FİAT MAREA NASIL ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM
315 Cevap166449 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

41 Mesaj
9 Mayıs 2006; 15:28:15 

ARKADAŞLAR BENİM TOROS BİR ARABAM VAR ONU SATIP BİR FİAT MAREA ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM BÜTÇEM FAZLA DEĞİL 10.000YTL---13.000YTL ARASI BU ARABAYI TANIYAN VEYA KULLANAN VARSA BANA BİR BİLGİ VERİBİLİRMİ. KULANILACAK ARABAMI?

1728 Mesaj
9 Mayıs 2006; 15:53:20 

ya MAREA diilde o paraya çok güzel ama biraz eski CIVIC bulabilirsin sorunsuz mis gibi ooohh

Ben Antepliyim Şahinim ağam
Mavzerim omuzuma yük
Ben yumruklarımla dövüşeceğim
Yumruklarım memleket kadar büyük

40 Mesaj
9 Mayıs 2006; 16:26:21 

Kesinlikle hayır derim!! Marea nın kasası yakın bir zamanda degisecek, eski kasaya o para verilmez..diger bir husus da bu arabalar kesinlikle ekonomik degil su gibi benzin yersin..Hatchback takıntın yoksa GrandePunto bak derim..

[img]http://img424.imageshack.us/img424/3746/arton5076zx.jpg[/img]
TEAM_GRANDEPUNTO
GRANDE PUNTO 1.3 75 HB MULTIJET EGZOTİK KIRMIZI (Ankara)

3990 Mesaj
9 Mayıs 2006; 16:31:57 

presell, marea kasa değiştiriyor bile olsa, eğer bu senin için bir problem değilse, çünkü bütçem fazla değil demişsin.. eli yüzü düzgün bi araba bence, belirli bir standartta da donanım sunmakta, ama fayhan 'ın dediği gibi ekonomik değil, ama büyük bir ihtimal lpg dönüşümü de yapılıyordur.. torosdan sonra gayet rahat edeceğin bir araç bence.

1140 Mesaj
9 Mayıs 2006; 16:32:42 

quote:

Orjinalden alıntı: fayhan

Kesinlikle hayır derim!! Marea nın kasası yakın bir zamanda degisecek, eski kasaya o para verilmez..diger bir husus da bu arabalar kesinlikle ekonomik degil su gibi benzin yersin..Hatchback takıntın yoksa GrandePunto bak derim..

10000-13000 arası grande punto varsa bana da haber verir misin?

5806 Mesaj
9 Mayıs 2006; 16:54:50 

2002 ve sonrası Marea bulabilirsen o fiyata al bence motor baya iyi güç açısından ve rahat, geniş bir araba ama tabii denildiği gibi LPG gerekir çok km yapacaksan.

41 Mesaj
9 Mayıs 2006; 17:38:06 

İŞTE KARARSIZIM FİYAT OLARAK EN UYGUN O GELDİ İÇ KONFOR BAKIMDAN İYİ GÖRÜKÜYOR AMA MOTORU FALAN NASIL BİLİMİYORUM FAZLA BİLGİM YOK ARAÇLAR KONUSUN DA ARKADAŞLAR ALIRSAM 2002 ÜSTÜMÜ ALAYIM YANİ BEN BUNU DEVAMLI KULLANMAK İÇİN ALIYORUM BU FİYATLARDA BAŞKA BİR TERCİHİNİZ VARSA BENİ BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM

693 Mesaj
9 Mayıs 2006; 18:15:12 

al abi bence marea iyi arabadır

tanıdıkta var bitane 3 senedir sounsuz

ama tabi her araba gibi benzin sorunu olacaktır

Lpg ile onuda halledersin zaten

mis gibi abi bence türkiye şartlarına göre (fiyat olarak)

daha düşük model bir sürü araba var o paraya

ama nekadar sorunsuz olur yada daha kaç yıl sounsuz kalır

1921 Mesaj
9 Mayıs 2006; 18:21:06 

marea

rahat fiyatına göre donanımı iyi,yumuşak,performansı da iyi gayet güzel bir araç.

ncak 2.eli çok iyi değil.zaten görüldüğü gibi fiyatı da o yüzden düşük.
diğer eksisi ise yakıt tüketimi.bu araç alındığında lpg şart bence..

temizini,az km lisini bulduğunda modeli çok önemli değil derim.

bir de fiatçının dilinden dinlemek gerek

..........................her şey fiyat/performans oranıdır..........................
...........[Otomobil Bölümü] VERİ TABANINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ............

5 Mesaj
9 Mayıs 2006; 18:37:56 

2.eli yok gibi birşey honda cıvıc tavsiye ederim.

179 Mesaj
9 Mayıs 2006; 18:48:41 

Fiat Marea, Tempra'nın yerine piyasaya çıkmış, 94-95-96 yıllarının teknolojisiyle tasarlanmış, üretilmiş; ülkemizde hala üretilmekte olan, kanımca "özellikle 0 km olarak" alınmaya değer bir otomobil değil.
O fiyata o sınıfta daha başka araçlara veya ikinci el araçlara yönlenilmesi daha doğru olur düşüncesindeyim.

Avrupa'da bu araçla birlikte piyasaya çıkan Fiat Bravo - Brava ikilisi yerini 2001 yılında 3 ve 5 kapılı Stilo'lara bırakırken ve pek de uzak olmayan bir gelecekte Stilo'nun da ömrü dolacakken, Marea'nın vaziyetinin bir kez daha düşünülmesi gereklidir diye düşünüyorum.

2105 Mesaj
9 Mayıs 2006; 19:17:31 

usta torostan sonra ne alırsan al sana mercedes gibi gelir

1732 Mesaj
9 Mayıs 2006; 19:19:45 

Yakıtını gözardı edersen oldukça konforlu bir araba

2x2GB Team Xtreem Dark @1066 Mhz|E6600 @3.0 Ghz|2xSeagate ST3250410AS(Raid 0)

1140 Mesaj
9 Mayıs 2006; 20:05:47 

quote:

Orjinalden alıntı: diskriminant

usta torostan sonra ne alırsan al sana mercedes gibi gelir

torostan sonra tamir masrafları da fazla gelir...

3444 Mesaj
9 Mayıs 2006; 20:56:20 

quote:

Orjinalden alıntı: PRESELL

ARKADAŞLAR BENİM TOROS BİR ARABAM VAR ONU SATIP BİR FİAT MAREA ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM BÜTÇEM FAZLA DEĞİL 10.000YTL---13.000YTL ARASI BU ARABAYI TANIYAN VEYA KULLANAN VARSA BANA BİR BİLGİ VERİBİLİRMİ. KULANILACAK ARABAMI?

Beyler çok enteresan cevaplar gelmiş....... 13.000 ytl ye varsa grande punto hemen bende alıyım......

gelelim senin soruna...arkadaşım torosa bindini söylemişsin.şimdi sana o paraya git honda subaru gibi japon veya alman arabası al desem parça fiyatları torostan sonra baya bi yüksek gelir....ha önemli değil dersen marea alma honda civic iyidir ancak dediğim gibi parça fiyatları baya yüksek artı adam gibi ustasıda çok az.... marea bence çok çok güzel bir araç-ki ben bu makinaların 2.0 20 v lik hlx versiyonuna tam anlamıyla hastayım ve hurdaya dahi çıksa bigün alıcam.........

konfor olarak tarıtışılmaz gerçekten çok çok rahat bir araç. motor olarak 1.6 sını tavsiye ederim bu versiyonda ilk kasada iki seçeneğin mevcut sx ve elx..........alabilirsen elx versiyonunu alderim sx den biraz daha donanımlı bi araç...... yakıt konusunda biraz fazla yakıyor ancak sıralı lpg sistemiyle yarı yarıya tasarruf yapabiliyosun ve güçte %2 ila 5 lik bi düşüş oluyor bunuda zar zor fark ediyosun...parça fiyatlarıda malum.. ayrıca büyük marketlerde bile bulabilirsin ve türkiyenin en ücra köşesinde bile ustası vardır.... ikinci elde arkadaşlarında dediği gibi biraz zayıf ancak biniciysen kesinlikle ve kesinlikle al derim.özellikle sürati seviyosan senin için ideal 220 yi görüyorum ve araçta herhangi bir dengesizlik kesinlikle yok irajlardada çok iyi...Bagajı geniş kliması polen filtresini temiz tuttuğun sürece mükemmel ses sistemi işini görür içi geniş ve ferah koltukları çok rahat...kullanımda sürücüyü yormuyo kısacası benim gözümde e36 kasa bmw ayarında bir araç......

Başka soruların olursa buralardayım....

mail ve msn im fiatci@mynet.com

özetle....kaçırma al derim........

11050 Mesaj
9 Mayıs 2006; 22:27:48 

valla abicim bizde 2000 model marea sx vardı gerçekten çok güzel arabaydı ve gayet de memnunduk.elimizde 3 araba olunca mecburen marea'yı sattık o yüzden hala aklıma geldikçe üzülürüm.genede o paraya alınabilecek en uygun araçtır.(özellikle orijinal 2000-2001 model doğan'lara 10.5-11.5 fiyat çektiklerini düşünürsek???)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

6117 Mesaj
9 Mayıs 2006; 23:28:03 

renault dan sonra marea almanızı tavsiye etmem. marea en fazla benzin yakan otomobillerden biri. arkadaşların dediği gibi belki biraz zorlanarak honda civic ya da eski kasa toyota corolla

SYM Symphony SR125

1300 Mesaj
10 Mayıs 2006; 0:00:37 

Fiat Marea

İtalyan firma fiatin ulkemizde de satisa sunulan orta sinif otomobilidir. yeni fiat mareada liberty ve exclusive olmak uzere iki farkli secenek bulunmaktadir. liberty, sade, gosterissiz, ortalama bir aile otomobilidir. exclusive ise, celik jant, cd calar, park sensoru, otomatik surucu koltugu ayari, sis farlari ile ortalamanin biraz daha uzerinde libertyye gore daha luks bir modeldir. motor secenekleri her iki modelde de ayni olup 1600 cc hacmindedir. fiat mareanin yakit tuketimi standartlarin biraz uzerindedir. fakat fiatin sundugu genis servis agi, ucuz yedek parca hizmetleri ve ekonomik satis fiyatlari ile cok makul bir otomobil haline gelmistir.

Pulse Live

496 Mesaj
10 Mayıs 2006; 0:36:39 

ŞUDA VARKİ 10-13 ARASI GELİN BUNA 12 DİYELİM 2001 ÜZERİ MAREA BULSAN BİLE Bİ DÜŞÜN DERİM BENCE MAREA 2001 ÜZERİ FİYATLARI BİRAZ DAHA YÜKSEKTİR AMA KAFANA UYAN Bİ ARABA BULURSAN AL DERİM MAREA SX WEEKEND Bİ ZAMANLAR BENİM RÜYAMDI BAKMA ŞİMDİKİ DURUMUNA İYİ ARABADIR

2005 Volkswagen Passat 1.6 Exclusive Refleks Gri

10876 Mesaj
10 Mayıs 2006; 0:37:22 

fiyatın yanlış politikaları yüzünden gümbürtüye giden kaliteli modellerden ...!!!

geçmiş modellere göre kalitesi ve sorunları halledilmiş sağlam bir araç olarak biliniyor ancak 2.elinin çok zayıf olması ki Fiat tır..!!! bu araba hakkında olumsuz düşünceler oluşturuyor.

Grande Punto nun da sırf bu satış politikaları yüzünden hakedeceği yeri bulamayacağını belirtmek isterim...Clio III çıkalı 1 hafta olmasına rağmen herköşe başında Clio III görür oldum ama daha doğru düzgün Grande Punto göremiyorum buda Koç un türkiye ye attığu kazıkların artık yenmiyecek olduğunu gösteriyor...!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infinite -- 10 Mayıs 2006; 0:39:35 >

496 Mesaj
10 Mayıs 2006; 0:38:55 

quote:

Orjinalden alıntı: infinite

fiyatın yanlış politikaları yüzünden gümbürtüye giden kaliteli modellerden ...!!!

geçmiş modellere göre kalitesi ve sorunları halledilmiş sağlam bir araç olarak biliniyor ancak 2.elinin çok zayıf olması ki Fiat tır..!!! bu araba hakkında olumsuz düşünceler oluşturuyor.

Grande Punto nun da sırf bu satış politikaları yüzünden hakedeceği yeri bulamayacağını belirtmek isterim...Clio II çıkalı 1 hafta olmasına rağmen herköşe başında Clio III görür oldum ama daha doğru düzgün Grande Punto göremiyorum buda Koç un türkiye ye attığu kazıkların artık yenmiyecek olduğunu gösteriyor...!!!

CİDDEN HOŞ Bİ TESPİT

2005 Volkswagen Passat 1.6 Exclusive Refleks Gri

7 Mesaj
10 Mayıs 2006; 10:15:32 

torosmu?allah belasını versin.100 m. frenle in 101.m.de fren tutmaz.bununla ilgili başka şey söylemek istemiyorum.mareanın en kötüsü bile torosun en iyisiyle kıyaslanamaz.benimde tavsiyem 2003 model ve üstüdür.13.000,00 ytl yede bulabilirsin 2003 modelini. ve 13.000,00 ytl ye ful donanımlı bi araç sahibi olursun.örn.hava yastığı,abs,ebd,immobilayzır,dijital klima,güvenlik kafesi...bunlardan bazıları.yakıta gelince daha öncede söyledim.at binicisine göre kişner.1100 motor bir unosu olan arkadaşım var.bendeki marea 1600 motor.1100 motorlu uno benden fazla yakıyor. 90-100 km hızı geçmezsen,uygun vitesde gidersen,elektrikli devreleri fazla çalıştırmazsan,(klima ve buğ çözücü gibi)... araç az yakar. ben 100 km. 8 lt falan tüketiyorum.buda normal bence.uzun yolda dahada düşer.ayrıca benim arabamın garantisi bittiği halde fiat müşteri ilişkilerinden garanti kapsamında birkaç parçasını değiştirttim.yani olağan dışı bir arıza verirse sattıkları malın arkasındalar.işi öğrendiler ama biraz geç kaldılar.marea avrupa da çok saatı.türkiyede beceremediler.ben memnunun sizede tavsiye ederim.

41 Mesaj
10 Mayıs 2006; 10:23:24 

ARKADAŞLAR ÇOK SAĞOLUN YORUMLARINIZ İÇİN BEN BUNU SATMAK İÇİN DEĞİL BİNMEK İÇİN ALACAĞIM YORUMLARDAN ANLADIĞIM KADAR KULANMAK İÇİN İDEAL BİR ARABA SADECE FAZLA YAKITI VE İKİ EL PİYASASI KÖTÜ ZATEN ALIRSAM LPG TAKTIRACAĞIM.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Mayıs 2006; 10:53:02 

quote:

ARKADAŞLAR ÇOK SAĞOLUN YORUMLARINIZ İÇİN BEN BUNU SATMAK İÇİN DEĞİL BİNMEK İÇİN ALACAĞIM YORUMLARDAN ANLADIĞIM KADAR KULANMAK İÇİN İDEAL BİR ARABA SADECE FAZLA YAKITI VE İKİ EL PİYASASI KÖTÜ ZATEN ALIRSAM LPG TAKTIRACAĞIM.

marea konforlu rahat bir arabadır.şehir içi çok yakar.uzun yolda düşer.

yakıtı bütçeni zorlarsa lpg işi çözer.zaten piyasada lpg li marea da boldur,bulabilirsin

@infinite

grande punto 3 ay olmadan 4000 adet satılmış.bence yerini buldu bile.marea gibi gümbürtüye gitmedi

zaten yeni kasa marea da gp platformundan çıkıcak.o da gümbürtüye gitmez heralde

clio3 de çıkalı nerdeyse 1.5 ay oldu.mart sonu piyasaya verildi .ben istanbulda bugüne kadar 2-3 tane anca gördüm.

c

1002 Mesaj
10 Mayıs 2006; 13:08:04 

neden bilmiyorum ama aracn önden görünümü bana çok güzel gelio.lpg ile yakıtı da halledersen torostan sona sana ilaç gibi gelir her anlamda

1513 Mesaj
10 Mayıs 2006; 17:33:08 

ilk önce burda yazılan ve hatalı bulduğum yorumları cevaplıycam:
1-marea toros'a göre ekonomiktir. toros küçük motorlu olmasına rağmen eski teknolojisi yüzünden marea dan çok yakar. marea da biraz eskimiştir ama motoru yeni.
2-marea nın kasası yakın zamanda değişecek demiş bir arkadaş. marea italya da kalkalı yıllar oldu. yerine stılo çıktı. stılo 2 de seneye çıkıyor. fiat ın uzun yıllardır compact sedan ı yok. 1-2 sene içinde çıkarmayı düşünüyorlar. üretim yeri de türkiye olacak. avrupada compact sedanlar fazla tutulmadığı için üretmiyorlar.
3-marea orta sınıf değil -compact sınıf- bir araba. yani ufak aile arabası.

bunlar da benim yorumlarım:
ben fiyatı ucuz olduğu için o fiyata o donanımda hiçbir başka araba alamayacağım için fiat bayisine gittim. marea alacam dedim. inceledim de. güzel bir araba. donanımı iyi. sonra satıcı bana stılo al dedi. daha yeni teknoloji ve de çok az fiyat farkı var. o yüzden onu aldım.
2000 model birşey alacaksan marea uygun bir seçim olabilir. 2. eli düşük olduğu için. içi stılo dan daha dar, daha eski teknoloji ama güzel araba. donanımı iyi. motoru yeni teknoloji.

10876 Mesaj
10 Mayıs 2006; 19:38:14 

quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

marea konforlu rahat bir arabadır.şehir içi çok yakar.uzun yolda düşer.

yakıtı bütçeni zorlarsa lpg işi çözer.zaten piyasada lpg li marea da boldur,bulabilirsin

@infinite

grande punto 3 ay olmadan 4000 adet satılmış.bence yerini buldu bile.marea gibi gümbürtüye gitmedi

zaten yeni kasa marea da gp platformundan çıkıcak.o da gümbürtüye gitmez heralde

clio3 de çıkalı nerdeyse 1.5 ay oldu.mart sonu piyasaya verildi .ben istanbulda bugüne kadar 2-3 tane anca gördüm.

c

bu ülkede Renault a karşı bir Sempati var bu megane olsun Clio olsun Şatışları ile şampiyon olduğu kesin ve hiçbir zaman bunu kestiremiyorum...

Clio III yeni olmasına rağmen istanbulu karış karış dolaşan ben Clio III e çok rastlıyorum yeni olduğu için sahipleri çok geziyor olmalı ama Her geçen gün daha da çoğalacağı aşikar...!!!

bence Grande Punto Daha başarılı ve gözüme daha hoş geliyor ancak Türkiye de işlenen Satış politikaları ve Şatış sonrası servis ve işleyiş yönünden Renault herzaman Lider....

punto 4.000 tane satmış ama bu sattığı rakam ile kalacaktır bu konuda ise Suç Canım arabaları Pazarlayamayan türkiye FIAT firmasınındır...!!!

41 Mesaj
11 Mayıs 2006; 9:50:25 

ARAKADAŞLAR BEN ARBAYI BANKA KREDİSİYLE ALCAĞIM TAKSİTLİ OLARAK ALACAĞIM EN UYGUN NERDEN YANİ HANGİ BANKADAN ALABİLİRM BİRDE MAREA 2000MODEL VAR 13,500 DİYORLAR.BİR TANEDE 2004 MODEL BULDUM 16.000 DİYORLAR TABİİ 2004 MODEL BANA BİRAZ FAZLA YÜKSEK GELECEK ÇÜNKÜ TOROS + BANKA KREDİSİYLE ALACAĞIM. BU 2000 MODEL 13.500 UYGUNMU

5806 Mesaj
11 Mayıs 2006; 9:59:20 

Değil. Çok pahalı. Biraz daha araştır. Daha yüksek model ve 12-13 civarı bişey bulabilirsin.

1189 Mesaj
11 Mayıs 2006; 10:35:21 

quote:

Orjinalden alıntı: wingchun
1100 motor bir unosu olan arkadaşım var.bendeki marea 1600 motor.1100 motorlu uno benden fazla yakıyor. 90-100 km hızı geçmezsen,uygun vitesde gidersen,elektrikli devreleri fazla çalıştırmazsan,(klima ve buğ çözücü gibi)... araç az yakar. ben 100 km. 8 lt falan tüketiyorum.buda normal bence.uzun yolda dahada düşer.ayrıca benim arabamın garantisi bittiği halde fiat müşteri ilişkilerinden garanti kapsamında birkaç parçasını değiştirttim.yani olağan dışı bir arıza verirse sattıkları malın arkasındalar.işi öğrendiler ama biraz geç kaldılar.marea avrupa da çok saatı.türkiyede beceremediler.ben memnunun sizede tavsiye ederim.

1100 motor Uno olduğunu ve rezistansın yakıtı etkilediğini ilk defa duyuyorum..

Hp Pavilion dv 6000
Yazdıklarım YTD

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Mayıs 2006; 12:06:25 

quote:

Orjinalden alıntı: infinite

bu ülkede Renault a karşı bir Sempati var bu megane olsun Clio olsun Şatışları ile şampiyon olduğu kesin ve hiçbir zaman bunu kestiremiyorum...

Clio III yeni olmasına rağmen istanbulu karış karış dolaşan ben Clio III e çok rastlıyorum yeni olduğu için sahipleri çok geziyor olmalı ama Her geçen gün daha da çoğalacağı aşikar...!!!

bence Grande Punto Daha başarılı ve gözüme daha hoş geliyor ancak Türkiye de işlenen Satış politikaları ve Şatış sonrası servis ve işleyiş yönünden Renault herzaman Lider....

punto 4.000 tane satmış ama bu sattığı rakam ile kalacaktır bu konuda ise Suç Canım arabaları Pazarlayamayan türkiye FIAT firmasınındır...!!!

nerden biliyorsun 4000 de kalacağını

pazarlama stratejileri değişmiş olamaz mı

sen uzun zamandır bayileri gezmedin heralde sıra vermeye devam ediyorlar.merak etme 4000 de kalmaz.

reno nun imajı toros dan birden buyere gelmedi.iyi bir ürün iyi bir fiyatlandırma ortaya koydukça imajın artar.

tofaş da iyi bir yola girdi.aksini iddia etmenin bir anlamı yok.

7 Mesaj
11 Mayıs 2006; 12:09:22 

benim bildiğimde yerli 1100 motor uno yok.arkadaşımın arabası orjinal italyan.ayrıca değil rezistans yaktığımız farlar bile yakıtı etkiler.elektrikli devreler arasında da en fazla rezistans etkiler.çünkü rezistan çok elektrik tüketir.doyasısıyla motorun rezistan elektriğini üretebilmesi için daha yüksek devirde çalışması gerekir.bu da yakıt demektir.ayrıntılı bilgi için:
http://arabam.milliyet....7&HID=11&haberID=276723

35 Mesaj
11 Mayıs 2006; 12:34:03 

Bence 13000 Ytl paran varsa fiat almaktansa 98-99 Opel Vectra alabilirsin hem bi üst sınıf araba hem çok masraf açmaz( Düzgün ve bakımlı bi araba ise tabi ) Yakıt konusundada çok fark edeceğini sanmıyorum mareaya göre. Şu anda o model vectraların pıyasası çok fazla düştü 12 ıle 14 arasında rahat bulursun.

Opel Corsa CDTI

1189 Mesaj
11 Mayıs 2006; 14:42:06 

quote:

Orjinalden alıntı: wingchun

benim bildiğimde yerli 1100 motor uno yok.arkadaşımın arabası orjinal italyan.ayrıca değil rezistans yaktığımız farlar bile yakıtı etkiler.elektrikli devreler arasında da en fazla rezistans etkiler.çünkü rezistan çok elektrik tüketir.doyasısıyla motorun rezistan elektriğini üretebilmesi için daha yüksek devirde çalışması gerekir.bu da yakıt demektir.ayrıntılı bilgi için:
http://arabam.milliyet....7&HID=11&haberID=276723

O zaman arabalarımıza boş yere akü takıyoruz öylemi...Bana orada yazan bilgiler pek tatmin edici gelmedi..

Bu arada konuyu alakasız bir yere taşıdığım için herkesten özür dilerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxu -- 11 Mayıs 2006; 14:42:05 >

Hp Pavilion dv 6000
Yazdıklarım YTD

1513 Mesaj
11 Mayıs 2006; 16:01:26 

1100 uno var (türkiye'ye geldi mi gelmedi mi bilmem).

rezistans değil bir tavan lambası bile yakıtı etkiler. sonuçta bir enerji harcanıyo. e bu nerden bulunacak tabii ki motor gücünden. araçta motordan başka bir enerji kaynağı yok ki.

quote:

Orjinalden alıntı: maxu

1100 motor Uno olduğunu ve rezistansın yakıtı etkilediğini ilk defa duyuyorum..

1513 Mesaj
11 Mayıs 2006; 16:04:23 

ya güzel kardeşim. akü elektrik depolar, üretmez ki. o elektriği üreten yer motordur.

quote:

Orjinalden alıntı: maxu

O zaman arabalarımıza boş yere akü takıyoruz öylemi...Bana orada yazan bilgiler pek tatmin edici gelmedi..

Bu arada konuyu alakasız bir yere taşıdığım için herkesten özür dilerim..

1513 Mesaj
11 Mayıs 2006; 16:06:36 

daha yeni 97 vectra 2000 motor 10.000 ytl ilan gördüm. vecrta masraf açmaz lafına katılmıyorum. açar hem de esaslı. uno onunla yarış edemez. vectranın triger kayışı bile tek başına satılmıyor. birtakım parçalarla beraber takım halinde satılıyor. vectra bakımı gerçekten ağır bir araba. uno ile karşılaştırmak imkansız. yakışı da uno ya göre çok yüksek. 1.600 motoru bile çok yakar.

quote:

Orjinalden alıntı: arimcal

Bence 13000 Ytl paran varsa fiat almaktansa 98-99 Opel Vectra alabilirsin hem bi üst sınıf araba hem çok masraf açmaz( Düzgün ve bakımlı bi araba ise tabi ) Yakıt konusundada çok fark edeceğini sanmıyorum mareaya göre. Şu anda o model vectraların pıyasası çok fazla düştü 12 ıle 14 arasında rahat bulursun.

4677 Mesaj
11 Mayıs 2006; 22:12:24 

quote:

ARAKADAŞLAR BEN ARBAYI BANKA KREDİSİYLE ALCAĞIM TAKSİTLİ OLARAK ALACAĞIM EN UYGUN NERDEN YANİ HANGİ BANKADAN ALABİLİRM BİRDE MAREA 2000MODEL VAR 13,500 DİYORLAR.BİR TANEDE 2004 MODEL BULDUM 16.000 DİYORLAR TABİİ 2004 MODEL BANA BİRAZ FAZLA YÜKSEK GELECEK ÇÜNKÜ TOROS + BANKA KREDİSİYLE ALACAĞIM. BU 2000 MODEL 13.500 UYGUNMU

2. EL KREDİSİNİ EN FAZLA 5 YAŞINA KADAR OTOLAR İÇİN VERİYOR BANKALAR. SON OLARAK 2002 DE MAKYAJLANDI MAREA.
STOP LAMBALARI ESKİ KASAYA GÖRE FARKLIDIR KOLAYCA AYIRT EDEBİLİRSİN.EKSANTRİK MİLİNDE VE MOTORDA YAPILAN
İYİLEŞTİRMELERLE ESKİ KASAYA GÖRE 100 KM TÜKETİM 1/1,5 LT AZDIR. 14.000 YTL YE ÇOK RAHAT 2002 VE ÜSTÜ LİBERTY BULABİLİRSİN.
(2002 DEN SONRA 2 TİP MAREA VAR. LİBERTY VE EXCULİSİVE)

local://upfiles/141974/CF0204DF757D43FD81E5C1E456517CCE.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gendarme -- 12 Mayıs 2006; 14:40:19 >

iki tip insan korkutur beni..birincisi aç insan, durduramazsın..ikincisi cahil insan,anlatamazsın
Kör cehalet çirkefleştirir insanları...Suskunluğum asaletimdendir.Her lafa verilecek bir cevabım var. Lakin, bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye !!!
2011 Fiat Bravo Sport Style 120+ Hp Dualogic M-Jet Skydome-Asist Kit-Bianco Pastello

63 Mesaj
11 Mayıs 2006; 23:11:11 

selam arkadaşlar. bende aranıza yeni katıldım. konuyu okuyunca 19 yıllık bir 1987 reno station kullanıcısı olup 1 aydır 97 model marea kullanıcısı olarak arkadaşa en iyi ben yardımcı olabilecem heralde :)

arkadaşım ben 1,5 ay önce 1997 model elx aldım. 11000 ytl. araba çok temiz yalnız tanıdıktan aldık. herşeyden önce renodan sonra araba bir mersedes gibi geliyo :)

dostum araba gerçekten çok güzel. ben sana şu kadarını söylim. 1600 motor 103 bg. benzinle km de 280 lira yakıyor km. de arkadaşların dediği gibi öle benzin canavarı diik 1 lt benzinin 2810 lira olduğunu düşünürsek. araba çok güzel klima sunroof elektrikli cam ayna valla muhteşem . direksiyon çok yumuşak . süspansiyon ve yol tutuşu harika. ben en son 195 kmh gördüm ama basanlar 210-220 kmh yapar diolar.

2 hafta sonra arabaya tartarini marka sıralı son sistem lpg sistemi taktırdım. 1650 ytl ye. valla ben bile inanamıyom 125 lira yakıyor km de. valla muhteşem oldu. 1 ayda 1700 km gezmişim :)

alırken banada alma ikinci eli yok cart curt dediler. ama kimseyi dinlemedim. arabaya bir kere bindim tamam dedim. emin ol öle bi niytein varsa pişman olmazsın. valla aklıma gelen bu kadar. sormak istediğin başka şeyler varsa sorabilirsin. herşeye cevap veririm. haa bu arada tüptede 195 km gördüm. ama hep frenliyorum. malum antalya çok kalabalık. bilemem uzun yolda açılırmı biraz daha. başkaları gibi daha yarı gazdı diye sallamaya gerek yok :) selamlar

7 Mesaj
12 Mayıs 2006; 10:31:35 

kazıklanırsın.2000 modeline 10.000 ytl 2004 modeline 14.000 ytl ver.ben 2004 model marea liberty aracı 14.000 ytl ye aldım.ben aldığımda km.si 23.000 de idi.km.ye dikkat et 30.000 üstü olmasın.2003 modelin altınada düşme.hem yakıtları fazla hem kasası eski.mutlaka alırkende bir servise göster.kendi tanıdığın bir servise göster.parası neyse veririm de detaylı incelesinler.az para değil.14.000 ytl araba 1000 ytl kasko 850 ytl alım satımı.dikkatli ol.hatta bulamazsan bana yaz.benim bi tanıdık sattı galeriye.2001 model deri koltuklu falan.mesala benimki 2004 ama deri koltuğu falan yok.10.000 ytl ye sattılar.11.000 ytl yede siz alırsınız.aracın tek eksisi 200.000 km.de falan.ama çok temiz kullanıldı.bakımları falan aksatılmadı.gerçi galerici düşürmüştür km.sini ama dediğim gibi 200.000 km.de falan araç.tavsiye ederim çünkü bildiğim bir araç.

989 Mesaj
12 Mayıs 2006; 11:11:01 

quote:

Bence hiç düşünme
Aynı fiyata daha kaliteli daha sağlam daha güzel araba bulabilirsin bence..

/--Red Kit--\
--------------

Dyin's too good for 'em!

41 Mesaj
12 Mayıs 2006; 12:15:23 

ARKADAŞLAR TEMİZ BİR ŞEY BULSAM HEMEN ALACAĞIM.DAHA ARAŞTIRMADAYIM.FAZLA İKİNCİ ELİ BULUNMADIĞINDAN ANCA GALERİCİLERDEN ARAŞTIRMA YAPIYORUM. 2002 VE ÜZERİ OLURSA BENİM İÇİN İYİ OLACAK ARACI BULSAM BANKADAN KREDİ ÇEKİP ÜZERİNEDE BİZİM TOROSU VERİP GEZMEYE BAŞLAYACAĞIM. İŞALLAH TEMİZ BİR ŞEY BULURUM

74 Mesaj
12 Mayıs 2006; 13:24:48 

Marea'nın çok yaktığı söyleniyor (özellikle şehir içi) bunun dışında güzel..

Hyundaı Accent GLS 1999

375 Mesaj
12 Mayıs 2006; 13:59:38 

selam,
1991 -2000 yılında babamın TOROS SW aracı vardı. tam 9 yıldır hiç birkere arıza yapmadı. sadece periyonik bakım yaptı. 2000 yılında Torosu satıp sıfır Marea Sx 1.6 103 hp araç aldık. torostan mareaya geçirce sanki lüks araç gibi hissettik. araç gerçekten çok güzel geniş konfora sahip. şehiriçinde gerçekten çok yakıyor(toros'tan bile çok değil) uzun yolda çok rahat hissedeceksin. direksiyon harika, süspansiyon ve yol tutşu harika derim. 6 yıldır şimdiye kadar servise (bakım dışında) gitmedik. tavsiye ederim. Marea'dan çok menun kalacaksın...

41 Mesaj
19 Mayıs 2006; 9:22:53 

ARKADAŞLAR HALA BİR ARABA BULAMADIM BİR KAÇ YERE GİTTİM KİMSE MAREA YI ÖNERMİYOR BENİM HOŞUMA GİTTİ AMA AYNI FİYATA CLİO AL DİYORLAR O DAHA İYİ OLDUĞU SÖYLENİYOR NE YAPAYIM KARARSIZ KALDIM ALACAĞIM ARABA 2001 ÜSTÜ OLSUN DİYE ÇALIŞIYORUM ÇÜNKÜ OTO KREDİSİ KULLANACAĞIM

1513 Mesaj
19 Mayıs 2006; 11:34:54 

clio kütük gibi bir araba ve marea ya göre daha dar. konsol plastiğinin kalitesi şahinden bile kötü. bizim insanımız bir markayı taktı mı takar zaten. ben aynı fiyata clio almazdım. daha ucuza da almazdım. clio özellikle uzun yolda insanı çok yoruyor. arka koltuğunda kısa boylu biri bile rahat edemiyor.

quote:

ARKADAŞLAR HALA BİR ARABA BULAMADIM BİR KAÇ YERE GİTTİM KİMSE MAREA YI ÖNERMİYOR BENİM HOŞUMA GİTTİ AMA AYNI FİYATA CLİO AL DİYORLAR O DAHA İYİ OLDUĞU SÖYLENİYOR NE YAPAYIM KARARSIZ KALDIM ALACAĞIM ARABA 2001 ÜSTÜ OLSUN DİYE ÇALIŞIYORUM ÇÜNKÜ OTO KREDİSİ KULLANACAĞIM

41 Mesaj
22 Mayıs 2006; 12:48:37 

ARKADAŞLAR CUMARTESİ GÜNÜ GALERİLERİ DOLAŞTIK MAREA YOK 1 TANE 2004 VAR 16000 İSTİYOR. HONDA CİVİC VARDI O ÇOK HOŞUMA GİTTİ 2000 MODEL 16000 İSTİYOR. GERÇEKTEN HONDA ÇOK GÜZELDİ BİRAZ İNDİRİM İSTEDİK OLMADI BENİM TOROSUN ÜSTÜNE 10.000 VERYİM DEDİM GALERİCİ 11.000 İSTEDİ ANLAŞAMADIK SİZÇE BU FİYAT ÇOK YÜKSEKMİ HONDA CİVİC İÇİN

792 Mesaj
22 Mayıs 2006; 14:59:19 

Arkadaşım hangi şehirdesin???

1513 Mesaj
22 Mayıs 2006; 15:08:38 

arkadaş o hondacı kafayı yemiş. o hondanın üzerinden 2 model geçti. 2000 modeli 16000 eder mi hiç? arkadaşım daha 1 sene olmadı 27000 ytl ye aldı sıfır honda civic. honda civic in vtec motorları çok güzel. marea dan daha iyi bir seçim bence.

quote:

ARKADAŞLAR CUMARTESİ GÜNÜ GALERİLERİ DOLAŞTIK MAREA YOK 1 TANE 2004 VAR 16000 İSTİYOR. HONDA CİVİC VARDI O ÇOK HOŞUMA GİTTİ 2000 MODEL 16000 İSTİYOR. GERÇEKTEN HONDA ÇOK GÜZELDİ BİRAZ İNDİRİM İSTEDİK OLMADI BENİM TOROSUN ÜSTÜNE 10.000 VERYİM DEDİM GALERİCİ 11.000 İSTEDİ ANLAŞAMADIK SİZÇE BU FİYAT ÇOK YÜKSEKMİ HONDA CİVİC İÇİN

41 Mesaj
22 Mayıs 2006; 16:23:01 

DENİZLİ DEN ARKADAŞ

7 Mesaj
22 Mayıs 2006; 16:29:58 

ben sana bu konuda yardımcı olabilirim.. marea ya para verilmez diye düşünüyorum ben.. cıvıc güzel bir tercih... ama istersen sana güzel bir bmw e30 veya e 36 bulabiliriz bütçene göre....

41 Mesaj
22 Mayıs 2006; 17:14:00 

DOSTUM BMW 5.20 VAR 1991 MODEL 12.500 DEDİ ARABA ÇOK TEMİZ VE GÜZEL MOTORU YENİ YAPILMIŞ AMA BENİM KORKTUĞUM BMW PARÇA SININ PAHALI OLUŞU YARIN BİR SORUN ÇIKARTABİLİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. BİLMİYORUM

792 Mesaj
22 Mayıs 2006; 17:58:22 

91 BMW dediğin için yazıyorum.

Arkadaşım bende 95 model Vectra A var, 2.0i GLS. 2 litre olması gözünü korkutmasın mareadan az yakar. Ben şu anda Ankara trafiğinde 0,25 ykr (250.000 TL) yakıyorum. Araç çok temiz. Gazeteye ilan bile vermedim yabancıya gitmesin diye. Bakımları hep serviste yapıldı, su pompası, benzin otomatiği gibi parçalar hep yeni değişti. lastikler amortisörler ve baskı balata seti de yeni değişti. Uzun süre sorunsuz binebilirsin. Hatta foruma da ilan vermiştim (http://forum.donanimhaber.com/m_7185494/tm.htm). Düşünürsen görüşelim.

11050 Mesaj
22 Mayıs 2006; 19:18:01 

quote:

Orjinalden alıntı: avdr

91 BMW dediğin için yazıyorum.

Arkadaşım bende 95 model Vectra A var, 2.0i GLS. 2 litre olması gözünü korkutmasın mareadan az yakar. Ben şu anda Ankara trafiğinde 0,25 ykr (250.000 TL) yakıyorum. Araç çok temiz. Gazeteye ilan bile vermedim yabancıya gitmesin diye. Bakımları hep serviste yapıldı, su pompası, benzin otomatiği gibi parçalar hep yeni değişti. lastikler amortisörler ve baskı balata seti de yeni değişti. Uzun süre sorunsuz binebilirsin. Hatta foruma da ilan vermiştim (http://forum.donanimhaber.com/m_7185494/tm.htm). Düşünürsen görüşelim.

250.000 yakıyosa helal olsun bizim arkadaşta 93 2.0i var tüpte 300.000'i yakıyo bazen geçiyo,bide aklıma takılan vectra'daki 8 valfli 2.0 motor mara'daki 16 valfli 1.6 motordan nasıl az yakıyo

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3485 Mesaj
22 Mayıs 2006; 19:33:43 

ben o fiyata 99-2000-2001 model bi laguna tavsiye ederim hele donanımlı 2.0 lt 16v modelini bulabilirsen üstüne birde lpg koydunmuydu tadından yenmez ikinci elide mareadan daha canlıdır

bi düşünsene elektirikli ısıtmalı ve deri döşemeli ön koltuklar elektrikli ısıtmalı aynalar iyi kalite bir müzik sistemi yumuşak süspansiyonun getirdiyi harika konfor ayrıca 140 bg lik çift egzantrikli renault motoru gerçekten keyifli bir sürüş sağlıyor bence o fiyat aralığında rakipsiz araçlar

1582 Mesaj
22 Mayıs 2006; 20:09:06 

quote:

Orjinalden alıntı: fayhan

ezbere konuşuyorsun adam 10 - 13 diyo
paran olsada olmadasa grande punto al bu nasıl bir fanatizm

792 Mesaj
22 Mayıs 2006; 20:24:44 

quote:

Orjinalden alıntı: bucakli

250.000 yakıyosa helal olsun bizim arkadaşta 93 2.0i var tüpte 300.000'i yakıyo bazen geçiyo,bide aklıma takılan vectra'daki 8 valfli 2.0 motor mara'daki 16 valfli 1.6 motordan nasıl az yakıyo

Şimdi şöyle, bahsettiğim versiyonda kullanılan c20ne kodlu motor, max. torkunu (170 nm.) 2600 d/d'da verir. Arabanın boş ağırlığı 1115 kg'dır. 2500 - 3500 devir aralığında kullanıldığı zaman, araba da bakımlıysa bir depoyla şehir içinde 600 km görüyor. Depoyu da en son ayın 16'sında 155 YTL'ye doldurdum. Şehir dışı için de şöyle bir örnek vereyim. Ankara'dan bodruma gidiyorum (kapıdan kapıya 747 km) depo çeyreğin bir milim altına düşüyor. Yani içinde daha 10-12 lt civarı benzin oluyor.

Bir de bu modellerde lpg hava debimetresini ve rölanti ayarlayıcıyı ve lambda sensörünü bozuyor. lpg'nin oktanı benzinden düşük olduğu için bu parçalar yakıtın yetersiz geldiğini zannedip motoru sürekli zengin karışımla çalıştırıyor. Dolayısıyla harcanan yakıtın maliyeti aşağı yukarı benzinle eşdeğer oluyor. Bu motorlar yüksek hararetle çalıştığından (fanı 100 derecede açar), soğutma sisteminde bir arıza varsa yakıtı ciddi şekilde etkiliyor. Yine, yıpranmış bir ateşleme sistemi de aşırı yakıt sarfiyatına neden olabiliyor. Aracın gaz atmada problemi varsa (mesela hala 93'ten kalma susturucuları kullanıyorsa) yakıt sarfiyatı inanılmaz boyutlara ulaşır. Arkadaşınızın aracı bu yönlerden bir bakıma tabi tutturmasında fayda var. Aracın bugüne kadarki bakımları yağ, filtre ve buji değişiminden ibaret olduysa çok yakması gayet normal. Bakım masrafından ettiği tasarruftan fazlasını yakıta harcamış olur. Yoksa genel olarak opelin C serisi motorları -günümüzde diğer birçok firmanın motorları gibi- 300 bini devirene kadar problemsiz çalışıyor.

1513 Mesaj
23 Mayıs 2006; 13:29:36 

16 sübap az yakış sağlamaz. sadece serilik ve güç sağlar.

quote:

Orjinalden alıntı: bucakli

230 Mesaj