Şimdi Ara

Komi Olmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
37.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar komilik hakkında tecrübesi olanlar varsa yorumlarını bekliyorum. Nasıl bir meslek bu ? Yapılır mı yapılmaz mı ? Ne kadar ücret verirler ?

1-2 abim var bana yakınlık gösteren işte bunlar restorant'da şef garson aradığımı biliyorlardı habire komilik yapar mısın derler bende bilmediğimden her seferinde yapmam diyorum.

Birkaç yerde bu işin amelelik olduğunu okudum. O kadar kötü mü yani ?

• Kötü kardeşim hiç yapma bence...ha çok ihtiyacım var diyorsan orası ayrı,kişisel görüşümü de belirteyim komi denilen olay o şef diye adlandırılan heriflerden daha fazla iş yapıp daha az saygı gören ve de daha pislik iş yapanlar sınıfıdır,ezerler her işi sana kakalarlar onlarda yan gelip yatarlar.
  • Koskoca forumda kimse yok sinir bozucu ya.
  • Kötü kardeşim hiç yapma bence...ha çok ihtiyacım var diyorsan orası ayrı,kişisel görüşümü de belirteyim komi denilen olay o şef diye adlandırılan heriflerden daha fazla iş yapıp daha az saygı gören ve de daha pislik iş yapanlar sınıfıdır,ezerler her işi sana kakalarlar onlarda yan gelip yatarlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lars ulrıch

Kötü kardeşim hiç yapma bence...ha çok ihtiyacım var diyorsan orası ayrı,kişisel görüşümü de belirteyim komi denilen olay o şef diye adlandırılan heriflerden daha fazla iş yapıp daha az saygı gören ve de daha pislik iş yapanlar sınıfıdır,ezerler her işi sana kakalarlar onlarda yan gelip yatarlar.
    vasıfsız iş işte ne bekliyorsun ki? hani çok paraya ihtiyacın varsa son çare olarak düşünebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: BuralarBenim

vasıfsız iş işte ne bekliyorsun ki? hani çok paraya ihtiyacın varsa son çare olarak düşünebilirsin

Alıntıları Göster
    Benim arkadaşım 3 sene komilik yaptı askere gitti geldi garson oldu.. şimdi garson olarak çalışıyor sağlam çalışıyor ama 2 tek maaşı var türkiye şartlarında iyi para..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toyota SUPRA -- 7 Ocak 2013; 0:18:36 >
  • Askere gidene kadar calisabilirsin nede olsa yol [:almak lazim araba durduğu yerde hareket etmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: savaskerem37

Askere gidene kadar calisabilirsin nede olsa yol [:almak lazim araba durduğu yerde hareket etmez
    mutfakdan masaya kadar bütün getir götürü yaparsın garson servis yapar sen yine boşları götürürsün gece de bulaşık mulaşık yıkarsın gündüz masaları hazırlarsın mesela 10 ar kişilikden 4 masaya bakıyosan 40 kişi eder bi tepsi 5 tabak alır ara sıcak yemek tatlı kahve derken 36 kere git gel demektir bide boşları götürüp içecekde taşıdımmı bi o kadar daha eder 72 kere mutfakdan masalara tepsi taşıyacaksın gece boyunca artı bulaşıkları yıkayıp dizeceksin dedigim gibi gündüz güne başlamadan da masaları hazırlayacaksın. iş bundan ibaret

• quote:

Orijinalden alıntı: can_dmr

mutfakdan masaya kadar bütün getir götürü yaparsın garson servis yapar sen yine boşları götürürsün gece de bulaşık mulaşık yıkarsın gündüz masaları hazırlarsın mesela 10 ar kişilikden 4 masaya bakıyosan 40 kişi eder bi tepsi 5 tabak alır ara sıcak yemek tatlı kahve derken 36 kere git gel demektir bide boşları götürüp içecekde taşıdımmı bi o kadar daha eder 72 kere mutfakdan masalara tepsi taşıyacaksın gece boyunca artı bulaşıkları yıkayıp dizeceksin dedigim gibi gündüz güne başlamadan da masaları hazırlayacaksın. iş bundan ibaret

Alıntıları Göster
    5 yıldızlı otelde çalışıyorsan çok kolay bi iş 8 saat fiks 3-4 saati çalışır kaçarsın 10 numara iş tabi hayatının sonuna kadar yapamassın ama restraunt tipi yerlerde zorlanırsın otel değilse 5 yıldızlı olmasıda şart

• quote:

Orijinalden alıntı: SerikFC

5 yıldızlı otelde çalışıyorsan çok kolay bi iş 8 saat fiks 3-4 saati çalışır kaçarsın 10 numara iş tabi hayatının sonuna kadar yapamassın ama restraunt tipi yerlerde zorlanırsın otel değilse 5 yıldızlı olmasıda şart

Alıntıları Göster
    geçen sene yazın yapmıştım Emirgan da ççok fena yorucu bir iş.
    Günlük 50 TL vermişlerdi bana. Günü kurtarmak için güzel para ama bu iş böyle gitmez . Garsona yüksel işte o zaman süper olur komi kadar yorulmaz + daha fazla para alırsın

• quote:

Orijinalden alıntı: ONUR_345241

geçen sene yazın yapmıştım Emirgan da ççok fena yorucu bir iş.
    Günlük 50 TL vermişlerdi bana. Günü kurtarmak için güzel para ama bu iş böyle gitmez . Garsona yüksel işte o zaman süper olur komi kadar yorulmaz + daha fazla para alırsın

Alıntıları Göster
    bende yapmıştım bir ara komilik şunu söyleyebilirim getir+götür+sil+süpür= komi

• quote:

Orijinalden alıntı: iMonster

Arkadaşlar komilik hakkında tecrübesi olanlar varsa yorumlarını bekliyorum. Nasıl bir meslek bu ? Yapılır mı yapılmaz mı ? Ne kadar ücret verirler ?

1-2 abim var bana yakınlık gösteren işte bunlar restorant'da şef garson iş aradığımı biliyorlardı habire komilik yapar mısın derler bende bilmediğimden her seferinde yapmam diyorum.

Bu konuda forumda belkide en tecrübeli olan kişiyimdir.
    Sana kendi yaşadıklarımı anlatayım.
    Komilik bilindiği gibi garsonun bir alt rütbesidir.asıl amacı garsona yardımcı olmaktır.
    Şuanki yaşım 21 ben 4 yıldır restaurant sektöründeyim.öğrenci olduğm için sadece haftasonları var yaz tatillerinde çalışıyorum.
    Ben ilk girdiğimde komiydim.daha sonradan eski elemanlar çıktı yenileri geldi falan şef komi oldum.
    yer geliyo 10 komi çalışıyoduk.Bu arada bahsettiğim restaurant birçok ünlününde geldiği doğasıyla çok beyenilen bir restauranttır sapancada.
    her neyse ben sonradan mutfağa girdim elim yatkın olduğu için 1 yılda mutfakta usta oldum.Şuan bahsettiğim restaurant'ın şef aşçısı olabilecek konumdyım.
    İşle ilgili birkaç bilgi vereyim.
    eğer sosyal yaşantıyı seviyorsan bu mesleğe hiç girme bile.
    Mesai saati fazla olan bir meslektir.Beden yorgunluğuda cabası.
    Genel olarak haftasonları,bayramlar,resmi tatillerde dahil olmak üzere çalışırsın,
    Mesleğin tek iyi tarafı varsa iyi bir garson olursa ve iyi biryerde çalışırsan 5000 tl yekadar gelirin olur.
    TAbi bunun için çevrede önemli.
    bu sene üniversite bitiyo ama hiç devamlı olarak bahsettiğim yerde çalışmaya niyetım yok.
    nedeni mekan deil tamamıile meslektir.Yıllardır bayram kutlayamayan birisi olarak yazıyorum bunları.
    Benim gibi öğrenciysen ve parasız kalmak istemiyorsan kesinlikle yapılabilecek bir iş

• quote:

Orijinalden alıntı: Sonyali

quote:

Orijinalden alıntı: iMonster

Arkadaşlar komilik hakkında tecrübesi olanlar varsa yorumlarını bekliyorum. Nasıl bir meslek bu ? Yapılır mı yapılmaz mı ? Ne kadar ücret verirler ?

1-2 abim var bana yakınlık gösteren işte bunlar restorant'da şef garson iş aradığımı biliyorlardı habire komilik yapar mısın derler bende bilmediğimden her seferinde yapmam diyorum.

Bu konuda forumda belkide en tecrübeli olan kişiyimdir.
    Sana kendi yaşadıklarımı anlatayım.
    Komilik bilindiği gibi garsonun bir alt rütbesidir.asıl amacı garsona yardımcı olmaktır.
    Şuanki yaşım 21 ben 4 yıldır restaurant sektöründeyim.öğrenci olduğm için sadece haftasonları var yaz tatillerinde çalışıyorum.
    Ben ilk girdiğimde komiydim.daha sonradan eski elemanlar çıktı yenileri geldi falan şef komi oldum.
    yer geliyo 10 komi çalışıyoduk.Bu arada bahsettiğim restaurant birçok ünlününde geldiği doğasıyla çok beyenilen bir restauranttır sapancada.
    her neyse ben sonradan mutfağa girdim elim yatkın olduğu için 1 yılda mutfakta usta oldum.Şuan bahsettiğim restaurant'ın şef aşçısı olabilecek konumdyım.
    İşle ilgili birkaç bilgi vereyim.
    eğer sosyal yaşantıyı seviyorsan bu mesleğe hiç girme bile.
    Mesai saati fazla olan bir meslektir.Beden yorgunluğuda cabası.
    Genel olarak haftasonları,bayramlar,resmi tatillerde dahil olmak üzere çalışırsın,
    Mesleğin tek iyi tarafı varsa iyi bir garson olursa ve iyi biryerde çalışırsan 5000 tl yekadar gelirin olur.
    TAbi bunun için çevrede önemli.
    bu sene üniversite bitiyo ama hiç devamlı olarak bahsettiğim yerde çalışmaya niyetım yok.
    nedeni mekan deil tamamıile meslektir.Yıllardır bayram kutlayamayan birisi olarak yazıyorum bunları.
    Benim gibi öğrenciysen ve parasız kalmak istemiyorsan kesinlikle yapılabilecek bir iş
    Teşekkürler cevaplar için biraz korktum açıkcası.

Aslında iş bulamadım biraz mecbur kalmış gibiyim ama yine de benim elimde bu işe girmek. Sonradan düşündüm ki ego tatmini için
    bile beni ezebilir bu 2 abi. Şuanlık istemediğimi söyledim.

Peki direk garson olarak giremez misin bir yere ya da komi 1 kişi mi olur restorant'ta ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakTirpanli -- 8 Ocak 2013; 17:05:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BurakTirpanli

Teşekkürler cevaplar için biraz korktum açıkcası.

Aslında iş bulamadım biraz mecbur kalmış gibiyim ama yine de benim elimde bu işe girmek. Sonradan düşündüm ki ego tatmini için
    bile beni ezebilir bu 2 abi. Şuanlık istemediğimi söyledim.

Peki direk garson olarak giremez misin bir yere ya da komi 1 kişi mi olur restorant'ta ?

Alıntıları Göster
    Espiriler yap.

• quote:

Orijinalden alıntı: _BigbyWolf_

Espiriler yap.

Alıntıları Göster
    ben lisesinde okudum ( okulu var düşün ne kadar cafcaflı bişey ) sabahları kahvaltılıkları toplarsın , sonra paspas mop faraş falan atarsın , masaları silersin , koltukları ,sandalyeleri silersin,kahvaltılık malzemeleri mutfaga götürürsün , öğle servisine masaları hazırlarsın ( sil süpür ıvır zıvır.) sonra akşam 5 e kadar faras paspas sonra bardakları yıkar silersin catalları bıcakları sirkeli suda silersin yıkarsın bi güzel aksam 5 de cıkarsın ama bu dediklerim en hafifi bazen hiç erken çıkamıyorsun çöpte çatal bıcak aradıgım olmustu uyarayım !

• quote:

Orijinalden alıntı: OracionSeis

ben lisesinde okudum ( okulu var düşün ne kadar cafcaflı bişey ) sabahları kahvaltılıkları toplarsın , sonra paspas mop faraş falan atarsın , masaları silersin , koltukları ,sandalyeleri silersin,kahvaltılık malzemeleri mutfaga götürürsün , öğle servisine masaları hazırlarsın ( sil süpür ıvır zıvır.) sonra akşam 5 e kadar faras paspas sonra bardakları yıkar silersin catalları bıcakları sirkeli suda silersin yıkarsın bi güzel aksam 5 de cıkarsın ama bu dediklerim en hafifi bazen hiç erken çıkamıyorsun çöpte çatal bıcak aradıgım olmustu uyarayım !

Alıntıları Göster
    İşin ilginci devamlı Burağa komilik yaptıralım bilmem ne gülüp duruyorlar ya yapamayacağımı düşünüyorlar. Bazen diyorum inat için 1 hafta para almadan çalışayım falan sonra vazgeçiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: OracionSeis

Alıntıları Göster
    direk garson olarak tabiki girersin.
    çiğkörteci dönerci gibi yerlerde yaparsın garsonluğunu.tabi bna garsonlk denirse.
    gerçek nalmada garson diksiyonu düzgün ikna kabiliyeti olan ve kibar insandir.
    her nekadar garson olsanda en az aşçı kadar yemek bilgin olmalı.

• quote:

Ne kolayı 5 yıldızlılarda garsonların gözü açık değilmi sanıyorsun 10 tane ayrı garsondan emir alıyorsun en az onun üstüne en az 4 de şef ekle. Pis bir meslek
  • quote:

Orijinalden alıntı: XPHOS

quote:

Ne kolayı 5 yıldızlılarda garsonların gözü açık değilmi sanıyorsun 10 tane ayrı garsondan emir alıyorsun en az onun üstüne en az 4 de şef ekle. Pis bir meslek

Alıntıları Göster
    En azından komilik değil de garsonluk istesem belki yaptırırlar abiler ama yine de ağır bir meslek o zaman.

• Ben antalyada bir otelde komi olarak çalışmayı düşünüyorum yaz tatili için ama bu komilikte kaç lira maaş verirler en azından asgari ücret verirler mi LÜTFEN YARDİM EDIN
  • Sabah 9dan akşam 11e oturmadan çalıştım koca yaz boyunca antre bile yoktu 5 dakika tuvalet molasından başka. Sonra çalışanlar kaçtı. Ben garson oldum eniştemin dükkanı bırakıp gitmez olmaz diye çalıştım ama aldığım para 40+bahşişdi bu yazda hemen aramaya başladı başka iş aricam baktım bulamadım yine aynı yerden devam. Sezonluk yerlerde insan gözüyle bakmıyorlar sana ama süper spor oluyor deli kondisyon vardı yazın 4 saat uyku ile yaşıyordum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.