Şimdi Ara

=== PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY === (70. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.701
Cevap
111
Favori
484.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet üstad vakifbank kamululara özel 0,98 faizli kredi vardı 17 nisanda bitti ben de 25bin son gün çektim sonra da o kampanya bitti ama 40. Kuruluş yıldönümü 0.99 vardi bilemiyorum hala var mi. ekonomik veriler zaten kötü bidaha da inmez o seviyelere.
    bence allure alın park asist ve navi dışında. Eğer active için iyi fiyat verirlerse onu da dusunebilirsiniz. Ama cam tavansiz duz beyaz araçları 63900e verdi Göral ben yetisemedim ona cam tavanli aldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • v0lkanv V kullanıcısına yanıt
    Yokuş kalkış 2 saniye kadar tutuyor evet ama ben de bazen yaşadım bu durumu bi tutarsızlık olsa da genelde tutuyor.

silecek konusunda haklısınız ama bi yerde okudum - muhtemelen kullanım kılavuzunda olmalı - hiza duyarlı ibaresi vardı sanki. Karıştırıyor da olabilirim. Çünkü dediğiniz gibi aşırı hızlı calismaya başladı noluyo ya demiş manuel ayara almıştım öndeki araçtan su mu geldi de bu kadar aşırı hızlı çalışıyo bunlar demiştim. aydinlatacak arkadaşlar varsa memnun oluruz. Ya da servisin cevabini paylasirsaniz sevinirim olmadi ben de sorayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zubrowka -- 25 Nisan 2015; 23:51:12 >
  • Merhaba hayirli olsun.

1) Yokus kalkis (hill holder) rampalarda da gayet guzel tutuyor. Ancak devreye girmesi icin aracin tam durmus olmasi ve ayaginizin frende olmasi gerekiyor. Sonra frenden cekip gaza basana kadar arabayi cok guzel sabit tutuyor.

2) Yagmur sensorleri aciktir. Acikken devr-i daim gostergesi ustunde de yesil bir cam ve silecek sekli gorunur. Yagmur sensorunun arabanin hizi / yagmurun siddetine gore uygun periyodu bulmasi icin biraz zaman gerekiyor. Sahsen ben basarili buldum. Ama istemiyorsaniz silecek kolunu en alt konumdayken asagiya bir tik yapip birakarak yagmur sensorunu devre disi birakabilirsiniz. O zaman kolu yukari cekerek silecek calisma siddetini manuel ayarlayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 26 Nisan 2015; 3:47:57 >
  • burbank kullanıcısına yanıt
    Hocam benim deneyimlerime görede yokuş kalkış sisteminin devreye girmesi için fren pedalına sonuna kadar basmanız gerekiyor ozaman her eğimde tutuyor sorun yaşayan arkadaşlar birde böyle yapsınlar...

• Cevaplar için teşekkürler.

İlk olarak araç olacak olan 3 bin TL farktan çekinmesin. Active yerine Allure paket alsın. Otomatik vites ve cam tavan gerçekten çok iyi. Şimdi iyiki bu şekilde almışım diyorum.

Vakıfbank'ın 0,99 olan kredisini kullandım.

Yokuş desteğinde ben de frene basma konusundan şüphelendim biraz test ettim ancak emin olamadım. Tekrar test edip yazacağım.

Silecek konusunda bir terslik var gibi. Silecekleri kapatmak çözüm değil. Sonuçta otomatik işlevi varsa görevini yapsın :)
  • Sizleri böyle okudukça iyice heyecanlanıyorum. Aracıma kavuşmak için sabırsızlanıyorum sanırım almaya gittiğimde şööylee iki kolumu açaraktan sarılıp bir 5 dk duracağım :)
    Ben lastiklerimi birde koltuk döşemelerini merak ediyorum. Sanırım iyisi 17" birde mat olanı güzelmiş galiba dilerim o denk gelir koltuk döşemeside tekno gride sanırım siyahtır olurda kahve gelirse aracı göralda yakarım :) Benim kuzular 16-10-5 yaşlarında en ufaklık koltuğuna yerleşme işini ayakkabı tabanlarını ön koltuğa dayayarak yapıyor ve ön koltuk arkası sürekli çamur, toprak içinde. a-galoşmu giydireyim :) b-ne önerirsiniz ? Birde çoğunuz hediyeler almış yok bagaj havuzu, yok koltuk koruma vs.... Göraldan 69.600 tam full versiyonu için ne hediyeler alabilirim ? Satış danışmanı burayı okuyorsa selam ederim cuma görüşürüz hocam ! :) Birde dün arayıp 0 araç koruma paketlerinden bahsettiler. 1200 ve 1650 tl arası değişiyor fiyatlar. Yok motor koruma, alt takım ısı ve ses yalıtımı, boya koruma, film ve 5 cam + cam tavan güneş ve güvenliğe karşı film kaplanacak vs vs vs ben kendime makyaj malzemesi o kadar para vermiyorum yılda size neden vereyim dedim :) Hanım ısrar etmedi artık :) Bu sıfır araç paketleri için ne düşünüyorsunuz ? Mis gibi izmirden selamlar...

• nilemec N kullanıcısına yanıt
    Düz vites olunca grip control geliyor 17" o zaman var. Diğer türlü 16" 206 55 r16 lastik ebatları. (Siz gene de bayiye sorun)

Koltuk koruması verdiler. Bagaj kapı yanları falan da 125 TL vererek ben yaptırdım.

Bizim çocuklarda tekmeleriyle ön koltuk arkalarını kirletiyor. Buraya bir şeyler geçireceğiz :)

Arka camlar karartmaları yeterli. Klima çok iyi çalışıyor. Bunun dışında kanun dışı karartma yapıp riske girmeye bence gerek yok. Arabanın orjinalliğini bozmaya da gerek yok. Ses yalıtımı gerektirecek bir durum ben görmedim. Bunlar para tuzağı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: v0lkanv

Düz vites olunca grip control geliyor 17" o zaman var. Diğer türlü 16" 206 55 r16 lastik ebatları. (Siz gene de bayiye sorun)

Koltuk koruması verdiler. Bagaj kapı yanları falan da 125 TL vererek ben yaptırdım.

Bizim çocuklarda tekmeleriyle ön koltuk arkalarını kirletiyor. Buraya bir şeyler geçireceğiz :)

Arka camlar karartmaları yeterli. Klima çok iyi çalışıyor. Bunun dışında kanun dışı karartma yapıp riske girmeye bence gerek yok. Arabanın orjinalliğini bozmaya da gerek yok. Ses yalıtımı gerektirecek bir durum ben görmedim. Bunlar para tuzağı :)

Otomatik dizelde grip kontrol yokmu ?
  • Birde cam tavanın film ile kaplandığı rabbim korusun kaza anında film kaplı olduğu için dağılma vs olmadığını söylediler bu konuda fikirleriniz nelerdir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nilemec

quote:

Orijinalden alıntı: v0lkanv

Otomatik dizelde grip kontrol yokmu ?

Yok.

Kaynak:http://www.peugeot.com.tr/media/deliacms/media//78/7813-e49b9d.pdf

"Grip Control çekiş kontrol sistemi (1.6L HDi
    manuel vitesli araçlar"

• ana !!!!!! bende dağa bayıra çıkarsam özellikli bir araba aldım diye seviniyordum !
  • quote:

Birde cam tavanın film ile kaplandığı rabbim korusun kaza anında film kaplı olduğu için dağılma vs olmadığını söylediler bu konuda fikirleriniz nelerdir ?

quote:

ana !!!!!! bende dağa bayıra çıkarsam özellikli bir araba aldım diye seviniyordum !

Akıl yürütme yaparsak, ön cama kaza anında ne oluyorsa aynısı olur diye düşünüyorum. Ön camda dağılmıyor. Firma bu tehlikeyi göze alıp işlem yapmayacak. Sonradan gelen firmalar bu açığı kapatacak aklım almıyor. Siz gene yetkili servise sorun. Birilerinin korkular üzerinden para kazanmasına izin vermeyin.

Sürekli şehir içindeyseniz otomatik vites. Sürekli dağ bayıra çıkıyorsanız düz vites. İkisi bir arada olsa ne güzel olurdu ancak maalesef değil :(

• Evim şehir içinde işim şehirler arası yolda karda kışta işe gitmek zor zira Sabuncubelindeyim yollar kapanıyor vs ama çokta önemli değil kar tatili yaparım :)
  • quote:

Sizleri böyle okudukça iyice heyecanlanıyorum. Aracıma kavuşmak için sabırsızlanıyorum sanırım almaya gittiğimde şööylee iki kolumu açaraktan sarılıp bir 5 dk duracağım :)
    Ben lastiklerimi birde koltuk döşemelerini merak ediyorum. Sanırım iyisi 17" birde mat olanı güzelmiş galiba dilerim o denk gelir koltuk döşemeside tekno gride sanırım siyahtır olurda kahve gelirse aracı göralda yakarım :) Benim kuzular 16-10-5 yaşlarında en ufaklık koltuğuna yerleşme işini ayakkabı tabanlarını ön koltuğa dayayarak yapıyor ve ön koltuk arkası sürekli çamur, toprak içinde. a-galoşmu giydireyim :) b-ne önerirsiniz ? Birde çoğunuz hediyeler almış yok bagaj havuzu, yok koltuk koruma vs.... Göraldan 69.600 tam full versiyonu için ne hediyeler alabilirim ? Satış danışmanı burayı okuyorsa selam ederim cuma görüşürüz hocam ! :) Birde dün arayıp 0 araç koruma paketlerinden bahsettiler. 1200 ve 1650 tl arası değişiyor fiyatlar. Yok motor koruma, alt takım ısı ve ses yalıtımı, boya koruma, film ve 5 cam + cam tavan güneş ve güvenliğe karşı film kaplanacak vs vs vs ben kendime makyaj malzemesi o kadar para vermiyorum yılda size neden vereyim dedim :) Hanım ısrar etmedi artık :) Bu sıfır araç paketleri için ne düşünüyorsunuz ? Mis gibi izmirden selamlar...

Koltuk arkasının kirlenmemesi için şöyle birşey yapabilirsiniz koltuk arkasının şeklinde bir deri parçası kestirin derinin arkasınada 4 bir yanınada çırt çırt dikin veya yapıştırın bence dikmeniz daha iyi sonra koltuğun arkasına bu deriyi çırt çırtlar sayesinde tutturun arka cebi kullanmak isterseniz iki parçalı yapıp cebide kullanabilirsiniz benim aklıma böyle bir yaratıcı fikir geldi...

• Bence direk arabayi alınca koltuk kılıfı taktirin kafanız rahat olsun.Butun koltuklarda korunmuş olur.

• Aracın satışları arttı diye resmen kıskanıyorlar.

Yazık
  • İzmir- İstanbul. 3,9
    İstanbul-İzmir yüklü 4,1

Yarın İzmir -Marmaris -İzmir yapayım. Tempolu Sürüş +klima ile 5 litre civarı tüketirse efsane olur. Sonucu yazarım ve resim eklerim yarın akşam.

• quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

İzmir- İstanbul. 3,9
    İstanbul-İzmir yüklü 4,1

Yarın İzmir -Marmaris -İzmir yapayım. Tempolu Sürüş +klima ile 5 litre civarı tüketirse efsane olur. Sonucu yazarım ve resim eklerim yarın akşam.

Aracı teslim aldığımda bende Ankara İzmir yapacağım siz kaçla geldiniz ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

İzmir- İstanbul. 3,9
    İstanbul-İzmir yüklü 4,1

Aracı teslim aldığımda bende Ankara İzmir yapacağım siz kaçla geldiniz ?

Ben kullanmadım. Babam gidip geldi. Trafik kurallarına uyar. Muhtemelen 95-100 gibi sabitlenmiştir. Bursa otoyolunda 110 tahmin ediyorum. Ben yarın 130-140 civarı giderim Aydın otobanında. Ilk alındığında biraz kullandım çok hoşuma gitti. Yarın bu sebepten kendi aracımı bırakıp 2008 ile gideceğim Marmaris'e.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar okuduğum yerlerde 17" lastiğin çok daha iyi ve şık durduğu yazılıyordu. Bende sorduğumda otomatik vites olduğu için lastiğin 16" olduğu söylendi grip control olmadığı için... ama lastiğin küçük kaldığı hakkında çok şey okuyunca içime sinmiyor. Satış görevliside 17" lastik yanağının ince 16" lastik yanağının daha kalın olduğundan bahsetti ben anlamam :) lastik yarmışlığım, patlak lastikle yürümüşlüğüm vardır :) (Ehliyetin henüz 13. günü olunca olur böyle şeyler :) aradaki farkı ödeyeceğimi söylesem araç henüz İzmitte fabrikada hafta içinde Ankaraya gelecek böyle bir değişiklik yaparlarmı sizce ne dersiniz ? Çok gereklimidir ? Hiç bozmayayımmı yada ?
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.