Şimdi Ara

Kron XC 500 hakkındaki soruları cevaplıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
4
Favori
39.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar elimde para olmasına rağmen bir türlü yeni bir model veya marka almaya kalkışmamamın sebebi tamamen kron xc500 dür :). Malatya Bisiklet Topluluğu ve Fırat üniversitesi bisiklet toplulugunun üyesiyim. İllaki bisiklet almak isteyen veya kendi bisikleti ile ilgili paylaşımlar yapacak kişiler vardır.Kron xc500 kullanıyorsanız veya düşünüyorsanız buradan bana sorabilirsiniz.Elimden geldiği kadar yardım edebilirim...

EDİT: An itibariyle 190 cevap ve 21bin görüntülenmeye ulaştı konu, cevap yazan üyelerimizin paylaştıkları referans niteliği taşıyor sanırım bu kadar ilgi olduğuna göre ( herkese ayrı ayrı teşekkür ederim, insanları bu şekilde güzel bir dil ile bilinçlendirdiğiniz için )
    ,
    Kron xc500 bisikletimi zamanında 560 tl ye almıştım, şu anda 1250 tl civarında seyrediyor fiyatı doların artışı yüzünden, eğer almak isteyenler hala düşünüyorsa üzerine biraz daha ekleyip hidrolik diskli modelini şiddetle tavsiye ederim.

Bu arada artık kron xc 500'üm yok, Yazın Ghost SE5000 aldım, xc 500 e göre çok üst seviye bir bisiklet ama inanın krondaki rahatlığı ve hakimiyeti özlemiyor değilim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The dark side of the Wall -- 29 Nisan 2015; 10:44:12 >

• Memnuniyetiniz üst düzeyde anladığım kadarıyla. Sanırım daha önce farklı marka deneyimleriniz de var. XC 500'ü hepsinin üzerine çıkaran, sizi bu kadar memnun eden özellikleri paylaşırsanız asıl biz çok memnun oluruz.
  • Öncelikle bir çok bisikletten donanım olarak düşük olabilir.XC500 ü savunmuyorum bu konuda fakat, öyle bir dizaynı ve donanım rahatlığı varki, başka bir bisiklete bindiğim zaman rahat edemiyorum.Tamamen konfor olarak çok üst düzeyde bir bisiklet.Yazın malatya-ankara arası bir turda bu bisikleti kullandım ve çok rahat gittim. donanım olarak orta düzey bir bisiklet, fakat üzerindeki donanımlar kişiden kişiye üst düzeye kadar çıkabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akales

Öncelikle bir çok bisikletten donanım olarak düşük olabilir.XC500 ü savunmuyorum bu konuda fakat, öyle bir dizaynı ve donanım rahatlığı varki, başka bir bisiklete bindiğim zaman rahat edemiyorum.Tamamen konfor olarak çok üst düzeyde bir bisiklet.Yazın malatya-ankara arası bir turda bu bisikleti kullandım ve çok rahat gittim. donanım olarak orta düzey bir bisiklet, fakat üzerindeki donanımlar kişiden kişiye üst düzeye kadar çıkabilir

herkesin vücut yapısı farklıdır. sizin anatominize en uygunu kron xc500ün geometrisi uymuştur. başka birinin anatomisi başka bir marka bisikletin geometrisine uyabilir.
  • Kron'un kadro açıları hakkında bilginiz var mı? Ben çok bakındım, ama bulamadım. Mesela Giant'ın sitesinde kadro ölçüleri var ve karşılaştırma yapmak için çok iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: nebuzaradan

Kron'un kadro açıları hakkında bilginiz var mı? Ben çok bakındım, ama bulamadım. Mesela Giant'ın sitesinde kadro ölçüleri var ve karşılaştırma yapmak için çok iyi.

Kron geometri tablosu koymayı bırakın bisikletin özellikleri hakkında sadece vites modeli (altus, acera, deore vb.) ve v-fren ya da disk fren olduğunu yazmışlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba;
    Kron XC 500 için kadro boyları L, M, ve S olarak belirtilmiş. Bu harfler hangi ölçülere karşılık etmektedir. 183 cm. boy ayak iç uzunluğu 84 cm. birisi olarak bana uygun ölçü hangisidir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikula

Merhaba;
    Kron XC 500 için kadro boyları L, M, ve S olarak belirtilmiş. Bu harfler hangi ölçülere karşılık etmektedir. 183 cm. boy ayak iç uzunluğu 84 cm. birisi olarak bana uygun ölçü hangisidir...

Ben S kullanıyorum (boyum 1.65) ve kadro boyu 42 cm'ye denk geliyor. Sizin için L uygundur kanaatindeyim.
  • Çöp Bisiklet Oldugunu Düşündügüm Bisiklettir:D
    İstanbulda Efor Bisiklet Bayisidir,Çok Pis Kazık Atar Acera Der Altus Takar Adamın Taktıgı Dişliyi Söküp Bakma İhtimalinizde Çok Düşük Oldugundan Ve Bisikletin Donanımları Her Her Satıcıda Degiştiginden Eve Dönüp Acera Diye Sevindiginiz Bisiklet 3 Ay Sonra Altus Cıkınca Delirebilirsiniz..Eger Trek Yada Giant Gibi Markalardan Alırsanız Aldıgınız Donanım Bellidir Ters Birşey Olursa Karşınızda Muhattap Bulabilirsiniz..Trek Yada Giant Bayiside Donanımlarla Oynayabilir,Ufak Dükkanlardan Aldıgınız Marka Ne Olursa Olsun Degişiklik Yapmış Olabilirler O Yüzden Delta Bisiklet Yada Decatlhon Gibi Magazalardan Almanız Daha Mantıklıdır.Pahalı Olsa Bile Kampanya Takip Edip Alırsanız Ucuza Alabilirsiniz.Güveniyorsanız Ufak Yerlerden Almak Daha Ucuz Ama Ters Bi Durumda 3 Lira İçin 300 Liradan Olmak Var:)

Gelelim Konuya:D
    Bende Kron500 Kullanıyorum Bisikletin 250,500,750,1000 Kadroları Aynıdır Sadece Geometri Degişiklik Gösterir Ama Saglamlıkları Aynıdır.Kadro Olarak 1500 Liralık Trek Yada Giant Bisikletlerden Bile İyi Diyebilirim
    Bilgisayar Nasıl Hdd Kadar Hızlıysa Kadroda Onu Taşıyan Göbek Mili,Baglantı Noktaları Gibi Parçalar Kadar Saglam Olabilir.Kadro İsterse 1000 Kilo Kaldırsın Göbek Mili 100 Kilo Kaldıramıyorsa Egik Mil Yüzünden Arka Tekeri Kadroya Sürtebilir Yada Evden Cıkarken Arka Yekerin Oynadını Görme Şansınız Baya Yüksek...Konu Gene Satıcıya Geliyor:D

Bunun Dışında Gidip 2000 Liralık Bisikletle Kıyaslamassanız Eger 600 Lira Gibi Fiyata Benzer Sadece 1-2 Bisiklet Modeli Vardır Onlarda Sadece Reklam İçin Cıkarılıp Türkiyedeki Bayilere 3-5 Tane Yollanan Ve Bulunması Nerdeyse İmkansız Olan Modeller..Kadro Olarak Mükemmel Ancak Üzerindeki Ürünlerden Bi Haber Olunca İnsan Bisikletin Sizi Yarı Yolda Bırakma İhtimalı Var Benim Tavsiyem Ciddi Düşünenler İçin En Azından Alivio Yada Biraz Zorlayıp Deore Almaları Yanınada kron4000 Koydularmı Kimse Tutamaz Zamanla Zaten Karbon Kadroya Geçmek İstiyeceksiniz Oda Yetmiyince 3-5 Gram Hesabı Yapcaksınız Sadece %5-10 Daha Fazla Performans İçin Hemde:D
    Bisiklet Bi Hastalıktır Yada Takıntı Ben Kadro Olarak Öneririm Ancak Donanım Olarak En Azından Arka Vites Ve Ön Vites Alivio Falan Olmak Zorunda:D
    Dedigim Gibi En Fazla Baglantı Noktalarınız Kadar Saglam Olur Bisiklet Ufak Tefek Şeyler Ciddi Performans Ve Dayanıklılık Getirebilir.Kesinlikle Almadan Önce Araştırıp Kask Falan Alın Tamir Malzemelerinide Unutmayın Bisikletciye Gidiceniz Zaman Market Bisikleti Gibi 5 Lira Vermiyorsunuz Bi Arka Vites Kırılsa 50-60 Lira 1 Yıl İçinde Kesin Carpar Kırarsınız Kırmayan Delikanlı Tanımıyorum O Yüzden Bakım Malzemelerini Kesinlikle Alın..

• Kron'da xc250 ve xc 1000 arasında aşağıdaki kadrodan daha iyisini hem donanım hem de görünüm anlamında ben görmedim. 2 yıldır da 2011 kadrosunu kullanıyorum. 2012 kadrosu zaten bir acayip olmuş, market bisikleti gibi kadro yapmışlar.

Linkteki fotolar başkasına aittir.
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=83401

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 25 Ocak 2013; 21:59:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nebuzaradan

quote:

Merhaba;

Ben S kullanıyorum (boyum 1.65) ve kadro boyu 42 cm'ye denk geliyor. Sizin için L uygundur kanaatindeyim.

Benim boyum 1.75, ayak numaram ise 43 diyelim. kullandığım boy M. ama şöyle bir durum var, bisikletin selesini direksiyonun hizasından biraz daha yukarıya taşıdığım zaman rahat ediyorum. Bu belki benim yapımdan dolayıdır belkide M boydan dolayıdır diyelim. Ama senin kesinlikle L kullanman lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: TRJinKazamaTR

Çöp Bisiklet Oldugunu Düşündügüm Bisiklettir:D
    İstanbulda Efor Bisiklet Bayisidir,Çok Pis Kazık Atar Acera Der Altus Takar Adamın Taktıgı Dişliyi Söküp Bakma İhtimalinizde Çok Düşük Oldugundan Ve Bisikletin Donanımları Her Her Satıcıda Degiştiginden Eve Dönüp Acera Diye Sevindiginiz Bisiklet 3 Ay Sonra Altus Cıkınca Delirebilirsiniz..Eger Trek Yada Giant Gibi Markalardan Alırsanız Aldıgınız Donanım Bellidir Ters Birşey Olursa Karşınızda Muhattap Bulabilirsiniz..Trek Yada Giant Bayiside Donanımlarla Oynayabilir,Ufak Dükkanlardan Aldıgınız Marka Ne Olursa Olsun Degişiklik Yapmış Olabilirler O Yüzden Delta Bisiklet Yada Decatlhon Gibi Magazalardan Almanız Daha Mantıklıdır.Pahalı Olsa Bile Kampanya Takip Edip Alırsanız Ucuza Alabilirsiniz.Güveniyorsanız Ufak Yerlerden Almak Daha Ucuz Ama Ters Bi Durumda 3 Lira İçin 300 Liradan Olmak Var:)

Bende Kron500 Kullanıyorum Bisikletin 250,500,750,1000 Kadroları Aynıdır Sadece Geometri Degişiklik Gösterir Ama Saglamlıkları Aynıdır.Kadro Olarak 1500 Liralık Trek Yada Giant Bisikletlerden Bile İyi Diyebilirim
    Bilgisayar Nasıl Hdd Kadar Hızlıysa Kadroda Onu Taşıyan Göbek Mili,Baglantı Noktaları Gibi Parçalar Kadar Saglam Olabilir.Kadro İsterse 1000 Kilo Kaldırsın Göbek Mili 100 Kilo Kaldıramıyorsa Egik Mil Yüzünden Arka Tekeri Kadroya Sürtebilir Yada Evden Cıkarken Arka Yekerin Oynadını Görme Şansınız Baya Yüksek...Konu Gene Satıcıya Geliyor:D

Bunun Dışında Gidip 2000 Liralık Bisikletle Kıyaslamassanız Eger 600 Lira Gibi Fiyata Benzer Sadece 1-2 Bisiklet Modeli Vardır Onlarda Sadece Reklam İçin Cıkarılıp Türkiyedeki Bayilere 3-5 Tane Yollanan Ve Bulunması Nerdeyse İmkansız Olan Modeller..Kadro Olarak Mükemmel Ancak Üzerindeki Ürünlerden Bi Haber Olunca İnsan Bisikletin Sizi Yarı Yolda Bırakma İhtimalı Var Benim Tavsiyem Ciddi Düşünenler İçin En Azından Alivio Yada Biraz Zorlayıp Deore Almaları Yanınada kron4000 Koydularmı Kimse Tutamaz Zamanla Zaten Karbon Kadroya Geçmek İstiyeceksiniz Oda Yetmiyince 3-5 Gram Hesabı Yapcaksınız Sadece %5-10 Daha Fazla Performans İçin Hemde:D
    Bisiklet Bi Hastalıktır Yada Takıntı Ben Kadro Olarak Öneririm Ancak Donanım Olarak En Azından Arka Vites Ve Ön Vites Alivio Falan Olmak Zorunda:D
    Dedigim Gibi En Fazla Baglantı Noktalarınız Kadar Saglam Olur Bisiklet Ufak Tefek Şeyler Ciddi Performans Ve Dayanıklılık Getirebilir.Kesinlikle Almadan Önce Araştırıp Kask Falan Alın Tamir Malzemelerinide Unutmayın Bisikletciye Gidiceniz Zaman Market Bisikleti Gibi 5 Lira Vermiyorsunuz Bi Arka Vites Kırılsa 50-60 Lira 1 Yıl İçinde Kesin Carpar Kırarsınız Kırmayan Delikanlı Tanımıyorum O Yüzden Bakım Malzemelerini Kesinlikle Alın..

YAzdıklarının çoğuna katılıyorum. Ama katılmadığım bazı noktalar var. Mesela kron xc500 alacağın bir fiyata başka hangi bisiklet alabilirsin. Bunu önce bir kendine sor. Mesela sedona 711 veya salcano astro alınabilir bu fiyata. sence bu 3 bisikleti yanyana koyduğun zaman hangi bisiklet ağır basar ? Ben burada bir Cannondale yada Trek gibi markalardan bahsetmiyorum, xc500 den bahsediyorum, bu fiyata bu performansı veren başka bir bisiklet yok, hatta 1000 tl ye kadar yok diyelim. Bence kadro çok iyi dizayn edilmiş ve aynı derecede sağlamdır. Üzerindeki ekipmanlara gelirsek belki bir salcano astro kadar iyi olamaz, fakat bisiklete bindiğinin zaman, bahsedilen diğer bisikletlerden çok daha iyi kompedansın olduğunu ve daha rahat sürüş keyfini hissediyorsun.

• quote:

quote:

YAzdıklarının çoğuna katılıyorum. Ama katılmadığım bazı noktalar var. Mesela kron xc500 alacağın bir fiyata başka hangi bisiklet alabilirsin. Bunu önce bir kendine sor. Mesela sedona 711 veya salcano astro alınabilir bu fiyata. sence bu 3 bisikleti yanyana koyduğun zaman hangi bisiklet ağır basar ? Ben burada bir Cannondale yada Trek gibi markalardan bahsetmiyorum, xc500 den bahsediyorum, bu fiyata bu performansı veren başka bir bisiklet yok, hatta 1000 tl ye kadar yok diyelim. Bence kadro çok iyi dizayn edilmiş ve aynı derecede sağlamdır. Üzerindeki ekipmanlara gelirsek belki bir salcano astro kadar iyi olamaz, fakat bisiklete bindiğinin zaman, bahsedilen diğer bisikletlerden çok daha iyi kompedansın olduğunu ve daha rahat sürüş keyfini hissediyorsun.

Sürüş keyfi hakikaten iyi. Kron'u önce yadırgamıştım, ama diğer markaları kullanma şansı buldukça ne kadar rahat olduğunu anladım. Elbette ki çok daha iyileri vardır. Keşke kullama şansımız olsa da dünya markalarıyla kıyaslayabilsek!

• Önümüzdeki hafta XC 500 hidrolik alacağım. Fakat alacağım yere çok güvenemiyorum. Özellikle dikkat etmem gereken ve ilk bakışta ayırt edebileceğim parçaları var mı acaba ? Şahsen hidrolik ile mekanik arasındaki farkı bile bilmiyorum. Adam bana mekanik verip yollasa fark etmem 2 sene sürebilir. 2013 model henüz gelmemiş eline. Mecburen 2012 alacağım. Bu arada peşin 850 lira vereceğim. Bu fiyata önerebileceğiniz başka bir model varsa onu da alabilirim.
  • 850 TL çok demişler sana. 2013 ve 2012 modeller arasında aksam olarak fark yok, sadece kadroda ufak oynamalar var.Hatta bugün katalogdan 2013 disk fren xc500 gördüm, fiyatı 900 tl yazıyordu...850 tl çok demişler sana. eğer üzerine koyabilirsen fiyatın, hiç krona bakma git cannondale, trek gibi markalar almaya çalış. ama sakın ola sedona veya salcanolara burnunu sokma.
  • quote:

850 TL çok demişler sana. 2013 ve 2012 modeller arasında aksam olarak fark yok, sadece kadroda ufak oynamalar var.Hatta bugün katalogdan 2013 disk fren xc500 gördüm, fiyatı 900 tl yazıyordu...850 tl çok demişler sana. eğer üzerine koyabilirsen fiyatın, hiç krona bakma git cannondale, trek gibi markalar almaya çalış. ama sakın ola sedona veya salcanolara burnunu sokma.

Bu iş için ayırdığım para 1000 lira. Tabi kask, ışık gibi bir kaç ekipman daha alacağımdan bisiklet için maksimum 850 liraya çıkabiliyorum. Bu arada yukarıda yanlış belirtmişim, taksitle 850 tl fiyat aldım. Nakit 800 ister herhalde.
  • taksitli fiyat ise birşey diyemem sanırım.kron'un bayisi olan bir bisikletçi var bulunduğum şehirde. orada v break 2012 xc500 ler 700 tl. disk fren sistemliler ise 900. internette bir kaç sitede kampanya görmüştüm xc500 havale ile 550 tl idi fiyatı. aklında bulunsun, güvenirde alırsan internettede vardı ucuz
  • Ben bugün kaçkarbisikletten aldım, kargonun gelmesini bekliyorum...
  • quote:

Ben bugün kaçkarbisikletten aldım, kargonun gelmesini bekliyorum...

hayırlı olsun o zaman şimdiden :) umarım beğenirsin, beğeneceğin noktaların bu konu içerisinde yazılmış ise ne mutlu :)
  • quote:

quote:

Fiyat Aralıgına Kron Kadar Saglam 1-2 Bisiklet Var Zaten 1500 Liralık Kadrolar Kadar Kaliteli Söylemiştim Ama Satıcılar çok Pis Kazıklıyor.Adam Alivio Diyor Ertesi Gün Bi Bakıyon AynaKol Falan Paslanmış.Bisikleti Alıp Arada Sırada Binicek Birisi İçin Çok Sıkıntı Olmaz Hatta Piknik İçin Falan Alıyorsanız Ömür Boyu Kullanırsınız Ama Benim Gibi Hergün Biniyorsanız 5000 Liralık Bisiklet Bile Kötü Kalıyor Her Ne Kadar Altımda Şuan Kron500 Olsada Eger Önceki Aklım Olsaydı Biraz Para Verip Deore Falan Alırdım.Kadro Saglam Olsada Adamın Verdigi Kötü Dandik Mallar Ve Her Ay Kırılan Göbekler Yüzünden Bisiklet Elimde Kaldı Şuan Attan İnip Eşşege Binmiş Gibi Oldum Ama Pişman Degilim Sonuçda İlk Bisiklet Tecrübemdi 10.000 Liralık Bisiklette Olsa Dagatırdım.Hatta Tamiri Ögrendigim Ve Yol Bisikletine Geçmeyi Düşünüyorum.Kadro Olarak Güzel Hatta 1500 Liralık Saglam Kadrolu Ama Altuslu Treklerden Çok Çok İyi..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.