Şimdi Ara

The Elder Scrolls V: Skyrim - Mod Başlığı [ANA KONU] (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
618
Cevap
53
Favori
144.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyuna 3.kez baştan başladım. Hala aynı sorun oluşuyor:

helgen'in girişindeki kayalara atlar takılıyor ve sağ sola giderken rotalarında sapma oluyor Helgen'e girdikten sonra bu yön değişiklikleri arabaların devrilmesine neden oluyor. Ve inecegimiz yere gelince bozuk bir şekilde park ediliyor araba. Ardından mahkumlar kütüğe gidemiyor ve hikaye başlamıyor bir türlü.

Modlardan kaynaklı oldugunu düşünüyorum. Normalde pek çok kez oynadım bu oyunu böyle sorun oldugunu hatırlamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rovaniemi

Oyuna 3.kez baştan başladım. Hala aynı sorun oluşuyor:

helgen'in girişindeki kayalara atlar takılıyor ve sağ sola giderken rotalarında sapma oluyor Helgen'e girdikten sonra bu yön değişiklikleri arabaların devrilmesine neden oluyor. Ve inecegimiz yere gelince bozuk bir şekilde park ediliyor araba. Ardından mahkumlar kütüğe gidemiyor ve hikaye başlamıyor bir türlü.

Modlardan kaynaklı oldugunu düşünüyorum. Normalde pek çok kez oynadım bu oyunu böyle sorun oldugunu hatırlamıyorum.

Kurduğun modlar dışında başka kurulu değilse olacağını sanmııyorum fakat genede denemekten zarar gelmez,modları nmm ile silme sadece skyrimlauncher.exe ten kaldır,böyle anlamış oluruz modlardan mı deil mi işe yaramazsa şunu dene;

C:\Users\UserName\Documents\My Games\skyrim

yukarıdaki yerden skyrim.ini ve skyrimprefs.ini dosylarını sil oyunu açmaya çalıştığında kendi oluşturacktır zaten.

• İlginiz için teşekkürler hocam. Fakat modları kaldırıp sade olarak oynayacagım oyunu, sistemim yetersiz o yüzden hata almış olabilirim.
    Fakat sadece doğa-hava durumu vs. gibi çevreyi güzelleştirmek amacıyla bir-iki mod yüklemek istiyorum. Konuda bir tane mod görmüştüm; Project Reality - Climates Of Tamriel - Weather - Lightning.. Bu modu ve bir de ENB yükleyerek sade bir şekilde oynamak istiyorum. ENB olmasa da olur galiba. Bu mod bayagı canlandırıyormuş çevreyi.
    Bir de SKSE ve NMM vb. fazladan programları silmek istiyorum. Yukarıdaki modu manuel olarak yükleyebilir miyiz, ek bir mod vb. ister mi yüklerken. Tavsiyeleriniz nelerdir? Teşekkürler.

Edit:
    http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/17802/? daki Manuel Download kısmından Climates Of Tamriel - V3-1 , Climates Of Tamriel - Sounds ve Climates Of Tamriel - Winter Edition 'ı indirip oynamak isiyorum. Bunlar birbiriyle çakışır mı? Ve NMM ve SKSE yüklemeden manuel olarak bu 3ünü nasıl kurarım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rovaniemi -- 11 Mayıs 2015; 19:02:47 >

• quote:

İlginiz için teşekkürler hocam. Fakat modları kaldırıp sade olarak oynayacagım oyunu, sistemim yetersiz o yüzden hata almış olabilirim.
    Fakat sadece doğa-hava durumu vs. gibi çevreyi güzelleştirmek amacıyla bir-iki mod yüklemek istiyorum. Konuda bir tane mod görmüştüm; Project Reality - Climates Of Tamriel - Weather - Lightning.. Bu modu ve bir de ENB yükleyerek sade bir şekilde oynamak istiyorum. ENB olmasa da olur galiba. Bu mod bayagı canlandırıyormuş çevreyi.
    Bir de SKSE ve NMM vb. fazladan programları silmek istiyorum. Yukarıdaki modu manuel olarak yükleyebilir miyiz, ek bir mod vb. ister mi yüklerken. Tavsiyeleriniz nelerdir? Teşekkürler.

Edit:
    http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/17802/? daki Manuel Download kısmından Climates Of Tamriel - V3-1 , Climates Of Tamriel - Sounds ve Climates Of Tamriel - Winter Edition 'ı indirip oynamak isiyorum. Bunlar birbiriyle çakışır mı? Ve NMM ve SKSE yüklemeden manuel olarak bu 3ünü nasıl kurarım?

Oyunu yeni başlayacaksınız sanırım,onun için modlara sonradan çok kafa yorarsınız şuan normal hali ile oynamanı tavsiye ederim.

Sadece grafik modları istiyorsanız real vision tavisiye ederim ben;

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/30936/?
    http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/17802/?
    http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/27043/?

istedikerinide kurabilirsin bunlar benim taviyem sadece,seninkilerde sorun yaşatmaz,modları manuel olarak kurmak iyi birşey değildir,onu uyarayım ilk önce,çeşitli programlar var modları kurmak için onlardan biri kulanmanı tavisye ederim.Skse çok gerekli oyunu daha stabil oynamanı ve script kullanmana olanak sağlıyor(bazı modlar için.).Fazladan programlar oyunu daha iyi hale getirmek için sana engel teşkil etmez.

• Sistem biraz düşük kaldığı için Game Booster tarzı bir program kullanıyorum. SKSE ve NMM i kullanmaktan çekince sebeplerimden biri bu.
    http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/17802/? Bu mod çok hoşuma gitti. ENB değil sanırsam ama atmosferi çok değiştiriyor. Modun download kısmındaki dosyalardan Climates Of Tamriel - V3-1 , Climates Of Tamriel - Sounds ve Climates Of Tamriel - Winter Edition 'ı oyuna eklemek istiyorum. NMM ile yüklerken bunların bir sırası var mı?
    Benim için öncelik sistemi fazla kasmamak binayen oyundan zevk almak. Sizin tavsiyeniz RealVision ENB sistemi çok fazla yorar mı? RealVision mu yoksa gösterdiğim modu mu yükliyim? Yoksa ikisini de yüklesem fazla bir kasma olmadan oyunu oynayabilir miyim?
    Bir de NMM'de diğer modları yüklermiş gibi ENB leri de otomatik olarak yükleyebilir miyim?
    Son olarak modları yükledikten sonra NMM'i silersem oyuna bir zarar verir mi?
    Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Sistem biraz düşük kaldığı için Game Booster tarzı bir program kullanıyorum. SKSE ve NMM i kullanmaktan çekince sebeplerimden biri bu.
    http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/17802/? Bu mod çok hoşuma gitti. ENB değil sanırsam ama atmosferi çok değiştiriyor. Modun download kısmındaki dosyalardan Climates Of Tamriel - V3-1 , Climates Of Tamriel - Sounds ve Climates Of Tamriel - Winter Edition 'ı oyuna eklemek istiyorum. NMM ile yüklerken bunların bir sırası var mı?
    Benim için öncelik sistemi fazla kasmamak binayen oyundan zevk almak. Sizin tavsiyeniz RealVision ENB sistemi çok fazla yorar mı? RealVision mu yoksa gösterdiğim modu mu yükliyim? Yoksa ikisini de yüklesem fazla bir kasma olmadan oyunu oynayabilir miyim?
    Bir de NMM'de diğer modları yüklermiş gibi ENB leri de otomatik olarak yükleyebilir miyim?
    Son olarak modları yükledikten sonra NMM'i silersem oyuna bir zarar verir mi?
    Şimdiden teşekkürler.

En son mesajımda yazdığım gibi nmm ve skse nin oyuna olumsuz etkisi yok aksine olumlu etkisi var(skseden bahsediyorum nmm zaten ayrı bir program.)

grafik modlarına geçmeden önce sistemi yazarsan ona göre daha iyi yorum yapabilirim.

Climates of tamriel ışıklandırma modu,enb gibi fakat enb daha ayrıntıya giriyor cot yada elfx gibi değil.

Modları yükleme sırasına gelirsek main(ana dosya) ilk yüklenir esas gerekli olan dosyalardır her mod için bu böyle istisnalar olabilir.Optional(isteğe bağlı) olanlar ise istersen yüklersin istemezsen yüklemezsin.
     The Elder Scrolls V: Skyrim - Mod Başlığı [ANA KONU]

real vision performace versiyonunu deneyebilirsin fakat sistemini bilmeden yorum yapamıcam.

yüklediğim enbye göre değişir fakat çoğu enbyi nmm ilede yükleyebilirsin daha kolay birşekilde manuel kurulum daha zordur.Modları kurduktan sonra nmm yi silen orun olmaz fakat tavsiye etmem,nmm ye neden bu kadar taktın onuda anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-56D7221EF -- 11 Mayıs 2015; 20:28:38 >

• Teşekkürler hocam. Birazdan TES V: Skyrim i tekrar yükleyecegim.
    Ardından Update ve Türkçe yamasını kuracagım.
    Sonrasında NMM ile Climates Of Tamriel - C.O.T Sounds ve - C.O.T Winter Edition 'ı kuracagım.
    Ardından yine NMM ile Real Vision ENB yi yüklerim.
    Bunlar bana yeter sanırım. Gözümde sadece Avcılar Guild'ini ekleyen Hunting In Skyrim modu kaldı.
    NMM ve SKSE ye bu kadar takmamın sebebi oyun biraz yavaşlıyor ve bu programların etkisi oluyor gibi hissediyorum sadece.
    Size sistemimi yazayım ben:

AMD E1-1200 1.4 gHz İşlemci
    2048 MB RAM
    ve 942 MB lık AMD Radeon HD 7310 Grafik Kartı.
    Windows 7 Ultimate 32 Bit.
  • quote:

Teşekkürler hocam. Birazdan TES V: Skyrim i tekrar yükleyecegim.
    Ardından Update ve Türkçe yamasını kuracagım.
    Sonrasında NMM ile Climates Of Tamriel - C.O.T Sounds ve - C.O.T Winter Edition 'ı kuracagım.
    Ardından yine NMM ile Real Vision ENB yi yüklerim.
    Bunlar bana yeter sanırım. Gözümde sadece Avcılar Guild'ini ekleyen Hunting In Skyrim modu kaldı.
    NMM ve SKSE ye bu kadar takmamın sebebi oyun biraz yavaşlıyor ve bu programların etkisi oluyor gibi hissediyorum sadece.
    Size sistemimi yazayım ben:

AMD E1-1200 1.4 gHz İşlemci
    2048 MB RAM
    ve 942 MB lık AMD Radeon HD 7310 Grafik Kartı.
    Windows 7 Ultimate 32 Bit.

Sistemin çok iyi değil fakat fazla moda yüklenme,oyunu normal hali ile oyna,enb yüklemenide tavsiye etmem çok fazla fps kaybettirir.Skse yide silme daha rahat bir şekilde oynamanı sağlar,iyi oyunlar.Takıldığın bir yer olursa gene sorabilirsin.

• Tekrar Merhaba hocam.

Bugün oyunu tekrar kurdum. Ardından Türkçe yamayı kurdum.
    Sonrasında Hearthfire ek paketini ve onun Türkçe yamasını da kurdum.
    Sonrasında NMM'i kurup 2 adet mod yükledim;http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/17802/? ve http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/17802/?
    ENB yüklemekten vazgeçtim. Fakat bir şeyi unutmuşum, modları kurmadan önce SKSE'i yüklemedim.
    En sonunda yükledim SKSE'i. Bu sizce bir soruna yol açar mı?
    Uygun bir zamanda oyuna başlayıp kontorlünü yapacagım.

• quote:

Tekrar Merhaba hocam.

Bugün oyunu tekrar kurdum. Ardından Türkçe yamayı kurdum.
    Sonrasında Hearthfire ek paketini ve onun Türkçe yamasını da kurdum.
    Sonrasında NMM'i kurup 2 adet mod yükledim;http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/17802/? ve http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/17802/?
    ENB yüklemekten vazgeçtim. Fakat bir şeyi unutmuşum, modları kurmadan önce SKSE'i yüklemedim.
    En sonunda yükledim SKSE'i. Bu sizce bir soruna yol açar mı?
    Uygun bir zamanda oyuna başlayıp kontorlünü yapacagım.

hayır,sorun olmaz.

• Şu modlar kurulu,oyun içinde problem yok ama,oyundan komple çıkarken çok yavaş çıkıyor aşırı kasılıyor pc,yada çıkmayıp siyah ekranda kalıyor
    Sizce nereden kaynaklı?

• Mod Organizer varken niye diğer programları kullanıyorsunuz ki ?
  • Arkadaşlar Bu climates of tamrieli yükledikten sonra eskisine Göre hava daima yagmur yagmasada yagmur yagacak gibi kapalı yada ne bilim Sisli oluyor felan Gunes cok az kendini gösteriyor filan.Hiç yaz mevsimini yaşayamadm moddan sonra parlak güneşin oldugu söyle sıcacık canlı canlı içimi ısıtacak bir mod sanıyordum hayal kırıklıgına ugradım:(

Yada benm istedıgım gibi soyle ormanda dolasırken o yazı börtü böceği güneş ısınlarınn yüzüme vurusunu hissedebilecegim bir Mod varmıdır?
    Yada mutlaka yüklemem gereken ilk 10 15 Mod nelerdir? Grafik enb modları dısında soyluyorm.
  • Merhaba hocam. Realvision yüklemek istedim. Orada önerilen modları yükledim ve enbyi yükledim. Oyun masaüstüne attı. Loot adında program varmış. Onunla tarattım silinmiş dosyalar var diyor ve tes5edit diye bir moda yönlendiriyor. Bu modu da yükledim ama bunda ne yapacağımı hiç anlamadım. Nasıl kullanılır bu mod?

Bir de şu var anlamadım tam. Yukarıdaki sorunlar sarı renkli lootda. Bir de bunların kırmızı renkli olanları var. Bunlar da şöyle diyor. This plugin rquires Wyrmstooth.esm to be installed, but it is missing diyor. Diğerleri de Falskaar.esm için demiş aynısını. Bunları nasıl çözeceğim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercan Ç. -- 22 Mayıs 2015; 19:36:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sercan Ç.

Merhaba hocam. Realvision yüklemek istedim. Orada önerilen modları yükledim ve enbyi yükledim. Oyun masaüstüne attı. Loot adında program varmış. Onunla tarattım silinmiş dosyalar var diyor ve tes5edit diye bir moda yönlendiriyor. Bu modu da yükledim ama bunda ne yapacağımı hiç anlamadım. Nasıl kullanılır bu mod?

Bir de şu var anlamadım tam. Yukarıdaki sorunlar sarı renkli lootda. Bir de bunların kırmızı renkli olanları var. Bunlar da şöyle diyor. This plugin rquires Wyrmstooth.esm to be installed, but it is missing diyor. Diğerleri de Falskaar.esm için demiş aynısını. Bunları nasıl çözeceğim?

Tesedit için;

https://www.youtube.com/watch?v=UOQO2S6HDBw

Kırmızı renkte olanlar oyunun açılmamasının sebebi,wyre bashte kırmızı renkte olanlara tıkla sol tarafta gerekli olan espleri görebilirsin onlar olmadan o modun çalışmayacağı anlamına geliyor o kurduğun modun sayfasınıda iyi incelersen ordada yazıyordur büyük ihtimal modların çalışması için nelerin gerekli olduğuna dikkat et.

• Siz deyince baktım şimdi. 2 ayrı moda ihtiyacı varmış. Açıklama kısmını okuyunca fark ettim. Bakalım yükleyince düzelecek mi. Bu arada lootda sarı olarak gözüken dosyalardan yola çıkarsam master filelarına zarar gelmiş oyunun. Bu bir sıkıntı yaratmıyor mu?
  • quote:

Siz deyince baktım şimdi. 2 ayrı moda ihtiyacı varmış. Açıklama kısmını okuyunca fark ettim. Bakalım yükleyince düzelecek mi. Bu arada lootda sarı olarak gözüken dosyalardan yola çıkarsam master filelarına zarar gelmiş oyunun. Bu bir sıkıntı yaratmıyor mu?

Lootta sarı olarak gözüken dosyalar derken ? ''warning'' diye uyarı yazan yazılardan mı bahsediyorsun ? Eğer ondan bahsediyorsan orda yazana dikkat etmen gerekiyor işte orda yazan sorun ne ise onu düzelt görmeden kesin olarak bişey diyemem.

Örnek olarak;

orda yazan sorun neyse onu düzeltmen gerekiyor tabiki anlatmak istediğin buysa ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-56D7221EF -- 23 Mayıs 2015; 15:16:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Obsidian One

quote:

Siz deyince baktım şimdi. 2 ayrı moda ihtiyacı varmış. Açıklama kısmını okuyunca fark ettim. Bakalım yükleyince düzelecek mi. Bu arada lootda sarı olarak gözüken dosyalardan yola çıkarsam master filelarına zarar gelmiş oyunun. Bu bir sıkıntı yaratmıyor mu?

Lootta sarı olarak gözüken dosyalar derken ? ''warning'' diye uyarı yazan yazılardan mı bahsediyorsun ? Eğer ondan bahsediyorsan orda yazana dikkat etmen gerekiyor işte orda yazan sorun ne ise onu düzelt görmeden kesin olarak bişey diyemem.

Örnek olarak;

orda yazan sorun neyse onu düzeltmen gerekiyor tabiki anlatmak istediğin buysa ?

Sizin verdiğiniz video linkini izledim ve öğrendim temizlemeyi. Sarı hatalar gitti. Fakat birçok sorunu aștığım halde şu 3 sorunu halledemedim. Bunlardan ilki karlı bölgelerin mor olması. Diğeri bazı alanların bakış açıma göre kararması. Sonuncusu ise fps sorunu. Bir arkadaş parallax fix ile düzeltirsin dedi kaplama sorunlarını ama fps sorununun enb kaynaklı olduğunu ve iyi sistemimim olması gerektiğini söyledi. Fps sorunum ise şöyleydi. 30u geçemiyordum. Gökyüzüne baktığımda anca 40 oluyordu. Gerçi rlo seçeneğini yüklemenin etkisi de varmış ama enb işinden vazgeçtim. Enbsiz sadece mod yüklemeye karar verdim ve Skyrim mod combiner diye bir program keşfettim. Sanırım bu program önerdiği modları bize indirtip kendisi tek mod haline getiriyor. Böylece uyumsuzluk sorunu da ortadan kalkmış oluyor. Ben de bu programı denemeye karar verdim ve istediği modları indirmeye başladım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Örnek olarak;

Sizin verdiğiniz video linkini izledim ve öğrendim temizlemeyi. Sarı hatalar gitti. Fakat birçok sorunu aștığım halde şu 3 sorunu halledemedim. Bunlardan ilki karlı bölgelerin mor olması. Diğeri bazı alanların bakış açıma göre kararması. Sonuncusu ise fps sorunu. Bir arkadaş parallax fix ile düzeltirsin dedi kaplama sorunlarını ama fps sorununun enb kaynaklı olduğunu ve iyi sistemimim olması gerektiğini söyledi. Fps sorunum ise şöyleydi. 30u geçemiyordum. Gökyüzüne baktığımda anca 40 oluyordu. Gerçi rlo seçeneğini yüklemenin etkisi de varmış ama enb işinden vazgeçtim. Enbsiz sadece mod yüklemeye karar verdim ve Skyrim mod combiner diye bir program keşfettim. Sanırım bu program önerdiği modları bize indirtip kendisi tek mod haline getiriyor. Böylece uyumsuzluk sorunu da ortadan kalkmış oluyor. Ben de bu programı denemeye karar verdim ve istediği modları indirmeye başladım.

Sistemi,hangi modları ve enbyi kullandığını yazarmısın ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Örnek olarak;

Sistemi,hangi modları ve enbyi kullandığını yazarmısın ?

Sistem imzada yazıyor hepsi ama temel parçalar şöyle. Amd fx 8320, Nnidia gtx 680 2gb ve 8gb ram.

Realvision enb kullandım. Bu enbnin nexus sayfasında istediği modları kullandım. Recommended olanlar.http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/30936/?

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.