V9 değil Portalsepeti İstilası
89 Cevap49352 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

17 Mesaj
9 Ocak 2013; 14:29:27 

Arkadaşlar bende de v9 değil ancak portalsepeti diye birşey geldi internetten yüklediğim bi siteden otomatik yüklendi chrome firefox ve ie ye bulaştı arama motoru ve anasayfayı ele geçirdi 5 gündür bu problemi çözmeye çalışıyorum ancak hiçbir şey kafi gelmedi kayıt defterlerini sildim 3 tarayıcıyıda kaldırdım , kısayollarını değiştirdim sildim , ancak yeniden yüklediğimde hemen geri geliyor ancak birtürlü olmadı format atmaktan başka ne yapabilirim ?

181 Mesaj
9 Ocak 2013; 14:31:12 

tam olarak anlayamadım ama chrome'da ayarlardan varsayılan arama motorunu seçebilirsin..

www.serhatyilmaz.net

17 Mesaj
9 Ocak 2013; 15:18:02 

yok kardeş olmuyor bende elektrik mühendisliği okuyorum o kadar iyi biliyorum bilgisayarı değişmiyor o seçeneği kapalı tutuyor diğer olası seçenekleri göremiyorum gerçekten ilk defa bu kadar saçma birşeyle uğraşıyorum

1787 Mesaj
9 Ocak 2013; 15:28:52 

Kullandığınız internet tarayıcısına sağ tıklayarak özelliklere girin, orada Misal Chrome için C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe gibi yol olması gerekiyor, bu satırda chrome.exe den sonraki değerleri silip uygulayın, düzelecektir.

Bütün tarayıcı kısayollarına aynı şeyi uygularsanız problem ortadan kalkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wacd -- 9 Ocak 2013; 15:30:40 >

674 Mesaj
9 Ocak 2013; 15:58:54 

quote:

Orijinalden alıntı: warnerr

yok kardeş olmuyor bende elektrik mühendisliği okuyorum o kadar iyi biliyorum bilgisayarı değişmiyor o seçeneği kapalı tutuyor diğer olası seçenekleri göremiyorum gerçekten ilk defa bu kadar saçma birşeyle uğraşıyorum

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#69901495 Bu konudaki verdiğim vbs script'ini uygula.

17 Mesaj
9 Ocak 2013; 17:44:34 

yok kardeş olmadı chrome dan gitmedi appdata daki verileride sildim ama chrome yükler yüklemez buradan http://search.portalsepeti.com dan arama yapabilirsiniz diyor artık yapacak birşey gerçekten kalmadı

17 Mesaj
11 Ocak 2013; 0:30:00 

Arkadaaşlar birşey buldum Başlat menüsündeki ve görev çubuğundaki listeleri temizleme diye bir seçenekle ie yide düzelttim. açılan tarayıcılar görev çubuğuna geldiği için ordan bulaşıyormuş ancak arkadaşlar bu kayıtları komple nasıl silebilirim?

67 Mesaj
11 Ocak 2013; 0:50:58 

ben de de aynı şeyler olmuştu fakat v9 du bendeki gizli klasörleri aktif ederek c windos kullanıcılar da app data klasörü war ordan chrome ile ilgili her şeyi silmiştim düzelmişti

SONUNU DÜŞÜNEN KAHRAMAN OLAMAZ

2064 Mesaj
11 Ocak 2013; 1:09:09 

pcyi güvenli modda açıp combofix adlı proğram ile taratırmısınız?. genel olarak problemlerimi o program ile çözüyorum umarım sorun çözülür.

steam: http://steamcommunity.com/profiles/76561198040681011/

1787 Mesaj
11 Ocak 2013; 10:44:36 

Combofix bunu çözmez çünkü bu virüs değil ya da combofix'in algılayacağı birşey değil.
Program filesa gidip internet explorerı kök dizinin içinden çalıştırırsanız normal açılış sayfanız açılır.
Bu trojan tarayıcı kısayollarına açılış sayfası satırı ekliyor.

0
Resimdeki gibi hedef satırında "tarayıcı.exe" den sonrasını silip uygularsanız düzelecek.

6 Mesaj
11 Ocak 2013; 20:20:05 

Kardeş regediti aç ctrl+f yap açılan arama satırına portalsepet yaz arat onunla ilgili bulduğun bütün satırları sil düzelir..

15 Mesaj
12 Ocak 2013; 11:11:33 

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimakyol07

Kardeş regediti aç ctrl+f yap açılan arama satırına portalsepet yaz arat onunla ilgili bulduğun bütün satırları sil düzelir..

Arkadaşlar merhaba bizim şirketteki muhasebe bilgisayarına bulaştı bu lanet portalsepeti buda dahil olmak üzere herşeyi denedim ad-aware kuruyorum şu anda inşallah işe yarar önerilebilecek program varsa başka onlarıda önerirmisiniz? regeditten sildi gitmiyor yapışkan şey!

338 Mesaj
12 Ocak 2013; 13:10:22 

Bana da bulaştı bu ne böyle ya.Regedit olayı işe yaramıyor herşeyi sildim yine aynı.Çözebilen var mı?

674 Mesaj
12 Ocak 2013; 13:22:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Acı Biber

Bana da bulaştı bu ne böyle ya.Regedit olayı işe yaramıyor herşeyi sildim yine aynı.Çözebilen var mı?

baştat
çalıştır
regedit
control+F (bul)
portalsepeti yaz
çıkan yerin üzerine çift tıkla
portal sepeti yazan yerin hepsine
www.google.com.tr bunu yapıştır.
ve kapat
bilgisayarı yeniden başlat
işlem tamam olması lazım

VEYA

C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\Application
klasörüne gidin. "Google crome" kısayolunu sağ tuşla özellikleri seçip hedef kısmındaki
"C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\Application\chrome.exe" den sonraki yazıları silin.

17 Mesaj
12 Ocak 2013; 13:34:20 

Arkadaşlar o kısayol silme veya kayıt defteri ilk aşamada işe yaramıyor bakın chrome haricinde firefox ve internet explore için bir çözüm buldum
1- ilk olarak arkadaşlar gizli klasörleri açın
2- C:\Users\kullanıcı ismi\AppData\Local klasöründeki google , i.e , firefox ile ilgili klasörleri silin tamamen
3- Daha sonrasında programların kısayollarını masaüstünden ve görev çubuğundan silin
4- Sonra üzerinde başlat simgesininde bulunduğu görev çubuğuna sağ tıklatıp özellikleri açın
5- Oradaki Görev Çubuğu-Başlat menüsü-Araç Çubukları bölümlerinden başlat menüsüne girip gizlilik böümündeki işaretli kutucukları kaldırın.
6- daha sonra regeditten arama yapıp portalsepeti ile ilgili olanları silin ssonrasında hangi tarayıcıyı kullanacaksanız onu masaüstüne kısayol oluşturup araç çubuğuna da sabitleyebilirsiniz
Ben böylelikle firefox kullanıyorum bu portal sepeti araççubuğuna gelen tarayıcı istila ettiği için araç çubuğu geçmişini silerekten ben 2 tarayıcı için çözüm buldum ancak chrome için hala çözüm bulamadım o yüzden kullanmıyorum onu format atıcam yakın zamanda ama belki sizde chrome da da sonuca ulaşırsınız kolay gelsin

4 Mesaj
12 Ocak 2013; 22:33:51 

arkadaşlar,
portalsepeti bulaştıkdan sonra program ekle kaldır da 4 tane program gösteriyor. diğer programları göstermiyor. yardım edin lütfen

2243 Mesaj
12 Ocak 2013; 23:06:10 

quote:

Orijinalden alıntı: kubisero

arkadaşlar,
portalsepeti bulaştıkdan sonra program ekle kaldır da 4 tane program gösteriyor. diğer programları göstermiyor. yardım edin lütfen

http://www.gezginler.net/indir/hijackthis.html linkten bu programı indir. çalıştır dikkat etmen gereken burada sadece istemediğin başlangıç URL lerini tikini işaretle
fix checked demen yeterli.

buda konunun resimli anlatımı
http://forum.donanimhaber.com/m_13619446/tm.htm

HijackThis Günlüklerindeki Kısaltmaların Anlamları SEN BURADA R0.R1.R2.R3 KOD BAŞLIKLI olanlara dikkat et. atıyorum V9 ile alakalı her tiki işaretle

R0, R1, R2, R3 - Internet Explorer Başlat/Arama sayfaları URL'leri
F0, F1 - Otomatik Yüklenen Yazılımlar
N1, N2, N3, N4 - Netscape/Mozilla Başlat/Arama sayfa URL'leri
01 - Hosts Dosyası Yönlendirme
02 - Browser Helper Objects (Tarayıcı Yardım Objeleri)
03 - Internet Explorer Toolbarları
04 - Registry 'den Otomatik Yüklenen Yazılımlar
05 - Denetim Masasındaki IE Seçenekleri İkonunun Görülmemesi
06 - IE Seçenekleri erişimi admin tarafından Kısıtlı
07 - Regedit Erişimi Admin Tarafından kısıtlı
08 - IE Sağ Tuş Menüsü Bileşenleri
09 - IE Buton toolbarında ekstra butonlar veya IE Araçlar menüsünde ekstra bileşenler
010 - Winsock Hijacker
011 - IE Gelişmiş Seçenekler Penceresinde Ekstra Grup
012 - IE Pluginleri
013 - IE DefaultPrefix Hijack
014 - 'Web Seçeneklerini Sıfırla' Hijack
015 - Güvenilir Site Listesinde İstenmeyen Adres
016 - ActiveX Objeleri
017 - Lop.com Domain Hijackers
018 - Ekstra Protokoller ve Protokol Hijackerları
019 - Kullanıcı Stil Hijack
020 - AppInit_DLLs Registry Değeri (Otomatik Çalışan)
021 - ShellServiceObjectDelayLoad
022 - SharedTaskScheduler
023 - Windows NT Serviceleri
024 - ActiveX Desktop Components

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KEREM04283 -- 12 Ocak 2013; 23:06:45 >

zalman z11, fsp epsilon 600w 80plus,MSI 760gm-e51, FX6100 3.3ghz, ASUS GTX660, kingston 8gb,corsair force 120gb sata3 SSD, WD500gb 16mb 7200rpm, 21.5 inch grundig

57 Mesaj
13 Ocak 2013; 16:12:51 

Arkadaşlar bu sorun bende de çıktı bi türlü düzeltemedim Biri yardımcı olursa çok makbule geçer.

Lafın tamamı aptala söylenir.

57 Mesaj
13 Ocak 2013; 16:47:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Pertz von Zatellerean

Arkadaşlar bu sorun bende de çıktı bi türlü düzeltemedim Biri yardımcı olursa çok makbule geçer.

Sonunda çözümü buldum arkadaşlar.

başlata tıklayıp regedit yazın sonra bu adımları uygulayın.
hkeylocal machine---->software----->policies---->google---->chrome

ordaki tüm verileri silip tarayıcınızı yeniden başlatın.Sonra...

Bu arada hhk-1991 nickli arkadaşa teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pertz von Zatellerean -- 13 Ocak 2013; 16:48:15 >

Lafın tamamı aptala söylenir.

2243 Mesaj
13 Ocak 2013; 17:01:39 

quote:

Orijinalden alıntı: KEREM04283

http://www.gezginler.net/indir/hijackthis.html linkten bu programı indir. çalıştır dikkat etmen gereken burada sadece istemediğin başlangıç URL lerini tikini işaretle
fix checked demen yeterli.

buda konunun resimli anlatımı
http://forum.donanimhaber.com/m_13619446/tm.htm

HijackThis Günlüklerindeki Kısaltmaların Anlamları SEN BURADA R0.R1.R2.R3 KOD BAŞLIKLI olanlara dikkat et. atıyorum V9 ile alakalı her tiki işaretle

R0, R1, R2, R3 - Internet Explorer Başlat/Arama sayfaları URL'leri
F0, F1 - Otomatik Yüklenen Yazılımlar
N1, N2, N3, N4 - Netscape/Mozilla Başlat/Arama sayfa URL'leri
01 - Hosts Dosyası Yönlendirme
02 - Browser Helper Objects (Tarayıcı Yardım Objeleri)
03 - Internet Explorer Toolbarları
04 - Registry 'den Otomatik Yüklenen Yazılımlar
05 - Denetim Masasındaki IE Seçenekleri İkonunun Görülmemesi
06 - IE Seçenekleri erişimi admin tarafından Kısıtlı
07 - Regedit Erişimi Admin Tarafından kısıtlı
08 - IE Sağ Tuş Menüsü Bileşenleri
09 - IE Buton toolbarında ekstra butonlar veya IE Araçlar menüsünde ekstra bileşenler
010 - Winsock Hijacker
011 - IE Gelişmiş Seçenekler Penceresinde Ekstra Grup
012 - IE Pluginleri
013 - IE DefaultPrefix Hijack
014 - 'Web Seçeneklerini Sıfırla' Hijack
015 - Güvenilir Site Listesinde İstenmeyen Adres
016 - ActiveX Objeleri
017 - Lop.com Domain Hijackers
018 - Ekstra Protokoller ve Protokol Hijackerları
019 - Kullanıcı Stil Hijack
020 - AppInit_DLLs Registry Değeri (Otomatik Çalışan)
021 - ShellServiceObjectDelayLoad
022 - SharedTaskScheduler
023 - Windows NT Serviceleri
024 - ActiveX Desktop Components

bu msj ı dikkatle okumanızı tavsiye ederim bu sadece crome nin anasayfasını değiştirmekle kalmaz sistem deki virüsü desilersiniz İEdeki başlat sayfası sorununuda verdiğim DH linkinde nasıl kullanılacağı basit bir şekilderesimli anlatılımış. hem yardım istiyorsunuz hemde attığımız msj ları dikkate almıyorsunuz. eğerki kafanızı yorup msj dikkatlice okuyup gerekenleri yaparsanız. çok dua edersiniz.

zalman z11, fsp epsilon 600w 80plus,MSI 760gm-e51, FX6100 3.3ghz, ASUS GTX660, kingston 8gb,corsair force 120gb sata3 SSD, WD500gb 16mb 7200rpm, 21.5 inch grundig

7 Mesaj
15 Ocak 2013; 9:13:28 

Masa üstünde bulunan tarayıcınıza sağ tıklayın. Burdan Özelliklere giriniz.Buradan hedef bul'u tıklayın. Sizi C deki dosya uzantısına götürecektir. Bu dosyayı sağ tıklayıp masa üstüne kısa yol oluşturup gönderin. Şimdi Masa üstünüzdeki Eski tarayıcılarınızı shift+del ile siliniz.

Kolay gelsin

17 Mesaj
15 Ocak 2013; 12:58:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Pertz von Zatellerean

Sonunda çözümü buldum arkadaşlar.

başlata tıklayıp regedit yazın sonra bu adımları uygulayın.
hkeylocal machine---->software----->policies---->google---->chrome

ordaki tüm verileri silip tarayıcınızı yeniden başlatın.Sonra...

Bu arada hhk-1991 nickli arkadaşa teşekkür ediyorum.

arkadaşlar bu çözüm işe yaradı bende ben regeditten ctrl+f komutu ile portal sepetini aratıyordum sonra çıkanları siliyorsdum olmuyordu ancak bu chrome klasörü içindekileri sildim ve düzeldi saolasn kardeş bende driverların yedeklerini alıyodum tam format atacaktım çok makbule geçti yalnız benim yaptığım yöntemle de sili,yordum bu portalspeti ni kayıt defterinmden o niye işe yaramamıştı anlayamadım.

18 Mesaj
16 Ocak 2013; 11:16:24 

Çalıştır > Regedit yazıp, portalsepeti diye aratınca

Karşınıza bunlar cıkacak

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe www.portalsepeti.com?oe...T3160023A&tm=1358287971

www ile baslayandan itibaren silin
aynı sekilde chrome icinde

"C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" www.portalsepeti.com?oe...T3160023A&tm=1358287971

Explorer İçin :

C:\PROGRAM FILES\Internet Explorer\iexplore.exe www.portalsepeti.com?oe...T3160023A&tm=1358287971

www den itibaren silince düzeliyor...

Sony Ps3 320GB, LG Lm660s. Logitech Z-906, Amd X4 Pc,
Eos 650D 18-55mm, 50mm f/1.8
uCanKuRBaGa wRakkk!!!
Psn: mAniAcPoW

888 Mesaj
16 Ocak 2013; 12:09:14 

bende monopoly oyununu yüklerken bulaşmıştı. normalde firefox chrome açılışda son oturumdaki sekmeleri açıyor bende ama bu meretten sonra birde hızlıarama diye bi sayfa açmaya başlamıştı spybot falan bi çok şey denedim ama gitmemişdi. tarayıcı kısayollarını silince düzeldi.

404 Mesaj
16 Ocak 2013; 16:00:27 

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#70404590 portal sepeti ile ilgili olarak buradan takipte olun kendileriyle iletişime geçtim. Ben format atmadan çözüme ulaşamadım. Bütün yollar portal sepetine çıkıyor. Kendileriyle olan mail yollu iletişimimi de linkini verdiğim sayfadan takip edebilirsiniz.

http://steamcommunity.com/id/ekopaket06

2731 Mesaj
16 Ocak 2013; 17:05:48 

Arkadaşlar Bende bugun bu illete bulaştım uğraştım ettim eyledim yapamamıştım. Ama adamlar http://www.portalsepeti.com/uninstall.htm kendi sitesinde nasl kaldıracagını anlatmış dilerseniz buraya bakabilir gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. eğerki verildiysede silebilirsiniz mesajımı. Cünkü hepsini okumadım genel baktım bulunamamıstı.

Kolay gelsin.

http://www.gercektakipci.com Twitter Youtube Facebook Instagram ve tum sosyal aglarda populeritenizi arttirmak hic bu kadar kolay olmamisti

1 Mesaj
17 Ocak 2013; 0:57:42 

GOOGLE CHROME ÖNCELİKLE TAMAMEN KALDIRIN AŞAĞIDAKİ İŞLEMLERİ YAPTIKTAN SONRA TEKRAR KURABİLİRSİNİZ.
EXPLORE İÇİN
REGEDİTTEN aratın ve
1-‘portalsepeti ‘ yazan tüm satırları google.com.tr olarak değistirin
2-‘ İyi123’ yazan tüm satırları google.com.tr olarak değistirin
Ve en önemlisi !!!! bunu özellikle belirtmiyorlar...
3- http://www.navegaki.com.br/ adresini silin google.com.tr olarak değistirin
(portal sepetinin orjinal web adresi)
4-C:\Users\XXXXXi\AppData\LocalLow\Microsoft\Internet Explorer\Services
Adresinden portalsepeti simgesini gördügünüz dosyayı silin

2 Mesaj
17 Ocak 2013; 11:20:59 

merhaba çözüm basit. google eklentilerde flash uzantısı olarak görünüyor,
sildiğinizde problem kalkar

104 Mesaj
17 Ocak 2013; 12:59:31 

quote:

Orijinalden alıntı: kemalt26

GOOGLE CHROME ÖNCELİKLE TAMAMEN KALDIRIN AŞAĞIDAKİ İŞLEMLERİ YAPTIKTAN SONRA TEKRAR KURABİLİRSİNİZ.
EXPLORE İÇİN
REGEDİTTEN aratın ve

Beni hiç bir şey bu kadar delirtmemişti. Yukarıdakileri yapıp düzeltebilirsiniz ama sanırım şu exe dosyası yüzünden tekrar kuruyor. Teşekkürler kemalt26. navegaki.exe yi arattırın gördüğünüz yerde silin. Ben şimdi öyle yaptım sanıyorum tekrar kurmayacak kendini bu portalsepeti belası

1 Mesaj
17 Ocak 2013; 15:26:42 

Ulen ne uğraşmışsınız ha,yok exe mexe falan :) üşenmedim girdim başlat-denetim masası-program ekle ve kaldır-google chrme(kaldır) Kaldırayım mı?-Kaldır abim.Hea çok seviyorsak google chrmu,yeniden indirin.Vatana millete hayırlı olsun.. :)

1 Mesaj
17 Ocak 2013; 15:43:52 

mrb arkadaşlar aynı sorunla bugün bende karşılaştım win 8 de kesin çözüm aşşagıdaki gibidir.

çalıştıra regedit yazın sol tarafta açılan bölümde aşşagıdaki klasör yolalrını takip edip en son açılan yerdeki Chrome klasöründeki dosyaların içinde yazan portalsepeti yerleri google.com ile degistirin sorun düzelicektir.

HKEY_LOCAL_MACHINE\ Software\Policies\Google\Chrome

20 Mesaj
17 Ocak 2013; 15:49:52 

quote:

Orijinalden alıntı: kemalt26

EXPLORE İÇİN
REGEDİTTEN aratın ve

bu yöntem işe yaradı. tşklerrr...

104 Mesaj
17 Ocak 2013; 16:44:18 

Chrome u kaldırıp yeniden kurmak falan bir işe yaramaz günlerdir uğraşıyoruz burda. kemalt26 nın yöntemi işe yarıyor ve sanıyorum devamında tekrar türemesini engellemek için navegaki.exe yi de silmek gerekiyor. Bu söylenenlerden başka çözüm yok. Chrome kaldırıp kurmakla falan çözülen bi şey değil. İnsanları bilmeden boşa yönlendirmeyin ÜŞENGECİN TEKİ

6904 Mesaj
17 Ocak 2013; 17:57:03 

quote:

Orijinalden alıntı: wacd

Kullandığınız internet tarayıcısına sağ tıklayarak özelliklere girin, orada Misal Chrome için C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe gibi yol olması gerekiyor, bu satırda chrome.exe den sonraki değerleri silip uygulayın, düzelecektir.

Bütün tarayıcı kısayollarına aynı şeyi uygularsanız problem ortadan kalkar.

İşe yaradı başlat menüsündeki kısa yollardada vardı onlarıda sildim şuan sorunsuz inşallah tekrar etmez çok irenç bi illet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_Devil33 -- 17 Ocak 2013; 17:58:01 >

Q9400 2.66@3.5 ghz ------gtx 660 oc li-----4gb kingston ddr2 800@1066 mhz -----Gigabyte p35ds3l ------coler master 390w----- philips 42'' lcd tv----skystar hd 2 tv kart-----logitech kablosuz set

1 Mesaj
18 Ocak 2013; 9:37:47 

Arkadaşlar çözüm burada

sadece 2 dknızı ayırın yazıyı okuyun ve uygulayın sırf bunun için buraya üyelik açtım sizlere yar ve yardımcı olmak için umarım faydasını görürsünüz tüm içtenlikle çözüm sunan arkadaşlara da teşekkürler

herkese merhaba, aynı sorunl 16.01.13 tarihinde yakalandım 2 gün uğraştım fakat bir çözüm yok gezmediğim site kalmadı gibi birşey tüm yazılan edileni yaptım önce oluyor ya belli bir süre sonra tekrar Brovserları ele geçiriyor ya da blgisayarı açıp kapattığımda tekrar lanet şey çıkıyor tarayıcılarda bende ana avrat küfü basıyordum tabi. kafam güzeldi yani parti falan yurda geç geldim dedim bunu bir çözeyim ve çözdüm (ulan hikaye anlatıyoruz ya allam ya şuan kendime saydırıyorum).. nese çok ve boş konuştum sanırım, sistem geri yüklemesi yapın arkadaşlar yani başka çare ben bulamadım ve sistem geri yüklemesi sorunu çözdü. ben geri yükleme tarihini 15.01.13 tarihine yaptım yani bir gün öncesine döndü bilgisayar durumu ve halloldu şu an hiç bi sorun yok formata falan gerek yok bence.

27 Mesaj
18 Ocak 2013; 10:47:07 

çaliştir--- regedit
hkeylocal machine> software> policies >google >chrome

orda "varsayılan "---"reg-sz"-----"(deger atanmamiş)"
"defaultsearce..."----"reg-dword"----"(0*00001)(1)"
dişindakileri silin google chrome bu sekilde halledilir..
ben kurtuldum sizdede yarar ise paylaşın arkadaslarada yarasın
bilgi paylaştıkça çoğalır

muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

2 Mesaj
18 Ocak 2013; 18:08:30 

hay Allah razı olsun en kısa en kolay yolmuş..iki saattir kafayı yedim ya..daha önce de v9 musallat olmuştu ama o kolay kaldırılıyo..
bu yöntemle kurtuldum bu aptal motordan inşallah kalıcı olarak gitmiştir..çok yavaşlatıyo ayrıca interneti..

2 Mesaj
18 Ocak 2013; 18:14:09 

quote:

Orijinalden alıntı: aydinag

Masa üstünde bulunan tarayıcınıza sağ tıklayın. Burdan Özelliklere giriniz.Buradan hedef bul'u tıklayın. Sizi C deki dosya uzantısına götürecektir. Bu dosyayı sağ tıklayıp masa üstüne kısa yol oluşturup gönderin. Şimdi Masa üstünüzdeki Eski tarayıcılarınızı shift+del ile siliniz.

Kolay gelsin

hay Allah razı olsun dediğim mesaj..
bu yöntem ben de işe yaradı en basit pratik yol..ancak anladığım kadarıyla herkeste sorunun asıl kaynağı değişiyor..ancak bu yöntem sanıyorum her zaman işe yarar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marakeşş -- 18 Ocak 2013; 18:17:00 >

5 Mesaj
18 Ocak 2013; 23:09:56 

Denemediğim yol, etmediğim küfür kalmadı arkadaşlar ve son olarak sistemi 1 gün geriye aldım sadece şunu söyleyebilirim kesinlikle olay çözüldü

20 Mesaj
20 Ocak 2013; 23:20:55 

sepetlerine sıçtıklarım!

Eşek herifler!

2243 Mesaj
20 Ocak 2013; 23:33:59 

quote:

Orijinalden alıntı: nacakliarda

Denemediğim yol, etmediğim küfür kalmadı arkadaşlar ve son olarak sistemi 1 gün geriye aldım sadece şunu söyleyebilirim kesinlikle olay çözüldü

hep yardım amaçlı buraya yazıyordum başıma gelmemişti. bugün mahalledeki bakkal dedi bi bak google gelmiyor bide ne göreyim PORTALSEPETİ. hemen ilk işim geri yüklemek oldu ve sorun çözüldü

501 Mesaj
21 Ocak 2013; 11:53:22 

bilgisayar yeni, bende sistem geri yükleme noktası oluşturdum diyebiliyordum ama yok. Bu şerefsizlerin yaptığı işin ta!!!

501 Mesaj
21 Ocak 2013; 13:56:54 

Allah'a şükür sonunda hallettim.

Sistem geri yükleyemiyorsanız bilgisayarı fabrika ayarlarına döndürün. ben fabrika ayarlarına döndürdüm (win8 deçok kolay fabrika ayarlarına döndürmek).

Ama dosyalarınıza filan dikkat edin silinmesin.

Son olarak portalsepeti Ağzınıza ....! Dünden beri kafayı yiyecektim!!!

10 Mesaj
22 Ocak 2013; 2:24:47 

Resmen kabus gibiydi,
özelliklerden hedef bölümünü değiştirmek geçici bir çözüm.
Kaç kere değiştirdim bilmiyorum,
her seferinde masaüstüne yine kısayol oluşturuyordu.
bilgisayarı kapatıp açınca tekrar geliyorlar.

sistem geri yükleme ile çözülüyormuş ama ben sistem geri yüklemeden önce,

C: de portalsepeti, iyi123, navegaki, diye tek tek taratıp hepsini sildim.

Navegaki yazınca metin begesi içinde otamatik download yapmasını sağlayan kodlar vardı,
onları da sildim. birde OCsoft gibi bir klasörde vardı, onun içi de navegaki ile ilgili şeyler vardı.
kayıt defterindekileri silmek işe yaramıyor, anlaşılan.

Nerden indirdiğimi bilmiyorum umarım bir daha bulaşmaz, delirtti..

1 Mesaj
22 Ocak 2013; 17:06:23 

ARKADASLAR bende gunlerdır bu sorunu cozmeye ugrasıyorum sonunda cozdum ilk once bu virüsvari seyın 3 ismi var navegaki iyi123 portalsepeti öncelikle bilgisayarda c ve d yı bu ısımlerı yazıp taratın bende D de cıkmıstı cıkan herseyı sılın sonra bıldıgınız gıbı kayıt defterındende aynı ıslemı yapın son olarak tarayıcı sılıp bastan yukleyın işlem tmm bu lanet illet pıslık seyden kurtulmuz olacaz
ohh beee

139 Mesaj
26 Ocak 2013; 1:12:45 

regeditten kesin çözülür arkadaslarında bahsettigi gibi portalsepeti arması yapın sildikten sonra F3 e basın portalsepeti cıktıkca silin sonunda cıkmaz sonra da crome mozilla vs. özellliklerine girin crome.exe den sonrasını silin uygulayın sorun çözülür..

145 Mesaj
29 Ocak 2013; 12:26:11 

Pff... Bizim özel sitemizde bir arkadaş bana Kaspersky öneriyor. Kaspersky bu illeti yok eder mi? Bir - iki gün değil, her gün bu illetle savaşıyorum. Acilen yardım ederseniz sevinirim. Ben de portalsepeti'ne sinir oldum zaten.

Regedit işini tamamladım.
Yandex ykledim, portalsepeti bulaşmıyordu ama uzun süre açıldığı için sildim
Sistem dosyalarına saklanmış portalsepeti'ne ait setup dosyalarını kalıcı olarak sildim. Portalsepeti' nin çoğalmasını durdurdum.
Pc'den portalsepeti kısayolunu sildim.
Tarayıcı kısayollarının hedef ayarını değiştirdim.

Bizim atarioyna.net forumumuza "portalsepeti Virüs" adlı bir konu açtım, herkes bana danıışıyor. Orada bir arkadaş bana Kaspersky ativirüs programı öneriyor. Bu, işe yarar mı?

Doğrusu Kaspersky, Security Essentials, ve benzeri antivirüsler, Combofix, CClener, Demirsoft Anasayfa Değiştirici, Regedit (kayıt defteri düzenleyici), Revo Uninstaller, MalwareBytes ve daha binlercesi işe yaramıyor. Yoksa tek çare format mı? Walla benim başım belâda, portalsepeti'ni bir an önce silmek istiyorum.

Her gün portalsepeti yüzünden sinirliyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahayigit -- 29 Ocak 2013; 12:40:50 >

Bazı durumlarda uzman
PC Tamircisi

139 Mesaj
31 Ocak 2013; 21:53:33 

kasper de bi işe yaramaz virüs olarak gözükmüyor o programlarda pek işe yaramaz kayıtdefteri işe yaramıyorsa crome kullanmayacaksın ya da format :) ben de de olmustu kayıt defterinden hallettim ama demekki herkesde aynı tepkiyi vermiyor bu progamı kur seriali de var bi dene http://uploaded.net/fil...n.Pro.v6.21.65.2420.zip bakalım bu programı calıstır gir yine varsa portal sepeti regeditten sil crome hedefinide degiştir bakalım olacak mı ..

139 Mesaj
31 Ocak 2013; 22:08:56 

crome araçlardan uzantılarda flash player varsa onu kaldırın sorun düzelecektir oto yönlendirme gibi bir şey yapıyor

145 Mesaj
2 Şubat 2013; 17:01:08 

Sorun çözüldü. Ben bayram yapıyorum.
Portalsepet Silindi Bayramı

Bazı durumlarda uzman
PC Tamircisi

3 Mesaj
3 Şubat 2013; 3:35:01 

ARKADAŞLAR DONANIM HABERİ YAKLAŞIK 5 YILDIR (SANIRIM OLMUŞTUR) TAKİP EDİYORUM. ŞİMDİYE KADAR HEP ÖĞRENİYORDUM:)
ÖNCELİKLE REGEDİT KOMUTUNDA CTRL+F TUŞ YARDIMIYLA BULDUĞUMUZ TÜM PORTAL SEPETİ , İYİ123, NAVEGAKİ VE BU DA VAR HTTP\\:İYİ123.COM (SANIRIM DOĞRU)
BUNLARI VE UZANTILARINI SİLİYORUZ DETAYLI TARİFİ DAHA ÖNCE ARKADAŞLAR YAZMIŞTI. SONRA TÜM KISAYOLLARI SİLİYORUZ, VE C:\SYSTEM32\NAVEGAKİ.EXE DOSYASINI BULUP SİLİYORUZ , YENİDEN MASAÜSTÜNE VE GEREKEN YERLERE KISA YOL OLUŞTURUYORUZ

3 Mesaj
3 Şubat 2013; 3:36:42 

BU YAZDIĞIM KESİN ÇÖZÜMDÜR (UMARIM YARIN ÇIKMAZ)

197 Mesaj
3 Şubat 2013; 4:04:15 

hakikaten çok pislik birşey bu portal sepeti yapmadığım birşey kalmamıştı başlangıç yöneticisi regedit kısayol daki linklerin kaldırımı manuel olarak halldemedigim tek zararlı buydu çünkü arkasinda hic iz bırakmıyordu zamanlanmis bi gorev gibi çalışıyor du sanki bi turlu kaynak dosyasını bulamamıştım . . . format attırdı bana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

164 Mesaj
10 Şubat 2013; 1:41:43 

Arkadaşlar chrome için basit bir çözüm var araçlar--------uzantılar-----flash player chromeden kaldıra basın sorun kalkıcaktır arkadaşlar bu çerez ya da virüs her ne haltsa kendini flash player moduyla gizlemektedir en kolay çözüm budur

145 Mesaj
20 Şubat 2013; 13:18:37 

Herkes benim bloguma gelsin!

Blogu açmak için tıklayın

Not: Blogumuz zamanla geliştirilecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahayigit -- 22 Şubat 2013; 14:08:04 >