Şimdi Ara

Virüs mü ? Çerez mi ? Virüslü Çerez mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
4
Favori
52.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    çalıştır
    regedit
    control+F (bul)
    portalsepeti yaz
    çıkan yerin üzerine çift tıkla
    portal sepeti yazan yerin hepsine
    www.google.com.tr bunu yapıştır.
    ve kapat
    bilgisayarı yeniden başlat
    işlem tamam olması lazım
  • iyide senin izlenimlerin olumsuz benim izlenimlerimse olumlu, çatışma buradan kaynaklanıyor zaten. ben diyorumki senin izin verdiğin uygulamaların çerezlerini, geçmişini siliyor. sen diyorsunki sistem dosyalarını siliyor, bu uygulama sen neye izin verirsen onu siler. gereksiz dosyaları sil dersen gereksizleri siler, hepsini temizle dersen hepsini siler. olay kullanıcıda bitiyor, programda değil. haksızsam haksızsın de, durum bu
  • dün gece 2 saat uğraştım portalsepeti arama motoru ile sinir oldum ama başardım sonunda!
    ilk regeditten portalsepetini sildim
    daha sonra Revo Uninstaller ile bütün browserları kaldırdım
    browserların kalıntılarıda silmek lazım arkadaşlar..
    C:\Users\Cpt.Price\AppData\Local ve C:\Users\Cpt.Price\AppData\Roaming bu dizindeki kaldırdığınız browserların kalıntıları silin ve temiz bir şekilde tarayıcınızı kurun.
    kolay gelsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Norain -- 14 Ocak 2013; 15:17:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onlyforfamily

quote:

Orijinalden alıntı: Silver Phoenix

dün gece 2 saat uğraştım portalsepeti arama motoru ile sinir oldum ama başardım sonunda!
    ilk regeditten portalsepetini sildim
    daha sonra Revo Uninstaller ile bütün browserları kaldırdım
    browserların kalıntılarıda silmek lazım arkadaşlar..
    C:\Users\Cpt.Price\AppData\Local ve C:\Users\Cpt.Price\AppData\Roaming bu dizindeki kaldırdığınız browserların kalıntıları silin ve temiz bir şekilde tarayıcınızı kurun.
    kolay gelsin..

çooooooooooooookkk teşekkür ederim dediklerini yaptım ve chromedakinden sonunda kurtuldum. internet explorer için bi çözümün var mı?

rica ederim.
    ie kullanmadığım için sadece sstorm adlı arkadaşın dediğini yaptım.
    2-Masa üstündeki explorer kısayoluna (hangi exploreri kullanıyorsanız) sağ tuşla özellikler deyip Hedef kısmındaki "*.exe" den sonraki yazıları silin.

• quote:

Orijinalden alıntı: KEREM04283

quote:

Orijinalden alıntı: tuncd

quote:

Orijinalden alıntı: KEREM04283

Arkadaşlar kesin çözümü anlatıyorum,benim de basım beladaydı ve sonunda hallettim.
    GOOGLE CHROME ÖNCELİKLE TAMAMEN KALDIRIN AŞAĞIDAKİ İŞLEMLERİ YAPTIKTAN SONRA TEKRAR KURABİLİRSİNİZ.
    EXPLORE İÇİN
    REGEDİTTEN aratın ve
    1-‘portalsepeti ‘ yazan tüm satırları google.com.tr olarak değistirin
    2-‘ İyi123’ yazan tüm satırları google.com.tr olarak değistirin
    Ve en önemlisi !!!! bunu özellikle belirtmiyorlar…
    3-www.navegaki.com.br/ adresini silin google.com.tr olarak değistirin
    (portal sepetinin orjinal web adresi)
    4-C:\Users\XXXXXi\AppData\LocalLow\Microsoft\Internet Explorer\Services
    Adresinden portalsepeti simgesini gördügünüz dosyayı silin

bu işlemleri yapan varmı bilmiyorum ama konuyu tam okumadım belki işinize yarar.

NOT: alıntıdır.

Bu çözüm bende işe yaradı arkadaşlar. Navegaki.com u bende kaldırmıştım ama sonuç alamamıştım. "iyi123.com" ve diğer uzantılarını kaldırınca
    kurtuldum illetten. Nette bakmadığım yer kalmamıştı, nereden bulduysanız bu çözümü sizede bulanada teşekkürler. (alıntıdır yazılmış).
    Üreme zımbırtılarını kendi isimleri dışında navegaki yada iyi123 gibi alt host lara saklamaları benim için bu firmanın kötü niyetli olduğunu gösterir.
    Bugün bunu yapan yarın ne yapmaz. iyi123.com adresine de dikkatinizi çekerim, adrese bak. tahminimce "iyi" sözcüğü beyin tarafından olumsuz algılanmıyor, registry de temizlik yaparken buna dikkat etmiyorsunuz bile. bu yüzdende kötü niyetlerini bunun altına gizlemişler, biz ne kadar sepetleri silsekte sepetçiler iyi123.com üzerinden yeniden ürüyor.
    Neyse çözüm işe yaradı ama en az bir gün denemek lazım tabii. Yine üremez umarım. Bu arada herhalde ie ye kalıcı bir zarar verdim bu illetten kurtulmaya çalışırken adres satırının yanındaki oku tıkladığımda geçmişi göremiyorum artık.
    Sayın sepetçilere gelince, dün ve bugün bütün gün destek için geri dönüş bekledim, yardımcı olmadılar. Bende avukatıma suç duyurusunda bulunması için talimat verdim. Yardımcı olacaklarını belirten mail muhtemelen otomatik mail, herkese yollamışlar. "Türkiye nasılsa deniz yemeyen keriz" mantığıyla iş yapan bu ve bunun gibi firmalara tepkisiz kalınmaması gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca yarın ticaret odasından faaliyetlerinin askıya alınması için gereken araştırmayıda yapacağım (Tabii Türkiye de kayıtlılarsa). Herkese teşekkürler ve selamlar.

sorununuzun çözüldüğüne sevindim. şuan dh de bu konu ile alakalı 4-5 tane konu var sıkıntı yaşayan konu açan arkadaşları buraya yönlendirirsek iyi olur. bu msj başka form sitesinde kop. yapştr yaptım. ama dh de başka bi başlık altında arkadaşın biri daha paylaşmış

maalesef yine türedi. Ya bu insanlar profesyonel bir şebeke ve muhteşem bir virüs icat etmişler yada ne yatıklarından kendilerininde haberi yok ama zengin oldular. Birşey kesin, benim nefretimi sonsuza kadar kazandılar.....

• Tek çare format falan değil arkadaşlar.

Dün bu konuyu gördüm ve her yöntemi denedim ne yaptımsa anasayfadan kalkmadı chromeda bu lanet portalsepeti. 5-6 anti malware yükledim silemediler. Elle yöntemleri registry kayıtları hepsini denedim silemedim.

Bugün ise pek inanmayarak da olsa Kaspersky 2015 indirdim, güncelledim sonra son sürüme (30 gün deneme sürümü varmış) ve tarattım. 2-3 saat sürdü ama hem portalsepetini sildi, hem de onla beraber bulaşan silinmeyen başka bir program vardı onu da sildi. Bu sıkıntıdan muzdaripseniz mutlaka Kaspersky 2015 yükleyip tam tarama yapın temizliyor.
  • Arkadaşlar herkese iyi geceler hatta iyi sabahlar. Google Chrome arama sayfasına "portal sepeti" diye bir arama motoru eklendi ve hiç bir şekilde onu kaldıramıyorum. Yani varsıyalan arama motorum "portal sepeti" diğer bilinin bi adıyla da "IYI123" oldu ne yaptıysam olmadı. Sanırım bir çeşit virüs. Bunun altından nasıl kalkabilirim ? Yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekopaket -- 23 Haziran 2015; 11:07:19 >

• combofix yap sonra program filesta dosyalarını bulabiliyorsan bul ve sil.
  • Çözümü bende çok aradım ama oldukça basitmiş kendi sitelerinde anlatmış adamlar ben kurtuldum böylece size de haber vereyim dedim.

http://portalsepeti.com/uninstall.htm

burda söylüyorlar nasıl silineceğini iyi günler
  • arkadaşlar her ikinizin dediğini de yaptım fakat kurtulamıyorum. Resimde de göründüğü üzere portal sepeti değiştirilemez durumda.

Virüs mü ? Çerez mi ? Virüslü Çerez mi ?
  • BU KESİN OLUYOR
    hylocal machine---->software----->policies---->google---->chrom

ORADA GÖRDÜĞÜN PORATL SEPETLERİNİ HEPSİNİ GOOGLE CEVİR TARAYICI KAPAT TEKRAR AÇ SONRA İŞLEM TAMAM :D
  • Sorun şimdilik çözülmüştür. İlginiz için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekopaket

Sorun şimdilik çözülmüştür. İlginiz için teşekkür ederim.

nasıl çözdün ya aynı sorun bendede var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin430 -- 9 Ocak 2013; 17:36:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darbe43

quote:

Hocam çözemedim. Hala çıkıyo virüs ya bu silinmiyoda. Şimdi geldim pc yi açtım yine anasayfa portalsepeti. Regeditten yapıncada olmuyor. Çaresiz kaldık valla bu gidişle formatlıcam makinayı.
  • quote:

quote:

quote:

Hocam çözemedim. Hala çıkıyo virüs ya bu silinmiyoda. Şimdi geldim pc yi açtım yine anasayfa portalsepeti. Regeditten yapıncada olmuyor. Çaresiz kaldık valla bu gidişle formatlıcam makinayı.

hijackthis ile düzeltmeyi deneyin Hijackthis'i buraya tıklayarak indirebilirsiniz kullanımı ile ilgili bilgileri google'da arama yaparak bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DownFast -- 9 Ocak 2013; 22:57:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ENBÜYÜKTÜRKATATÜRK

quote:

quote:

quote:

hijackthis ile düzeltmeyi deneyin Hijackthis'i buraya tıklayarak indirebilirsiniz kullanımı ile ilgili bilgileri google'da arama yaparak bulabilirsiniz.

Teşekkür ederim şimdi hijackthis kullanarak google chrome u silip tekrar kurmayı deniyeceğim. Çünkü hijackthis bile portalsepeti diye birşey bulamadı. Kafayı yedirtir insana.

• Bu programı kurup deneyin. Gayet profesyonel bir malware temizleyici. Tarayıcı sorunlarını da çözüyor.

http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_pro/
  • quote:

Orijinalden alıntı: nidan

baştat
    çalıştır
    regedit
    control+F (bul)
    portalsepeti yaz
    çıkan yerin üzerine çift tıkla
    portal sepeti yazan yerin hepsine
    www.google.com.tr bunu yapıştır.
    ve kapat
    bilgisayarı yeniden başlat
    işlem tamam olması lazım

Sayende durumu çözdüm teşekürler. Arkadaşlar sorun tamamen çözüldü. Yardımcı olmayan çalışan herkeze teşekkür ederim konu kapanabilir.
  • aynı şeyleri yaptım bende ama yine anasayfada portal sepeti çıkıyo deliricem ya ne illet bişeymiş bu
  • arkadaşlar evet sorun çözülmüyor. Tekrar çıktı bendede !!
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.