Şimdi Ara

CES 2013 : Dacor'dan, Android işletim sistemli ve 1GHz işlemcili ankastre fırın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• CES 2013 : Dacor'dan, Android işletim sistemli ve 1GHz işlemcili ankastre fırın

Android işletim sisteminin her geçen gün daha fazla gündelik hayatımıza girmeye başladığına şahit oluyoruz. LG'nin akıllı beyaz eşya serisinden sonra Dacor da Android tabanlı ankastre fırınını CES 2013 fuarında tanıttı.

Lüks mutfak cihazları üreten Dacor, Discovery Wall Oven adını verdiği ürünün 9. nesil ankastre fırın serisi olacağını belirtiyor. 

Fırını akıllı yapan ise ön panele yerleştirilmiş Discovery IQ Controller modülü. Bu modülde bir akıllı telefon donanımı yer alıyor. Samsung üretimi 1GHz saat hızında çalışan işlemci, 512MB DDR2 RAM, Android işletim sistemi, PowerVR SGX 540 grafik birimi, 7 inçlik LCD dokunmatik ekran ve WiFi şeklinde bu özellikleri saymak mümkün. Fırının arayüzü ise BMW ortaklığıyla tasarlanmış.

Fırın ile Play mağazası üzerinden pek çok yemek tarifi uygulaması indirmek ve internette tarifleri izlemek mümkün. Fırının kendi pişirme rehberi ise kullanıcılara yardımcı olmayı amaçlıyor ve rehbere yeni tarifler eklemek mümkün.

Ekrandan istediğini tarifi seçtikten sonra yemeği fırına koyuyorsunuz ve gerekli süre zarfında yemek pişiyor. Pişme işlemi bittiğinde fırın kullanıcıya bildirim gönderiyor ve sofraya koyulacak seviyede sıcak olarak yemeği bekletiyor. Fırında bir arıza meydana geldiğinde ise yine kullanıcıya uyarı gönderiliyor. Bu işlemlerin tamamı yine ilişkili uygulamadan da yapılabiliyor.

Dacor sunucularından otomatik güncellemeler ve arıza bakım prosedürlerini indirmek mümkün. Çok tepsili pişirme, zararlı parçalardan otomatik olarak temizlenebilme gibi diğer özellikleri olan fırın yaz döneminde pazara sunulacak.

30 inç boyutundaki fırının tekli versiyonu 4499$ iken, ikili versiyonu 7499$ olarak belirlenmiş.

CES 2013 : Dacor'dan, Android işletim sistemli ve 1GHz işlemcili ankastre fırın

• fırınla pes oynucam varmı kapışan d:)

• İşlemciyi biraz daha hız aşırtıp onunla ısıtsalarmış bari...

• nereye varır bu işlerin sonu arkadaş bilinmez ama şu bir gerçek gelecek komple ev gereçleri üreten firmalar için çok şey vaad ediyor bütün cihazlar bir biri ile konuşur hale gelmeye başladı bu nedir ya

• Fiyat uçuk şuan için.Bu kadar pahalı bir fırına ne gerek var düşünmek gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: t.baris

İşlemciyi biraz daha hız aşırtıp onunla ısıtsalarmış bari...

Sabah sabah iyi güldüm valla :)

• açık kaynak kodlu olmanın faydaları linux de açık kaynak kodlu ama bir türlü destek görmedi google(adamlarda par b.k özgür olmak tek başına yetmiyor) boşluğu çok iyi doldurdu doğrusu

• quote:

30 inç boyutundaki fırının

tabii şimdi böyle bir fırının ölçülerini cm olarak söylemek olmaz şimdi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: MxFxOx

açık kaynak kodlu olmanın faydaları linux de açık kaynak kodlu ama bir türlü destek görmedi google(adamlarda par b.k özgür olmak tek başına yetmiyor) boşluğu çok iyi doldurdu doğrusu

Android, linux çekirdeklerinin üzerine yazılmış bir işletim sistemidir. Yanlış tespit olmuş doğrusu.

• yakında bunlara virüs yazarlar tavuk yerine börek pişirme modu vsss :D:D

• quote:

Orijinalden alıntı: aspirin_00

yakında bunlara virüs yazarlar tavuk yerine börek pişirme modu vsss :D:D

Virüs girerse pişen tavuklar da tavuk gripli olarak çıkmasın ?
  • Yemekleri de içine 3 boyutlu yansıtırsa ondan iyisi yok.Pes kapışcaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • android in çekirdekleri, bu ısıda nasıl dayanacak ? Yada Asphalt 5 oynayabilcekmiyiz :)) oynayabilsek fırını dümen olarak kullanmak zor olcak.. bu üçünün cevabını istiyorum :))

• Vay be. Sattığım Android'li Dell den iyi özellikleri.

• quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

quote:

Orijinalden alıntı: aspirin_00

yakında bunlara virüs yazarlar tavuk yerine börek pişirme modu vsss :D:D

Virüs girerse pişen tavuklar da tavuk gripli olarak çıkmasın ?

• Şu Linux olmasaydı... Hey gidi be. 1991 yılında çıkarılan ilk Linux çekirdeği 0.01 version numarasına sahipti. :) Linus Torvalds'ı da böylece burda yad edelim, teşekkürlerimizi sunalım. (Adam sağ bu arada beyler.)

• iki gün sonra bu fırını root ederler rom atarlar fırın buzdolabı falan olur... :D yada bu bozulsa servise nasıl gider...

• yatağa da android girecek mi?

yok yani nasıl istersiniz? ışığı karartalım, yatağa hafif bir eğim verelim vs.

bu ne lan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silver_Code
    iki gün sonra bu fırını root ederler rom atarlar fırın buzdolabı falan olur... :D yada bu bozulsa servise nasıl gider...

Senin fırına yeni ROM çıkmış. Yükleyince şarjı daha uzun gidiyormuş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.