Şimdi Ara

V9 değil Portalsepeti İstilası (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
4
Favori
64.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bunu kaldırmak için 1 den fazla yol var.Vido linki aşşağıda youtubeye ben çekip uploadladım..
    Video linki:http://youtu.be/eONVdPGLGgQ
    Sesim kötü çıkmış olabilir..
    Eğer yapamadıysanız aşşağıdaki linkdeki dosyayı indirip açın(içinde chrom.exe & Internet Explorer.exe vardır ve orjinaldir) benim bilgi bukadar...
    Kolay gelsin BYBYBYBYBY!!!

• linki yazmayı unutmuşummm
    Link:http://turbobit.net/oqpq23c2agot.html
    Aslında videonun altında da vardı ama olsun...
  • Arkadaşlar merhaba 2 gündür bıktım artık portal sepetinden yardımcı olun. Sistem geri yükledim, adwcleaner gibi programlar kullandım. Herkesin dediklerini yaptım hala olmadı. Bu arada birileri adwcleaner kullan dedi o zamana kadar düzgündü sonra tema değişti tıklayamıyorum aerolara bununla ilgili konu varsa beni yönlendirin. Adwcleaner bozdu pcyi. Olay hizmeti falan çalışmıyor. Yardımmm!!!
     V9 değil Portalsepeti İstilası

• Arkadaşlar portalsepeti adlı yazılımı chrome den ayarlardan kaldırmaya çalışıyorum. Ama portal sepeti ayarları ele geçirmiş. Dediğiniz gibi google chrome ye sağ tıklayıp özellikleri açtım fakat google.com.tr adresini yazdığımda erişim yöneticiniz tarafından engellendi diyor. Diğer dediğiniz tüm yöntemleri yaptım. Ama sorun çözülmüyor. portalsepeti.com adresi hemde youtube ye girmemi engelliyor. Kafasına göre istediği siteye girmemizi engelliyor. Lütfen cevap verin arkadaşlar.
  • Arkadaşlar bıktım artık bu şeyden banka işlemleri yapmaya korkuyorum Ne yaptımsa bir çaresini bulamadım . kullanmadıgım şey kalmadı artık yeter! fotoda gösterdigi gibi yerler engelli . Ya bu işi beceremiyorum . Allah rızası için bir yardım . Her kafadan bi ses çıkıyo hepsinide denedim kayıt defterinden sildim. flan yok arkadaş yardım lütfen.
  • Program devam ediyor ise;
    Programı buradan indirbilirsiniz. Sornasında tarama gerçekleştirip çıkan 2 adet log dosyasını gönderin. Bundan sonra bilgisayardan hiç bir şey silmeyin, kopyalamyın, değiştirmeyin, eklemeyin, kaldırmayın, bunları yapan otomatik programlar var ise bunları geçici olarak kapatın. Log dosyalarına bakıp size bir adet fixlist dosyası göndereceğim, bunun için bir müddet beklemeniz gerekebilir. Ayrıca dosyaları upload edince bana da haber vermeyi unutmazsınız umarım.
  • BamBam412 B kullanıcısına yanıt
    Portalsepeti sorunu yaşayan arkadaşlar,

portal sepeti sıradan bir tarayıcı korsanı değil. Şuan Portalsepeti 3 versiyonu tamamen kendini Windows işletim sistemine entegre ediyor ve sürekli 6 ayrı sunucuya veri gönderiyor. Neredeyse bir trojan gibi hareket ediyor.

Portal sepeti 3 sürümü yani şuan ortalıkda dolaşan portal sepetini klasik yöntemler ile temizlemek mümkün değil.

Şuan Türkiye'deki tek ve gerçek çözüm. Bununla ilgili neredeyse kafayı yemek üzereydim 3 gün aralıksız temizlemeye ugrağtım fakat nafile.
    En son yazılım geliştirici bir arkadaşımdan rica ettim. Değerli bir arkadaşım portal sepeti ile ilgili bir temizleme rehberi hazırladı.

Portalsepeti tarayıcı korsanı nasıl temizlenir?

http://uzmanim.net/soru/portalsepeti-tarayici-korsani-nasil-temizlenir/5395

Tüm portal sepeti magdurlarına hayırlı olsun,

• taximproject T kullanıcısına yanıt
    Kardeş yapılanları aynen uyguladım bu sefer o gitti başkasi geldi sanırsam Son Çare format :(

• çok sinir bozucu birşey bu
  • taximproject T kullanıcısına yanıt
    İŞTE BUDUR.
    DAHA ÖNCE ANLATILANLAR HİÇ BİR İŞE YARAMADI AMA BU ARKADAŞIN ANLATTIKLARINI BİREBİR UYGULADIM VE KURTULDUM. HEM FIREFOX HEM CROME HEM IE HEPSİ TEMİZLENTİ TEK SEFERDE.
    ÇOK TEŞEKKÜRLER.

• http://uzmanim.net/soru...i-nasil-
    temizlenir/5395

buradan temizle kurtulursun cozenler var burdan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Windows 8 de portalsepeti zımbırtısına kesin çözüm kısaca şu:

Denetim Masası'na gelin.
    Kurtarma'ya tıklayın.
    Sistem geri yüklemeyi aç deyin ve geri yükleme noktasını seçin.

(Çok eski tarihten bir geri yükleme noktası seçmeyin. Yakın tarih olsun. Ben bilgi kaybı yaşamadım ama gene de dikkat etmenizi tavsiye ederim.)

Bu pislik şey şans eseri olmuyor. Herhangi bir dosya indirirken PC den dikkat edin. İndir vs gibi aradığınız şeyle alakasız bir dosya indiyse rarlı dosyayı açın ama sakın içindeki uygulamayı açmayın.
    (Ben winrar dosyasının içindeki bir uygulamayı (bir anlık boşluğuma geldi) açtım. O zamandan sonra oldu bu zımbırtı)
    Kesinlikle durduk yere değil, bilmeyerek ya da sitelerden kaynaklı anlamayarak indirdiğiniz dosyaları açtığınız için oluyor bu. Regedit yöntemleri bende tutmadı bende bu yöntemi denedim, oldu.

Herkese kolay gelsin.

• Selam Arkadaşlar ;

Bu v9 illetiniyle 3 ay önce karşılaştım. Yaklaşık 15 gün önce araştırmalarım sonucu temizlemiştim. Bu gün tekrar bilgisayarıma yerleştiğini gördüm ve tekrar deneyimlerimi tekrarlayarak temizledim. Ve deneyimimi sizlerle paylaşmak istedim.

Bu arama motoru , görev zamanlayıcısına yerleştiği için bulunamıyor . Kendisine komut olarak herhangi bir sunucuya bağlandığında aç komutu verdiği için , hangi arama motorunu kullanırsanız kullanın açılıyor.

Yapmanız gereken şu ;

1 ) interneti bilgisayarınızda devre dışı bırakın .
    2) tüm arama motorlarından formlarda yazıldığı gibi silin . Google Crome , İnternet Explorer vb.
    3) Bilgisayardaki Başlat menüsünden Denetim Masasına girin ,Sistem ve güvenlik seceneğine tıklayın , açılan pencerede Yönetimsel Araçlarda Görevleri zamanla yı açın sol tarafta Görev zamanlayıcı kitaplığına tıklayın ortada görevleri göreceksiniz . işte v9 meleti Taskil Application adıyla orada durmakta . Onu oradan silemiyorsunuz . Eylemlere tıklayın . açılan pencerede v9 illetinin saklandığı dosyanın adı çıkıveriyor. Program Data içinde yerleştiğini görüyorsunuz.
    4) yapmanız gereken Bilgisayarım a girip C içinde ,program data oradanda adope dosyasını buluyorsunuz . Adope ta Taskil ile ilgili verileri silin gitsin...
    5 ) v9 illetinden kurtuldunuz.
    6 ) dilerseniz AdwCleaner.exe , JRT ve Malwarebytes Anti-Malware ile de bilgisayarınızı tarayabilirsiniz. ( şart değil ama içiniz rahat etsin diye... )

Hadi kolay gelsin...

• Arkadaşlar,

C:\Users\user\AppData\Roaming\Macwebtoise DOSYASINI SİLMEMİZ GEREKİYOR.

Kısaca anlatayım;

1- “REVO UNİNSTALLER” PROGRAMINI İNDİRİP KURUYORUZ,
    http://www.tamindir.com/revo-uninstaller/

2- “UNLOCKER ASSİSTANT” PROGRAMINI İNDİRİP KURUYORUZ,
    http://www.tamindir.com/unlocker/

3- İNTERNET BAĞLANTISINI KESİYORUZ,

4- C:\Users\(KULLANICI İSMİ)\AppData\Roaming\Macwebtoise DOSYASINI BULUP SAĞA TIKLIYORUZ. UNLOCKER ASİSTAN İLE SİLİYORUZ. (UNLOCKER ASİSTANIN AÇILAN SAYFASINDA “TÜM KİLİTLERİ ÇÖZ” DİYORUZ ÖNCE, SONRA SİLİYORUZ.)

5- REVO UNİNSTALLER’I AÇIP YABANCI GÖRDÜĞÜMÜZ BÜTÜN PROGRAMLARI KALDIRIYORUZ. KALDIRIRKEN GELİŞMİŞ TARAMA YAPTIRIRSAK BÜTÜN KALINTI DOSYALARI VE REGEDİTTEKİ KOMUTLARIN HEPSİNİ SİLİYOR.

6- REGEDİT’TEN CTRL+F İLE “PORTALSEPETİ” DİYE ARATIP ÇIKAN HERŞEYİ SİLİYORUZ,

7- NETTEKİ ANLATILANLARI DA YAPMAK ŞARTI İLE (ŞU KISAYOLARDAKİ .EXE LERDEN SONRA GELENLERİDE SİLMEK GİBİ ) BİLGİSAYARI RESTART YAPIYORUZ.

Ben böyle kurtuldum. İnşallah yardımcı olabilirim.

http://uzmanim.net/soru/portalsepeti-tarayici-korsani-nasil-temizlenir/5395 burada daha ayrıntılı anlatılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skrylmz -- 27 Haziran 2014; 13:01:22 >

• skrylmz S kullanıcısına yanıt
    Yeni bir kullanıcı (User değil Yönetici) hesabı açın eskisini silin sorun düzelir!

Yeni hesap açtıktan sonra eskisini bu yoldan gidip silin. C:\Users Silinmiyorsa Bilgisayarı yeniden başlatın bu defa silinecektir!
  • Arkadaşım çözüm basit ve ben yaptım tek 1 programla her şey düzeliyor... bu programı indir ve pc ni tarat işlem tamam geçmiş olsun...http://uzmanim.net/soru/malwarebytes-nedir-malwarebytes-nasil-kullanilir/302 bu adreste detaylı bilgi var program linkide var iyi günler...
  • Benim yapmadığım şey kalmadı. Her programı denedim her yolu denedim. En sonunda sistem geri yükleme yaptım düzeldi.
  • Ben 1 haftada kurtuldum bundan chrome kaldır kur hedefleri düzenle combofix hiç bir şey olmadı Şunları bir dene.

İlk hedefleri düzenle
    Sonra
    C:\Windows\System32\GroupPolicy dosyasını bul ve ne varsa sil.
  • ne denediysem olmadı, hiç bir programa register ayarlarına gerek kalmadan düzeldi. Allah razı olsun arkadaştan.burada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trgevent -- 17 Temmuz 2014; 0:29:41 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.