Şimdi Ara

Yeni Renault Captur (64. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.430
Cevap
69
Favori
553.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Captur 1.2 ikon için 1 günlük istanbul mais boğaziçi şb- Ankara Çukurambar arası kullanım yorumumu yazmak istiyorum.
    İstanbul trafiğinden kurtulmam yaklaşık 60 km lik mesafe aldı. Bu etap daha çok aracı tanımakla geçti. Bu bölümde hız tüketimim ortalama 10 Lt civarındaydı.
    Daha sonra hız sabitleyiciyi 130 km hıza sabitledim ve Bolu dağına kadar ikinci bir ortalama aldım bu bölümde 7,6 civarında bir ortalama yakaladım. Son bölüm daha tırmanışlı oldu ve burada 8,1 ortalama aldım. Klima hep açık geldim.
    En son Ankara içinde 70 kameralarının arasında 4,6 lt ortalama elde ettim.

Aracın beğendiğim yönleri; genel olarak sessiz oluşu, yol bilgisayarı ve müzik sisteminin direksiyondan kumanda edilmesinin kolaylığı, direksiyon simidinin ele oturması olarak sıralayabilirim. Koltuk konforu vasattı . Ses sistemi gayet iyi. Bir testte belirtmişlerdi ön yolcu koltuğunda yolcu varken torpido açılmıyor diye ama alakası yok. Aracın görüş alanı güzel , süspansiyonlar çok konforlu değil ama kötü de değil . 130 km hızla sabit giderken virajlarda rahatsız edici bir duygu hissetmedim.

Motor ve vites hakkında ayrıca bahsetmek istiyorum. Alt devirlerde araba çok istekli değil ama 2000 devir civarı gücü hissediyorsunuz. Basarsanız zaten sorun yok. EDC bence güzel bir otomatik vites sistemi ben dsg ve pshift ve bmw şanzımanı kullandım. Bence günlük kullanıcı için hepsi aynı sorunsuz hızlı geçişleri sağlıyorlar. 6. vites 3000 d/dk da 136 km hızı gösteriyor kısacası konforlu bir yolculuk yapma şansınız var. En sevdiğim kısım motor ve şanzıman dı.

Beğenmediklerim ise silecekler ve benim gibi kol dayamayı sonradan ekletenlerin yaşayacakları kol dayama inikken emniyet kemeri ve el freni zor ulaşılıyor. Ha unutmadan depo göstergesi uzunca bir süre en tepede gidip sonra hızlıca düşüyor. Böyle bir şeyi nasıl kalibre edemezler hayret.

• Tek siz varsiniz galiba aracta, ayrica yuk yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • *USTA kullanıcısına yanıt
    Aracin benzinli oldugu dusunulur ise mükemmel veriler yakalamissiniz tebrikler
  • darkmessenger* kullanıcısına yanıt
    Arada 8 bin tl var hocam az para degil Aralik ayini beklicem sanirim indirim olur umudu ile :)
  • metemym kullanıcısına yanıt
    baya güzelmis göstergeler
  • Artık az çok anlaşıldı. Yorumlara bakılırsa 1.2 EDC km de 30 kuruştan az, 45 kuruştan fazla yakmaz.

Dizel 1.3 otomatik olsaydı km de 150 kuruş az yakardı. Periyodik bakımları daha masraflı ve daha fazla olurdu.

Diz kapağının köşede sıkışması sorunu da olmasa Captur hala en alınası araç.
  • kzengin kullanıcısına yanıt
    diz kapağının kösede sıkısmasi ne hocam ilk kez duyuyorum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Attila Khan

Aracin benzinli oldugu dusunulur ise mükemmel veriler yakalamissiniz tebrikler

Bencede güzel değerler,hem benzinli hem otomatik bir araç ve yerden yüksekliği oldukça fazla,buna rağmen hem yol tutuşu hemde yakıt ekonomisi gayet iyi seviyede.
    Motor devrini yakaladığı zaman anlık tüketim mantıklı seviyelerde geziyor,pedalla olan ilişkiyi üst seviyede tutmak şart...

Yeni Renault Captur

• Attila Khan kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun. Umarım o zamana kadar makas iyicene açılmaz
  • darkmessenger* kullanıcısına yanıt
    hocam kullanicilar olumlu yorum yazdikca acilacak gibi görünüyor etrafta görmeye basladim Capturlari simdiden
  • *USTA kullanıcısına yanıt
    Hocam 158 km hızda 5 lt yakmasi inanılmaz tabi edc faktörüde var ama sizce Clio 4 EDC de bu verileri yakalar mi ?
    Hocam benim arac 100 km de / 11-12 litre benzin yakiyor bu durumda kac kurus yakiyor.
  • capture 1.5 touch aracım yaklaşık 1200km de şuan.Ortalama Yakıt tüketimim 5.0 litre İstanbul.Bence bu araçla fabrika verilerini tuttturmak mümkün gibi gözüküyo. Yakıt tüketimim çok harika.......
  • quote:

1.2 EDC ikon test sürüşü yaptığımda sağ diz kapağım vites kutusu ile konsol arasına değiyor-sıkışıyordu. Çok rahatsız etmişti. Boyu uzun olanları rahatsız edecek bir sorun. Çünkü koltuğu en geriye de alsam yine değiyordu.
  • quote:

Hocam benim arac 100 km de / 11-12 litre benzin yakiyor bu durumda kac kurus yakiyor.

Her yol şartında bu değeri yakalayamayız tabiki,örnek olsun diye verdim,Clio 4 EDC daha az yakacaktır...
    anladim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kzengin

quote:

1.2 EDC ikon test sürüşü yaptığımda sağ diz kapağım vites kutusu ile konsol arasına değiyor-sıkışıyordu. Çok rahatsız etmişti. Boyu uzun olanları rahatsız edecek bir sorun. Çünkü koltuğu en geriye de alsam yine değiyordu.

O sorun maalesef Megane Fluence dede var aynı şekil şemalden, (Clio yu bilmiyorum) Fluence sahibiyken şikayetlerimden birisi ve en önemlisi budu, ilk ciddi kazada sağ ayaktan şans yaver girmezse hayır gelmez di diye diye, şükür bişey olmadan satmıştım. Çoğu kullanıcı o durumu fark edememekte, (Boyu uzun olanlar için)
    Reno yada zamanında çok yazmıştım Takan kim

Benim diz direk orada yolculuk yapardı, hele arkada oturan varsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DogrucuMustafa -- 15 Temmuz 2013; 18:01:22 >

• Benim boy 1.80 ve surucu olarak bir rahatsizligim yok. Ama ben yapi itibariyle bacaklari acarak kullanmam. Belki manual olmasindandir bilemedim. Ama yan koltuktaysam o zaman sorundu iate. Sol diz kapagim rahatsiz olurcasina sikisiyor soldan soldan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Attila Khan kullanıcısına yanıt
    Aynı özellikte Clio-Captur yakıt karşılaştırmasında Clio her türlü daha az yakar. Her şeyi geç boş ağırlığı bir kere daha az hocam : )

Bir de dizel almak daha karlı, hep söylüyorum. Bakım masrafı dediğiniz benzinliden 100-200TL daha fazla maksimum. Satarken de benzinliye göre pahalı satıyorsun. Çekiş yani tork sorunun da yok. Daha ne olsun hacı : )

İstanbul'da olmama rağmen, hala bir Captur göremedim ona yanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeeztro

Benim boy 1.80 ve surucu olarak bir rahatsizligim yok. Ama ben yapi itibariyle bacaklari acarak kullanmam. Belki manual olmasindandir bilemedim. Ama yan koltuktaysam o zaman sorundu iate. Sol diz kapagim rahatsiz olurcasina sikisiyor soldan soldan.

Şekildeki gibi bir sıkıntı var. Boyunuz uzun olmasa bile rahatsız edici birşey. Koltuğun kılıfının dikiş çizgisinin yönü ile neredeyse 90 derece yapacak şekilde bir kısıtlama var. Arabaya oturduğunuzda sol bacağınız sürekli sağa doğru itiliyor.

Yeni Renault Captur

Yeni Renault Captur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kzengin -- 15 Temmuz 2013; 20:50:10 >

• 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.