Şimdi Ara

=== PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY === (127. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
5.701
Cevap
111
Favori
484.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ben izmirde yaşıyorum ve sıcaklık herzaman 36 nın üzerinde ve ss herzaman devreye giriyor servis saçmalamış bence bence araç yükteyken akünüzü ölçtürün
  • quote:

Orijinalden alıntı: AslanAlex2008

Hocam yeni modellerde ambiyans ışıkları ile aydınlatmalı güneşliklerde yok diye biliyorum ama lastik basınç göstergesi internet özelliği geliyor yeni modellere

Ambiyans isiklari var, ama dediginiz gibi gunesliklerde yok ve usb girisi 1 dusurmusler :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: selim_ugur

quote:

Hocam yeni modellerde ambiyans ışıkları ile aydınlatmalı güneşliklerde yok diye biliyorum ama lastik basınç göstergesi internet özelliği geliyor yeni modellere

Ambiyans isiklari var, ama dediginiz gibi gunesliklerde yok ve usb girisi 1 dusurmusler :(

Alıntıları Göster
    Kime sorsam peugeot 2008 alıcam die alma gülerler adama filan diorlar anlamış degilim neden boylebi tepki veriyolar ? modeline takık degiller araca takıklar biri dior yolda giderken araba yanıyodu aldıgıma pisman oldum peugeot marka alma filan diorlar insanı sogutuyolar resmen :S

• quote:

Orijinalden alıntı: aga712

Kime sorsam peugeot 2008 alıcam die alma gülerler adama filan diorlar anlamış degilim neden boylebi tepki veriyolar ? modeline takık degiller araca takıklar biri dior yolda giderken araba yanıyodu aldıgıma pisman oldum peugeot marka alma filan diorlar insanı sogutuyolar resmen :S

Alıntıları Göster
    Bende nisan sonunda arac almaya karar verdiğimde detaylı olarak araştırdım. bu forumu baştan sona kadar okudum diğer araçları da bayilere gidip inceledim ve 2008 almaya karar verdim. Yaklaşık 3 aydır kullanıyorum ve Maşallah hiç üzmedi. Olumsuz yorum yapanların büyük bir kısmı daha önce hiç peugeot almamış ve kulaktan dolma duydukları ile konuşuyorlar. 2008 in baz modelindeki birçok özellik bile diğer markalarda ops. olarak sunuluyor.

Tüketim olarakta gayet iyi. Şehir içi klima açık 5.5 lt . ( istanbul) Şehir dışı ise sakin kullanımda klimalı 4.2 -4.4 arası değişiyor. En son bayramda Sivas İstanbul arası ortalama 100-120 arası ara sıra 130-140 ile klima açık 4.5 lt tüketim değeri verdi. Şu anda aracım 3750 km de ve aldığımdan bu yana karma tüketim 5.3lt . Hafif arazi kullanımı da gayet iyi. Yüksek olması büyük avantaj.

Direksiyonun küçük olması başta oyuncak gibi görünüyor ancak tepkileri ve kullanımı çok iyi.

Aracın navigasyonuna adres girmek sıkıntılı olsada yönlendirmesi çok iyi. Bu arada park asisti sürekli kullanıyorum ve bazen park ettiği yere kendim park etmek istediğimde zorlanıyorum.

Tabi ki bana göre birkaç eksis var. Öncelikle bagajı biraz daha büyük olsa ve içindeki sert plastik konusunda iyilestirme olsa süper olurmuş. Birde otm. vites seceneğinde de 17 jant olsa görüntüsü çok daha güzel olurdu. Son olarak ses sistemi orta kalite. JBL ops. şuan olmaması kötü olmuş.

Fiyat fayda olarak bu şuan piyasada bence bu araca en yakın araç crossover olmasada ve fiyat olarak biraz yukarda da olsa Citroen C4 1.6 dizel tam otomatiktir.

İyi Haftasonları

• ukyylcn U kullanıcısına yanıt
    Sizin araç dizel 1.6 mı 1.2 mi ?
  • aga712 A kullanıcısına yanıt
    1.6 dizel otm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mortallight

@Muzocan76 Ankara Göral ile bugün görüştüm, Allure 1.6e-hdi + Nav Pack 69.800TL anlaştık, 500TL kapora verdim. Mersin Meroto 72.000den aşağı düşmedi. Son anda kapora vermekten vazgeçip Ankara Göral'ı aramak iyi oldu.

Eat6 vites geçişleri gayet hızlı ve sarsıntısız. Sport modu da çok iyi. Tam otomatik şanzımanı beğendim. Keşke 2008'de de olsaydı. Ancak fiyatı etg ile aynı olmazdı sanırım.

@AslanAlex2008 2008'in vasat bulduğum yanı vites geçişleri ve iç malzeme kalitesi. Tamam donanımı ve dizel araç olması fiyatının da cazipliği güzel ama malzeme kalitesi daha iyi olsaydı diye içimden geçiyorum doğrusu.

iyi akşamlar araçı aldınız mi acaba?
  • quote:

quote:

@Muzocan76 Ankara Göral ile bugün görüştüm, Allure 1.6e-hdi + Nav Pack 69.800TL anlaştık, 500TL kapora verdim. Mersin Meroto 72.000den aşağı düşmedi. Son anda kapora vermekten vazgeçip Ankara Göral'ı aramak iyi oldu.

Eat6 vites geçişleri gayet hızlı ve sarsıntısız. Sport modu da çok iyi. Tam otomatik şanzımanı beğendim. Keşke 2008'de de olsaydı. Ancak fiyatı etg ile aynı olmazdı sanırım.

@AslanAlex2008 2008'in vasat bulduğum yanı vites geçişleri ve iç malzeme kalitesi. Tamam donanımı ve dizel araç olması fiyatının da cazipliği güzel ama malzeme kalitesi daha iyi olsaydı diye içimden geçiyorum doğrusu.

İyi Akşamlar,

Aracı aldım sayılır. Kredi başvurusunu yaptık, onaylandı. Kalan tutarı kısmetse salı günü ödeyip çarşamba Ankarada diğer evrakları da imzalayacağım inşAllah.

Aracın kaskosunu Göral yapacak, sözleşme şartlarında özellikle belirtmişler.

Göral'dan 2008 1.6e-hdi Allure alan diğer arkadaşlardan fiyat konusunda bilgilendirme rica ediyorum. Pazarlık vs. durum hakkında nasıl yardımcı olabilirler ya da daha uyguna yaptırabilme şansımız söz konusu mudur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mortallight -- 2 Ağustos 2015; 23:25:44 >

• quote:

quote:

quote:

İyi Akşamlar,

Aracı aldım sayılır. Kredi başvurusunu yaptık, onaylandı. Kalan tutarı kısmetse salı günü ödeyip çarşamba Ankarada diğer evrakları da imzalayacağım inşAllah.

Aracın kaskosunu Göral yapacak, sözleşme şartlarında özellikle belirtmişler.

Göral'dan 2008 1.6e-hdi Allure alan diğer arkadaşlardan fiyat konusunda bilgilendirme rica ediyorum. Pazarlık vs. durum hakkında nasıl yardımcı olabilirler ya da daha uyguna yaptırabilme şansımız söz konusu mudur ?

Simdiden hayirli olsun, bende araci almak için krediye basvurdum cevap bekliyorum bankadan, benim bir sikintimda elimdeki araci satmam lazim goral aracima Takas icin dusuk fiyat verdi kendi imkamlarimla artik satis yapacagim. Yarin tam belli olur artik,

• quote:

Hocam ben izmirde yaşıyorum ve sıcaklık herzaman 36 nın üzerinde ve ss herzaman devreye giriyor servis saçmalamış bence bence araç yükteyken akünüzü ölçtürün

36 derece sınırına ben de inanmadım hocam
    Sadece bana söyleneni aktarmak istedim
    Eğer bir derece limiti var ise de bunun 36 derece olmadığına eminim
    Çünkü giderken araç 39 gösteriyordu ve çalışıyordu S&S
    Dönerken yine aynı derecedeydi hava sıcaklığı ancak bu defa çalışmıyordu

Edindiğim bir bilgi (merak etmeyin servisten edinmedim :D ) :
    Dizel Partikulasyon Filtresi (DPF) temizleniyorsa start stop çalışmıyormuş

Ha bu arada şu an çalışıyor
    Hatta 2 gün yattı araç hiç çalışmadan ve çalışıyor

O yüzden akü ile ilgili olduğunu sanmıyorum

Ama bilgi olarak haklısınız
    Akü dolulugu az bir seviyede ise start sop çalışmaması gerekiyor

VE

Klima Kompresörü en yüksek Hizda calisiyor, (misal Ön camin bugusunu cözmek icin)

Kemerkilidi takili degil ise veya Sürücü kapisi yada Motor Kaputu aciksa

Klima açık ve Hava Üfleme manuel en yüksek seviyede ise

Arac gereken isletme isisina ulasmadiysa

Geri Vites "R" takili ise

"Park Assist" calisiyorsa

çalışmadığı diğer durumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stranger0609 -- 3 Ağustos 2015; 12:05:55 >

• evet peugeot'un eski imajı hoş olmayabilir. ama psa motorları bmw ile geliştiriliyor ve dizelleri de gayet başarılı. akabinde 308 ile aldıkları yılın otomobili ödülü zaten özellikle peugeot'un atılım içinde olduğunun en büyük kanıtı. içeride kullanılan malzeme bunun göstergesi. çok takılmayın siz milletin ne dediğine. premium araç alınmıyorsa, ve aradığınız şartlara 2008 uygunsa ki piyasadaki araçların fiyatları dizel otomatik uçurumu belliyken 2008 çok başarılı bir f/p aracı. gidip kullanın, gayet yakışıklı ve kendini sevdiren bir araç.

aracın içinde daha iyi malzeme kullanılırdı diyenler olmuş evet olabilir, ama golf vs almadıkça bence malzeme kalitesi makul.

üstad, göral son verdiği fiyat üzerinden pek oynama yapmıyor belki düz hesap 69500e indirebilirsiniz. kasko için de orada ne derlerse tekliflerden sizin için en uygununu almak durumunda kalıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: zubrowka

evet peugeot'un eski imajı hoş olmayabilir. ama psa motorları bmw ile geliştiriliyor ve dizelleri de gayet başarılı. akabinde 308 ile aldıkları yılın otomobili ödülü zaten özellikle peugeot'un atılım içinde olduğunun en büyük kanıtı. içeride kullanılan malzeme bunun göstergesi. çok takılmayın siz milletin ne dediğine. premium araç alınmıyorsa, ve aradığınız şartlara 2008 uygunsa ki piyasadaki araçların fiyatları dizel otomatik uçurumu belliyken 2008 çok başarılı bir f/p aracı. gidip kullanın, gayet yakışıklı ve kendini sevdiren bir araç.

aracın içinde daha iyi malzeme kullanılırdı diyenler olmuş evet olabilir, ama golf vs almadıkça bence malzeme kalitesi makul.

üstad, göral son verdiği fiyat üzerinden pek oynama yapmıyor belki düz hesap 69500e indirebilirsiniz. kasko için de orada ne derlerse tekliflerden sizin için en uygununu almak durumunda kalıyorsunuz.

Hocam ben uzun süredir Honda kullanıcısıydım
    Bilirsiniz, işitmişsinizdir
    Honda her zaman tercih edilen bir otomobil olmuştur
    Sorunsuzluğuyla ve rahatlığıyla tercih edilmiştir hep

2008 i eşim ve kızım çok beğenince Peugeot almalı mıyım, peugeot alınır mı diye düşündüm önce
    Çevreme baktım, çevrem derken yakın çevremden bahsetmiyorum
    Kimler fransız arabası, kimler peugeot kullanıyora baktım

Ticari kullanılan araçlar araç dayanıklılığı, araç sorunların kolay ve ucuz giderilmesi açısından önemli göstergelerdir diye düşündüm;
    Dikkat ederseniz Türkiye'deki küçük ticari araçların (Ford Tourneo Connect, Opel combo, vw caddy, renault cangoo, peugeot bipper, boxer, fiat doblo, fiorino ..............) büyük çoğunluğunu fransızların (peugeot, renault, citroen) ve fiat'ın olduğunu gördüm.

Fiat'ın yeni motorları nispeten daha iyi olmasına rağmen eski ve özellikle küçük motorlarının problemli olduğunu ve daha çok ucuz parça fiyatı nedeniyle tercih edildiğini ve daha küçük işletmeler tarafından kullanıldığını
    Fordun ise genellikle ön takımının nispeten daha nazik olduğu için tercih edilmediğini gözlemledim

Çalıştığım kurumda hizmet aracı olarak bir renault ve bir peugeot kullanılıyordu
    Hizmet satın alma yöntemiyle kullanılan araçlar şoförlerin kendi araçları onlara sordum
    Bir kere ön takımlarının çok sağlam olduğunu, ford gibi diğer araçlar gibi nazik olmadığını söylediler
    Benim bacanak bir nakliye firmasında, tır filoları olan bir nakliye firmasında çalışıyor, onun görüşünü aldım

Şirketlerinin tırlara öncü araç olarak peugeot kullandıklarını
    Bir aracı belki 10 ayrı şoförün kullandığını
    Şoförlerinde doğal olarak özensiz kullanmasına rağmen kolay kolay problem yaşamadıklarını
    Gönül rahatlığı ile alabileceğimi söyledi

Peugeot belki biraz sert bir araç
    Ama ticari araçlarda tercih edilen bir araç dayanıklıdır diye düşünüyorum
    Motoruna gelince çoğunuz biliyorsunuzdur belki ama

PEUGEOT'un ürettiği ve 307-407-308-3008-5008-508-208, 2008 de kullandığı 1.6 HDI Motor

CİTROEN : C5-C4-C3-Berlingo, 1.6 HDI de kullanılıyor

Ve dahası aynı motoru

FORD : Focus-Mondeo-CMax, 1.6 TDCI olarak kullanıyor

Ve dahası aynı motor

VOLVO : S40-S60 1.6 D'da da kullanılıyor

:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stranger0609 -- 3 Ağustos 2015; 11:40:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: stranger0609

quote:

Orijinalden alıntı: zubrowka

evet peugeot'un eski imajı hoş olmayabilir. ama psa motorları bmw ile geliştiriliyor ve dizelleri de gayet başarılı. akabinde 308 ile aldıkları yılın otomobili ödülü zaten özellikle peugeot'un atılım içinde olduğunun en büyük kanıtı. içeride kullanılan malzeme bunun göstergesi. çok takılmayın siz milletin ne dediğine. premium araç alınmıyorsa, ve aradığınız şartlara 2008 uygunsa ki piyasadaki araçların fiyatları dizel otomatik uçurumu belliyken 2008 çok başarılı bir f/p aracı. gidip kullanın, gayet yakışıklı ve kendini sevdiren bir araç.

Hocam ben uzun süredir Honda kullanıcısıydım
    Bilirsiniz, işitmişsinizdir
    Honda her zaman tercih edilen bir otomobil olmuştur
    Sorunsuzluğuyla ve rahatlığıyla tercih edilmiştir hep

2008 i eşim ve kızım çok beğenince Peugeot almalı mıyım, peugeot alınır mı diye düşündüm önce
    Çevreme baktım, çevrem derken yakın çevremden bahsetmiyorum
    Kimler fransız arabası, kimler peugeot kullanıyora baktım

Ticari kullanılan araçlar araç dayanıklılığı, araç sorunların kolay ve ucuz giderilmesi açısından önemli göstergelerdir diye düşündüm;
    Dikkat ederseniz Türkiye'deki küçük ticari araçların (Ford Tourneo Connect, Opel combo, vw caddy, renault cangoo, peugeot bipper, boxer, fiat doblo, fiorino ..............) büyük çoğunluğunu fransızların (peugeot, renault, citroen) ve fiat'ın olduğunu gördüm.

Fiat'ın yeni motorları nispeten daha iyi olmasına rağmen eski ve özellikle küçük motorlarının problemli olduğunu ve daha çok ucuz parça fiyatı nedeniyle tercih edildiğini ve daha küçük işletmeler tarafından kullanıldığını
    Fordun ise genellikle ön takımının nispeten daha nazik olduğu için tercih edilmediğini gözlemledim

Çalıştığım kurumda hizmet aracı olarak bir renault ve bir peugeot kullanılıyordu
    Hizmet satın alma yöntemiyle kullanılan araçlar şoförlerin kendi araçları onlara sordum
    Bir kere ön takımlarının çok sağlam olduğunu, ford gibi diğer araçlar gibi nazik olmadığını söylediler
    Benim bacanak bir nakliye firmasında, tır filoları olan bir nakliye firmasında çalışıyor, onun görüşünü aldım

Şirketlerinin tırlara öncü araç olarak peugeot kullandıklarını
    Bir aracı belki 10 ayrı şoförün kullandığını
    Şoförlerinde doğal olarak özensiz kullanmasına rağmen kolay kolay problem yaşamadıklarını
    Gönül rahatlığı ile alabileceğimi söyledi

Peugeot belki biraz sert bir araç
    Ama ticari araçlarda tercih edilen bir araç dayanıklıdır diye düşünüyorum
    Motoruna gelince çoğunuz biliyorsunuzdur belki ama

PEUGEOT'un ürettiği ve 307-407-308-3008-5008-508-208, 2008 de kullandığı 1.6 HDI Motor

CİTROEN : C5-C4-C3-Berlingo, 1.6 HDI de kullanılıyor

Ve dahası aynı motoru

FORD : Focus-Mondeo-CMax, 1.6 TDCI olarak kullanıyor

Ve dahası aynı motor

VOLVO : S40-S60 1.6 D'da da kullanılıyor

:D

Alıntıları Göster
    Aksesuarlarla ilgili bir kaç sorum olacak. 3 tane aksesuar istiyorum.

1. Bagaj havuzu; internette 75-110 TL civarında yetkili serviste var mı? Fiyatını biliyor musunuz?
    2. Ön cam rüzgarlığı; İnternette bulamadım. Yetkili serviste 85 TL. Önerir misiniz? Rüzgar sesini kesiyor mu?
    3. Ön kol dayama; Bununla ilgili çok paylaşım vardı takılma aşamasında. Peki taktırıp kullananlar memnun mu?

• semihefe kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

1. Bagaj havuzu; internette 75-110 TL civarında yetkili serviste var mı? Fiyatını biliyor musunuz?
    Evet var ben kauçuk paspaslar ile beraber bayiden hediye olarak almıştım alırken orjinallerini. Üzerinde 85TL(Kdv dahil) etiket vardı. Nisan Ayında

2. Ön cam rüzgarlığı; İnternette bulamadım. Yetkili serviste 85 TL. Önerir misiniz? Rüzgar sesini kesiyor mu?
    Sizin dediğiniz fiyata montaj ücretide ekliyorlarmış buna dikkat edin. Ses konusu tamamen göreceli. Hızlı giderseniz uzun yolda ekstra ses yapıyor ama rahatsız etmiyor ancak asıl amacına bakarsak ciddi anlamda işe yarıyor. Keşke arka camlar içinde olsaymış. Ben 90TL (Kdv ve montaj dahil yaptırmıştım.) Haziran Ayında.

3. Ön kol dayama; Bununla ilgili çok paylaşım vardı takılma aşamasında. Peki taktırıp kullananlar memnun mu?
    Ben taktırmadım ancak gördüm. Taktırmaya niyetliydim sonra vazgeçtim bunun sebebide boyum 1.85 koltuğu arkaya itince zaten saklama gözü bana kol dayama gibi oluyor. 10bin km yi geçtim olsaydı iyi olur ama olmasada olur benim için bu yüzden vazgeçtim.

• quote:

Arkadaşlar merhaba. Forumunuzu bir haftadır takip ediyorum. İlk sayfadan itibaren tüm mesajları okudum. Az önce Mersin Peugeot Mermot'tan ALLURE 1.6 e-HDi 92hp S&S ETG6 Otomatik + park assist ve navigasyon aracımı aldım.
    72000 TL kasko ve trafik sigortası hariç.
    Kauçuk paspas, bagaj havuzu ve karter koruma içinde.
  • helimoğlu kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun
    Güle güle kullanın
    Rabbim kaza bela vermesin
  • helimoğlu kullanıcısına yanıt
    Hayırlı uğurlu olsun tekeriniz düz bassın.. 2008 tayfasına hoş geldiniz.
  • stranger0609 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. hepimize inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: helimoğlu

Teşekkür ederim. hepimize inşallah.
    Arkadaşlar bir de aldığım fiyat hakkında yorum yaparsanız sevinirim. Mersin'den başka hiçbir yerde fiyat sormadım. Direk gittim aldım.
    Araç şuan yoldaymış. Ayın 15'inde gelecek dediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: helimoğlu

Arkadaşlar bir de aldığım fiyat hakkında yorum yaparsanız sevinirim. Mersin'den başka hiçbir yerde fiyat sormadım. Direk gittim aldım.
    Araç şuan yoldaymış. Ayın 15'inde gelecek dediler.

Ödemeyi yaptı iseniz araştırma yapmanın lüzumu yok kanımca

Hayırlı olsun, güle güle kullanın
    Ödeme yaptı iseniz düşünmeyin daha fazla
    Kısmetinizdeki rakamı ödemişsiniz
  • 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.