Şimdi Ara

=== PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY === (64. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.702
Cevap
111
Favori
484.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben 70500 e aldım. Sanırım benden pahalıya alanda yok forumda yapacak birşey yok sağlık olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar bende alıyorum size sormak istedigim su boya koruma, vinil koruma, motor koruma vs 4 lu paketleri var 1400 tl istediler sizce gereklimi yaptırmalı mıyım? fiyat nasıl sizce
  • Aracım gelmis arkadaşlar dizel oto opak beyaz cam tavan. Bi diğer arkadaş da sormuş ve ayrıca benim ilk aracım olacak haftasonu göral'a gidip aracıma bakacağım pazartesi de aksilik olmazsa parayı verip alacağım. Nelere dikkat edelim alırken ya da bakarken? Tecrübesizim, hediye verirler mi ivir zivir paspas bagaj havuzu vs? Kasko hakkında tavsiyeleriniz varsa memnun olurum.
    bir de 16 jant küçük görünüyor 17 olabilir mi dusuncesiyle sordum satış danışmanı servise sordu ama yapamiyolarmis. Neyse bakalim 16 da daha konforlu olur. Acemiyim her türlü tavsiyeye açığım.
    marmados75 dediği gibi boya korumaya ivir zivira gerek var mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zubrowka -- 17 Nisan 2015; 21:19:31 >
  • marmados75 M kullanıcısına yanıt
    Fazlasıyla pahalı.

Hiç gerek yok o tür ıvır zıvıra
  • tessekkur ettim o zaman gerek yok boya koruma vs. hediye falanda vermiyorlar artık :( fiyatlarada zam yapmışlar mtv haric 69000 allure modeli
  • marmados75 M kullanıcısına yanıt
    Eskiden biraz naz geçerdi.

Şimdi bi paspas bile vermiyorlar
  • Merhabalar,
    bende geçen cuma anlaşmasını yaptığım aracımı,dün teslim aldım..
    2015 allure 2008 dizel otomatik +cam tavan+sedef beyaz
    zorunlu trafik sigorta ve plaka masrafları görala ait 67000..
    kasko ve mtv bana ait..bugün posta ile ruhsatta geldi...
    ankaradan eskişehire geldim 110-120 bazen 130 anlamadığımdanmıdır nedir :) rüzgar sesi falan duymadım.
    ...şimdilik herşey yolunda bakalım,çözmeye anlamaya çalışıyorum,
    zaten ilk arabam,klima nasıldı,smeg ekran ayarları vs.uğraşıyorum......
    ..bilemiyorum ama almak isteyenler biraz elini çabuk tutsa fena olmaz herhalde,doların ne olacağı pek belli değil..
    ..alan kullanan arkadaşlara kazasız belasız güzel günlerde kullanmalarını dilerim..selamlar........
  • Merhabalar. Forumda yazdıklarınız sayesinde bu kampanyadan haberdar oldum ve kaçırmak istemedim. Yarın Göral'a gidip fiyat almayı planlıyorum. Ama araçlar ilgili bazı sorularım var. Aslında Seat Leon 1.6 TDI DSG veya Yeni Peugeot 308 ACTIVE 1.6 BlueHDi 120 hp EAT6 Tam Otomatik almaya niyetliydim. Bu araçlar C segmenti 2008 ise B segmenti olduğu için malzeme kalitesi ve iç hacim olarak 2008'den yana bazı şüphelerim var. Bayilere gittiğinizde 308 ile kıyaslama yapanlarınız olmuştur. Bu konularda 2008 ile 308 arasında nasıl farklar var acaba?
  • Merhabalar uzun yillardir zevkle kullandigim 2004 tiptronik scenic privilage full aracimi takasta kullanarak burasi da dahil pek cok yerde arastirarak inceleme yazisi ve videolarina baktiktan sonra almaya karar verdigim aracimi aksam (Cuma) teslim aldim.

Peugeot 2008 hdi allure etg6 cam tavan + navigasyon + park asist. (69.500 tl) renk: platinium gri.
    Beni de listeye eklerseniz sevinirim.

Aracin genel tasarimi ic malzemesi ve ambiyansi oldukca hos. Surus karakteristigi de oldukca iyi. Alt devirden itibaren hizlanma egilimine giriyor. Motor ve ruzgar sesini de almiyor desem yeridir.

Scenic ten sonra oldukca atak bir arac oldugunu soyleyebilirim. Yalniz Scenic in her tarafinda saklama gozleri oldugundan buna gecerken daha cok ihtiyacimiz olan esyalari secerek arabaya yerlestirdik. Bir de kol dayamaya cok alistigimdan sag kolum hep dayanacak bir yuzey aradi. Alismak zaman alacak. Yedek anahtardan bahsetmek bile istemiyorum. Hic yakistiramadim.

Direksiyon gostergeler ambiyans isiklari araca belirgin bir karakter katarak benimsememi sagladi. Zaten insan aracini benimseyip zevk almali diye dusunuyorum.

Izlenimlerim ile ilgili bazi sorularim olacak:

1. Otomatikte vites gecislerini cabuk yapiyor. 85 90 km/s hizlarda eger sollama vb ani hizlanmalar yapilmiyorsa 6.vitese atmis oluyor. Kulakciktan bir geri vitese alsam da cabuk atiyor yine ileri vitese. Sizlerde de boyle mi? Surus karakteristigi boyle mi, alt devirde tutarak ekonomik kullanmak yonunde mi?

2. Tiptronik vitesteki gibi park konumu yok. Sizler arabayi r veya a dami yoksa n de mi birakiyorsunuz park edip kapattiginizda.

3. Smeg ekran uzerinde radyoyu kapatamiyorum ancak mute yapabiliyorum. Boyle bir secenek yok mu

4. Allure versiyonunda makyaj aynalari isikli olarak belirtilmis donanim tablosunda ama ayna kapagini kaldirinca isik yanmiyor. Diger ayni versiyondaki 2008 lere de baktim ayni durum soz konusu. Yoksa harita okuma isiginin iki yanindaki yuvarlak lambalar mi kastedilen?

5. Start stop sisteminin sikisik trafikte motorun cok durup calismasi erken asinmaya neden olur mu? Beni biraz tedirgin etti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 18 Nisan 2015; 3:02:35 >

• Bu ara satışlar ne kadar arttı!!

Demek ki diğer araçların fiyatları çok daha uçuk.

Herkese hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Bu ara satışlar ne kadar arttı!!

Demek ki diğer araçların fiyatları çok daha uçuk.

Herkese hayırlı olsun

Tesekkurler Hocam.

Arastirmalarimda benzer siniftaki diger araclarin ya daha pahali ya da daha az donanimli oldugunu gozlemledim .

Bu Nisan ayindaki cam tavan arti otomatik vites farkinin hediye olmasinin da etkili oldugunu dusunuyorum ben.

Beni cezbeden bir diger husus buradaki yakit tuketimi konusundaki umit verici yorumlar oldu. Umarim ben de kullanimlarimda benzer degerleri yakalayabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 18 Nisan 2015; 8:28:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre.mert

Ben 70500 e aldım. Sanırım benden pahalıya alanda yok forumda yapacak birşey yok sağlık olsun.

rahat ol hediye denilen bagaj havuzu ve kauçuk paspaslarla 1.6 ehdi manual bilmiyorum hepsinde varmı grip kontrol +cam tavan +park asist+ mtv plaka sigorta dahil kasko hariç 71000 tl dediğin gibi yapacak bişey yok keyfini sürüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: chesterx

Hocam soforluk de yeni arac da, dedigim gibi bazi sikayetlerim durumun dogasi geregi olabilir.

OTV indiriminden yararlanarak aldim araci ve mecburen otomatik olmasi gerekiyordu alternatifim yok bu durumda.

Yakit tuketimini servise danisayim ben cunku minimum 4.9 a indi genelde 5.6 ve uzeri seyrediyor.

Yokus yukari balata yakma durumu geri cikarken oldu yarim metre geri alayim dedim pisman oldum burada hill holder'in etken oldugunu dusunmuyorum (geri cikarken hill holder calismaz bence? acaba? )

Arac kirmizi isikta hafif diyebilecegim bir yokusta tam durduktan sonra kalkis yapamadi bu neden oldu acaba bi 10 saniyeye yakin kalkis yapamadi. Zaten yokus gorunce artik korkuyorum :) arac yokusu cikamiyor valla.

Merhaba,

2015 model otomatik dizel araçlarda yukarıda bahsedilen geri geri çıkmada veya dik yokuşlarda sorun yaşayan var mı?
    Balata yakma duman koku aklınıza ne gelirse?

• burbank kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.. Yedek anahtar ile ilgili sıkıntı nedir acaba?
    Sanırım dizel otomatiklerde devri yükseltmeden vites geçişi standart bir durum. Renault quickshift vites için de aynı şeyi söyleyebilirim.
    Start-stop sistemi yoğun trafikte kapatmakta fayda var diye düşünüyorum. Nihayetinde yakıt ekonomisi amaçlı bir uygulama ve çok kısa aralıklı dur kalklarda çok fayda sağlamaz sanki..
  • Tesekkurler.

Bir sıkıntı yok ama orjinal anahtarla aynı degil. Ev anahtarı gibi. Ustunde acma kapama dugmeleri yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 19 Nisan 2015; 0:46:13 >
  • v0lkanv V kullanıcısına yanıt
    Merhaba, dün ve bugün sabah sınav dönüşü yolların ve sokaklarında rahat olması sebebiyle her türlü testi yapmaya fırsat buldum.

Öncelikle şansıma iki araç arası eğimi idare edecek bir rampa üzeri yer buldum. Yokuş destek sistemi gayet güzel çalışıyor. Rampa aşağı geri viteste aşağı salınım yapmıyor kesinlikle aynı şey tam tersi durum için. Ancak ben kasıtlı olarak ters düz sürücü eğitimi gibi oynadığım için bir şey farkettim. Yokuş destek sistemi araç tam durmadan ve fren tam basılı olmadan kesinlikle çalışmıyor. Kesinlikle balata kokusu almadım daha en az yarım saatte yakın park etmecilik oynadım. Hatta rampada park assist bile kullandım.

Gelelim start stopa. Ben bu derece güzel olduğunu düşünmüyordum. Dün 40km yolu yaklaşık olarak 2.5 saatte kat ettik İstanbul da. Bu süreçte start stop zamanlayıcısı 46 dakikayı gösteriyordu. İşte tasarrufu siz hesaplayın. Bu arada asıl tasarrufu trafikte yapacaksınız kesinlikle durkalkta kapatayım diye düşünmeyin sistemin bu şekilde yıpranması söz konusu değil youtube da konuyla ilgili videolar var. İzlerseniz içiniz rahatlar.

Acemilik sebebiyle ilk denememde aracı oto pilot ile park edemedim. Ama sonra öğrenince süper. Ama ondan da güzeli otomatik çıkış manevrası süper çalışıyor. Ben rampada bile denedim. Hatta elim alışınca artık ben çıkmıyorum 😁.

Aracın kick off unun 2 kademe olduğunu fark ettim. Normal gazda giderken sert gaz vererek 1 vites aşağı çekerek deviri 4bin civarına getirip fırlıyor ancak o getirdiğiniz noktadan pedalı bırakmadan bir daha sert basışta bir vites daha düşüyor tabiri caizse fişekliyor ve kaçıyor. Sonra yeniden vitesi dengeliyor.

140 sonrası rüzgar sesi diyordum daha önce normal denmişti. İşte anteninizi söküp birde öyle deneyin ben şimdi anteni kısa anten ile değiştirmeyi planlıyorum.

Kalın sağlıcakla.

• Peugeot 2008 araç almayı planladığım son 2 aydır bu forum hiç bu kadar hareketli değildi.Nisan ayı kampanyası gerçekten satışları patlatmış :) Tüm Peugeot satış departmanı da satışlardan memnun olduklarını belirttiler.
    İstanbul ve Ankara Göral dan aldığım fiyatlar sonucu : 2008 ALLURE 1.6 e-HDi 92hp S&S ETG6 Otomatik+Cam Tavan+Navigasyon+Park Assist+Sedefli Beyaz aracı Ankara Göral ile 68.900 TL ile anlaştım ve ödemeyi de yaptım. Mtv ve Kasko hariç....En uygun fiyatı Ankara Göral dan aldım.Aracımı da 23 Nisan da gidip teslim alıcam.
    Bu arada benide listeye ekleyebilirsiniz :)
  • komikaze16 K kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun

Gerçekten forum güzel hareketlendi.
  • Hayırlı olsun.

Bu arada yakıt ile ilgili de durum şu. toplam 352km ortalama hız 30km. Ortalama yakıt 5.7lt/100km. Bundan daha aşağıya ineceğine eminim ama kesinlikle yukarı çıkmayacak. Daha ne isteyeyim 😉

• Benide listeye ekleyebilirsiniz.Siparişi verdim Mayıs ilk haftası teslim inşallah.
    2008 ALLURE 1.6 e-HDi 92hp S&S ETG6+Cam Tavan+Navigasyon+Park Assist+Sedefli Beyaz

• 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.