Şimdi Ara

Lenovo'dan iddialı özelliklere sahip tablet/dizüstü bilgisayar melezi: ThinkPad Helix

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Lenovo'dan iddialı özelliklere sahip tablet/dizüstü bilgisayar melezi: ThinkPad Helix

Windows 8'in piyasaya giriş yapmasıyla birlikte farklı tasarım özelliklerine sahip bilgisayarların boy gösterdiğine tanık oluyoruz. Bu bağlamda çıkartılabilir ekranlı tablet/dizüstü bilgisayar tasarımları giderek daha fazla popülerlik kazanırken, konsept yeni modellerle her geçen gün zenginleşiyor. Bu akıma dahil olan yeni isimlerden Lenovo, ThinkPad Helix adını verdiği yeni bilgisayarını tanıttı. Çin merkezli şirketin tasarım konusundaki gelişimini gözler önüne seren ThinkPad Helix, piyasada satılmakta olan mevcut tablet/dizüstü bilgisayar melezleriyle kıyaslandığında önemli farklılıklara sahip.

Windows 8 işletim sistemini kullanan ve Intel'in Core i5/Core i7 serisi işlemcilerinden güç alan dizüstü bilgisayarda, 11.6-inç büyüklüğündeki ekran hem 400nit parlaklık sunuyor hem de 1080p yani Full HD çözünürlüğü ile dikkatleri üzerine çekiyor. Döndürülebilir yapıda olan ekran aynı zamanda 10 parmak çoklu dokunmatik desteği sunuyor. Tablet olarak  6 saat pil ömrü sunan cihaz, klavyeye bağlandığında ekstra pil ile birlikte 10 saat kullanılabilyor. Üstelik ekranın, klavyeye bağlandığı noktaya konumlandırılan fanlara, kapaği açılarak daha fazla hava sağlanması da söz konusu. 8GB DDR3 bellek ve 256GB SSD depolama sürücü ile alınabilecek olan ThinkPad Helix, NFC ve 4G bağlantı desteğine de sahip. Amerika'da 1499$'dan başlayan fiyatlarla çıkacak olan cihaz için Şubat ayına kadar beklemek gerekecek.

• cihaz süper ama çok pahalı

• Sonunda tasarım alanında da yeniliğe gitmişler anlaşılan.
  • pahalı
  • Hele şükür adam gibi win8 tabletler görmeye başladık. zaten olan bir teknolojinin şekil değiştirmesi neden bu kadar uzun sürdü anlamak güç!! win8 resmi tanıtımına kadar bu cihazların üretimine hazır hale gelinebilirdi.

hala daha yetersiz buluyorum. piyasada core i7-3517U + gt 635 kombinasyonlu ultrabooklar bulunabilirken hala daha tabletlerde benzer güçte donanım sunulmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: A.F. ASLAN

Hele şükür adam gibi win8 tabletler görmeye başladık. zaten olan bir teknolojinin şekil değiştirmesi neden bu kadar uzun sürdü anlamak güç!! win8 resmi tanıtımına kadar bu cihazların üretimine hazır hale gelinebilirdi.

hala daha yetersiz buluyorum. piyasada core i7-3517U + gt 635 kombinasyonlu ultrabooklar bulunabilirken hala daha tabletlerde benzer güçte donanım sunulmuyor.

Gayet güzel sunuluyor. Şuan hali hazırda samsung un i5 tabletleri ve lenovo ile hp nin getireceği i7 ler, surface pro gibi güçlü bir donanıma sahip makineler var. Özellikle şuan tablet çıkaran bu firmalar cihazı salt olarak tablet üretmektense kullanıcıya ultrabook dan soğutup klavyeli bir tablet almaya itiyorlar. Büyük firmaların peşindeler genel olarak. Son kullanıcıyı ilk olarak hedef almıyorlar. Lenovo, Hp, Samsung, Intel çoktan bu tabletlerin tanıtımlarını ve demo ürünlerini firmalara verip denemelerini sağladılar da zaten. Cihazlar ofis kullanımı için oldukça güzel hatta haddinden fazla güçlü bile denebilir.

• çok iyi ama türkiyedeki fiyatını düşünemiyorum...
  • Döndürülebilir yapıda olan ekran aynı zamanda 10 parmak çoklu dokunmatik desteği sunuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Gayet güzel sunuluyor. Şuan hali hazırda samsung un i5 tabletleri ve lenovo ile hp nin getireceği i7 ler, surface pro gibi güçlü bir donanıma sahip makineler var. Özellikle şuan tablet çıkaran bu firmalar cihazı salt olarak tablet üretmektense kullanıcıya ultrabook dan soğutup klavyeli bir tablet almaya itiyorlar. Büyük firmaların peşindeler genel olarak. Son kullanıcıyı ilk olarak hedef almıyorlar. Lenovo, Hp, Samsung, Intel çoktan bu tabletlerin tanıtımlarını ve demo ürünlerini firmalara verip denemelerini sağladılar da zaten. Cihazlar ofis kullanımı için oldukça güzel hatta haddinden fazla güçlü bile denebilir.

ben olaya tablet değil de pc olarak baktığım için farklı düşünüyorum. bir tablet için tabii ki yeterliler.

benim yakındığım şey, ellerinde imkan olmasına rağmen (ultrabook donanımlarından bahsediyorum) cihazlar piyasaya çok yavaş giriyor. biraz abartayım, istenilse windows 8 çıkmadan bu cihazlar piyasaya sokulup windows 8 desteği sonradan sunulabilirdi. samsung ativ pc pro aylar önce piyasaya girdi mesela ama ben daha hiç teknoloji mağazalarında gözümde görmeye kalmadan tükendi. Z2760 işlemcili modelin 2000 tl üzeri fiyatı olması ayrı bir saçmalık. o paraya i7 işlemcili ultrabook alınır.

zannedersem microsoft'un cihaz üretmesi üreticilerde huzursuzluk oluşturdu.

• quote:

quote:

ben olaya tablet değil de pc olarak baktığım için farklı düşünüyorum. bir tablet için tabii ki yeterliler.

benim yakındığım şey, ellerinde imkan olmasına rağmen (ultrabook donanımlarından bahsediyorum) cihazlar piyasaya çok yavaş giriyor. biraz abartayım, istenilse windows 8 çıkmadan bu cihazlar piyasaya sokulup windows 8 desteği sonradan sunulabilirdi. samsung ativ pc pro aylar önce piyasaya girdi mesela ama ben daha hiç teknoloji mağazalarında gözümde görmeye kalmadan tükendi. Z2760 işlemcili modelin 2000 tl üzeri fiyatı olması ayrı bir saçmalık. o paraya i7 işlemcili ultrabook alınır.

zannedersem microsoft'un cihaz üretmesi üreticilerde huzursuzluk oluşturdu.

Lenovo x230 serisi bir notebook 2000 dolar civarı bir fiyata sunuluyor ki çeşit çeşit modeli mevcut. i5 işlemcili olan, i5 işlemci ssd disk olan, i7 ve ssd disk olan. Sonuç olarak hepsi x230 diye geçiyor. Tıpkı Ativ S Pro da olduğu gibi.

Bu tür notebook-tablet kırması cihazların genel amacı CRM kullanan satış yapan firmalar. Yani satışı düşünürken asıl öncelik sen ben değil bunu aktif olarak kullanabilecek firmalar. O yüzden içindeki işlemci de hdd de bu iş için fazlasıyla yeterli. hatta microsoft Surface e göre samsung hp lenovo gibi markaların ekstra bir özelliği var ki arada fark oluyor. Surface in hiçbir modelinde 3g yok bildiğim kadarıyla.WiFi ile internet çıkışı veriyor. fakat bu cihazların neredeyse her modelinde 3g desteği mevcut.

Biraz elinize alıp kurcaladığınızda, asıl işlevinin ofis olduğu, arada bir internette gezinip sosyal medyayı kontrol etmeniz gerektiğini anlayabiliyorsunuz. Yoksa ben oyun oynayacağım derseniz zaten cihaz mantarlıyor. Yalnız Tilt oyunu acaip güzel:)
    Özellikle Ativ S Pro nun yanında gelen Klavye muazzam. Ciklet yapıda bir klavye ve klavye kullanımı mükemmel. Cihaz ağır olmasına rağmen ( ki neredeydse 2 kg dan bahsediyoruz ) taşınabilirliği ve kullanılabilirliği ile bence çok iyi bir ürün.

Ürünün teknik özelliklerine pek takılmamak gerekiyor. Zira cihazın içindeki işletim sisteminin optimizasyonu falan da oldukça iyi. Lenovo da bu konuda oldukça başarılı. Zaten IBM in kasa sağlamlığı ve stabilizasyon konusundaki başarısı da ortada. Ben bu tür cihazları amacına uygun olarak kullanırsak içindeki işlemcinin Atom olması bile çok fazla birşey değiştirmeyecek kanısındayım. Sadece Müdür statüsündeki adamlara " bunda i5 var" derseniz yüzü güleceği için işlemciyi yüksek tutuyorlar gibi geliyor bana.

• quote:

Ürünün teknik özelliklerine pek takılmamak gerekiyor. Zira cihazın içindeki işletim sisteminin optimizasyonu falan da oldukça iyi. Lenovo da bu konuda oldukça başarılı. Zaten IBM in kasa sağlamlığı ve stabilizasyon konusundaki başarısı da ortada. Ben bu tür cihazları amacına uygun olarak kullanırsak içindeki işlemcinin Atom olması bile çok fazla birşey değiştirmeyecek kanısındayım. Sadece Müdür statüsündeki adamlara " bunda i5 var" derseniz yüzü güleceği için işlemciyi yüksek tutuyorlar gibi geliyor bana.

ben olaya ısrarla kendi açımdan yani son tüketici gözünden bakıyorum. tamam üretici bunlarla şimdiye kadar son tüketiciyi düşünmemiş olabilir belki dediğiniz gibi, ama bu sefer koskoca microsoft iş dünyası için işletim sistemi çıkarmış oluyor. öyleyse win8 beklentinin altında diye yakınmasın boşuna.

benim son tüketici olarak arzuladığım şey, bir cihazla hem notebook hem tablet ihtiyacımı karşılamak. adına notebook dediğimiz zaman benim yokluğundan yakındığım donanım gücü ihtiyaca dönüşüyor.

• quote:

quote:

ben olaya ısrarla kendi açımdan yani son tüketici gözünden bakıyorum. tamam üretici bunlarla şimdiye kadar son tüketiciyi düşünmemiş olabilir belki dediğiniz gibi, ama bu sefer koskoca microsoft iş dünyası için işletim sistemi çıkarmış oluyor. öyleyse win8 beklentinin altında diye yakınmasın boşuna.

benim son tüketici olarak arzuladığım şey, bir cihazla hem notebook hem tablet ihtiyacımı karşılamak. adına notebook dediğimiz zaman benim yokluğundan yakındığım donanım gücü ihtiyaca dönüşüyor.

İşte burada devreye notebook dan ne beklediğiniz sorusu giriyor:)

Siz notebook da oyun planlıyorsanız şuan hiçbir tablet bunu karşılamıyor. Ultrabook larda karşılamaz diye düşünüyorum. Zira aldığınız şey bir notebook dan ziyade tablet. Öyle de düşünmek gerekiyor. Kaldı ki oyun veya uygulamaları windows store dan indirdiğiniz sürece her tablette oynayabileceksiniz burada bir sıkıntı da yok. Benim gördüğüm kadarıyla şuan üretilen w8 tabletlerin en düşüğünde i5 işlemci mevcut. Yeni yeni alt segmente dokunmak için atom işlemcili tabletler üretiliyor. Kötü sayılmaz diye düşünüyorum işlemci, ram ve hdd performansı olarak. Tabii grafik dediğim gibi sizi bazı oyunlarda tatmin etmeyecektir

Microsoft muhtemelen desktoplarda da w8 satmayı düşündüğü için beklentinin altında kaldı. W8 i dokunmatik olmayan bir ekranda kullanmak ciddi eziyet çünkü. tam olarak faydalanamıyorsunuz.

• lenovo helix kullanıyorum mukemmel hızlı batarya mukemmel eksılerı de var tabıı kı mesela bence agır boyutlarına gore ıncecık ama hafıf degıl. bırde kalem takılan yerde catkallar var malum kasa cok ınce dıkkat etmek gerekıyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.