Şimdi Ara

ANDROID GÜVENLİ MOD (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
29
Favori
124.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eagle4545

Mücahid, ben şuna karar verdim. Manisa zaten uzak değil, yarım saat. Teknik servise kendim gidip telefonu da kendim götürüp danışmak istiyorum. Bimekse bıraksam ne kadar özenecekler, çizilmeyeceği bile belli değil.

Bugün yine görüştüm, bu sefer mağazanın sorumlusu. Tek adam yani. Bana diyor ki gönderelim de bu kadar küçük bir şey için değmez diyor. İstersen bırak gönderirirz diyor. Şimdi sen bile kötü demişken kim haklı ?

Kötü bir durum mu değil mi ? Çıldıracağım.

Empati yapalım hadi madem.. Yep yeni bir cihaz satın almışım. Hayat şartlarına göre yaklaşık 1.5 aylık işçi maaşına denk gelen bir cihaz. Kazanmışım, istemişim, beğenmişim almışım.. Her neyse tefarruatlarda boğulmayalım.. Beğenerek kullandığım cihazın hem görsellik olarak hemde kullanım olarak bir kusuru ortaya çıkmış.

Zaten cihazda 3 tane tuş var en öndeki tuş arızalanmış. Belliki bir hata var.. Hata benimmi? Asla bende değil hata.. 1 haftalık cihazın tuşu hemen böyle eğilip bükülüyorsa ve benzer diğer ürünlerde hiçbir sorun yoksa tamamen imalat hatası ve ayıplı mal demektir.

Ne yapılabilir acaba diye içim içimi kemiriyorken aklıma DH forumları gelmiş. Durumu izah etmişim. Sağolsun 15 yıldır bilişim sektöründe bulunan ve 5 yıldırda esnaflık yapan(bilgisayarcı) bir arkadaş yardımcı oldu. Artıları ile eksileri ile olabilecekleri ve yapmam gerekenleri bana izah etti. Kısmen bir çoğu dediği gibi oldu. Acaba sorsammı bir daha ne yapmalıyım diye ayıp olurmu?

Ben ve beynim: "Yav delimisin, adam söyledi işte yapman gerekenleri. Götür cihazını servise ver. Alırkende iyice incele sonuç belgesini. Değişim olmuşsa amenna, olmamışsa kontrol et yapılan işlemi. Tekrar aynı arıza nüksederse mecburen aynı işlemleri uygulayacağız.. Yapacak birşey kalmadı artık. Mecburen götüreceğiz servise.. Sonuçta ölümlü dünya kul yapısı bir elektronik cihazın hayatımı olumsuz etkilemesine izin vermiyeceğim. Somalideki adamın morali bozulacak bir cihazı bile yokken ben neyin kafasını yaşıyorum acaba. Evet, evet kesinlikle altı üstü bir telefon ne yapalım bizede bu denk geldisi. Hayırlısı artık, vereyim şu cihazı servise..

"-iyi günler Samsung Yetkili Servisisiniz değilmi..."

Ve mutlu son...

• Sağ ol yardımların için. SEni kızdırdım galiba. Kusura bakma. Ben ufak ufak toz olayım buralardan.
  • quote:

Sağ ol yardımların için. SEni kızdırdım galiba. Kusura bakma. Ben ufak ufak toz olayım buralardan.

Aaa.. Estağfirullah.. Ne alakası var kızmakla.. Dedimya en başta "Empati" yapalım diye.. Sakın rica ediyorum öyle kızmak felan yok.. Sadece doğaçlama yaparak konunun daha net anlaşılması ve sizi birazda olsa rahatlatmak adına biraz argo kelimeler kullanmış olabilirim. Bu kızmak maksatlı değil aksine sizi rahatlatmak adına yapılmış birşey.. Saygılarımla..
  • İnsanlarla uğraşmak zordur, bilirim. O yüzden kızabileceğini tahmin ettim. Hani, olur ya çok soru sordu bu, demişsindir diye düşündüm.

Öyle değilse daha da güzel. Eyvallah, her şey için.
  • quote:

İnsanlarla uğraşmak zordur, bilirim. O yüzden kızabileceğini tahmin ettim. Hani, olur ya çok soru sordu bu, demişsindir diye düşündüm.

Son durum nedir. Olumlu bir gelişme varmı. Merak ettim açıkcası..
  • teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: mucahid01

quote:

İnsanlarla uğraşmak zordur, bilirim. O yüzden kızabileceğini tahmin ettim. Hani, olur ya çok soru sordu bu, demişsindir diye düşündüm.

Son durum nedir. Olumlu bir gelişme varmı. Merak ettim açıkcası..

Servise kendim götürmeye karar verdim ve pazartesi günü Manisa merkeze gidip servisi bulup telefonu verdim. Zaten 2 bayan var. Onlar kayıt açıyor. Servis kağıdına da not düştü, parça değişimi ve tamir istenmiyor, direkt değişim isteniyor diye. Aramalarını bekliyorum. Daha 1 gün oldu.

Eğer prosedür böyle işlemezse tamir de olur artık, yapacak bir şey yok. Gerçekten de bu sorun bir bende var. Tuşun aralığından içerideki ışık bile görülüyor. O yüzden içim rahat etmedi ve verdim artık, bekliyoruz.

• Merhaba S3 Mini kullanıyorum ve cihaz rootlu Cihazı Güvenli Modda açtığımda sürekli TouchWiz Ana Syf durduruldu diyor yani Güvenli Modda işlem yapamıyorum nasıl düzeltebilirim fikri olan varmı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dolumay

Merhaba S3 Mini kullanıyorum ve cihaz rootlu Cihazı Güvenli Modda açtığımda sürekli TouchWiz Ana Syf durduruldu diyor yani Güvenli Modda işlem yapamıyorum nasıl düzeltebilirim fikri olan varmı acaba

Bir seferliğine mahsuz fabrika ayarlarına yükleme yapınız.. Bu işlem tüm bilgilerinizin silinmesine neden olacağından yedekleme yapmayı unutmayınız.
  • mucahıt hocam oncelıkle emegıne saglık yalnız ben hangı programları kapatmalıyım yanı aslında gereksız olanlar hangılerı hıcbır fıkrım yok sen hangılerını kapattın mesela
  • quote:

Orijinalden alıntı: malicinar

mucahıt hocam oncelıkle emegıne saglık yalnız ben hangı programları kapatmalıyım yanı aslında gereksız olanlar hangılerı hıcbır fıkrım yok sen hangılerını kapattın mesela

İlk sayfada resimlerle göstermiş Mücahit hoca, sanırım bunlar. Kendisi de teyit ederse biz de uygularız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Neo_Cyclone -- 5 Mart 2013; 21:15:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neo_Cyclone

İlk sayfada resimlerle göstermiş Mücahit hoca, sanırım bunlar. Kendisi de teyit ederse biz de uygularız.

quote:

mucahıt hocam oncelıkle emegıne saglık yalnız ben hangı programları kapatmalıyım yanı aslında gereksız olanlar hangılerı hıcbır fıkrım yok sen hangılerını kapattın mesela

Evet; ilk sayfadaki devre dışı bırakılan uygulamalar benim kullandığım cihaza ait devre dışı bırakılanlardır. Rahatlıkla devre dışı bırakabilirsiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mucahid01

quote:

Orijinalden alıntı: Neo_Cyclone

quote:

Evet; ilk sayfadaki devre dışı bırakılan uygulamalar benim kullandığım cihaza ait devre dışı bırakılanlardır. Rahatlıkla devre dışı bırakabilirsiniz..

Teşekkür ederiz.

• vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkürler
  • Arkadaşlar Galaxy Ace 2 icinde bilgilendirme yapabilirmisiniz. Güvenli modda giriş yapıyorum ama programları durduramadım
  • Merhaba..
    Stock yazilim kullaniyorum, son resmi guncellemeden sonra telefon safe mod'da acildi.. defalarca kapatip acmayi denedim, menulerden safe mod kapatmaya iliskin de birsey bulamadim.. yine de safe moddan cikamadim.. normal moda gecmek icin ne yapmam gerek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozzy99

Merhaba..
    Stock yazilim kullaniyorum, son resmi guncellemeden sonra telefon safe mod'da acildi.. defalarca kapatip acmayi denedim, menulerden safe mod kapatmaya iliskin de birsey bulamadim.. yine de safe moddan cikamadim.. normal moda gecmek icin ne yapmam gerek?

Cihazınız nedir bilmiyorum ama bataryayı çıkartın ve 10-15 saniye sonra takıp açmayı deneyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kusura bakmayin, atlamisim.. cihaz Note-2, sorun android 4.1.2 surumunu guncelledikten sonra olustu.. pili cikarmayi, karti cikarmayi denedim, olmayinca cihazi fabrika ayarlarina dondurdum.. halen safe moddan cikaramadim..
  • bırsey sorabılır mıyım guvenlı modda acıp devre dısı bırakıyoruz tamam ama sonradan yıne normal modda acınca yıne aynı programlar calısmıyor mu o zaman guvenlı modda mı kullanıcaz ben anlamadm ıkı gun oldu cıhazı kullanalı on ıkı saatte bır sarj edıyorum :(
  • neden akıcı calısmıyor bu meret diye düşünürken (s3 mini) bu yazıyı gördüm) basit de uygulaadım coğu lüzümsuz servisi (hatta resimdekilrein alarm hariç hepsini) kaapattım mis gib oldu .b ende ram kullanımı 250 lere düşmedi go ex louncher var belki ondadnır 340 flana ama bu da güzel.
    elinize sağlık
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.