Şimdi Ara

=== PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY === (148. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.700
Cevap
111
Favori
484.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İstanbul bayileri gene nispeten ama bütün anadoluya ankara bakıyor. Ondan sonra servis kötü oydu buydu. Olur tabi çok normal.

Üstadım inanın söylediğiniz herşeyin kendileride farkında. Bayi satıştakiler de aynı şeyleri söyleyip duruyorlar :) Yani bilmiyorum bayiden bayiye mutlaka değişiyordur ama peugeot şu anda Türkiye'de satış sonrası için ciddi atılım içinde.
  • Selam arkadaslar.
    30.000 bakımım geldi ve servisten fiyat aldım hangi parcaları degistireceklerini sordum, hepsini bir bir not ettim.
    380 lira fiyat verdiler ama bunun icinde fren balataları yoktu. onlara da bakarız dediler.
    Ben kendim dısardan bir ustaya yaptırdım, tüm parcaları kendim aldım + olarak on fren balatalarını da degistirdim, 280 Tl verdim bitti.
    (bu arada aracımın servis garantisi bitmisti)

Bir sorum olacak. Aracımda daha once telefonumla arac hoparlorlerinden hands free konusabiliyordum. Sifreyi filan girip telefonumu tanıstırmıstım.
    Yeni telefon aldım ve sifreyi unuttum :) bana birileri yardımcı olabilir mi?

Bu arada Peugeot 2008 lerin 2. el satısları tam bir felaket. Aracım tam iki aya yakındır sitede satılık olarak duruyor ve satılmadı merak edenlere duyurulur. :)
    Fahis fiyat da vermedim. Aracımın km side düsük. Ayrıca hiç bir degisen parçası da yok.
  • thetuna kullanıcısına yanıt
    Son dört aydır malum belirsizlik ve döviz den dolayı mecbur kalmadıkça almadı birşey halk. Bir çoğu erteledi hepimiz erteledik. Gözümle şahitim. Arkadaş ev satıyor şişlinin göbeğinde ilanı verme tarihi 1 Haziran seçime kadar 1 haftada 30 görüşme yaptı seçimden bu güne 4 ayda 4 görüşme.

Herşey durmuş durumda.

Elbette bir jetta gibi piyasası yok ama 1 haftada satanlar biliyorum. Birde sizin araç allure muydu onlarda ki sürüm daha fazla gibiydi siteden gördüğüm. Tabi bu analiz doğru olmayabilir tesadüf te olabilir.
  • Evet Allure.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-peugeot-sahibinden-temiz-degisensiz-otomatik-dizel-allure-28.500-de-229217927/detay/
    Ben ilanı verdigimde burda yayınlamıstım hatta sitedeki alurre lardan 2-3 binlire dusuk yazdım ve burda bir kaç arkadasımız cok ucuza veriyorsun bir daha bu fiyata bulamazsın demislerdi. Ama ne ucuzu :D sanki 50.000 e dussem yine kimse donup yuzune bakmayacak. Allahtan ihtiyaçtan dolayı satmıyorum aracımı yoksa cok fazla zarar ederek satmak durumunda kalacaktım.
    Kabul edelim ki ve yeni alacak arkadaslar kabul etsin ki bu aracın piyasası yok denecek kadar azdır. Kimse kendini kandırmasın. He guzel arabamı evet ben cok ama cok memnunum hatta bunu satıp 2011-2012 temiz bir 3008 le devam edecektim ama maalesef durum budur bizim aracımızın segmentinde.

Kac kisi sordu hocam??

Bir de gordugum kadariyla insanlar artik alinca 3-4 yil biniyor.

Al-sat furyasi biraz durdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Eylül ayında 86,Ekim ayında 77 tane satmış.Peugeot un ikinci eli zaten zayıftır ama 2008 biraz ara model olmasından ve fiyat yüksekliğinden dolayı Sıfır ve ikinci eli zayıf.208 biraz daha hareketli.Hasarlı kayıtlı 208 aracımı Değerinden ilana koyduktan 1 hafta sonra sattım.Ama tertemiz 1.16 yı değerinden 3 ayda zor sattım.Fiyat yükseldikçe insanlar fiyat farkı az olunca sıfıra yöneliyor.
    308 düşünüyorum ama oda Ekim ayında 85 tane satmış.Ani durumlarda araç satışı gerekli olabileceğinden insan ister istemez satış adetlerine takılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: icemy

Eylül ayında 86,Ekim ayında 77 tane satmış.Peugeot un ikinci eli zaten zayıftır ama 2008 biraz ara model olmasından ve fiyat yüksekliğinden dolayı Sıfır ve ikinci eli zayıf.208 biraz daha hareketli.Hasarlı kayıtlı 208 aracımı Değerinden ilana koyduktan 1 hafta sonra sattım.Ama tertemiz 1.16 yı değerinden 3 ayda zor sattım.Fiyat yükseldikçe insanlar fiyat farkı az olunca sıfıra yöneliyor.
    308 düşünüyorum ama oda Ekim ayında 85 tane satmış.Ani durumlarda araç satışı gerekli olabileceğinden insan ister istemez satış adetlerine takılıyor.

Peugeotun saçma sapan fiyat politikası yüzünden, aracın ssatışları baya düştü. 2008 in bu yıl içinde ayda 500 tane sattığını biliyorum. ama son 5 ay içinde çok fazla zam yaptı arabanın fiyatını 80000 TL.ye dayadi. Bu arabada o fiyatlari eetmez. En bazına müşteri oluyosun 60000 TL. İstiyor. Hatta 308 in fiyatını 100.000 TL.ye dayamış öyle oluncada bir ayda en fazla 80 tane 308 , 70 tanede 2008 satmış. Bu fiuat politikasıyla bu araba tutunamaz. Fiyatlari biraz aşağıyacçekmesi lazim.

• depakin241824 D kullanıcısına yanıt
    Saçma fiyat politikası ve bayiler arasındaki fiyat farkı.2 gün önce 74k fiyat veren bayi bugün 78 diyor.Bir bayi 74 fiyat verirken diğeri 79 bir başkası 82 diyor.
    Benzinli otomatik 308 soruyorum71k diyor.Benzer özellikteki golfle aynı fiyat.Tamam senin aracın motoru daha iyide diğer adamda senin bir yılda sattığını bir ayda satıyor ve segmentinin efsane olmuş modeli.Araç çıkalı 2 sene oldu yolda görmek mucize.

• Peugeot'da saçma olan tek şey fiyatlar değil. Müşteri teknik geribildirimlerinide silip milleti yanlış yönlendirebiliyorlar. Rekabet gücü yerlerde.

• Peugeot'ya diyorsunuz ama hepsinin fiyatlari sacma

Kimse bana bu araclarin ederi bu fiyatlardir demesin

• Bence de birinci neden ülkenin durumu.ikinci neden çok ara bir model olması. Hatta sahibinden bu aracı aratırken SUV kısmına girmen gerekmesi bile bence etkilidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Peugeot'ya diyorsunuz ama hepsinin fiyatlari sacma

Kimse bana bu araclarin ederi bu fiyatlardir demesin

Diğer markaların fiyatı dacçok yuksek ama Türkiye pazarının bir realitesi var. Arabanın marka değeri ve 2.Eli tTürkiye de çok önemli. Sen tutup wolkswagen , fordun, toyotanin v.b istedigi paralari istersen denk segment arabalarına millet gidip o arabaları alıyor. Peugeotun bana gore, bu ssaçmafiyat ppolitikası yüzündenaaraç satışında nerdeyse citroen bile peugeotu geçmek üzere. Peugeot 308 in yeni kasası cikalı 2 sene oldu yolda göreneaskalosun ayda 70-80 tane ancak ssatıyor. Adam tutup denk golf, Toyota, Ford v.b parasınıistiyor boyle olunca millette gidip onları alıyor.

• Thomassee kullanıcısına yanıt
    5-6 kişi anca gelmiştir. 10 kişi de aramiştir. Tabi ki hepsi olucu. 55.000 veririm dıyor adam

• quote:

Orijinalden alıntı: thetuna

5-6 kişi anca gelmiştir. 10 kişi de aramiştir. Tabi ki hepsi olucu. 55.000 veririm dıyor adam

55-57 arası veriyolarsa arabanıza ve sizi alis fiyatiniza gore kurtariyorsa bence satın. Su piyasada arabanizi 60000 TL .ye 3-4 ayda zor satarsiniz.

• Yok.satmayacagım. Allahtan paraya ihtiyacım olduğunda denemedim satmayı. Ama çok memnun kaldığım halde bu araçtan sonra sanırsam pejo devri benim ıcın kapandı. Bende artık sisteme uyup hızlı satılan dıgermarkalara yonelecegım. Sonuçta parayı pejo ıcın kazanmıyorum.

• arkadaşlar aracımın garantisi bitti fakat km 17 000 de bu ikinci bakımım olucak serviste yaptırmak istemiyorum balatalar da gayet ii sadece yag ve filtreler var yaptırcam özel serviste fakat bu servıce yazısını nasıl silebiliriz bir bilen varmıdır .. tesekkürler
    Hocam bi de bi parça boyalı mı ya da değiştirmiş misiniz??

İlanda öyle yazıyor da belki ondan mı millet bakmıyor??
  • icemy İ kullanıcısına yanıt
    Araç aldın mı hocam, ne bakıyorsun??
    Henüz almadım.308 bakıyorum ama fiyatlar çok dengesiz ve oynak.Çok az satıyor ikinci elde güven vermiyor.
    B segmentide düşünebilirim ama otomatiği hızlı olan bir Polo var oda bomboş.208 gtline ise fiyat uçuk.Clio çok yakıyor.İbiza tipsiz.
    Aralık ayını bekleyecem.Seninde f/p olarak önereceğin araç varsa haberdar edersin.

Evet arka camurlukta lokal boya var.

• 
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.