Şimdi Ara

=== PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY === (115. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.702
Cevap
111
Favori
484.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Abicim vergi indirimi olmuyor bu bildiğin çalıyorlar. Normal olsaydı herkes yapmaz mıydı.

Bu bir fırsat değil. Size katılmıyorum çünkü bu bir kampanya değil.

Sizin için üzüldüm gerçekten ama kusura bakmayın bayi size indirim yapacakken kendi karından feragat etsin vergiden değil. O vergide benimde payım var.

Bunların yaptığı fiş almasak kaça olur da yapılan ne ise burada yapılan da o.

Kusura bakmayın lütfen. Sizinle bu konuda ne kadar istesemde buluşamıyorum.

Arkadaşınız alsın demişsiniz ben söyledim ben buradan bu kadara aldım ama burada bu kadar diye. Neden bu kadar fark var dedi anlattım. Gitti İstanbul'da başka bir bayiden aldı.

Konu Dışı :
    Mesela doğuş otomotiv'e geçenlerde toplamda 1.5 milyar liraya yakın faiz ve vergi indirimi yapıldı. Bakın siz sıfır araç alıyorsunuz adam sizin peşin peşin verdiğiniz vergiyi devlete vermiyor bir güzel kullanıyor sonra ceza kesiliyor. Sonra af ediliyor. Sonra sizin devlete verdiğiniz para hop doğuşun cebine gidiyor. Ben bir daha doğuş gurubundan araç alırmıyım? Onu affedenede ceza keserim.

Aklıma takılan asıl soru ? : Eğer herşey normal ve yasal olsaydı bu durum halen devam etmez miydi ? Bir kişi durumdan rahatsız olmuş. Yazarsın herşey hakkında bir açıklama devam edersin satışına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre.mert -- 25 Haziran 2015; 8:52:07 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: stranger0609

Ha alsaydım da pişman olacaktım
    Bu Peugeotun eleştirdiğim bir yönü
    Satış stratejilerinde kendi tercihlerini dikte ediyorlar

Allure alsam
    Bende çok istediğim cam tavan alacak ve
    Ya 6 ileri otomatik vites alacak Grip Control mü alsaydım diye pişman olacaktım
    Ya manuel alacak Grip Control olacak otoamatik mi alsaydım, 6 vites mi olsaydı diye pişman olacaktım

Arkadaşlar grip kontrolü çok kafaya takmayın.

Esp li tüm peugeot larda grip zaten var.

Durumu aciklamak gerekir ise, grip kontrol olmayanlarda gerekli durumlarda esp gelen verilere göre aracı ayar ediyor.

Grip olan ise kullanıcı seçimi ile yol sisteme bildiriliyor.

Tamamen pazarlama odaklı bir opsiyon.

Bende 3008 de grip olduğunu gördüğümde üzülmüş servise sormuştum.

İyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Allure alsam
    Ya manuel alacak Grip Control olacak otoamatik mi alsaydım, 6 vites mi olsaydı diye pişman olacaktım

Durumu aciklamak gerekir ise, grip kontrol olmayanlarda gerekli durumlarda esp gelen verilere göre aracı ayar ediyor.

İyi forumlar...

Üstadım,
    kesinlikle katılıyorum hatta olayın en büyük çözümü lastiklerde gibi geliyor bana.

Mesela ben doğrumu yapıyorum bilmiyorum ama, çamura saplandığımda yada patinaj durumunda ESP yi kapattığımda yada gaza basarken aç kapa yaptığımda daha fazla verim alıyorum gibi geliyor.
    Yada tesadüf tamamen. Bilmiyorum.

Bu gibi bir durumda tecrubeniz oldumu ne önerirsiniz ?

• Dacia durumu Türkiye de tam bir aldatmacadır.

Renault TR dacia araçları ederinin üstüne bir fiyat ile satmaktadır.

Yurtdışında 8.000 duster, yine 8.000 e lodgy ve 14.000 e fluence alınabiliyor.

Aradaki fark %75.

Bu mantık ile 61 fluence ise duster 35 olmalı, fakat 43500 den başlıyor fiyatlar.

DUSTER in ne kadar konforlu olduğu bir kez daha tescillenmiştir.

Buradaki durum tamamen satılan ürün, nasıl olsa satıyoruz diye düşünüp, fiyatları şişirmeleridir.

İyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: emre.mert

quote:

quote:

Allure alsam

İyi forumlar...

Üstadım,
    kesinlikle katılıyorum hatta olayın en büyük çözümü lastiklerde gibi geliyor bana.

Mesela ben doğrumu yapıyorum bilmiyorum ama, çamura saplandığımda yada patinaj durumunda ESP yi kapattığımda yada gaza basarken aç kapa yaptığımda daha fazla verim alıyorum gibi geliyor.
    Yada tesadüf tamamen. Bilmiyorum.

Bu gibi bir durumda tecrubeniz oldumu ne önerirsiniz ?

Zaten araç patinaja düştüğünde esp yi kapatmak esastır.

Esp li araç patinaja düştüğü anda çekişi keser.

Sürücü de uğraşır durur.

İyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: AslanAlex2008

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AslanAlex2008

quote:

Orijinalden alıntı: asdasda01

quote:

Orijinalden alıntı: emre.mert

quote:

Orijinalden alıntı: asdasda01

iyi ramazanlar arkadaşlar.30000 bakımı dizel 400 tl indirimli olarak yaptırdım.lastiklerde sıkıntı yok.

Üstadım zannederim bu 2. bakımın. Burada 20binde balata problemi yaşayan bir arkadaşımız da var.

Rica etsem

15000, ve 30000 bakımlarımda yapılan işlemleri yazabilirmisiniz? 400 TL'nin indirimsiz bedeli ne idi. Bu indirimden herkes faydalanabilirmi?

usta öncelikle indirim kampanyası 20 haziranda bitti.ben ayın 17 sinde yaptırdım.bu zaten tüm araç firmalarının yaza girerken ve kışa girerken yaptıgı genelde %15 indirim kampanyası.bana, indirimsiz 495tl--- indirimli 425tl agzı düz 400 tl faturalandırdılar.bakım harici ekstra bir talepte bulunmadım....balatalar daha idare eder....15000 bakımda yag, yag filtresi ve polen filtresi degişti.hava filtresi 30000 de degişiyormuş.ilk bakım300 tl idi .30000 bakım faturasının gerekli yerinin resmini attım.biraz rahatsızlandım anca bugün forum a girdigimde sorunuzu gördüm özür...hayırlı ramazanlar.araç dizel manuel.
     === PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY ===

HDI Araçlarda hava filtresinin 30000 km de değişmesi biraz fazla değil mi ?

Bence ederi 15 tl olan bir parça için 30.000 beklemek anlamsız olur.

Ben her 7.500 de, bazen kafam eserse 5.000 de değiştiriyorum.

Zaten 5 dakika bile sürmüyor.

Hava filitresi aracın ciğeridir.

Yurtdışı gibi her boş arazi devlet tarafından yeşillendirilmediği ve güzel yurdumun yolları her dönem bir şantiye durumunda olduğu için bu kadar beklemek bana gereksiz geliyor.

İyi forumlar...

Hocam sizinle aynı fikirdeyim bu kadar uzun km beklemeye gerek yok siz nasıl değiştiriyorsunuz bende değiştirmek istiyorum ama yanlış birşey yapmakta istemiyorum nasıl yaptığınızı biraz açıklar mısınız ?

Bende resimleri olacaktı.

Şu anda tatildeyim.

Eve IZMIR e geçince paylaşırım.

Aslında kolay bir işlem.

Motor üzeri koruma kapağını çıkarıp, hava filitresine ev sahipliği yapan kutunun kapağını 3 vidayı sökerek alıyoruz.

3 vidadan sonra sağda konumlanan mandalı da açmayı unutmayalım.

Sonrasında eskiyi söküp, yeniyi takıyoruz.

İyi forumlar...

• Ben aracımı 2.el ve özellikle benzinli aldigim için çok seçeneğim olmadı dolayisi ile cam tavan alamadım ama ne yalan söyleyeyim içimde uhde kaldı. Stranger hocamin dediği gibi içinizde kalacak şeyleri iyi düşünmek degerlendirmek lazım almadan önce

• quote:

Orijinalden alıntı: Ozkanserkan

Aynen öyle hocam, ayrıca bir gözü yok zaten, yine mevcut bölümü kullanıyoruz.

%15 aksesuar indirimi vardı onu da uygulayarak işçilik dahil 283 ödedim.
     === PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY ===

Gayet güzel ama benim için bir kolçağa 283 lira çok

• Arkadaşlar bugun kadıköyden göztepeye doğru giderken arabada bi tuhaflık hissettim.. Sonra camı acıp ses var mı diye baktım sol diskten değişik bir ses geliyordu.. Çok geçmeden eve geldim. Diskin üstüne baktığımda derin bir çizik vardı. Arabayı henüz hiç agresif kullanmadım bile... Yarın servise götürücem aracın hala garantisi devam ediyor ama benden para talep ederler mi ? Bu neden olur bilen var mı ?
     === PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY === === PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY ===

• quote:

Orijinalden alıntı: lostkate34

Arkadaşlar bugun kadıköyden göztepeye doğru giderken arabada bi tuhaflık hissettim.. Sonra camı acıp ses var mı diye baktım sol diskten değişik bir ses geliyordu.. Çok geçmeden eve geldim. Diskin üstüne baktığımda derin bir çizik vardı. Arabayı henüz hiç agresif kullanmadım bile... Yarın servise götürücem aracın hala garantisi devam ediyor ama benden para talep ederler mi ? Bu neden olur bilen var mı ?

Hocam frenleme esnasındza garç gurç diye ses veya fazla bir kazınma, titreme hissediyor musunuz?

Benim 208'de balatalarda benzer bir problem oldu ve garantiden ön takım komple değişti.

• lostkate34 kullanıcısına yanıt
    Bazen jant ile disk arasına taş benzeri bir şey sıkışması sonucu olabildiği gibi bu disk in üzerine basarak aracı durduran balata da ekstra bir yapısal sorun olması nedeniyle bizzat balata nin diski çizdiği gibi örnekler okudum ve garanti kapsamında giderirsiniz bence araba fren yapmıyor iken hareket halinde ses duyuyorsaniz diski çizen unsur hala jant yada balata üzerinde duruyor demektir

• Arkadaşlar konu dışı ama bugun crossover araçların zirvesini ilahini babasını gördüm ha o kadar param olsa idi bile alır miydim bilemiyorum ama Mercedes gla 180 AMG olay budur muhteşem ve dahi mükemmel ve ötesi 150 bin TL gibi bir fiyati var Renault 1.5 dCi motoru ile...ama benim olsun isterdim yalan mı söyleyeyim :)

• B segment crossover ların diyeyim de X6 gibi Extreme örneklere haksızlık olmasın;) şahane bir araç yahu Mercedes diye değil bmw x1 sevmem mesela ama bu cidden iyi 2008 imi değiştirecek isem onunla degistirmek isterim :):)

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Orijinalden alıntı: lostkate34

Arkadaşlar bugun kadıköyden göztepeye doğru giderken arabada bi tuhaflık hissettim.. Sonra camı acıp ses var mı diye baktım sol diskten değişik bir ses geliyordu.. Çok geçmeden eve geldim. Diskin üstüne baktığımda derin bir çizik vardı. Arabayı henüz hiç agresif kullanmadım bile... Yarın servise götürücem aracın hala garantisi devam ediyor ama benden para talep ederler mi ? Bu neden olur bilen var mı ?

Hocam frenleme esnasındza garç gurç diye ses veya fazla bir kazınma, titreme hissediyor musunuz?

Benim 208'de balatalarda benzer bir problem oldu ve garantiden ön takım komple değişti.

Bu hasarli diskten ozellikle frene bastigimda ses cikiyor.. Basmadigimdada bisey surtuyor gibi ses var

• lostkate34 kullanıcısına yanıt
    Vakit kaybetmeden gösterin hocam fren bu ıhmale gelmez eğer garanti kapsamında değil ise bu diskler dışarıda 100 tl falanmis çok pahalı bişey değil anlayacağınız servis çok pahalı tutarlara yapmak isteyebilirmis. Ama eğer jant ve disk arasına yada disk ve balata arasına yabancı bir cisim girmedi ise kesin garanti kapsamında olacaktır

• Arka koltukların konforu hakkında düşünceleriniz nedir?

• yalnizca kullanıcısına yanıt
    Oldukça geniş 1.84 boyunda ve 110 kilo yum sürücü koltuğu bana göre ayarlı iken arkaya geçip oturdum dizlerim ön koltuğa deymiyor. Tabi bu testi yaparken çocuk kilidi aktif olduğu için araçta mahsur kaldım zar zor ön koltuğa uzanıp düğmesine basmak için canım çıktı isede yinede denedim :) koltuklar biraz dik çok uzun yolculuklarda yorabilir arkadaki leri. Bir çok b segment araca göre çok iyi ve ferah bence

• Bugun servise gittim ilk bir sorun yok arabanizi alin dediler geri gidip tekrar olayi servis ustasina anlatinca garanti kapsamina soktum. Balatalar asinan parca oldugu icin onu kendi cebimden odedim. ondeki 2 disk balata ve rot ayari icin 200 lira odedim...

• quote:

Orijinalden alıntı: Muzocan76

Oldukça geniş 1.84 boyunda ve 110 kilo yum sürücü koltuğu bana göre ayarlı iken arkaya geçip oturdum dizlerim ön koltuğa deymiyor. Tabi bu testi yaparken çocuk kilidi aktif olduğu için araçta mahsur kaldım zar zor ön koltuğa uzanıp düğmesine basmak için canım çıktı isede yinede denedim :) koltuklar biraz dik çok uzun yolculuklarda yorabilir arkadaki leri. Bir çok b segment araca göre çok iyi ve ferah bence

Kızım şeyden şikayetçi arka koltukta cam kenarında otururken kafasının arka tarafa çarptığı ile ilgili bişeyler
    İki defa söyledi hatta
    Ama araç sürerken söylediği için bakamadım
    Aklıma da gelmedi sonra
    Kızım öyle uzun boylu da değildir

Sizin dikkatiniz çekti mi?

quote:

Orijinalden alıntı: Muzocan76

...........Tabi bu testi yaparken çocuk kilidi aktif olduğu için araçta mahsur kaldım zar zor ön koltuğa uzanıp düğmesine basmak için canım çıktı isede yinede denedim :) ......

Geçmiş olsun

• Muzocan76 M kullanıcısına yanıt
    Zahmetiniz için teşekkür ederim. Test sürüşü bittikten sonra arka koltuklara göz atabilmiştim. Dik oldukları gözüme çarpmıştı, sanki birazda sert göründü bana. Eşim i30 alalım diyor ben 2008 de ısrar ediyorum, + yönlerini vurgulamam lazım

• 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.