Şimdi Ara

=== PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY === (112. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.700
Cevap
111
Favori
484.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Muzocan76

Zaten hiç bir tepki vermiyor da hocam merak ettim sadece bu arada hafta sonu şu yokusta bayılma işi nasıl oluyor diye deneme yapayım dedim bayilmiyor benim araç:) 3000 devirde hala 2 de devam ediyor A modunda dolayısıyla Uzun ve dik bir Yokuşu rahat çıktım nasıl yaparsam bayılır bir yardımcı olur musunuz :):)

Tek yapmanız gereken rampanın rampanın 1/3 ün de durmak veya hızı 2-3km ye kadar düşürmek ve sonra devam etmek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asdasda01

iyi ramazanlar arkadaşlar.30000 bakımı dizel 400 tl indirimli olarak yaptırdım.lastiklerde sıkıntı yok.

Üstadım zannederim bu 2. bakımın. Burada 20binde balata problemi yaşayan bir arkadaşımız da var.

Rica etsem

15000, ve 30000 bakımlarımda yapılan işlemleri yazabilirmisiniz? 400 TL'nin indirimsiz bedeli ne idi. Bu indirimden herkes faydalanabilirmi?
  • Hafta sonu bayideydim. 208 GTI gelmişti ateş kırmızı. Gidip bir bakmak istedim. Baktımda ne oldu yandım, eridim bittim. Bu arada Peugeot un 208 Active'lere cam tavan seçeneğini eklediklerini bununla beraber 2008 lerede eklenebileceğini öğrendim. Zaten çok saçma bir şeydi. Cam tavan araç alıcam tavan farkı 1500tl ama 10000tl fazla vermeliyim yinede. Oysa istediğim sadece Cam tavan. Bu arada ben ilk defa cam tavanlı bir araca bindim sunroof luları saymıyorum. Bizim araçtan inip başka hangi arabaya binsem (ki eşimde benden beter) daralıyoruz. Fena bir bağımlılık yapıyormuş bu cam tavan işi. İyikide almışız.

Bunların dışında yukarıda sözü geçmiş artık katılım olmuyor yeni araba satılmıyor falan diye bunun sebebi şu anda araç olmaması Peugeot'da. Türkiye genelinde 60 civarı bayi var ve geçen hafta peugeot bayi havuzuna 60 araba vermiş sadece. Özetle isteyen her bayiye 1 araç. Hal böyle olunca fiyatlardaki faiş indirim oranlarıda normale dönmüş durumda.

Daha önce bahsetmiştim yaptığım şikayet ve Peugeot'ya yazdığım yazı bayağı bir etkili olmuş. Bayinin demesine göre benim yüzümden(inanmak istiyorum ama yok inanamıyorum yinede) böyle yapmışlar. Ne kadar sürer bu durum bilmiyorum ancak mesajım ilgilisine ulaşmış orası kesin. Bayiler filo dışında stok araç siparişi vererek tüm araçları toplayıp fiyat kırıp etik olmayan bir rekabete girişemiyorlar artık. Neticede olması gereken oldu bayiler arası en fazla 500-1000 civarlarına düştü fiyat farkı. Bundan sonrası artık o bayinin kardan zararı.

Ben anlamış değilim yok satmak nasıl bir stratejidir. Oda bambaşka bir muamma. İşin ilginci bayi bu durumdan çok ta şikayetci değil. Az satıyorsunuz diyorum aslında aynı satıyoruz zaten araç daha gelmeden satılmış oluyor diyor.

• emre.mert E kullanıcısına yanıt
    Nerden aliyorsun bu bilgiyi hocam??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • E hafta sonu bayiye gittim dedim ya

Eleman mı söyledi 60 araç olayını??

Ben bu bayilerin araç paylaşma sürecini hiç anlamıyorum.

Sözde burada Peugeot'nun genel bir deposu mu var, 500-1000 araçlık falan??
  • Sehirici trafikte 6.5 lt benzin tuketimi oldukca iyiymis. Bence lpg donusumu yapmaya degmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Araca aslında Peugeot şöyle bir güzellik yapabilirdi.

Anladığım kadarıyla şanzıman yokuşta ya da düz yolda olduğunu bilmiyor.

Yokuşta da düz yol gibi değiştiriyor.

Halbuki basit bi sensör ya da hidrolik bi parçayla araç eğimi ölçüp şanzımanı ona göre ayarlayabilirdi.

Yokuşta viteste biraz daha uzun kalırdı.

Çok basit bişey ama bunu bile yapmıyorlar

Civic te vardı
    EĞİM SENSÖRÜ

Araba yokuş indiğini ve çıktığını anlıyordu ve ona göre vites değiştiriyordu
    YA DA DEĞİŞTİRMİYORDU

Nasıl değiştirmiyordu diyeceksiniz
    Mesela yokuş inerken gaza basmazsanız asla vites yükseltmiyordu

Dediğiniz gibi Thomassee aslında bu teknoloji de çok da zor olmasa gerek

• quote:

Orijinalden alıntı: emre.mert
    Hafta sonu bayideydim. 208 GTI gelmişti ateş kırmızı. Gidip bir bakmak istedim. Baktımda ne oldu yandım, eridim bittim.

Erkek çocuğu için kötü bir deneyim
    Hani küçükken derlerdi ya bi tarafın şişer :)
    (Çocuk derken sadece bir latife biliyorsunuz)

quote:

Bu arada Peugeot un 208 Active'lere cam tavan seçeneğini eklediklerini bununla beraber 2008 lerede eklenebileceğini öğrendim.

Sonradan cam tavan eklenebiliyor mu hocam
    O konuda bir bilginiz var mı?
  • quote:

Daha önce bahsetmiştim yaptığım şikayet ve Peugeot'ya yazdığım yazı bayağı bir etkili olmuş. Bayinin demesine göre benim yüzümden(inanmak istiyorum ama yok inanamıyorum yinede) böyle yapmışlar. Ne kadar sürer bu durum bilmiyorum ancak mesajım ilgilisine ulaşmış orası kesin.

Zaten bir grup oluşturmalıyız burada diye düşünüyorum
    Bir olmak, birlik olmak güç demek
  • stranger0609 kullanıcısına yanıt
    Günaydın, bizim araçlarımızda yokuş inerken siz gaza basmazsanız vites yükseltmiyor. Hatta ayağınızı gazdan çekip vitesi düşürürseniz motor fireni de aktif olarak kullanmaya başlıyorsunuz.
    Yokuş yukarı çıkarken de düz yol ile aynı değil dikkat ederseniz ortalama 2000 devire gelmeden değişen vites rampada 3000 - 3500 leri bulabiliyor. Bizim araçlarımızda eğim sensörü olmasa Hill Holder çalışmaz zaten.

Bu rampada vites değişim zamanlaması farklı olsada genede yeterli değil bence ancak bundan iyisi de zaten tam otomatik te.
  • stranger0609 kullanıcısına yanıt
    Yok üstadım hiç bir araca sonradan orjinal olarak ekletmek mükün değil ne yazıkki.
    Sadece ilk alımda cam tavan için illa Allure alma zorunluluğu kalktı.

Avtive alarak sonradan ekletebileceğiniz bir çok şey kısıtlı. En basitinden navşgasyon dediğimiz şey bile yazılımsal biliyoruz ancak smeg ekranları farklı olduğu için sonradan navigasyon bile ekletemiyorsunuz.
  • quote:

Günaydın, bizim araçlarımızda yokuş inerken siz gaza basmazsanız vites yükseltmiyor. Hatta ayağınızı gazdan çekip vitesi düşürürseniz motor fireni de aktif olarak kullanmaya başlıyorsunuz.
    Yokuş yukarı çıkarken de düz yol ile aynı değil dikkat ederseniz ortalama 2000 devire gelmeden değişen vites rampada 3000 - 3500 leri bulabiliyor.

+1.

Yokuş yukarı ve yokuş aşağı kullanımlarda farklı bir sürüş karakterine büründüğünü hissettiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 23 Haziran 2015; 9:06:09 >
  • Thomassee kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle İzmit (yerini yanlış hatırlamıyorsam) limanda duruyor tüm araçlar sayısıda 500 - 1000 den daha fazla olabilir. Peugeot sürekli buraya indiriyor. Sonra sistemlerinde bir havuz var. Peugeot bu havuza belirli sayıda araç koyuyor ve her bayiye misalen en fazla 2 tane alabilirsin diyor. İşin en çetçefilli tarafı dedikya 60 araç bu araçların hepsi aynı değil. Active olanı var, allure olanı var koltuğu farklı, jantı farklı olanı var. Önce davranan kazanır işte bayiler havuzdan kendileri seçiyor araçlarını. Bunun dışında kesin sipariş ler alıcı adıyla peugeot a sipariş açılıyor. Eğer uygun araç varsa sadece o bayinin alabileceği bir şekilde o araç ta havuza ekleniyor. Bayi gene havuzdan alıyor. Birde garip bir şekilde aylık belli bir sayıda araç bırakıyorlar dertleri çok fazla satmak da değil gibi. Benim anladığım bu şekilde çalışıyor sistem.
    2008 Avrupa'da harika satıyormuş.

O yüzden sanırım buraya pek hacim kalmıyor.

Adamlar da haklı.

Burnunun dibindeki komşuya satmak varken buraya göndermek önemsiz oluyor
  • 2008 allure 1,6 hdi düz vites park asist ve navigasyon yok.cam tavan tekno gri izmirden 69750 ye aldım.aranıza katıldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bucali1 -- 23 Haziran 2015; 14:33:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bucali1

2008 allure 1,6 hdi park asist ve navigasyon yok.cam tavan tekno gri izmirden 69750 ye aldım.aranıza katıldım.

Hoşgeldiniz
    Atilla Ben
    Ankara'da ikamet ediyorum
    Ama Aydın'lıyım
    40 yaşındayım

Aracınızı da güle güle kullanın
    Allah (c.c.) kaza bela vermesin inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stranger0609 -- 23 Haziran 2015; 14:48:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

2008 Avrupa'da harika satıyormuş.

O yüzden sanırım buraya pek hacim kalmıyor.

Adamlar da haklı.

Burnunun dibindeki komşuya satmak varken buraya göndermek önemsiz oluyor

Birde gelir seviyesini bir yana bırakır ve sadece döviz fiyatlarıyla karşılaştırma yaparsak 2008 en ucuz yine Türkiye'de satılıyor. Mesela aracı İngiltereden alıp gelseniz buradaki fiyatın neredeyse 2 katına geliyor.

Bizim ülkemizde nedense ürün ne olursa olsun alırken sıraya giriliyorsa o ürün kesin iyidir bu kadar insan yanılmış olamaz yargısı var. Çok saçma yahu neden yanılmasınlar ama bu böyle. Hacimsizlikten ziyade sanki araca değer algısı katmaya çalıştıklarını düşünüyorum. Üstelik aracın bu değer algısına kesinlikle ihtiyacı yokken. Araç zaten kullanıcı tarafından sevilmiş değerlisi olmuş.

Satış şekilleri bir yana her ne yaparlarsa yapsınlar ben aracımdan ciddi anlamda çok memnunum.
    Bu cuma dan başlayarak yaklaşık 10000km lik ege - akdeniz turuna koşturacağım 2008'i döndüğümde neredeyse ilk bakımı gelmiş olacak.
    Bakalım döndüğümde de bu kadar memnun olacakmıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre.mert -- 23 Haziran 2015; 15:29:40 >

Ben henüz 200 km de iken aracım memleketim Aydın'a gidip gelmiştim bir hafta sonu
    Ve ben araca asıl uzun yolda bayıldım
    Araba yokuşlarda olsun sollamalarda olsun çok iyi
    Araba 92 beygir ama kasa ziyadesiyle hafifletildiği için 110-115 beygirlik tepkiler veriyor

Eminim/Umarım sizde seveceksiniz
  • Son bir umut temmuz veya bayram kampanyası gibi birşey bekliyorum

edit: bir kaç mesaj okuduktan sonra

Fiyat konusunda şikayet edilmesine anlam veremiyorum. Aracın ederi 75.000TL iken vatandaşın 69.000TL ödemesi neden insanları rahatsız eder ki?

Peugeot yerine vatandaş kar etsin. Ne var bunda

"Biz 72.000TL ödedik, siz de 72.000 ödeceyeksiniz; biz 500TL indirim aldık, siz 6000TL almışsınız. Olmaz öyle, şikayet ettim." demek oldukça yersiz. Siz de gidip oradan alsaydınız, siz de daha çok araştırsaydınız.

Ülke genelinde karpuz 50 kuruş seviyesindeyken Adana'da kilosu 25 kuruş seviyesinde. Adana'yı da bu haksız rekabet için şikayet edin.

İnsanların kısmetlerine mani olmanızdan utanmak yerine bununla gurur duymak da ayrı bir davranış biçimi olsa gerek.

Bu şikayetler ile övünen kişi peugeot bayi sahibi, çalışanı vs ise yine biraz hak verebilirim. Ama sadece kendisinden daha fazla indirim aldılar diye bunu yapıp gurur duyuyorsa çok vahim gerçekten.

Ülkemizin vergi politikaları, döviz kurları ve firmaların toplumumuza bakışları malum.
    Kazanılan gelirler ile alım gücünün ne olduğu malum.
    Dünyaya sadece bir sefer için geldiğimiz malum.
    Bizimle benzer kapasitede olup, benzer işleri yapabilen insanların sahip oldukları ile bizim sahip olduklarımız malum.
    Bırakın da alım gücüyle ederinin misli fiyatı olan ürünü, 3-5 fazla indirimle alsın insanlar. Siz de gidip 3-5 indirimle alsaydınız keşke.

Şikayetinin başarısı ile övünen arkadaşa son cümlelerim;

Bu konu senin üstün! gayretin sayesinde geliştiyse eğer bende o konuda tatsızlık yaşayan birisiyim.
    Cuma verdikleri fiyatın üstüne Pazartesi 4000+ şeklinde arttırdılar.

Senesi geldi neredeyse.. Bir araba almak üzereyken yaşadım bunu.
    Dilerim senin tekerin düz bassın, mutlu mesut kullan aracını.
    Ve yine dilerim ki aldığın ürünün daha düşük fiyatla satıldığını öğrenmezsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1.Ferik -- 23 Haziran 2015; 19:25:13 >

• 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.