Şimdi Ara

=== PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY === (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.702
Cevap
111
Favori
484.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    şimdiden hayırlı uğurlu olsun, sakıncası yoksa son fiyat ne oldu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorki_cem

şimdiden hayırlı uğurlu olsun, sakıncası yoksa son fiyat ne oldu...

kasımda gelecek ise sanırım o zamanki kurdan hesaplanır demişlerdir.
  • beyler kuga derken ix35 o da olmadı derken 2008 e kadar araştırdım her birinin avantahı dezavantajı var 2008 dizel auto6r almayı düşünüyorum tamam pejo kusursuz bir oromobil değil ama ben 5-6 senen binip satacağım yakıt konusunda korkum yok zaten pejoya yönelmemin sebebi yakıtı çok az benim tek korkum şanzıman auto 2008 auto 6r dizel alan binen var mı içinizde tavsiye eder misiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: root_echo

beyler kuga derken ix35 o da olmadı derken 2008 e kadar araştırdım her birinin avantahı dezavantajı var 2008 dizel auto6r almayı düşünüyorum tamam pejo kusursuz bir oromobil değil ama ben 5-6 senen binip satacağım yakıt konusunda korkum yok zaten pejoya yönelmemin sebebi yakıtı çok az benim tek korkum şanzıman auto 2008 auto 6r dizel alan binen var mı içinizde tavsiye eder misiniz

Bir test sürüşü yapmanızı öneririm ama galiba otomatik test aracı yokmuş bayilerde.

O yüzden 308 veya 208 onlar da olmadı herhangi bir auto6rlı araç test etseniz sorun olmaz hepsi aynı şanzıman

Alt viteslerde biraz sarsıntılı,kullanımına alışınca nispeten daha rahat şanzıman.Tüketimi manuele denk ya da daha azdır.

• Thomassee kullanıcısına yanıt
    kafam halen karışık bakalım haftaya bakacağız hangisi uyarsa hepsine de bakacağım aklım kugadan yana cebim 2008den yana
  • Daha bugün 3008 dizel auto6r sürdüm.2008de de aynıdır muhtemelen.Hiçbir sarma filan olmadı 3. vitese kadar çıktım tık yoktu bence harika bir araç bende almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: P.O.M.P.A.

Daha bugün 3008 dizel auto6r sürdüm.2008de de aynıdır muhtemelen.Hiçbir sarma filan olmadı 3. vitese kadar çıktım tık yoktu bence harika bir araç bende almayı düşünüyorum.

Belki sanzimanlara yeni yazilim ayari yapmistir Peugeot.

Alt viteslerde sarsinti hic mi yoktu??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

quote:

Orijinalden alıntı: P.O.M.P.A.

Daha bugün 3008 dizel auto6r sürdüm.2008de de aynıdır muhtemelen.Hiçbir sarma filan olmadı 3. vitese kadar çıktım tık yoktu bence harika bir araç bende almayı düşünüyorum.

Belki sanzimanlara yeni yazilim ayari yapmistir Peugeot.

Alt viteslerde sarsinti hic mi yoktu??

Ben kullanırken hiç hissetmedim hocam.
  • Araca sahip olanlar; bir kaç resim paylaşın yahu :) Konu hala çok durgun.. Yine 1.2 VTI için sürüş deneyimleri bekliyorum ama daha çok bekleyeceğim herhalde..
  • 60000 tl bu araç için çok fazla benim kanaatimce. Bu fiyatlara çıkacak olsam benzinlide olsa kia sportage veya hyundai ix35 alırdım. En azından Tam bir suv olurdu aracım . Yinede alanlara hayırlı olsun araçları. Zevkler ve renkler tartışılmazdı değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alsace34

60000 tl bu araç için çok fazla benim kanaatimce. Bu fiyatlara çıkacak olsam benzinlide olsa kia sportage veya hyundai ix35 alırdım. En azından Tam bir suv olurdu aracım . Yinede alanlara hayırlı olsun araçları. Zevkler ve renkler tartışılmazdı değil mi?

katılıyorum :)
  • quote:

60000 tl bu araç için çok fazla benim kanaatimce. Bu fiyatlara çıkacak olsam benzinlide olsa kia sportage veya hyundai ix35 alırdım. En azından Tam bir suv olurdu aracım . Yinede alanlara hayırlı olsun araçları. Zevkler ve renkler tartışılmazdı değil mi?

Araç 44.000 TL'den başlıyor.. Öyle bedavaya premium luk yok.. Hem her şey olsun hem de ucuz olsun; yok öyle bir şey.. Ben bindim mi dizel otomatikten başka bir şeye binmem diyorsan vereceksin 60.000 TL'yi.. Görende sınıfında ki diğer rakipleri dizel otomatiği 50.000 TL'ye veriyor sanır..
  • maalesef Roque_Jn a hak veriyorum. Ulkemizdeki yuksek vergilerden dolayı baska caremiz yok. Herkes bu paralar etmez bu araclar diyor ama alternatif gostermiyor. Alternatif gosterilen araclara baktıgımda en az 10-15 bin lira daha pahalı veya daha cok yakıt tuketiyor. Yani bu sartlarda en dogrusunu kendimizce almaya karar veriyoruz (bile bile kazık yiyerek)
  • sınıfındaki tüm araçları inceledim neredeyse, peugeot un otomatik dizel versiyonu yakıt tüketimiyle manuel lerin bile üzerinde. fiyat performansa baktığımızda muadilleri üzerindeki fiyatları sizde rahatlıkla karşılaştırabilirsiniz. en yakın rakibi captur ve juke full manuel paketleri 58-65 bu aracın full otomatik dizel versiyonu şu anda 62 bin civarında. birde keşke araç bulunsa.. allure versiyon için kasım başı gelişi belli olur dediler bekliyoruz bakalım..

edit: ha birde kia sportage ve ix35 den bahsedilmiş sanırım fiyatlarına bakmadınız :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thecharı -- 23 Ekim 2013; 19:23:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thetuna

maalesef Roque_Jn a hak veriyorum. Ulkemizdeki yuksek vergilerden dolayı baska caremiz yok. Herkes bu paralar etmez bu araclar diyor ama alternatif gostermiyor. Alternatif gosterilen araclara baktıgımda en az 10-15 bin lira daha pahalı veya daha cok yakıt tuketiyor. Yani bu sartlarda en dogrusunu kendimizce almaya karar veriyoruz (bile bile kazık yiyerek)

Bizim Türk mantığı asla değişmez,adam 500TL'lik telefon alacak olsa da 300TL daha koy bunu al diyor 50,000TL'lik araba olsa da 10,000TL daha koy numu al diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thecharı

sınıfındaki tüm araçları inceledim neredeyse, peugeot un otomatik dizel versiyonu yakıt tüketimiyle manuel lerin bile üzerinde. fiyat performansa baktığımızda muadilleri üzerindeki fiyatları sizde rahatlıkla karşılaştırabilirsiniz. en yakın rakibi captur ve juke full manuel paketleri 58-65 bu aracın full otomatik dizel versiyonu şu anda 62 bin civarında. birde keşke araç bulunsa.. allure versiyon için kasım başı gelişi belli olur dediler bekliyoruz bakalım..

edit: ha birde kia sportage ve ix35 den bahsedilmiş sanırım fiyatlarına bakmadınız :)

Beklenenden fazla ilgi gordu.

Kimse tahmin etmedi galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SUV
    FİYAT LİSTESİ
    SUV
    Model Şanzıman Motor hacmi Yakıt tipi Motor gücü Tavsiye niteliğinde 2013 model anahtar teslim satış fiyatı

SPORTAGE
    SPORTAGE 1.6 GSL COMFORT Manuel 1.6 Benzinli 135 PS 56.900 TL
    SPORTAGE 1.6 GSL Manuel 1.6 Benzinli 135 PS 61.800 TL
    SPORTAGE 1.6 GSL PLUS Manuel 1.6 Benzinli 135 PS 65.500 TL
    SPORTAGE 1.6 GSL PLUS Otomatik 1.6 Benzinli 135 PS 69.300 TL
    SPORTAGE 2.0 DSL PLUS Otomatik 2.0 Dizel 184 PS 113.100 TL

Dizel vergiden dolayı böyle. Ama bana göre yinde alınabilecek bir araç sportage.
  • quote:

SUV
    FİYAT LİSTESİ
    SUV
    Model Şanzıman Motor hacmi Yakıt tipi Motor gücü Tavsiye niteliğinde 2013 model anahtar teslim satış fiyatı

SPORTAGE
    SPORTAGE 1.6 GSL COMFORT Manuel 1.6 Benzinli 135 PS 56.900 TL
    SPORTAGE 1.6 GSL Manuel 1.6 Benzinli 135 PS 61.800 TL
    SPORTAGE 1.6 GSL PLUS Manuel 1.6 Benzinli 135 PS 65.500 TL
    SPORTAGE 1.6 GSL PLUS Otomatik 1.6 Benzinli 135 PS 69.300 TL
    SPORTAGE 2.0 DSL PLUS Otomatik 2.0 Dizel 184 PS 113.100 TL

Dizel vergiden dolayı böyle. Ama bana göre yinde alınabilecek bir araç sportage.

bu tarz bir araç alıp benzinli kullanmayı ben açıkçası düşünemem. şehir içi kullanımda 9 litreleri gören bir 1.6 motoru var ben neyleyim bu bilgiyi gördükten sonra o aracı..

• Aracımla 2. ayım. 3500 km yol yaptım. Hatta ilk kazamı bile yaptım Mecidiyekoyde halk otobusu kırmızı isikta cıkıs yaparken sag arka camurlugumu gocertti. Piknik donüsü hafif alkollu oldugum icin zabıt tutturmadım evime döndüm. Kaskomu deldirmemek için sanırım cebimden harcayacagım. arac ile izlenimlerime gelince (teknik terimleri pek bilmem) auto6r sisteminin en cok sikayet edilen konularından biri olan uzun yolda sollama yaparken kararsızlıklarını pek yasamadım (f1 kulakcıkları sayesinde) ancak yinede tam emin olamıyorsunuz bırakır mı acaba diye dusunebiliyorsunuz. Bu yuzden temkinli sollamalara dikkat ettim. F1 kulakcık dısında gaz pedalına basınca belirli bir seviyeden sonra (sanırım otomatik olarak alglıyor) arac vitesi düsürüp hızlanıyor. ama arada bazen 0,5-1 sn kararsızlıkda yasayabiliyor.

Yokus kalkıs sistemi ili ilgili simdilik soyleyebileceklerim sunlar. Bazen devreye girmeyebiliyor ben kendimce bir cozum buldum. Eger fren pedalı sona kadar basılıysa biliyorum ki sistem devrede degil hafif bırakıp fren pedalının sertlestigini ve yukarda oldugunu anlayınca sistemin devrede oldugunu biliyorum. (cahillik midir bilemedim ama cozumum bu)

Arac icinde 4 kisilik rahat yer var fakat 5 kisi olursanız uzun yolda sıkıntı olabiliyor. sonucta b sınıf bir aracın yukseltilmis bir hali.

bir de forumdakı arkadaslara sorum su. Benim ruhsatımda arac C sınıfı olarak kaydedilmis bu bir sorun mudur?
    ayrıca kılosu da daha agır olarak gozukuyor sanırım.

• Bugün bayiye gittim aracı görmeye..Dizel manuel allure de 17 inch jant standart biliyorum.. Bütün kataloglarda vesairede öyle diyor. Satış yetkilisi opsiyonel dedi.. Türkçe kataloğu açıyoruz manuel dizel allure'da standart diyor, bu kataloglar avrupa katalogu felan dedi.. İnternette de öyle diyorum. yok illa +1200 diyor 17 inch..

Var mı bilgisi olan? Bu iş bu bayinin tutumuna mı kalıyor? Doğrusunu kimden sormak lazım?
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.