat sizede bir danışmak istedim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TOZ07 -- 13 Temmuz 2014; 11:38:56 >
  • geçmiş olsun
    yol bilgisayarında ESC ve yokuşta kalkış kontrol ettirin uyarısı gibi birşeydir inşallah
    bu tür ufak hatalar insanı soğutuyor
    eski clio 4 aracımda hiç sorun yaşamamıştım ki clio 4'ler bursada üretiliyor capturlar fransada üretildiği için mi böyle
  • yol bilgisayarında ESC ve yokuşta kalkış kontrol ettirin vs. 6 arıza ve start stop arızası ile servise gitmiştim hatırlarsanız. Araçtan inanılmaz soğudum elden çıkarmayı bile düşünüyoruz. Ama çok keyifli bir araç onun haricinde pişman değiliz. Eski clio 2 yada 3 te ibreleri test edebiliyorduk hocam bunda öyle birşey varmı yada benim astra'mda menzil hesabını 0'laya biliyorum bunda var mıdır
  • Oncelik ile gecmis olsun. Sizden once bende yag eksilttigine dair problem belirtmistim.Yag eksiltme probleminden 1gun sonra ben de sizin gibi benzin aldim ve ibre takili kaldi. Daha oncede olmustu birkere ama kendi kendine duzelmisti bu sefer ne yaptiysam duzelmedi.Pazartesi bende randvu aldim servisten. Hayirlisi diyorum. Ama servis hakkinda da telefon ile gorustukten sonra olumlu dusuncelerim yok. 6 ay oncede yag eksilti yeni arac dediniz simdi gene eksiltti devirli kullaniyorsunuzdur diyorsunuz diyorum. Havalar sicak ondan da olabilir diyorlar. 6 ay once soguktu diyorum. Hayir anlamiyorum kullaniciyi suclamadan once araci alip iyice inceleriz demek bu kadar zor mu? Gecen persembe arayip pazartesi 10:15 icin randevu aldim. Sonra pazartesi gunu saat 10da is yerinde katilmam gereken acil bir toplanti cikti. Aradim servisi dedim ki ben sabah erkenden gelip araci birakiyim saat kacta aciyorsunuz? Bana verdikleri cevap 7:30 da geliyoruz ama sizi alamayiz sizin randevunuz 10:15. Ya ben erken birakiyim siz kaçta bakacaksaniz bakin diyorum. Olmazmis saat 10:15 servis kaydi acmak icinmis 15dk suruyomus. Tamam dedim saatini degistirelim o zaman. Bu seferde sali gunu o zaman diyorlar. Dedim ki bakin arac yag eksiltiyor diye persembe aradim pazartesiye randevu verdiniz. Aracimi kullanamiyorum. 15dk lik is icin beni magdur etmeyin. Efendim o saatte 3 tane daha randvu var. Beklemek zorunda kalirsiniz dediler. Ona da tamam dedim. Yarim saat 45dk beklerim o zaman tamam kaydinizi acariz diyebiliyormusunuz? Yok garanti edemeyiz diyorlar. Boyle sacma bir servis mantigi gormedim. Bu gidişle hem beni renaulttan sogutacaklar hem servisinden. Bahsi gecen servis Renault Mais izmir subedir. (Bornova)

• aliercevik A kullanıcısına yanıt
    Hocam ben aracı Antalya Sarılardan aldım servise girdiğim anda her türlü yardımcı oluyorlar çok memnunum o konuda benim araç daha 5. ayına girmedi bende arada devirli kullanırım ama motor soğukken falan sıkıştırmam hani. İnşallah sizinde probleminiz çözülür bizde aynı problemi yaşamayız
  • aliercevik A kullanıcısına yanıt
    SERVİSİ BENCE MERKEZE E-POSTA YOLUYLA ŞİKAYET EDİN BİLMEM işe yarar mı?
  • 
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.