Şimdi Ara

Playstation 2'nin Üretimi Tüm Dünyada Durdu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•     Geçtiğimiz günlerde Sony'nin evi Japonya'daki üretimi duran Playstation 2, artık tüm dünyada rafa kalkmaya hazırlanıyor. Sony, Playstation 2'nin üretimini dünya çapında durdurdu. Yani bugünden sonra Sony fabrikalarının bulunduğu hiçbir ülkede yeni Playstation 2'ler üretilmeyecek.

2000 senesi içerisinde çıkan oyun konsolu Playstation 2, bugüne dek nesildaşları Gamecube ve Dreamcast'in karşısında 150 milyondan fazla satıldı. Sega ile Nintendo'nun bu konsolları, PS2'nin karşısında toplamda 30 milyonluk bir satış elde edebildi. PS2'nin çıkışından bu yana toplam 1.5 milyar adet oyun satışı yapıldı. PS2'nin oyun yelpazesinin gücünü en net gösteren veri bu olsa gerek...

• Vayy be azmı oynardım ne günlerdi :))

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • katılıyorum god of war 2 güzeldi
  • Efsane !!! Torununu göremeden gitti :(

• buna kavuşmam film gibiydi 99 da çılgınlar gibi buna ulaşmaya çalışırken intertte chat devrimini tadıyım derken gurbetçi biriyle chatten büyük bir aşk başlamış bunu aradığımıda bildiğinden bulup getirmişti türkiyeye ilk giren ps 2 lerdendi :) vay be ne günlerdi

• Vay be ne konsoldu zamanında ne oynardık hey gidi günler heyy.

• Tahtakale de üretimi sürüyor demekki tüm dünyada durmamış :))

• 1.5 milyar, dile kolay.

• Güle güle uykusuz gecelerimizin kralı!

• benimki ranza altında duruyo 20-30 sene sonra servet değerine satcamm

• Güle güle konsolların hası, güle güle efsane...

• Ah nerde o ps 2 kalitesi ps 2 ps 3ü gördükçe kemikleri sızlıyordur :(((
  • Servet değerine satmayı düşünen arkadaşa sesleniyorum :) O servet ödenen makinalar kutulu, tam takım ve genellikle kullanılmamış makinalar oluyor.

• Azmı Kingdom Hearts-MGS oynadık :(

• vay be ilk çıktığı zaman bir arkadaşım bende önce almıştı, bana telefon etti ve bağırarak "hemen gel olum acayip bir şey lan bu" demişti, sonra bende almıştım, ne oyunlar oynadık be, ps1 ve ps2 efsanedir.

• ps3 geldi ps2 rafa kalktı :)
  • Hâlâ üretiliyormuymuş ya bu? Enteresan. PS3'ün bile miyadı doldu halbuki nerdeyse.
  • Çıktığı seneki grafikler neydi arkadaş.PS3 ün grafiklerine bakıyorum hala ps2 grafiklerini kullanıyorlar resmen uncharted 3 dışında.
  • alicam geldi ps2 gitmeeee

• Almanya'daki dayımdan buraya geldiğinde bana bir ps2 almasını istemilştim.Tamam alacağım dedi.Ben de ona güvendim.Çocuk halimle kaç kere telefon kulubesine gidip Almanya'ya telefon açıp rica ettim alması için..Ama almadı.Yıllar sonra kendi paramı kendim kazanıp da almıştım PS2'mi.Aynı şeyi annem müzik seti için yapmıştı.Çok istediğim bir müzik seti vardı.Annemden kaç kere rica ettim o müzik setini alması için.Tamam alacağım dedi ama almadı.Neden parası mı yoktu ?İkisinin de parası vardı..Dayımn şu an fabrikası var.Annem de o zamanlar kendine farklı farklı kıyafetler alabilecek kadar kazanca sahipti.Sonra yine PS2'yle birlikte müzki setimi de kendim aldım

O zamanlar bu iki olay da içime oturdu.Hala daha içimde uktedir.Düşündükçe bir garip olurum.Geçen sene zor zamanlar geçirdiğim bir vakit dayıma facebooktan mesaj atıp cüzi bir miktar para istemiştim ki o zamana kadar para istemişliğim yoktur.Tamam seni yarın arayacağım diyip aramadı ve üstüne bir de facebooktan sildi.Annem şimdi küçük oğluna istediği herşeyi alıyor.Daha bu yaşında bilgisayarı , ps3'ü , tableti vs var.Bizi arayan soran yok.Bak yine hüzünlendim...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.