Şimdi Ara

Sanırım yurt dışından cihaz getirmek artık hayal oldu!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
8.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar buyicons dan aldığım cihaz maalesef gümrüğe girdi 40 gün sonra...
    İnternette baya bir araştırma yaptım artık işimiz çok çok çok zor.
    satın aldığı ürün gümrüğe takılmayan kişi %10 bile değil...
    Her tablet ve telefon getiren arkadaşlar en az 10 kişiye maharetmiş gibi anlatıp forumlarda ve kendi ortamında bunu paylaşmış.
    E bu forumları bizim gibi gümrüklerle sorumlu kişiler de okuyor.
    Gift yaz.. 30 dolar yaz bilmem ne yaz onu yap bunu yap diye diye forum forum dolaşıp açıklama yaparak çok süper işler çıkaran arkadaşlar sayesinde artık uygun fiyatlı cihaz tedarik etmek hayal oldu.
    sebep olanları tebrik eder (!!!). Başarılarının devamını dilerim... ( !!! )

• Cube Teknik Servis sana harfi harfine katılıyorum...
  • @tolga buna çok katılmış tabiki bende
  • Bende teknik servise katılıyorum.Sonuçta başkaları üzerimizden para kazanmalı lütfen yurt içindeki firmaları zengin edelim
  • %20 vergi ödüyorsak bence hala bu sitelerden uygun fiyata almak mantıklı.
    http://www.buyincoins.com/new_en/details/10-1-ainol-novo-10-hero-dual-core-a9-1-5ghz-android-4-1-tablet-pc-16gb-wifi-ips-product-20750.html
    misal şu tablet 175 dolar %20 eklersem 210 dolar oluyor çarpı 1.8= 378 tl oluyor 450 den aşağı satan yok.Bu riske girilebilir takılmazsa zaten kardasın.
    Ama şöyle söyleyim bir cep telefonu alma furyası başlamış çinden büyük olasılıkla gümrüğü o harekete geçirdi.Öyle böyle değil internetten alışveriş yapmayı bilen herkes çinden telefon getirmeye çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RocknRoll@ -- 7 Ocak 2013; 23:17:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: RocknRoll@

%20 vergi ödüyorsak bence hala bu sitelerden uygun fiyata almak mantıklı.

+1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • saçmalamayın arkadaşlar gümrükte kalırsa gidersiniz ürünün hediye etiketli olduğunu ve fiyat sınırının altında olduğunu izah edersiniz eğer gümrük görevlisi dikine gidip gıcıklığına vermezse bu işin peşini bırakmayacağınızı vs söyleyin kaç kere alışveriş yaptım sayısızdır en az 20 kere telsiz getirdim sıkıntı olmadı

neden elektronik ürünler gümrükte kalıyo derseniz iade işi ile uğraşmayacağımızı bildikleri için gümrükte bırakıyorlar biz paramızdan oluyoruz gümrükteki elemanlarda bizim ürünlerimizi gümrükte açık arttırtmada bırakıyorlar satılmazsada kendileri alıyor bu işler böyle yürüyor yani ptt falan bizden daha çakal söyliyim birazcık akıllı davranmak lazım bu konularda
  • zaten en kotu durumda yuzde 20 vergi istiyorlar degil mi

o halde bile iyidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seagate diskleri garanti kapsamında sorunsuz bir şekilde hollandaya gönderip sıfırıyla değişim yaptı forumdan bir çok arkadaş, bende disk gönderdim en son ve sıfır değer olduğu halde gümrüğe takıldı. Evraklarla falan DHL ücret ödemeden ürünü çekti ama sanırım şu aralar sıkı bir takip var.
  • bu vergiyi nasıl ödüyoruz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xD 3d 5d

saçmalamayın arkadaşlar gümrükte kalırsa gidersiniz ürünün hediye etiketli olduğunu ve fiyat sınırının altında olduğunu izah edersiniz eğer gümrük görevlisi dikine gidip gıcıklığına vermezse bu işin peşini bırakmayacağınızı vs söyleyin kaç kere alışveriş yaptım sayısızdır en az 20 kere telsiz getirdim sıkıntı olmadı

neden elektronik ürünler gümrükte kalıyo derseniz iade işi ile uğraşmayacağımızı bildikleri için gümrükte bırakıyorlar biz paramızdan oluyoruz gümrükteki elemanlarda bizim ürünlerimizi gümrükte açık arttırtmada bırakıyorlar satılmazsada kendileri alıyor bu işler böyle yürüyor yani ptt falan bizden daha çakal söyliyim birazcık akıllı davranmak lazım bu konularda

Hocam onu ben denedim ama yemedi. Adam internete girdi ürünün adını yazdı pandawillden buldu ve o anki fiyat neyse ondan vergi kesti. Dedim ki ben indirimdeyken aldım fln ama sallamadılar. Orda bi de kadın var milleti sallamıyolar bile aralarında sohbet ediyolar. Ben çok tartıştım ama parayı ödemek zorunda kaldık

• Yani diyosun ki; "Dışarıdan alma, ben üzerine 200 lira koyuyum gel benden al. Hem gümrüğe falan takılır nemelazım.." :)

Gümrüğe takılsa bile karlısınız.%20 eklenmiş ürünler bile hem ainol için hem cube için tr fiyatından daha ucuz.
  • cubenin teknik servisi bile buyincoinsten alış verişi yapıyor bu nickten anladığım bu
  • cube u9gt5 9.7 buycoinsde ucuz değil ki oda 476 lira falan.Türkiye'de 585 lira civarında ben pek bir fark görmedım.Garanti için 100 lira değermi onuda bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cube Teknik Servis

Arkadaşlar buyicons dan aldığım cihaz maalesef gümrüğe girdi 40 gün sonra...
    Her tablet ve telefon getiren arkadaşlar en az 10 kişiye maharetmiş gibi anlatıp forumlarda ve kendi ortamında bunu paylaşmış.
    Gift yaz.. 30 dolar yaz bilmem ne yaz onu yap bunu yap diye diye forum forum dolaşıp açıklama yaparak çok süper işler çıkaran arkadaşlar sayesinde artık uygun fiyatlı cihaz tedarik etmek hayal oldu.

Senelerdir yurt dışından alış veriş yaparım denemediğim site neredeyse kalmadı.
    Belki 100 paket almışımdır. Bunlar arasında her türlü elektronik parçadan, tablet bilgisayarlardan, tek pakette 10'larca ürün barındıranına kadar her türlüsünü denedim.
    Şimdiye kadar gümrükle en ufak sorunum olmadı. Şu an yolda 54 parçalık bir siparişim daha var. Bilinçli olarak alış veriş yapıldığı takdirde risk "0" 'dır!

"satın aldığı ürün gümrüğe takılmayan kişi %10 bile değil..." Bu ifadeniz ise sadece komik! Belki her 100 kişiden 1'nin paketi gümrüğe çekiliyordur o da rutin kontrol sebebiyle!
    Yazdığınız mesaj ya tecrübesizlikten kaynaklanıyor ya da kullanıcıları korkutmak, yönlendirmek istiyorsunuz. Anlam veremedim
    Ha eBay'dan 300€ 'luk konsol alırsınız bir de DHL ile yollatırsınız sonra ürün gümrüğe takılır. Takılır tabii, orası başka...

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blur -- 8 Ocak 2013; 23:17:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Blur

quote:

Senelerdir yurt dışından alış veriş yaparım dememediğim site neredeyse kalmadı.
    Belki 100 paket almışımdır. Bunlar arasında her türlü elektronik parçadan, tablet bilgisarlardan, tek pakette 10'larca ürün barındıranına kadar her türlüsünü de denedim.
    Şimdiye kadar gümrükle en ufak sorunum olmadı. Şu an yolda 54 parçalık bir siparişim daha var. Bilinçli olarak alış veriş yapıldığı takdirde risk "0" 'dır!

"satın aldığı ürün gümrüğe takılmayan kişi %10 bile değil..." Bu ifadeniz ise sadece komik! Belki her 100 kişiden 1'nin paketi gümrüğe çekiliyordur o da rutin kontrol sebebiyle!
    Yazdığınız mesaj ya tecrübesizlikten kaynaklanıyor ya da kullanıcıları korkutmak, yönlendirmek istiyorsunuz. Anlam veremedim
    Ha eBay'dan 300€ 'luk konsol alırsınız bir de DHL ile yollatırsınız sonra ürün gümrüğe takılır. Takılır tabii, orası başka...

peki bu ileride sorun olmayacağı anlamına gelirmi yurtıdısında su anda 75 euro nun üzerinde senede 5 defadan fazla ürün getirmenin yasal olmadığını biliyorsunuz değilmi?ayrıca son 2 senedir devletin bu konuda ne kadar işi ne kadar sıkı tuttuğunu size anlatamam bunları sizi korkutmak için yazmıyorum etrafımda bu işten ağzı yanmış kişiler 1-2 sene önce yapmış oldukları alışverişlerden dolayı hesap veriyorlar sizin şu anda bu işten paçayı sıyırmanız ya sanştır. yada sıra henüz size gelmemiştir.!gümrük kaçakçılığından sorgulanıyorsunuz ve cezası sadece para değil hapiste var işin ucunda ayrıca şu anda Türkiye tarafından çine büyük baskı var bu tür ürünleri göndermemesi yönünde devlet baskı yapıyor sadece Türkiye'den değil Çin gümrüğünden de geçmeyip geri dönen 1000 lerce ürünvar bu baskı yüzünden oluyor bunlar devlet bir şekilde bunun önüne geçmeye çalışıyor.bunları size 6 senedir çinden her türlü ürün getiren biri olarak yazıyorum .öyle gift yazdırmakla flan olmuyorpaket üzerine ne yazılınca da gümrükten rahat geçer paketleme nasıl olmalı gümrükten rahat geçmesi için? çin gümrüğünden geçmeyen elektronik ürünleri hangi kargo firmasıyla getirmeliyiz gibi işin bütün püf noktalarını burdaki bir çok kişiden çok daha fazla bilmekteyim. amacım kimseyi korkutmak değil ama artık öyle kolay değil çinden bir sey getirmek buradaki çoğu insan ürünlerini dhl ile getirmeyeceğini çok iyi bilmektedir buna eminim.su anda arkadaşımın 10 tane ürünü topkapıda gümrükte bekliyor hemde her zaman geçen ürünler bilmem anlatabiliyormuyum bu bahsettiğim bütün konuların hepsinin kanıtları vardır belgelidir..!!

• İletide haklılık payı var.Gümrük artık eskisinden daha sıkı..
  • Senin gibi üç beş fırsattı yüzünden insanlar faydalanamayacak mı?
    Mantığa bak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tabletdunyası

quote:

quote:

Belki 100 paket almışımdır. Bunlar arasında her türlü elektronik parçadan, tablet bilgisarlardan, tek pakette 10'larca ürün barındıranına kadar her türlüsünü de denedim.

peki bu ileride sorun olmayacağı anlamına gelirmi yurtıdısında su anda 75 euro nun üzerinde senede 5 defadan fazla ürün getirmenin yasal olmadığını biliyorsunuz değilmi?ayrıca son 2 senedir devletin bu konuda ne kadar işi ne kadar sıkı tuttuğunu size anlatamam bunları sizi korkutmak için yazmıyorum etrafımda bu işten ağzı yanmış kişiler 1-2 sene önce yapmış oldukları alışverişlerden dolayı hesap veriyorlar sizin şu anda bu işten paçayı sıyırmanız ya sanştır. yada sıra henüz size gelmemiştir.!gümrük kaçakçılığından sorgulanıyorsunuz ve cezası sadece para değil hapiste var işin ucunda ayrıca şu anda Türkiye tarafından çine büyük baskı var bu tür ürünleri göndermemesi yönünde devlet baskı yapıyor sadece Türkiye'den değil Çin gümrüğünden de geçmeyip geri dönen 1000 lerce ürünvar bu baskı yüzünden oluyor bunlar devlet bir şekilde bunun önüne geçmeye çalışıyor.bunları size 6 senedir çinden her türlü ürün getiren biri olarak yazıyorum .öyle gift yazdırmakla flan olmuyorpaket üzerine ne yazılınca da gümrükten rahat geçer paketleme nasıl olmalı gümrükten rahat geçmesi için? çin gümrüğünden geçmeyen elektronik ürünleri hangi kargo firmasıyla getirmeliyiz gibi işin bütün püf noktalarını burdaki bir çok kişiden çok daha fazla bilmekteyim. amacım kimseyi korkutmak değil ama artık öyle kolay değil çinden bir sey getirmek buradaki çoğu insan ürünlerini dhl ile getirmeyeceğini çok iyi bilmektedir buna eminim.su anda arkadaşımın 10 tane ürünü topkapıda gümrükte bekliyor hemde her zaman geçen ürünler bilmem anlatabiliyormuyum bu bahsettiğim bütün konuların hepsinin kanıtları vardır belgelidir..!!

Ben ticari satıcı değilim. Ayrıca yazdıklarınız ancak tecrübesiz ve bilgisiz kullanıcıları korkutabilir. 75€ ve senede 5 kez hakkı doğru ancak takibi ya da uygulanabilirliği mümkün değil!
    Gelen her paketin açılıp değer bildirimi yapılması gerekir ki hem imkansız hem de uygulanabilirliği mümkün değil. Demem o ki bilinçli alış verişte risk sıfır! Tecrübeniz yoksa bir bilenden yardım alın.

• quote:

Aynen fikirlerize sonuna kadar katılıyorum

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.