Şimdi Ara

Apple'ın Waze'i satın alma girişiminin başarısız olduğu iddia ediliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Apple'ın iOS 6 işletim sistemi ile birlikte sunmaya başladığı kendi harita uygulaması ilk günden bu yana büyük eleştiri alıyor ve henüz sorunlar çözülebilmiş değil. Apple'ın bu süreçte bir satın alma yapabileceği dile getirilirken, TomTom ismi kulislerde dolaşmaya başlamıştı.

Ancak Newsweek dergisinin haberine göre, Apple 500 milyon dolar bedel karşılığında Waze ile masaya oturdu.

Waze, İsrailli bir girişim ve Apple haritaları için firmaya destek sunmuştu. Waze harita üzerinde kullanıcıların kendi önemli noktalarını kaydetmesini ve böylece devasa bir veritabanı ortaya çıkmasını amaçlıyor. Sosyal bir harita hizmeti olan Waze, başarılı bir uygulama olarak görülüyor.

Ancak yatırımcıların bir milyar dolara yakın bir bedel istemesi nedeniyle görüşmelerin tıkandığı belirtiliyor. Şu an taraflar masadan kalkmış durumda.

Gelen bilgiler girişimin şimdilik satışa sıcak bakmadığı ve 30 milyona yaklaşan kullanıcı sayısıyla daha büyük işler yapmak istediği yönünde.

• iyi reklam oldu Waze ye.

• waze, ciddi iyi bir uygulama. Apple' in almak istemesi çok normal.
  • Milyarlarca dolar nakit birikimi olan bir firmanın 500 milyon dolar için masadan kalkması ?

• apple ın çırpınışları bunlar
  • steve'den sonra zor toparlarlar bir daha.. zaten rakamlarda ortada hergeçen gün geriye gidiyor apple
    kötü günler yakındır
  • quote:

Orijinalden alıntı: swat882

apple ın çırpınışları bunlar

quote:

Orijinalden alıntı: vitor reis

steve'den sonra zor toparlarlar bir daha.. zaten rakamlarda ortada hergeçen gün geriye gidiyor apple
    kötü günler yakındır

Ne alakası var bir anlasam? Para bol diye 500 milyon dolar fazla mı verecekler? Laf olsun, apple'a laf atmak olsun diye boşa yazılmış 2 mesaj daha. Ben de son zamanlardaki politalarını beğenmiyorum ama ortada çöküşle alakalı bir durum yok.
  • Apple da "Feda" dedi. :] Şaka, laf olsun diye söylüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

quote:

Orijinalden alıntı: swat882 apple ın çırpınışları bunlar
    quote:

Orijinalden alıntı: vitor reis steveden sonra zor toparlarlar bir daha.. zaten rakamlarda ortada hergeçen gün geriye gidiyor apple kötü günler yakındır
    Ne alakası var bir anlasam? Para bol diye 500 milyon dolar fazla mı verecekler? Laf olsun, applea laf atmak olsun diye boşa yazılmış 2 mesaj daha. Ben de son zamanlardaki politalarını beğenmiyorum ama ortada çöküşle alakalı bir durum yok.

• Steve Jobs'a tapan bi topluluk var sanırsam. Apple gelirlerini katlasa, dönemin en iyi telefonunu yapsa hatta apple karşıtı kişilerde bunu kabul etse siz yine steve jobs diyeceksiniz. Abi hoş güzel steve jobs öldükten sonra apple bitti dersinde bu haberle ne alakası var şimdi çözemedim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.