Şimdi Ara

ABI Research : Uygulama vitrini açısından Apple en iyi uygulayıcı, Microsoft en yenilikçi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Apple ve Google'ın başı çektiği uygulama mağazası rekabetinde, Windows Phone 8 işletim sisteminin de yükselişi suların ısınacağını gösteriyor. ABI Research mobil platformlarin uygulama stratejisini masaya yatırdı. 

Rekabet stratejisi konusunda yapılan analizde genel sıralamada Apple birinci olurken, Google ikinci sırada, Microsoft ise üçüncü sırada yer alıyor. 

Uygulayıcılık kategorisinde Apple ilk sırada. Gelir elde etme konusundaki etkili yaklaşımı, uygulama endüstrisi üzerindeki büyük pazar payı, katı bir kısıtlama uygularken büyük bir arşiv de oluşturabilmesi bunun en büyük nedeni. Bu kategoride Google ikinci, RIM ise üçüncü sırada. 

Yenilik kategorisinde ise Microsoft ipi göğüslüyor. Uygulama mağazasının rahat bir kullanım sunması ve uygulamaların keşfedilmesi konusunda uygulanan politika bu kategoride Microsoft'u sırtlıyor. Bu kategoride Apple ikinci, Google üçüncü sırada.    

Analizde Apple'ın uygulama vitrini açısından birinci olsa da keşfetme konusunda Microsoft’u örnek alması tavsiye ediliyor. Sadece indirme sayısı değil, müşteri memnuniyeti ve ilgisini de ekleyerek gelişmiş bir algoritma ortaya çıkaran Microsoft, böylece en iyi uygulama listelerinin manipüle edilmesinin önüne geçiyor ve geliştiricilere daha fazla imkan tanıyor. 

• android çok yalnız :'(

• quote:

Orijinalden alıntı: Ertrknz

android çok yalnız :(

Android listede olsa ne, olmasa ne. Bize bi yararı olmadıktan sonra...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jakops. -- 5 Ocak 2013; 23:59:43 >
  • by haber DH da çıktı ve WP yi övüyor kıyamet yakın demekki :)

• geçen gün bir teknoloji mağazasında windows işletim sistemli telefonları inceleme fırsatı buldum.gerçekten çok hoşuma gitti.inanılmaz stabil, efektler çok hoş, arayüz çok güzel ve kullanışlı. uygulama kalitesinde diğer işletim sistemlerini yakaladığı gün (wp8 ile birlikte telefon,tablet, bilgisayar ortak markete sahip olacağı için o günlerin çok uzak olmadığını düşünüyorum) direk nokia lumia serisi bir telefon alırım.tabi maddi durumum da müsait olursa:)

• sonuçlar mantıklı gözüküyor. geçenlerde chip de okuduğum bir haberde appstore da 600 bin adet uygulama hiç bir kullanıcı tarafından grüntülenmemiş . buda appstoreun %80 in atıl olduğunu gösteriyor. keşfetme yönü daha iyi olabilir demek ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

sonuçlar mantıklı gözüküyor. geçenlerde chip de okuduğum bir haberde appstore da 600 bin adet uygulama hiç bir kullanıcı tarafından grüntülenmemiş . buda appstoreun %80 in atıl olduğunu gösteriyor. keşfetme yönü daha iyi olabilir demek ki

chip kadar acik acik, utanmadan sıkılmadan yanli haber yazan bir site yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psycna

quote:

sonuçlar mantıklı gözüküyor. geçenlerde chip de okuduğum bir haberde appstore da 600 bin adet uygulama hiç bir kullanıcı tarafından grüntülenmemiş . buda appstoreun %80 in atıl olduğunu gösteriyor. keşfetme yönü daha iyi olabilir demek ki

Eee bu neyi degistirir. Haberi okumadan yorum yaptigin belli. Okusaydin arastirma sirketinin haberi oldugunu anlardir. Demekki seninde yorunlarin okumaya degmez cunku yanlısın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Eee bu neyi degistirir. Haberi okumadan yorum yaptigin belli. Okusaydin arastirma sirketinin haberi oldugunu anlardir. Demekki seninde yorunlarin okumaya degmez cunku yanlısın

ne alaka? ben genel olarak chip'in durumundan bahsettim. yanli dedim diye illa bende karsi tarafin yanlisi mi olmak zorundayim?

ayrica "blok" lama gibi bir secenegin var, sacma sapan konusmak yerine direkt bloklasan amacina daha uygun olmaz miydi?

• quote:

quote:

quote:

quote:

ne alaka? ben genel olarak chip'in durumundan bahsettim. yanli dedim diye illa bende karsi tarafin yanlisi mi olmak zorundayim?

ayrica "blok" lama gibi bir secenegin var, sacma sapan konusmak yerine direkt bloklasan amacina daha uygun olmaz miydi?

olmazdı.

• WP cihaz satilmadigi muddetce o market biraz zor gelisir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windowsphone telefon satılmadığını kim söyledi artık windowsphone na geçmek ayrıcalık oldu hem herkesin elinde lumia olması iyi bir şey mi ben telefonumu kullanırken özel hissediyorum

• Windows gerçekten takdire şayan iş yaparak taklitsiz özgün bir mobil işletim sistemi çıkardı. Hırsız google ve yandaşı samsung gibi yapmadı.

Umarım daha iyi seviyelere gelir.
  • android telefon ve ipad mini kullanıcısı olarak appstore uygulama kalitesi açısından önde olmasına rağmen kasması ve uygulama bulma yönünden play storenin oldukça gerisinde.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.