Şimdi Ara

Arkadaşlar mage sınıfında hangisi daha iyi cast speed we m atack olarak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben socrer kasıorum ama spsnin cast speedi fazla m atacki az socrerin cast speedi az atack fazla ama darkelf hakkında bir bilgim yok yardım edersiniz sevinirim hagisini önerirsiniz

• en az cast speed e sahip karakter spellhowler sen elf mage i bir dene daha hizli
  • peki hızmı önemli atackmı ben herzamn hızdan yanayım ama
  • bencede hiz söyle dusunursek
    atac 100 dedik diyelim 10 saniiyede attigini dusursek dakkada 600 vurur
    atac 80 der 6 saniyede attigini dusunursek 800 vurur
    bunlar rastgele verilmis degerlerdir
    ama sunuda uzun cast sureinde dusmanının sana vurup atagını kesmeside o kadar kolay olmaktadır
    zaten bir tane keserse işler sarpa sariyor mageler için
  • ben socrerim bi he yi stun yemediğim sürece kolay keserim aam stun yediğim zaman 450 hpyle kurtarıyorum yine kendimi lvllar eşit
  • spellsinger mageler arasında en yüksek c.speed e sahip olan ırktır üstelik vuruş gücündede spellhowlardan sonra gelir
  • Öncelikle şurdan başlayalım:

INT değerimiz ne kadar yüksek MAtka sahip olacağımızı belirler.
    WIT değerimiz ne kadar yüksek Cast Speede sahip olacağımızı belirler.
    MEN değerimiz ise toplam Mana ve Mana yenileme hızımızı belirler.

Şimdi de şu resimlere bir göz atalım:

HUMAN MYSTIC

ELF MYSTIC

DARK MYSTIC

Gördüğümüz üzere

En Yüksek MAtaka Dark Elfler 44 INT ile sahipler. Ardından 41 ile insanlar (Human) geliyor ve en son sırada da 37 ile Elf ırkı.
    En Yüksek Cast Speede 23 WIT ile Elf ırkı sahip. Ardından 20 ile insanlar (Human) ve en son sırada da 19 ile Dark Elf ırkı geliyor.

Şimdi bu değerler ne anlama geliyor, doğal olarak çok bir şey ifade etmiyor görünebilir sizlere. Şu bilgiyi de ekleyelim o zaman:

Ekstra 1 INT, %4 MAtk ekler
    Ekstra 1 WIT, %5 Cast Speed ekler

Sadece bu 2 değer üzerinden bir karşılaştırma yapacak olursak şöyle bir tablo ile karşılaşırız:

Matk
    Elfleri 100 Matk sayarsak,
    Human 116 Matka ve
    Dark Elfler 128 Matka sahip olacaktır.

Cast Speed
    Dark Elfleri 100 sayarsak,
    Human 105 ve
    Elflerde 120 Cast Speede sahip olacaktır.

Bu durumda uzun mesafeli koşularda mesela 10 dakikalık bir periyotta Dark Elflerin daha fazla hasar vereceği açıktır. Elflerin Aura Flare ile daha fazla hasar vereceği düşünülenebilir ancak bu çok kısa sürede manayı bitireceği için PVP haricinde sık kullanılması pek muhtemel olmayan bir skilldir. Burdan da Elflerin kısa mesafeli koşularda mesela 1 dakika gibi en yüksek hasarı verebileceğini görebiliriz ancak belirttiğim gibi bu manayı hemen bitireceği için sadece PVPde kullanılabilir.

Velhasıl insanlar ve dolayısı ile Sorcerer en dengeli diyebileceğimiz ırktır bu durumda, ki bakarsanız hemen her sınıfta insanlar dengeyi temsil eder. Ve sahip olduğu özellikler ile Elf ve Dark Elflerin bir karışımıdır adeta.

Neredeyse Dark Elf kadar yüksek Matk
    Ortalama bir Cast Speed
    Elflerdeki gibi Aura Flare
    Elflerdeki gibi Sleep Cloud
    Dark Elflerdeki gibi Slow
    Elflerdeki gibi Blazing Skin (adı farklı her 2 ırktada)
    ve kimsede olmayan Greater Concentration 6 ile oynamasını bilene neredeyse yenilmez bir performans verecektir.

Not: Bu sınıf koşamıyor diye gelmeyin, biliyorum. Buna karşılık size en yüksek HPyi sunuyor, idare edeceksiniz o kadar artık

• quote:

ve kimsede olmayan Greater Concentration 6 ile oynamasını bilene neredeyse yenilmez bir performans verecektir.

Not: Bu sınıf koşamıyor diye gelmeyin, biliyorum. Buna karşılık size en yüksek HPyi sunuyor, idare edeceksiniz o kadar artık

Greater Concentration bu skill ne ise yarar hala anlamis degilim altinda bir torba yazi var ama inglizcem olmadigi için

• Greater Concentration çok yararlı bi bufftır. Mesela pvp yapıyorsun, eleman kılıcını sallıyor sana, sen skille başlamışken senin skillini kesiyor yarıda. Bi daha deniyorsun, o da ne yine kesmiş. Derken bir bakıyorsun sen daha 1-2 başarılı skill kullanmışken ölmüşsün. Ama eğer sende GC6 olsaydı adam sana 50 kere vursun yine de kesemezdi skillerini ve sen bir kaç skill sonra alırdın elemanı aşağıya.
  • Hocam çok sağol bu bugün socrerin faydalarını çok güzel gördüm anlattıkların çok yardımcı oldu sağolasın
  • mihrabi saol... sayende bilmediğimiz bi çok şey öğrendik...eline, emeğine, ayırdığın zamana teşekkürler..
  • Elimden geldiğince bilgimi sizlerle paylaşmaya uğraşıyorum, yardımcı olabiliyorsam benim için büyük bir mutluluk ve şereftir.
  • quote:

Greater Concentration çok yararlı bi bufftır. Mesela pvp yapıyorsun, eleman kılıcını sallıyor sana, sen skille başlamışken senin skillini kesiyor yarıda. Bi daha deniyorsun, o da ne yine kesmiş. Derken bir bakıyorsun sen daha 1-2 başarılı skill kullanmışken ölmüşsün

aslında dedıgın dogru lafım yok ustune o buff gercekten cok ıse yarıyacak bır buff amaaaa malesef okadar gozde degıl l2 de neden ? cunku adamların attıkları buyuler okadar hızlı kı sen kılıcını havaya kaldırana kadar ustune 3 tane buyu ınıyor yanı okadar hızlı buyu atıyorkı buyuculer aman tanrım patır patır yagduırıyor zaten her vurdugunlada buyucunun buyusu bu buff olmasa bıle patlamıyor buyuculerın buyulerı cok yavas olsa senın dedın bu buff gercekten vazgecılmez bır buff olur ama sanıyede 5 tane ınen buyuler varken bence hıcte gereklı bır buff deıl ama genede atarsanız ıyı olur

sanıyede 5 tane dedım mecaz bazıları mecaz anlamıyor acıklayayım sonra bu benım acığım diye alta msj yazmasın

• ben her zaman human mage olurum elf mage beni sarmazzzzzz
  • Elven mageden şaşmam
  • bu güzel araştırman için Teşekkürler miharbi ...

Bu oyunu akıllıca oynayanları hep sevmişimdir. Demekki oynarken daha fazla araştırmamız gerektiğini anladım...
  • human mage tabiki
  • Spellsingerlar cast olarak en hızlı magelerdir.Zaten skilleride baya saglam oldugu icin öneririm
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tayff

Spellsingerlar cast olarak en hızlı magelerdir.Zaten skilleride baya saglam oldugu icin öneririm

+ 1215121846521541546154515
  • ama insanlarda shadow flare ya da solar flare gibi büyüler yok... ki bu büyüler sağlam vurur diye biliyorum... aynı şey insan assasinlerde de geçerli...blinding blow th lerde yok... elf buyucu derim :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.