- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Virüs mü ? Çerez mi ? Virüslü Çerez mi ?
89 Cevap42259 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

411 Mesaj
8 Ocak 2013; 4:37:26 

Arkadaşlar herkeze iyi geceler hatta iyi sabahlar. Google Chrome arama sayfasına "portal sepeti" diye bir arama motoru eklendi ve hiç bir şekilde onu kaldıramıyorum. Yani varsıyalan arama motorum "portal sepeti" diğer bilinin bi adıyla da "IYI123" oldu ne yaptıysam olmadı. Sanırım bir çeşit virüs. Bunun altından nasıl kalkabilirim ? Yardımlarınızı bekliyorum.

http://steamcommunity.com/id/ekopaket06

33238 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
bjk__murat
8 Ocak 2013; 4:38:46 

3 Mesaj
8 Ocak 2013; 18:28:08 

Çözümü bende çok aradım ama oldukça basitmiş kendi sitelerinde anlatmış adamlar ben kurtuldum böylece size de haber vereyim dedim.

http://portalsepeti.com/uninstall.htm

burda söylüyorlar nasıl silineceğini iyi günler

411 Mesaj
8 Ocak 2013; 19:08:07 

arkadaşlar her ikinizin dediğini de yaptım fakat kurtulamıyorum. Resimde de göründüğü üzere portal sepeti değiştirilemez durumda.

0

Ekteki dosya (1)

1 Mesaj
8 Ocak 2013; 22:28:09 

BU KESİN OLUYOR
hylocal machine---->software----->policies---->google---->chrom

ORADA GÖRDÜĞÜN PORATL SEPETLERİNİ HEPSİNİ GOOGLE CEVİR TARAYICI KAPAT TEKRAR AÇ SONRA İŞLEM TAMAM :D

411 Mesaj
9 Ocak 2013; 0:11:09 

Sorun şimdilik çözülmüştür. İlginiz için teşekkür ederim.

142 Mesaj
9 Ocak 2013; 17:30:42 

quote:

Orijinalden alıntı: ekopaket

Sorun şimdilik çözülmüştür. İlginiz için teşekkür ederim.

nasıl çözdün ya aynı sorun bendede var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darbe43 -- 9 Ocak 2013; 17:36:24 >

411 Mesaj
9 Ocak 2013; 22:45:57 

quote:

Orijinalden alıntı: darbe43

nasıl çözdün ya aynı sorun bendede var

Hocam çözemedim. Hala çıkıyo virüs ya bu silinmiyoda. Şimdi geldim pc yi açtım yine anasayfa portalsepeti. Regeditten yapıncada olmuyor. Çaresiz kaldık valla bu gidişle formatlıcam makinayı.

142 Mesaj
9 Ocak 2013; 22:53:36 

quote:

Hocam çözemedim. Hala çıkıyo virüs ya bu silinmiyoda. Şimdi geldim pc yi açtım yine anasayfa portalsepeti. Regeditten yapıncada olmuyor. Çaresiz kaldık valla bu gidişle formatlıcam makinayı.

hijackthis ile düzeltmeyi deneyin Hijackthis'i buraya tıklayarak indirebilirsiniz kullanımı ile ilgili bilgileri google'da arama yaparak bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ENBÜYÜKTÜRKATATÜRK -- 9 Ocak 2013; 22:57:42 >

411 Mesaj
9 Ocak 2013; 23:12:26 

quote:

Orijinalden alıntı: ENBÜYÜKTÜRKATATÜRK

hijackthis ile düzeltmeyi deneyin Hijackthis'i buraya tıklayarak indirebilirsiniz kullanımı ile ilgili bilgileri google'da arama yaparak bulabilirsiniz.

Teşekkür ederim şimdi hijackthis kullanarak google chrome u silip tekrar kurmayı deniyeceğim. Çünkü hijackthis bile portalsepeti diye birşey bulamadı. Kafayı yedirtir insana.

419 Mesaj
9 Ocak 2013; 23:28:49 

Bu programı kurup deneyin. Gayet profesyonel bir malware temizleyici. Tarayıcı sorunlarını da çözüyor.

http://www.malwarebytes...ducts/malwarebytes_pro/

"Cihan ara, cihan içredür arayı bilmezler. O mahiler ki derya içredür deryayı bilmezler."

2644 Mesaj
10 Ocak 2013; 0:15:21 

ne hijackthis kullanın ne de ccleaner tarzı programları. Bunlar sistem dosyalarına zarar verip regedit ayarlarını bozmaktan başka bir işe yaramayan asalak programlardır. Sen ana sayfam kitlendi diye arat google de. Onu kaldirirsan büyük ihtimalle sorununu çözersin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1 Mesaj
10 Ocak 2013; 12:10:58 

baştat
çalıştır
regedit
control+F (bul)
portalsepeti yaz
çıkan yerin üzerine çift tıkla
portal sepeti yazan yerin hepsine
www.google.com.tr bunu yapıştır.
ve kapat
bilgisayarı yeniden başlat
işlem tamam olması lazım

411 Mesaj
10 Ocak 2013; 12:44:01 

quote:

Orijinalden alıntı: nidan

baştat
çalıştır
regedit
control+F (bul)
portalsepeti yaz
çıkan yerin üzerine çift tıkla
portal sepeti yazan yerin hepsine
www.google.com.tr bunu yapıştır.
ve kapat
bilgisayarı yeniden başlat
işlem tamam olması lazım

Sayende durumu çözdüm teşekürler. Arkadaşlar sorun tamamen çözüldü. Yardımcı olmayan çalışan herkeze teşekkür ederim konu kapanabilir.

142 Mesaj
10 Ocak 2013; 14:25:31 

aynı şeyleri yaptım bende ama yine anasayfada portal sepeti çıkıyo deliricem ya ne illet bişeymiş bu

411 Mesaj
10 Ocak 2013; 14:34:37 

arkadaşlar evet sorun çözülmüyor. Tekrar çıktı bendede !!

22 Mesaj
10 Ocak 2013; 15:20:58 

Masaüstündeki browser kısayollarını silin. Program Files içinden program dosyalarının kısayollarını masaüstüne gönderin. Başka bir forumda gördüm işe yaradı.

Aşağıdaki adresleri klasör adres çubuğuna yapıştırırsanız tek tek aramak zorunda kalmazsınız.

C:\Program Files\Internet Explorer

C:\Program Files\Mozilla Firefox

C:\Program Files\Google\Chrome\Application

Gelinlik Tesettür | Sınavsız Geçiş Nedir?

423 Mesaj
10 Ocak 2013; 15:40:46 

Chrome u silip tekrar kurmayı deneseydin bendede buna benzer bişey vardı silip kurunca düzeldi.

16 Mesaj
10 Ocak 2013; 15:56:28 

arkadaslar yazıklarınızın hepsini denedim ben sildim chrome mozillayı explorer hepsine bulastı kısa yollarının sonuna birsey atıo ve yine cıkıyor bi sekilde tek cözüm pcnize yeniden kurulum yapmak ve portalsepetini yüklemesini saglayan seyi programı vs neyse artık onun yanından dahi gecmemek =) combofixlerde tutun regedeti silip degiştirmek bile yaptım tek kurtulmanın caresi yeniden kurulum yapmak yeniden işletim sistemi kurunuz

411 Mesaj
10 Ocak 2013; 20:43:56 

Evet arkadaşlar @pelenk_037 nin de dediği gibi sistemi ilk yüklendiği zamana geri çivirip sorunu kökünden çözmüş oldum hem pc de biraz rahatlamış oldu. Sorun bu kez kökten çözüldü.

74 Mesaj
11 Ocak 2013; 12:10:06 

1-Regeditten silmek istediğiniz arama motorunun ismini yazıp aratarak bulduğunuz her değeri silin. Korkmayın, herşey düzeldikten sonra bu değerler tekrar oluşuyor.
2-Masa üstündeki explorer kısayoluna (hangi exploreri kullanıyorsanız) sağ tuşla özellikler deyip Hedef kısmındaki "*.exe" den sonraki yazıları silin.

Chrome Kullananlar İçin:
C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\Application
klasörüne gidin. "Google crome" kısayolunu sağ tuşla özellikleri seçip hedef kısmındaki
"C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\Application\chrome.exe" den sonraki yazıları silin.
Ben böyle düzelttim.

153 Mesaj
11 Ocak 2013; 12:25:45 

quote:

Sayende durumu çözdüm teşekürler. Arkadaşlar sorun tamamen çözüldü. Yardımcı olmayan çalışan herkeze teşekkür ederim konu kapanabilir.

evet bu yontemle sonuc aliniyor, arkadaslar...!

tskler...

142 Mesaj
11 Ocak 2013; 15:28:26 

yok olmuyor deliricem ya. sağ üstte küçük arama motorundada google kayboldu, sildi resmen herşeyi

151 Mesaj
12 Ocak 2013; 14:08:24 

Portalsepetini anasayfadan kaldırmak istediğiniz tarayıcıya hızlı başlat bölümünden sağ tıklayın özellikler deyin . Açılan pencerede Hedef kutucuguna kendisini eklemiştir. Hedef kutucuğundan www.portalsepeti olarak başlayan yeri sonuna kadar silerseniz sorun çözülür . Dikkat edin satırın hepsini silmeyin sonra programa ulaşamazsınız .

Kolay gelsin ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ryan cohen -- 12 Ocak 2013; 14:08:57 >

383 Mesaj
12 Ocak 2013; 15:54:31 

quote:

Orijinalden alıntı: sstorm

1-Regeditten silmek istediğiniz arama motorunun ismini yazıp aratarak bulduğunuz her değeri silin. Korkmayın, herşey düzeldikten sonra bu değerler tekrar oluşuyor.
2-Masa üstündeki explorer kısayoluna (hangi exploreri kullanıyorsanız) sağ tuşla özellikler deyip Hedef kısmındaki "*.exe" den sonraki yazıları silin.

Chrome Kullananlar İçin:
C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\Application
klasörüne gidin. "Google crome" kısayolunu sağ tuşla özellikleri seçip hedef kısmındaki
"C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\Application\chrome.exe" den sonraki yazıları silin.
Ben böyle düzelttim.

Arkadaşlar bende de bu yöntem işe yaradı.Yalnız arama motorumun düzelmesi için google chrome'u kaldırıp yeniden yüklemem gerekti.Tabi bu işlemleri yaptıktan sonra bunu yaptım.Çünkü tek başına kaldırıp kurma yeterli olmuyor.

1699 Mesaj
12 Ocak 2013; 16:01:28 

Sorunu bir arkadaşım daha yaşadı,chrome u sildik baştan yükledik,program files teki dosyasınıda sildik,sonra regedite ismi yazıp değerleri sildim,sonra chrome tekrar kurdum ve düzeldi.

ikinci yol ise,sistemi geri almak ilki olmuyor ise.

PSN:Darkhate90

310 Mesaj
13 Ocak 2013; 18:28:48 

aynı sorun bendede var bişi indirdim indirmez olaydım geldi bu portal sepeti cromu sildim tekrar yükledim geri geldi şu siteyi yapan biri gelse açı çektirerek öldürürüm valla o kadar gıcık oldum :D

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

530 Mesaj
13 Ocak 2013; 22:27:21 

quote:

Chrome Kullananlar İçin:
Ben böyle düzelttim.
2. yöntemi denedim sorun çözüldü hocam çok sağolun. Portal Sepet midir nedir ana avrat çok fena sövdüm.

'' Bence okullarda uyuşturucu dersi olmalı, ırkçılık hakkında ders olmalı, polis vahşeti hakkında ders olmalı, neden insanların aç kaldığı hakkında dersler olmalı. Ama yok, onun yerine beden eğitimi var, hadi voleybol oynamayı öğrenelim. ''

Tupac Amaru Shakur

14 Mesaj
13 Ocak 2013; 23:26:16 

sistemi geri yüklemeyi deneyin, bulduğum en kolay çözüm bu...

13 Mesaj
13 Ocak 2013; 23:43:50 

ben crome la mozillaya bulaşmıştı hepsini kaldırdım kurdum tekrar ama exprorer de kaldıramadımneden se eklentilerde kaldırdım sorun yine aynı çözemedim exprorerden

2644 Mesaj
14 Ocak 2013; 0:38:18 

Başınıza böyle bir durum geldiği zaman ilk yapmanız gereken iş bilgisayarının normal çalıştığı zamana sistem geri yükleme yapmaktır. Bunu yaptıktan sonra sorun hala çözülmez ise diğer yollara başvurulabilir.

Bir önceki yorumumda da belirttiğim gibi bu combofix miş ccleaner mış bu tür programlardan uzak durun. Sistem dosyalarına zarar vermekten başka bir işe yaradıkları yok. Bunu üstüne basa basa söylüyorum. Bu programları kurup kullandığınız zaman er ya da geç bilgisayarınıza format atmak zorunda kalırsınız.

En dandik bir virüs programı bile olsa bilgisayarınızda bir tane virüs programı olsun. Bilgisayar hızlansın diye virüs programsız kullanma aptallığını sakın yapmayın. Bir çoğu yapıyor bunu.

2895 Mesaj
14 Ocak 2013; 0:40:15 

quote:

Bilgisayar hızlansın diye virüs programsız kullanma aptallığını sakın yapmayın. Bir çoğu yapıyor bunu

macbook kullanıyorum bilgisayarımda hiçbir antivirüs programı yok, ihtiyacımda yok

MacBook Pro 15" Late 2011 | Intel Core i7 2.4 GHz | 16 GB 1333 Mhz DDR3 Ram | 120 GB Corsair Force GT SSD | Intel HD Graphics 3000 512 MB + AMD Radeon HD 6770M 1024 MB
iPhone 5 White & Silver

530 Mesaj
14 Ocak 2013; 0:57:28 

quote:

Orijinalden alıntı: youngeagle_3

Başınıza böyle bir durum geldiği zaman ilk yapmanız gereken iş bilgisayarının normal çalıştığı zamana sistem geri yükleme yapmaktır. Bunu yaptıktan sonra sorun hala çözülmez ise diğer yollara başvurulabilir.

Bir önceki yorumumda da belirttiğim gibi bu combofix miş ccleaner mış bu tür programlardan uzak durun. Sistem dosyalarına zarar vermekten başka bir işe yaradıkları yok. Bunu üstüne basa basa söylüyorum. Bu programları kurup kullandığınız zaman er ya da geç bilgisayarınıza format atmak zorunda kalırsınız.

En dandik bir virüs programı bile olsa bilgisayarınızda bir tane virüs programı olsun. Bilgisayar hızlansın diye virüs programsız kullanma aptallığını sakın yapmayın. Bir çoğu yapıyor bunu.

Hocam Cleaner baya bi dosya siliyor neyi kotu ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

'' Bence okullarda uyuşturucu dersi olmalı, ırkçılık hakkında ders olmalı, polis vahşeti hakkında ders olmalı, neden insanların aç kaldığı hakkında dersler olmalı. Ama yok, onun yerine beden eğitimi var, hadi voleybol oynamayı öğrenelim. ''

Tupac Amaru Shakur

2644 Mesaj
14 Ocak 2013; 1:09:54 

Sorun da bu ya. Her dosyayı silmesi. Birçok insan bilmediği için onaylayıp geçiyor. O dosyaların içinde sistem dosyalarına zarar verecek olan dosyalar da oluyor. Zamanla regedit de bozuluyor ve bir gün karşına çözülemez bir sorun olarak çıkıyor.

2895 Mesaj
14 Ocak 2013; 1:17:06 

daha neler, program Türkçe zaten. ayrıca senin izin vermediğin hiçbirşeyi silmiyor. sildiği dosyalar internet geçmişin, dns önbelleği vs. gibi bilgiler. yerin dibine sokmanın ne anlamı var şahane programı

MacBook Pro 15" Late 2011 | Intel Core i7 2.4 GHz | 16 GB 1333 Mhz DDR3 Ram | 120 GB Corsair Force GT SSD | Intel HD Graphics 3000 512 MB + AMD Radeon HD 6770M 1024 MB

2644 Mesaj
14 Ocak 2013; 1:46:31 

quote:

Orijinalden alıntı: visiotech.gen.tr

daha neler, program Türkçe zaten. ayrıca senin izin vermediğin hiçbirşeyi silmiyor. sildiği dosyalar internet geçmişin, dns önbelleği vs. gibi bilgiler. yerin dibine sokmanın ne anlamı var şahane programı

Türkçe olması sana koruma mı sağlıyor. Güldürme beni. Senin izin vermediğin şeyleri silmez doğrudur ama kaç kişi okuyor o sayfalarca dosyaların ne anlama geldiğini. O kadar çok okuyan bir milletiz ki zaten. Şu forumda yorumları okumadan karşıdaki adama laf yetiştirmeye çalışan onlarca insan var örnek olarak.
İsteyen kullansın sonuçta ben kimseyi zorlamıyorum böyle bir hakkım da yok ama o tarz programlar hakkındaki izlenimlerimi paylaştım burada.

2895 Mesaj
14 Ocak 2013; 1:59:07 

iyide senin izlenimlerin olumsuz benim izlenimlerimse olumlu, çatışma buradan kaynaklanıyor zaten. ben diyorumki senin izin verdiğin uygulamaların çerezlerini, geçmişini siliyor. sen diyorsunki sistem dosyalarını siliyor, bu uygulama sen neye izin verirsen onu siler. gereksiz dosyaları sil dersen gereksizleri siler, hepsini temizle dersen hepsini siler. olay kullanıcıda bitiyor, programda değil. haksızsam haksızsın de, durum bu

1378 Mesaj
14 Ocak 2013; 2:34:17 

Bilgisayarı 2003'ten beri kullanıyorum,ilk öğrendiğim programlardan birisidir CCleaner son 2 seneye kadar ücretsiz olanı kullanıyordum,sonra professional edition ccleaner kullanmaya başladım hiç bir zararını görmedim bana göre faydalı bir program sanırım krstarica bir yerde okudum tavsiye etmediğini söylüyordu mutlaka bir nedeni vardır ama kullandığım bütün bilgisayarlarda kurulu hatta arkadaşlarımın bilgisayarlarına kurdum.

Bu yazıyı yazmamın ana sebebi virüs programları ilk zamanlar avast sonra eset,kaspersky,avira, aklınıza gelebilecek hepsini denedim bunların içinde en aptalıda avast'dır hiç birisinin işe yaradığını sanmıyorum ve kullanmıyorum işletim sistemimi format atalı yaklaşık 1 yıl oldu (format nedeni 32 bitten 64 bite geçiştir.)

Geçenlerde şüphelendim combo fix'le taradım birşey çıkmadı,malwarebytes ile taradım hiç bir şey çıkmadı...Oyunda indiriyorum filmde heryere girer çıkarımda bir sorunda yaşamadım.

Ancak ben kullanmıyorum sizde kullanmayın diyemem.

3 Mesaj
14 Ocak 2013; 11:17:22 

Ya afedersiniz ama sizin kendinizle bir derdiniz mi var? Yukarıda gayet net bir şekilde söyledim linki de verdim adamların söylediğini yapın sadece siliniyor diye. Öyle kayıt defterine falan girmeye de gerek yoktu. Kendim kurtulduğumu da söyledim ama kimse kaale almamış yani. Aman neyse uğraşın durun kendi başınıza!

38 Mesaj
14 Ocak 2013; 15:02:31 

quote:

Orijinalden alıntı: Almys

Ya afedersiniz ama sizin kendinizle bir derdiniz mi var? Yukarıda gayet net bir şekilde söyledim linki de verdim adamların söylediğini yapın sadece siliniyor diye. Öyle kayıt defterine falan girmeye de gerek yoktu. Kendim kurtulduğumu da söyledim ama kimse kaale almamış yani. Aman neyse uğraşın durun kendi başınıza!

aynen paylaştığın gibi yaptım ilk adım oluyo ama devamında arama motorları yönetilemiyo donmuş durumda tıklanmıyo ve yanında ünlem işareti var yöneticiniz tarafından denetleniyor diyo ve tek yönetici benim. yapıştı gitmiyo. çaresini bulan varsa yardım etsin nolur sinir oldum

2399 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Silver Phoenix
14 Ocak 2013; 15:15:54 

dün gece 2 saat uğraştım portalsepeti arama motoru ile sinir oldum ama başardım sonunda!
ilk regeditten portalsepetini sildim
daha sonra Revo Uninstaller ile bütün browserları kaldırdım
browserların kalıntılarıda silmek lazım arkadaşlar..
C:\Users\Cpt.Price\AppData\Local ve C:\Users\Cpt.Price\AppData\Roaming bu dizindeki kaldırdığınız browserların kalıntıları silin ve temiz bir şekilde tarayıcınızı kurun.
kolay gelsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silver Phoenix -- 14 Ocak 2013; 15:17:04 >

ѕєηвσηzαкυяα кαgєуσѕнι

38 Mesaj
14 Ocak 2013; 19:53:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Silver Phoenix

dün gece 2 saat uğraştım portalsepeti arama motoru ile sinir oldum ama başardım sonunda!
ilk regeditten portalsepetini sildim
daha sonra Revo Uninstaller ile bütün browserları kaldırdım
browserların kalıntılarıda silmek lazım arkadaşlar..
C:\Users\Cpt.Price\AppData\Local ve C:\Users\Cpt.Price\AppData\Roaming bu dizindeki kaldırdığınız browserların kalıntıları silin ve temiz bir şekilde tarayıcınızı kurun.
kolay gelsin..

çooooooooooooookkk teşekkür ederim dediklerini yaptım ve chromedakinden sonunda kurtuldum. internet explorer için bi çözümün var mı?

2 Mesaj
14 Ocak 2013; 20:03:19 

quote:

Orijinalden alıntı: hhk-1991

BU KESİN OLUYOR
hylocal machine---->software----->policies---->google---->chrom

ORADA GÖRDÜĞÜN PORATL SEPETLERİNİ HEPSİNİ GOOGLE CEVİR TARAYICI KAPAT TEKRAR AÇ SONRA İŞLEM TAMAM :D

WİNDOWS 7 HOME BASİC KULLANIYORUM, hkeylocal machine---->software----->policies---->google---->chrome İŞLEMLERİNİ UYGULAYIP GELEN SAYFADA İLK İKİ SATIRDAN SONRAKİ PORTAL SEPETİ İLE İLGİLİ OLANLARI SİLDİM. GOOGLE'A ÇEVİRMEYE GEREK YOK. SORUN TAMAMEN ÇÖZÜLDÜ, TEŞEKKÜRLER... HKK 91

2399 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Silver Phoenix
14 Ocak 2013; 20:30:27 

quote:

Orijinalden alıntı: onlyforfamily

çooooooooooooookkk teşekkür ederim dediklerini yaptım ve chromedakinden sonunda kurtuldum. internet explorer için bi çözümün var mı?

rica ederim.
ie kullanmadığım için sadece sstorm adlı arkadaşın dediğini yaptım.

ѕєηвσηzαкυяα кαgєуσѕнι

38 Mesaj
14 Ocak 2013; 22:19:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Silver Phoenix

rica ederim.
ie kullanmadığım için sadece sstorm adlı arkadaşın dediğini yaptım.

O da tamamdır 2 gündür uğraşıyodum tekrar çok sağol.

edit: olmadı. kapatıp açınca yine geldi internet explorer a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onlyforfamily -- 14 Ocak 2013; 22:22:47 >

87 Mesaj
14 Ocak 2013; 23:00:42 

quote:

Chrome Kullananlar İçin:
Ben böyle düzelttim.

Kafayı yemeden çözüm için teşekkürler...(Lisanslı kaspersky sorun algılamadı...)
Hedef kısmındaki "*.exe" den sonraki yazıları silin.

Zaten hayat bir kovalamaca...Kovalambaç oynuyor insanlar...

26 Mesaj
16 Ocak 2013; 7:32:20 

Masaüstü Chrome kısayoluna sağ tılayın ve “Özellikleri” seçin, “Kısayollar” sekmesi altındaki “Hedef”kutusunun içerisinde yazan tüm yazıları temizleyin.

“Başlama Yeri” içeriğini "C:\Users\username\AppData\Local\ Google\Chrome\Application\chrome.exe" olarak değiştir.

||AMD PHENOM II X4 955 BE 3.2Ghz||
ASUS M4A88TD-M EVO USB3 1600mhz||MSI ATI RADEON 6870 HAWK TWIN FROZR III 1GB GDDR5 256 BIT||SEAGATE BARRACUDA 1TB 7200 RPM SATA3 6Gb/s||KINGSTON HyperX 4(2x2)GB DDR3 1600MHz CL9||DARK EVO 5 KIRMIZI LED FANLI OYUNCU KASASI - 600W HIGH POWER||XIGMATEK Heat-pipe Direct Touch-SD964W CPU COOLER||224CL2SB/00 PHILIPS 21.5" BLADE 1920X1080 2MS BRILLIANCE LED MONITOR||

411 Mesaj
16 Ocak 2013; 13:13:35 

Arkadaşlar portalsepetiyle mail yoluyla iletişime geçtim. Şimdi bunu sizlerle paylaşıcam. Sorada tekrar oraya mail atıcam ki foruma üye olup sizlere yardımcı olsunlar.

Kendi maillerim için EKO , Portal için PR olarak yazıcam :

EKO : portalsepetini bilgisayarımdan kaldıramıyorum yardımcı olurmusunuz. teşekkürler.

PR: Verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü özür dileriz,

Portalsepeti, kullanıcıların internette daha konforlu bir şekilde gezinebilmesi için çeşitli kategoriler altında, kullanıcıların yararlanabilecekleri internet sitelerini listeleyen ve arama yapabilmelerine olanak tanıyan bir anasayfa aracıdır. (Cümleden sonra uninstall linkini vermişler fakat işe yaramadığı için ve başka avlar oluşmaması adına linki yazmıyorum buraya)

Eğer hala Portalsepeti'ni başarılı bir şekilde kaldıramadıysanız, lütfen contact@portalsepeti.com e-posta adresi üzerinden teknik destek ekibimizle iletişime geçiniz. İletişim e-postanızı gönderirken lütfen Portalsepeti'ni kullanmanıza sebep olan web adresinide bildirmeyi unutmayınız. Bu adresi bulmak için tarayıcınızı açtıktan sonra site adresi kısmındaki URL'i kopyalamanız gerekecektir.

EKO : (Ben bilgisayarıma format attıktan sonra) Bir daha girermiyim sanıyorsunuz sitenize. Dava acmadigim icin dua edin siz. Uyeligim olan bütün forumlarda başlık açıp kimsenin yaklasmamasi icin haber veriyo olacağım. Sizin yaptığınız şey resmen bilişim tecavüzü. Bir daha ne şekilde olursa olsun karşıma portal sepeti çıkarsa savcılığa.başvuruda bulunacağım. Size bol şans.

PR : Merhabalar tekrardan ..... Bey,

Üyesi olduğunuz tüm forumlarda bütün kullanıcıların portalsepeti'ni rahatlıkla kaldırılabilmesi için sizinle iletişimde kalmak istiyoruz, PR ekibimiz bugün itibariyle tüm forumlarda kullanıcıların sorunlarını derhal çözmeye çalışacak eger sizde vaktiniz ölçüsünde destek verebiliseniz minnettar kalacağız.

Tekrar ifade etmek isterizki, bu sorunun sebebi affiliate'lerle işbirliğimizi kestik ve şuan sadece tüm kullanıcıların mağduriyetini gidermeye çalışıyoruz. Mazeret olarak belirtmiyoruz, ancak en azından umarız içinde bulundugumuz durumun zorluğunu ifade edebilmişizdir.

Saygılarımızla,

EKO : Merhabalar Portal Sepeti Ekibi ,

forum.donanımhaber.com sitesine üye olup şu linkteki : "http://forum.donanimhaber.com/m_70072757/mpage_1/f_/key_//tm.htm#70399951" Arkadaşlarıma yardımcı olursanız memnun oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekopaket -- 16 Ocak 2013; 13:52:18 >

32 Mesaj
16 Ocak 2013; 15:10:09 

Bu sayfada bulunan tüm çözümleri ve kendi sitelerinde bulunan talimatları uyguladım ama nafile.
Aslında güzel bir portal yapmışlar kendi isteğimle bile "anasayfa" yapabilirdim. Ancakkkk,
şu anda sistemime zorla soktukları bu "VİRÜS" yüzünden (bence virüs) sinir katsayım tavan yapmış durumda.
iş bilgisayarım, benim için format demek 2 gün işsiz kalmak demek.
Mail attım Sayın portal ilgililerine. Halen dönmediler. Eğer sonunda format atmak zorunda kalırsam "bilişim suçları" na
suç duyurusunda bulunacağım. Bilgisayarımı format için yetkili servise gönderip kaç gün serviste kaldıysa çalışamadığım günler içinde maddi tazminat davası açacağım.

411 Mesaj
16 Ocak 2013; 15:42:13 

quote:

Orijinalden alıntı: tuncd

Bu sayfada bulunan tüm çözümleri ve kendi sitelerinde bulunan talimatları uyguladım ama nafile.
Aslında güzel bir portal yapmışlar kendi isteğimle bile "anasayfa" yapabilirdim. Ancakkkk,
şu anda sistemime zorla soktukları bu "VİRÜS" yüzünden (bence virüs) sinir katsayım tavan yapmış durumda.
iş bilgisayarım, benim için format demek 2 gün işsiz kalmak demek.
Mail attım Sayın portal ilgililerine. Halen dönmediler. Eğer sonunda format atmak zorunda kalırsam "bilişim suçları" na
suç duyurusunda bulunacağım. Bilgisayarımı format için yetkili servise gönderip kaç gün serviste kaldıysa çalışamadığım günler içinde maddi tazminat davası açacağım.

Bende sizin gibi düşünüyordum fakat maillere cevap veriyorlar ve yardımcı olacaklarını söylediler. Tabi ki karar sizindir.

26 Mesaj
16 Ocak 2013; 23:10:27 

Arkadaşlar aynı olay benimde başıma geldi ben çözümü şu şekilde hallettim. Resimlerle anlatayım.
Gördüğünüz gibi mozilla firefox sayfası açılışta portalsepeti olarak açılıyor.
http://imageshack.us/photo/my-images/13/portalsepeti.jpg/
Masaüstünde mouse ile mozilla firefox simgesi üzerine gelip sağ tıklıyoruz, açılan menünün en altındaki özellikler seçeneğini tıklıyoruz.
http://imageshack.us/photo/my-images/17/mozillarx.jpg/
açılan pencerenin hedef kısmında bulunan yazılardan ("C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe") den sonraki tüm yazıları siliyoruz. Resimlerde benim işletim sistemim (D:\) sürücüsünde olduğundan yazının başlangıcında D görünür. Sizde işletim sisteminiz hangi sürücüdeyse ona göre yaparsınız.
http://imageshack.us/photo/my-images/442/hedefq.jpg/
sadece "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" yazısı kalacak şekilde uygula butonunu tıklayıp kapatıyoruz.
http://imageshack.us/photo/my-images/823/hedef2.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/201/hedef3.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/338/hedefsilme.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/12/hedefsilmeuyg.jpg/
Ve sonuç anasayfamız yine google oldu. bu çözümü bütün internet tarayıcıları için kullanabilirsiniz.
http://imageshack.us/photo/my-images/819/gogleb.jpg/

Arkadaşlar resimleri ekleyemedim. Moderatör arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilirse sevinirim.
Forumlardan bayağı uzak kalınca resim eklemeyi bile unutmuşum. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyyahi -- 16 Ocak 2013; 23:31:48 >

son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde, beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.

2291 Mesaj