Şimdi Ara

Safari tarayıcısı 10 yaşını doldurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Internet Explorer'ın tarayıcı pazarında büyük hakimiyetini sürdürdüğü ve karşısında ciddi bir rakibin olmadığı 2002 yılı sonlarında, Apple ağırlıklı olarak kendi Mac ürünlerinde kullanmak için tasarladığı Safari tarayıcısının son hazırlıklarını yapmaktaydı.

Steve Jobs yeni tarayıcı için Freedom kelimesini benimsese de hararetli tartışmaların ardından proje lideri Don Melton ve ekibinin istediği Safari isim olarak belirlenmişti. 7 Ocak 2003 tarihinde de Safari tarayıcısı resmen pazara girmiş oldu.

Büyük pazar payı elde etme iddiasında olmayan Safari, halen çok küçük bir kullanım oranına sahip olsa da tarayıcı dünyasında dengeleri değiştirmeyi başarmıştı. Safari tarayıcısının üzerinde yükseldiği KHTML tabanlı Webkit işleme motoru, iOS işletim sistemine hayat verirken, Chrome gibi bugünün tarayıcılarına da temel oluşturmuştu.

Safari Mac sistemlerinde başladığı macerasına ise bugün iPad, iPod touch ve iPhone üzerinde devam ediyor ve masaüstünde olmasa da mobil platformlarda önemli bir pazar payı yakalamış durumda.

• masaüstünde hiç kullanmadım ama iphone ve ipad'de gayet hızlı.özellikle ios6 sonrası bariz bi hızlanma oldu.

• Aslinda masaustunde de buyuk bir pay etmesi gereken bir tarayici...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Masaustunde bi turlu alisamadigim tarayici.Chrome hala vazgecilmez benim icin.

• Windows'ta hiç denemedim ama Mac üzerindeki performansı gayet iyi, iCloud, Okuma Listesi gibi çok iyi özellikleri de var.
  • mac kullanmayan safarinin asil degerini anlamaz pcde iyi degil mac de safariden daha iyi tarayici yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: leopard10

mac kullanmayan safarinin asil degerini anlamaz pcde iyi degil mac de safariden daha iyi tarayici yok

opera var boş gecmeyelim onuda...
  • quote:

mac kullanmayan safarinin asil degerini anlamaz pcde iyi degil mac de safariden daha iyi tarayici yok

Kesinlikle Magic Mouse ile harikalar yoksa PC'de bir şey değil Safari zaten yeni sürümü PC'de yok. Safari gerçekten her iki platform da süper.
  • Masaüstünde Chrome önemli benim için. Ama iOS'de Safari kullanırım. Bir türlü Chrome alışamadım telefonda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spencermila

quote:

opera var boş gecmeyelim onuda...

quote:

Orijinalden alıntı: Celtic Warrior

quote:

Kesinlikle Magic Mouse ile harikalar yoksa PC'de bir şey değil Safari zaten yeni sürümü PC'de yok. Safari gerçekten her iki platform da süper.
    operayi macde kullanmiyorum ama oda belki iyidir

magic mouse zaten olabilecek en iyisi ama oyunlar icin uygun degil ben trackpad kullaniyorum

• PC de Crome kullanan pek çok arkadaşım Mac da Crome kullamaya devam ediyor. Safarinin son versiyonunda TAP kısmını beğenmedim. menü otamatik genişliyor.

• Mac te firefox, iphone de safari
  • iPad ve iPhone'da vazgeçilmezim Safari'dir ama masaüstünde Chrome'un üstüne de tarayıcı tanımam. Hele ki Explorer'a lafım bile yok, o kadar berbat. Bu BENİM görüşüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: ErennIsk

iPad ve iPhone'da vazgeçilmezim Safari'dir ama masaüstünde Chrome'un üstüne de tarayıcı tanımam. Hele ki Explorer'a lafım bile yok, o kadar berbat. Bu BENİM görüşüm.

unutma opera var
  • quote:

Orijinalden alıntı: spencermila

quote:

Orijinalden alıntı: ErennIsk

iPad ve iPhone'da vazgeçilmezim Safari'dir ama masaüstünde Chrome'un üstüne de tarayıcı tanımam. Hele ki Explorer'a lafım bile yok, o kadar berbat. Bu BENİM görüşüm.

unutma opera var

Opera bana Firefox'u andırıyor, hız olarakta öyle.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende dört yıldır kullanıyorum, daha kişisel bir tarayıcı havası veriyor bana.
  • Sadece telefonda kullanıyorum ve memnunum, pc de tercihim firefox'tur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Straight X Edge

Masaüstünde Chrome önemli benim için. Ama iOS'de Safari kullanırım. Bir türlü Chrome alışamadım telefonda.

+ 1907

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anelka39 -- 8 Ocak 2013; 2:32:18 >
  • bu safari yi android telefonlarda kullanamıyormuyuz.

• Telefonumda ve bilgisayarımda safari kullanıyorum.Her 2 platformdada retina desteği mükemmel.Masaüstünde chrome da denedim ama safarinin retina desteği,facebook,twitter paylaşma butonu birde en önemlisi flash yerine html5 kullanıyor olması(clicktoflash) en büyük avantajı benim için.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.