Şimdi Ara

=== PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY === (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
5.701
Cevap
111
Favori
484.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: manonfire

quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

quote:

2.el mercedes demişsiniz de verilen para sıfır bir arabaya veriliyor siz de 2 el diyorsunuz mercedesi kötülemek bi gibi birşey değil tabi öyle birşey düşünülemez fakat bunu yerine bu özelliklerde başka bir alternatif sunsanız ?

C4 otomatik dizel.

sorunda bundan kaynaklanıyor zaten sizin söylemiş olduğunuz hatchback bir araç
    ben crossover olarak bir alternatif istiyordum ve bulamadım gayette memnun olarak bu aracı tercih ettim gelipte kullanmaya başlayınca daha net bilgiler vereceğim inşallah.

Hayırlı olsun

Sizi de 2008 sahipleri arasına yazıyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

2.el mercedes demişsiniz de verilen para sıfır bir arabaya veriliyor siz de 2 el diyorsunuz mercedesi kötülemek bi gibi birşey değil tabi öyle birşey düşünülemez fakat bunu yerine bu özelliklerde başka bir alternatif sunsanız ?

C4 otomatik dizel.

sorunda bundan kaynaklanıyor zaten sizin söylemiş olduğunuz hatchback bir araç
    ben crossover olarak bir alternatif istiyordum ve bulamadım gayette memnun olarak bu aracı tercih ettim gelipte kullanmaya başlayınca daha net bilgiler vereceğim inşallah.

Hayırlı olsun

Sizi de 2008 sahipleri arasına yazıyorum

teşekkürler Allah razı olsun
    dediğim gibi gümrükte şu an araç malum yılsonu çok yoğun oluyor birkaç gün içinde gelecek ama vergiden dolayı 2014 e girince almak istiyorum kısmetse
    bu kadar araştırmanın neticesi iyi olacak diye düşünüyorum

• Anladığım kadarıyla sahip olan veya olacak arkadaş sayısı oldukça az bu topikde. Biz de huzurlarınızda sesli düşünüyoruz. İngiltere sitesine göre 2008 baz allure 60.500 tl. Yani oradaki fiyatları 3.441 ile çarpıp hemen hemen 1000 tl aşağı-yukarı ülkemiz fgiyatlarını buluyoruz (2000 cc le hariç).

Yeni 3008 115 hp olan EGC 80.000 tl EGC ne?
    163 hp FAP 85.000 tl olur ama bu kaç cc? Bu şanzıman otomatik ama ne? Bu araç 2000 cc olursa fiyat çok artar. 85.000 olmaz. ÖTV nedeni ile.

Yeni 308 dizel otomatik yok ama olursa heralde 75.000 tl gibi

Ama ilginç olan 2008 hdi otomatik olanın yanında EGC yazıyo yani 2014 de acaba şanzıman mı değişecek? Çift kavrama? Ama Auto 6R i tercih ederim.

Bahsettiğim araçlar hep Allure.

Bugün liste fiyatı 61.500 olan baz Allure 60.000 tle verilseydi, araç olsaydı kapora vermiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doritoch

Anladığım kadarıyla sahip olan veya olacak arkadaş sayısı oldukça az bu topikde. Biz de huzurlarınızda sesli düşünüyoruz. İngiltere sitesine göre 2008 baz allure 60.500 tl. Yani oradaki fiyatları 3.441 ile çarpıp hemen hemen 1000 tl aşağı-yukarı ülkemiz fgiyatlarını buluyoruz (2000 cc le hariç).

Yeni 3008 115 hp olan EGC 80.000 tl EGC ne?
    163 hp FAP 85.000 tl olur ama bu kaç cc? Bu şanzıman otomatik ama ne? Bu araç 2000 cc olursa fiyat çok artar. 85.000 olmaz. ÖTV nedeni ile.

Yeni 308 dizel otomatik yok ama olursa heralde 75.000 tl gibi

Ama ilginç olan 2008 hdi otomatik olanın yanında EGC yazıyo yani 2014 de acaba şanzıman mı değişecek? Çift kavrama? Ama Auto 6R i tercih ederim.

Bahsettiğim araçlar hep Allure.

Bugün liste fiyatı 61.500 olan baz Allure 60.000 tle verilseydi, araç olsaydı kapora vermiştim.

doğrusun kardeş ingiltere fiyatlarıyla bizimkiler üç aşağı beş yukarı örtüşüyor.şu an kapora versen 4 ay civarında beklersin muhtemelen.geçen gün siparişini 16 eylülde verdiğim aracımı sormaya gittim durum nedir diye.satış danışmanı arkadaş 4 ay civarında süre vermeye başladık yeni aldığımız siparişlere dedi.

• Arkadaşlar ben biraz daha bilgi vermeye ve sesli düşünmeye devam ediyim. İngiltere ve Fransa sitelerinde 115 hp lik dizel manuel bir motor var. Acaba bize de gelir mi? Bi bu kafama takılıyodu bi de grip control otomatik dizelde niye yok? Bahsettiğim sitelerde de şu an yok. İleride belki gelir çünkü 3008 de varmış (ben görmedim). Ama onda da belli bazı lastikler gerekiyo falan. Çevirmede bunu kime nasıl anlatırız?
    3. bir sorun da bu 92 hplik motor da 1.6 lt. Acaba 115 hp ile fark yazılım mı?
    "Sen niye kurcalıyon" diyeceksiniz; Almaya çok yakınım, fiyatı fazla bulsam da çok hoşuma gitti, Allah kısmet ederse uzun süre binmeyi düşünüyoruz.
  • quote:

Arkadaşlar ben biraz daha bilgi vermeye ve sesli düşünmeye devam ediyim. İngiltere ve Fransa sitelerinde 115 hp lik dizel manuel bir motor var. Acaba bize de gelir mi? Bi bu kafama takılıyodu bi de grip control otomatik dizelde niye yok? Bahsettiğim sitelerde de şu an yok. İleride belki gelir çünkü 3008 de varmış (ben görmedim). Ama onda da belli bazı lastikler gerekiyo falan. Çevirmede bunu kime nasıl anlatırız?
    3. bir sorun da bu 92 hplik motor da 1.6 lt. Acaba 115 hp ile fark yazılım mı?
    "Sen niye kurcalıyon" diyeceksiniz; Almaya çok yakınım, fiyatı fazla bulsam da çok hoşuma gitti, Allah kısmet ederse uzun süre binmeyi düşünüyoruz.

türkiyeye 155 hplik olanı şu an için gelemyecekmiş 2014 ün ikinci çeyreği gibi benzinli daha güçlü turbo motoru gelecekmiş.3008 de grip control var.2008 de manuel viteste var fakat auto6r de 92 hp olduğu için uyumulu olamayacağı için veya 3008 in önünü kesmemek için yokmuş satış stratejisi yani biraz da. manuel vites gripte kullanılan m+s lastikler mud:çamur ve snow:kar tipi lastikler olarak geçiyor yaz lastiklerine göre daha iyi tutunma sağlayan kış lastiklerinden daha da iyi yoltutuşu sağlayan m+s lastik olduğu için 4x4 suv tipi araçlarda kullanılan lastik tipidir.92 ile 115 hp arasında ise yazılım farkı yok iki ayrı motor gücü üreten ünite.almaya çok yakınsan ben nacizane tavsiye ederim ilk önce test sürüşü yap uyarsa al ben öyle yaptım 2 hafta sonra aracımı teslim alıcam ben de aynı senin gibi uzun süreli binmek için alacağım bir araç olacak inşallah.

• Çılgınlık yapmak üzereyiz,hadi hayırlısı bakalım...
  • quote:

Çılgınlık yapmak üzereyiz,hadi hayırlısı bakalım...

2008 almakla çılgınlık diyorsan şimdiden hayırlısı olsun inşallah :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedatt06

bu resim de güzel olmuş
     === PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY ===

Aracınızı satılığamı çıkardınız yoksa ben mi yanılıyorum? Şayet öyle ise sebebini yazabilirmisiniz?
    Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oranj -- 25 Aralık 2013; 12:13:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oranj

quote:

bu resim de güzel olmuş

Aracınızı satılığamı çıkardınız yoksa ben mi yanılıyorum? Şayet öyle ise sebebini yazabilirmisiniz?
    Teşekkür ederim.

İlan Sedat beyin gerçekten

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oranj

quote:

bu resim de güzel olmuş

Teşekkür ederim.

İlan Sedat beyin gerçekten

hayırdır neden satıyor.araçta bir sorun mu var ...

• benim tahminim aracı aldığı fiyatın üzerine gelen zamların eklenmesiyle kar eldesi. bence bir sorun ya da beğenmeme olduğundan değil...
  • Evet goruyorsunuz Peugeot altin oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Evet goruyorsunuz Peugeot altin oldu

doğru diyorsun valla piyasada da yok zaten.ben de alıp biraz kullandıktan sonra satsam mı :))
  • evet arkadaşlar aracı ilk alanlardanım ben ilk alanım diyordum bu forumdan bir kişi benden önce bir kişinin aldığını burdan yazmıştı araçla ilgili kesinlikle bir sorun söz konusu değildir bu benim ikinci pejom bundan öncede 308 aracım olmuştu onada 6 ay binmiştim bazı insanlar vardır aracına bağlanır derecede benimser fakat ben bu işi başaramıyorum 33 yaşındayım bu benim 9 . aracım hepside üst sınıf sayılacak derecelerde idi ben böyle düşünüyorum onlarla mukayese ettiğimde araç 10 numara diyebilirim alıcak olanlar ve bekleyenler için bunu belirtmem gerekli kimsenin kafasında soru işareti olarak kalmayayım çünkü ben araç alacağım vakit ilk başvurduğum yer forum lardır satılırsa eğer başka bir araç alıcam yeni kasa 3008 i merak ediyorum belki onu beklerim hemen satılırsada sıkıntı diil idare edecek bir aracım var yerine pejoyu bu ülke kabullenemedi ne yazııki fakat gerçekten vatandaşın kafasındaki düşünceyi hakettmiyor ben bunu düşünüyorum herkese kazasız belasız sürüşler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedatt06 -- 25 Aralık 2013; 23:34:57 >

• Thomassee kullanıcısına yanıt
    bugun konuştum aracın bu yıla yetişmeyecek ocak 15 20 gibi gelecek dediler kesin tarihte yok... 2013 model olacak dediler ben yeni yıla girmeden gelse zaten 2013 olarak alacaktım dedim 2014 e girdikten sonra 2013 model almanın anlamı var mı arkadaşlar?
  • Bence yok.

Adam gibi getirebilseler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorki_cem

bugun konuştum aracın bu yıla yetişmeyecek ocak 15 20 gibi gelecek dediler kesin tarihte yok... 2013 model olacak dediler ben yeni yıla girmeden gelse zaten 2013 olarak alacaktım dedim 2014 e girdikten sonra 2013 model almanın anlamı var mı arkadaşlar?

Yani tercihi siz yapacaksınız;
    Atıyorum 2014: 68.000-69.000 tl (Dövize bağlı buranın ucu açık)
    2013:65-66.000 tl

Haa ben dövizde artış beklemiyorum hatta düşebilir diyosanız, buna güveniyosanız tabii ki 2014 aynı paraya (yani bugünkü gibi fiyatlara) daha mantıklı.
    Ben sizi etkilemek istemiyorum ama alttaki seçeneği düşünüyo gibiyim. Ama ben çok şanslı birisi değilimdir. Böyle konularda genellikle yanlış tercihler yaparım. Mesela kasım sonunda bir miktar borsaya girmiştim, düşünün artık durumumu.

• quote:

Orijinalden alıntı: gorki_cem

zaten artık üretim yılı geçerli olduğundan ithal araçların2014 modelleri şubat - mart ayı gibi geliyor normal şartlarda ben eylül ortasında verdim daha yeni geldi teslim alıcaz...2014 beklemeye kalkarsam 6.ayı falan bulur herhalde zaten araç yok bi de onu bekleyemeyeceğim kurlarda uçuyor zaten önünde durana aşk olsun bence riske gerek yok şu an düşünmek daha akılıca.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.