Şimdi Ara

=== PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY === (136. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.701
Cevap
111
Favori
484.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Selam..
    Torpüdo ve ayak aydınlatmanın aktif olması için tavan okuma lambalarının oradaki anahtarı kapı moduna almanız gerekiyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zubrowka

Arka park sensoru, icerideki mavi ledler renkli lcd, ambiyans ışıkları smegsiz activelerin içi cok çirkin, katlanir yan aynalar, karartılmış arka camlar bir de allure koltuk döşemesi ile allure donanimdaki krom detaylar beence yeterli allure icin. Cift bolgeli klimayi saymadım bile. Zaten Göral'in allure fiyati diger bayilerin active fiyatina denk. Ustune cam tavan da hediye ederler.

Cactus ise ayni altyapiyi kullanmasina ragmen euro ncap çarpışma testlerinden 4 yıldız aldı. Fiat 500x de 4 yıldızlı misal. Bizim aslanın 5 yıldızı var.

2008, 2013 yılındaki test kriterleri ile 5 yıldız almıştı.

Bugün teste girse en fazla 4 yıldız alabilir (çünkü çarpışma önleme sistemi standart değil araçta).
  • Yeni zamlar hayirli olsun :D fullü 75 küsür active 69 küsür olmuş :D bizim araba hayalleri yalan olur =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Integrale

quote:

Arka park sensoru, icerideki mavi ledler renkli lcd, ambiyans ışıkları smegsiz activelerin içi cok çirkin, katlanir yan aynalar, karartılmış arka camlar bir de allure koltuk döşemesi ile allure donanimdaki krom detaylar beence yeterli allure icin. Cift bolgeli klimayi saymadım bile. Zaten Göral'in allure fiyati diger bayilerin active fiyatina denk. Ustune cam tavan da hediye ederler.

Cactus ise ayni altyapiyi kullanmasina ragmen euro ncap çarpışma testlerinden 4 yıldız aldı. Fiat 500x de 4 yıldızlı misal. Bizim aslanın 5 yıldızı var.

Bugün teste girse en fazla 4 yıldız alabilir (çünkü çarpışma önleme sistemi standart değil araçta).

Çarpışma önleme sisteminin standart olmasını bırakın opsiyonu da yok bu araçta. Hatta yanlış hatırlamıyorsam şu anda sadece yeni 208 de olacaktı. Kaldı ki bu sistem üretilen hiç bir marka/model araçta (premium araçlar hariç) standart donanım olarak sunulmuyor. ncap testleri aracın herkesin ulaşabileceği en boş versiyonu ile yapılıyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin lütfen. Ama bunun dışında başka kriter varsa ona amenna.

Edit: şimdi ncap a baktım çarpışma önleme sistemi kriter olarak gözükmüyor. Ancak 2013 te olmayıp şimdi olan başka kriter/ler varsa amenna. Hatta bilen takip eden varsa söylesin lütfen.

Not: Çarpışma kontrol, şerit destek, kör nokta uyarı sistemi gibi araçlar elbette önemli. Ama bunlar güvenlik donanımı olarak değil sürüş destek sistemi olarak geçtiği için test puanlarında avantaj sağlamıyor.

• Sevgili arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Aldığım renk Sedefli Beyaz... Yalnız arabayı incelerken bagaj kapısının kilit kısmının bulunduğu bölge, yani kapının önü ve arka kısmı değil, orta kısmı.... Sedefli değil, sadece beyaz boya... Yani bu normal bir durum mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre.mert

quote:

quote:

Çarpışma önleme sisteminin standart olmasını bırakın opsiyonu da yok bu araçta. Hatta yanlış hatırlamıyorsam şu anda sadece yeni 208 de olacaktı. Kaldı ki bu sistem üretilen hiç bir marka/model araçta (premium araçlar hariç) standart donanım olarak sunulmuyor. ncap testleri aracın herkesin ulaşabileceği en boş versiyonu ile yapılıyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin lütfen. Ama bunun dışında başka kriter varsa ona amenna.

Edit: şimdi ncap a baktım çarpışma önleme sistemi kriter olarak gözükmüyor. Ancak 2013 te olmayıp şimdi olan başka kriter/ler varsa amenna. Hatta bilen takip eden varsa söylesin lütfen.

Not: Çarpışma kontrol, şerit destek, kör nokta uyarı sistemi gibi araçlar elbette önemli. Ama bunlar güvenlik donanımı olarak değil sürüş destek sistemi olarak geçtiği için test puanlarında avantaj sağlamıyor.

Geçtiğimiz yıl yenilenen EuroNCAP test kriterlerinde çarpışma önleme sistemi 5 yıldız almanın ön şartı olarak sunuldu. Aşağıda Türkçe euroncap sitesinden yıldız açıklamalarını veriyorum. Çeviri rezalet, o yüzden pek anlaşılmıyor ama "çarpışmadan kaçınma ekipmanı"ndan kasıt çarpışma önleme sistemi.. 5 yıldız ve 4 yıldız araçları birbirinden ayıran şey de birinde bu sistemin standart olması, birinde opsiyonel olması. Bu özellik hiç yoksa ancak 3 yıldız alabilir..

quote:

5 yıldızlı güvenlik: Çarpışma korumasına yönelik toplam iyi performans. Sağlam çarpışmadan kaçınma ekipmanı ile donatılmış
    4 yıldızlı güvenlik: Çarpışma korumasına yönelik toplam iyi performans; ilave çarpışmadan kaçınma teknolojisi mevcut olabilir
    3 yıldızlı güvenlik: Yolcu koruma konusunda ortalama ile iyi arasında ancak çarpışmadan kaçınma teknolojisi yok
    2 yıldızlı güvenlik: Nominal çarpışma koruması ancak çarpışmadan kaçınma teknolojisi yok
    1 yıldızlı güvenlik: Marjinal çarpışma koruması.

Artık yeni testlerde 4 yıldız alan araçlara tukaka yapmak yersiz hale geldi. 4 yıldız araçlarla 5 yıldız araçların çarpışma dayanımı, sürücü/yolcu güvenliği vs. konularında birbirinden farkı yok. Hatta kimi 4 yıldızlılar, 5 yıldızlılardan da iyi olabilir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emre.mert

quote:

quote:

Geçtiğimiz yıl yenilenen EuroNCAP test kriterlerinde çarpışma önleme sistemi 5 yıldız almanın ön şartı olarak sunuldu. Aşağıda Türkçe euroncap sitesinden yıldız açıklamalarını veriyorum. Çeviri rezalet, o yüzden pek anlaşılmıyor ama "çarpışmadan kaçınma ekipmanı"ndan kasıt çarpışma önleme sistemi.. 5 yıldız ve 4 yıldız araçları birbirinden ayıran şey de birinde bu sistemin standart olması, birinde opsiyonel olması. Bu özellik hiç yoksa ancak 3 yıldız alabilir..

quote:

5 yıldızlı güvenlik: Çarpışma korumasına yönelik toplam iyi performans. Sağlam çarpışmadan kaçınma ekipmanı ile donatılmış
    4 yıldızlı güvenlik: Çarpışma korumasına yönelik toplam iyi performans; ilave çarpışmadan kaçınma teknolojisi mevcut olabilir
    3 yıldızlı güvenlik: Yolcu koruma konusunda ortalama ile iyi arasında ancak çarpışmadan kaçınma teknolojisi yok
    2 yıldızlı güvenlik: Nominal çarpışma koruması ancak çarpışmadan kaçınma teknolojisi yok
    1 yıldızlı güvenlik: Marjinal çarpışma koruması.

Artık yeni testlerde 4 yıldız alan araçlara tukaka yapmak yersiz hale geldi. 4 yıldız araçlarla 5 yıldız araçların çarpışma dayanımı, sürücü/yolcu güvenliği vs. konularında birbirinden farkı yok. Hatta kimi 4 yıldızlılar, 5 yıldızlılardan da iyi olabilir.

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Durum bu ise 2016 model araçlar 5 yıldız alabilmek için bugün lüks yada bir ton ekstra para olan sistemler standart gelecek aynı zamanın ESP si gibi. Umarım bu fiyatlara yansımaz tabi.

• emre.mert E kullanıcısına yanıt
    Maalesef yansicak hocam

Hatta ilerde emisyon kontrol donanımları falan da gelince en ucuz araçlar bile 20-30 yıl öncesine göre çok daha pahalı kalıcak.

Kaldı ki ben bunu Amerika ve Avrupa standardında onların alım gücüne göre söylüyorum.

Burayı sen tahmin et
  • quote:

Orijinalden alıntı: BKDolunay

Sevgili arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Aldığım renk Sedefli Beyaz... Yalnız arabayı incelerken bagaj kapısının kilit kısmının bulunduğu bölge, yani kapının önü ve arka kısmı değil, orta kısmı.... Sedefli değil, sadece beyaz boya... Yani bu normal bir durum mu?

Benim ki de Sedef Beyaz ama inanırmısız hiç dikkat etmedim.
  • emre.mert E kullanıcısına yanıt
    :) yani ben ilk gördüğümde hiç önemsemedim ama bugün bir yerde okudum sıfır araba alan birinin boyalı çıkmış. Aklıma düşü bu durum :) ama gözükmeyen yerleri de sedef beyaz boyamazlar diye de düşündüm. Eğer bi ara arka kapağı açıp dikkat ederseniz sonucu bana da yazarsanız sevinirim :)
  • 2 hafta içinde 3 bin TL zam geldi ya ! :(
  • 1.2 etg li almayı düşünüyorum tavsiye eder misiniz satmak isteyen var midir acaba forumda

• niomer1 N kullanıcısına yanıt
    2 haftada 3 bin tl demek araba alma demek :D Bende takip ediyorum almaya karar verdik %90 bi baktim zam üstüne zam :D Demek ki almiyacaz bu kadar basit :D
  • mgencer06 M kullanıcısına yanıt
    Eğer yüksek performans beklemiyorsanız bence alabilirsiniz. Forum 1.2etg olan arkadaşların yorumlarına göre de yakıt ve performans anlamında da üzmüyor sahiplerini. Tabi kullanıcılar daha iyi yorumlayabilirler.

• Bir zam daha gelebilir arkadaslar.

Ciddi dusunenler son bi pazarlik edip almaya calissin bence.

Eylul'den sonra hic kimse alamaz.

• Doğru diyonuz valla

• Arkadaslar duz yolda start stop frene basinca devreye giriyor motor eco moduna aliyor ve duruyor ; fakat frenden ayagimi cekip gaza bastigimda az bir miktar kaydiriyor. Bu durumu bayir asagi park esnasinda da yasiyorum frenden aygimi cektigim anda kayiyor. Bu aksam kullanim kilavuzunu okuyacagim. Okumadan once sormak istedim belki eksi yaptığım birsey var.

• muhtemelen frene tam basmadığınızdan hill holder devreye girmiyordur.
  • İlk aracım olduğu için otomobiller hakkında cok fazla bilgiye sahip değilim bakım için aşağıdaki yönergeleri mi dikkate almalıyız?

_
     === PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY ===

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orkun_ -- 27 Ağustos 2015; 23:09:54 >
  • arkadaşlar merhaba. edirneden katılıyorum aranıza. bugün 2008, active, park sensörlü, 7" ekranlı versiyonu için el sıkıştık, anlaştık. ötv indirimli olarak 45550 TL.

bir sorum olacak, par sensörü ve ekranı olması acaba tekno paket olduğu anlamına mı geliyor?

saygılar
  • 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.