Şimdi Ara

=== PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY === (145. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.701
Cevap
111
Favori
484.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hayırlı olsun 308 den sonra inşallah bize de nasip olur
  • Teşekkür ederim tazcan Allah daha iyilerini nasip etsin.
  • Merhaba arkadaşlar

Bende uzun süredir bu aracı araştırıyorum,bakmadığım yer kalmadı.Takıntı haline geldi bu araç Bugün İST de bir bayiden fiyat aldım ancak pek içime sinmedi verdikleri rakam.Bir de sizin görüşlerinizi almak istedim.

2008 Active 1.6 e-HDİ 92hp ETG6 S&S

Renk Beyaz (ALP)

Arka park sensörü + smeg ekran 66,500tl

Rakamın içime sinmemesinin nedeni 3.000-3.500 tl farkla allure versiyonuna fiyat alan arkadaşların olması.(Belkide ben yanlıs hatırlıyor olabilirim)Allure versiyonu için 78.000 tl ye yakın bir fiyat söyledi arkadaş hatta ''bence bir cam tavan için deymez aradaki fark'' gibi şeyler söyledi.
  • Aslında güzel bir fiyat bence.

Özellikle mevcut B sınıfı araçların geldiği duruma göre.

Tabi Allure almak fiyattan öte bir tercih meselesi bence.

İnsan fazla donanım istiyor genelde.

Ama daha çok ayağımı yerden kessin diye düşünürseniz gayet yeterlidir Active

@W@Do

Hayırlı olsun, güle güle binin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thomassee -- 14 Ekim 2015; 0:25:27 >
  • Agustos sonunda ayni donanim hatta ayni renk 65.000 TL'ye almistim. Bence gayet iyi fiyat almissiniz. Son zamlardan sonra fiyatlar ortada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler krom çıtasız 2008'lerde, tıpkı 208'ler gibi kapı DIŞ fitillerinin kaynak/birleşim noktalarında zamanla kendiliğinden çatlama ve ayrılmalar meydana geliyor. Dikkat eden oldu mu? Resim atabilirim isteyenlere.

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Beyler krom çıtasız 2008'lerde, tıpkı 208'ler gibi kapı DIŞ fitillerinin kaynak/birleşim noktalarında zamanla kendiliğinden çatlama ve ayrılmalar meydana geliyor. Dikkat eden oldu mu? Resim atabilirim isteyenlere.

Sizin 208'in olduğu gibi mi oluyor. Aynı yerden. Resimlerinizi hatırlıyorum. Krom çıtasız derken active/access olanlarımı kastettiniz. Çıtalılar da allure olanlar mı oluyor bu durumda yoksa başka bir çalışmamı yapılıyor. Birde 208 in resimlerini biliyorum ama 2008 resimlerinide paylaşabilirseniz çok iyi olur.
  • Cevaplarınız için teşekkür ederim hocam. Biraz uzun bir süreç sonunda bende 2014 dizel otomatik active paketle arabamı almış bulunmaktayım.
    Maslak peugeot servisinde yapılan kontrol sonrası aracımı aldım. Servis zamanına 3 bin km olduğun için bakımlarını zamanı geldiğinde yapılsın dediler.
    Yalnız atladığım bir detay oldu yedek anahtarı sormayı unutmuşum. Aracın yedek anahtarı yokmuş.
    Sanırım servisten bu işi halletmem gerekecek.
    Şimdilik alışmaya çalışıyorum.Çoğu kez elim vitese gidiyor değiştirmek için. :) .

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
    @emre.mert
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenist

Cevaplarınız için teşekkür ederim hocam. Biraz uzun bir süreç sonunda bende 2014 dizel otomatik active paketle arabamı almış bulunmaktayım.
    Maslak peugeot servisinde yapılan kontrol sonrası aracımı aldım. Servis zamanına 3 bin km olduğun için bakımlarını zamanı geldiğinde yapılsın dediler.
    Yalnız atladığım bir detay oldu yedek anahtarı sormayı unutmuşum. Aracın yedek anahtarı yokmuş.
    Sanırım servisten bu işi halletmem gerekecek.
    Şimdilik alışmaya çalışıyorum.Çoğu kez elim vitese gidiyor değiştirmek için. :) .

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
    @emre.mert

Yeniden hayırlı olsun.

O sol ayağınızı ve sağ elinizi unuttun bir süre :)

Servis kitapçığını aldınız mı acaba. Aslında plakadan da sordurabilirsiniz yetkili serviste yapıldıysa eğer son bakım zamanını öğrenebilirsiniz. Şayet 1 seneden fazla olduysa beklemeyin boşuna yaptırın gitsin araç baya bir süre yatmış diyordunuz çünkü. Bu arada 14 Kasıma kadar peugeot servislerinde %15 indirim kampanyası var. 450 tl lik bakım 385TL ye düşüyor. Bundan da faydalanmanız avantajınıza olur.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    çok üzücü bir durum arabayı ilerleyen zamanşarda almayı düşünüyordum bu kapı DIŞ fitillerinin kaynak/birleşim noktalarında zamanla kendiliğinden çatlama ve ayrılmalar meydana gelmesi bende biraz soru işareti yarattı
  • @tazcan Evet, iyice inceledim, 208 ile birebir aynı fitilleri kullanmışlar. Malzeme mühendisi kimse kovmaları lazım, bu kadar aymazlık olmaz, yıl 2015 hala malzeme sorunu.

@emre.mert Tabi çekip gönderirim. Krom çıtasızlar Access ve Active'ler oluyor haliyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordofwar34

Merhaba arkadaşlar

Bende uzun süredir bu aracı araştırıyorum,bakmadığım yer kalmadı.Takıntı haline geldi bu araç Bugün İST de bir bayiden fiyat aldım ancak pek içime sinmedi verdikleri rakam.Bir de sizin görüşlerinizi almak istedim.

2008 Active 1.6 e-HDİ 92hp ETG6 S&S

Renk Beyaz (ALP)

Arka park sensörü + smeg ekran 66,500tl

Rakamın içime sinmemesinin nedeni 3.000-3.500 tl farkla allure versiyonuna fiyat alan arkadaşların olması.(Belkide ben yanlıs hatırlıyor olabilirim)Allure versiyonu için 78.000 tl ye yakın bir fiyat söyledi arkadaş hatta ''bence bir cam tavan için deymez aradaki fark'' gibi şeyler söyledi.

Benzinli B segmenti otomatik araçlar bile (i20, Polo, Fabia) 60 bin tl oldu.
    Bence fiyat güzel.

Allure de sorun yok her halde ben Allure düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: tazcan

Allure de sorun yok her halde ben Allure düşünüyorum

Allure versiyonda krom çıta standart olduğu için dış rüzgar fitili kaynak noktalarını krom çıta ile örtbas edip gizlemelerinden dolayı ciddi sorun olacağını zannetmiyorum.
  • @Thomassee çok teşekkür ederim. Bende navigasyonlu versiyonunu 77 bin' e aldım. SMEG ile internete bağlanan var mı ? ben google' a girebiliyorum ama facebook açılmıyor nedense. Birde geri görüş kamerası taktırma gibi bir durum söz konusu mu ? araçta herşey çok iyi ama ah birde geri görüş kamerası olsa süper olurdu.
  • http://blogs.okdiario.com/motor/11438/peugeot-2008-eat6
    2008 e 110 eat6 gelmesi yakın gibi görünüyor
    Bahsettiğiniz deformasyon ile ilgili bir resim atabilirmisiniz. Tskrler..

Hocam senden 208'inle ilgili full bir konu istiyoruz

Acarsan haber ver.

Baya olay yasadin, daha 2 yil da olmadi sanirim.

• @Thomassee Hocam inşallah yazarım, amacım insanları araçlarından soğutmak veya bizzat soğumak değil lakin detaycı birazda yapı itibari ile dikkatli bir karakterde olduğum için, e işin içinde de işçilik ve üretim hataları ile nam salmış Fransız araçları olunca gördüklerimi kısmen buraya aktarmaktan kendimi alamıyorum.

@emre.mert@tazcan@vetserhan Arkadaşlar resimleri ek'te sunuyorum, yalnız bunlar 208'deki bahsettiğim rüzgar fitillerinin ayrılması, çatlaması sorunu. Ancak 2008'de de BİREBİR aynı durum var. Piyasada son birkaç gündür resim çekebileceğim uygun bir kullanılmış 2008 bulamadığım için 208 resimlerini gönül rahatlığıyla baz alabilirsiniz. A, B, C olarak noktaları yakın ve uzak çekimde harf ile nitelendirdim. 2008'in de bu noktalarına göz gezdirin derim.
     === PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY === === PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY === === PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY === === PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY ===

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 17 Ekim 2015; 21:10:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tazcan

http://blogs.okdiario.com/motor/11438/peugeot-2008-eat6
    2008 e 110 eat6 gelmesi yakın gibi görünüyor

Hocam söyleye söyleye gelmezse de sonunda siz gidip bizzat getireceksiniz sanırım.
  • 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.