Şimdi Ara

İlk Tegra 4 uyumlu oyun Codex the Warrior : Chain of Nemesis olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Android dünyasında ilk 4 çekirdekli işlemciyi kullanıma sunan ve pek çok uyumlu oyun ile popülerliğini artıran NVIDIA, bununla birlikte biraz eskidi ve rakipleri karşısında geriye düşmekten kurtulamadı.

Haftaya başlayacak CES 2013 fuarında ise NVIDIA'nın yeni Tegra 4 işlemcisine şahit olacağız. Cortex-A15 tabanlı 28nm fabrikasyon sürecine sahip 4 çekirdek ve 1adet de güç tasarrufu sağlayan yardımcı çekirdek tasarımında olacağı düşünülen işlemciye 72 işlem birimli GeForce grafik birimi eşlik edecek.

Performans anlamında yeni bir dönemi başlatmak isteyen NVIDIA'nın yeni işlemcisi ile uyumlu ilk Android oyunu Codex the Warrior : Chain of Nemesis olacak. Infinity Blade benzeri bir oyun mekaniğine sahip Codex the Warrior, güçlü bir senaryo ile oyuncuları etkilemeye çalışacak. Oyunun çoklu oyuncu desteği de olacak.

Oyunun ilk Tegra 4 cihazları ile birlikte pazara sunulması bekleniyor. Ancak Tegra 3 uyumluluğu ise sonradan eklenecek. Tahmini olarak bahar ortalarında oyunu oynamak imkanına sahip olabileceğiz

• Grafikler uçmuş gerçekten.

• Grafikler fena değil ancak şimdiki nesilden de vay be dedirtecek kadar iyi değil. Kaplama ve biraz daha detaylı modeller haricinde bir şey göremedim. Kaplamalar şimdiki nesilden pek de iyi değil. Modellemelerde de kıyafetlerin "bazı" bölümleri vücuttan ayrı. Onun dışında pek bir şey yok. Blood & glory 2'den pek fazla bir şey vaad etmiyor. Acaba yeni nesilden beklentilerimizi azaltmalı mıyız, Tegra 4 de mi fos çıkacak gibi sorular aklımda belirdi...

çekemeyen fanlar eksiyi bassın. Şimdiki nesilden pek de farklı değil sonuçta. Çok farklıysa kanıtlarla gelsinler lütfen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firaristt -- 5 Ocak 2013; 16:11:12 >
  • evet şimdide millet diyecekki
    -Tegra 3 lü telefon aldık mağduruz

• quote:

Orijinalden alıntı: btml1302

evet şimdide millet diyecekki -Tegra 3 lü telefon aldık mağduruz

tegra 3 destegi sonradan eklenilecek dio okudunuzmu acaba ?

• Şuan için iyiki wp8 platformuna geçmişim diyorum eğer s3 veya htc one x almış olsaydım platformlar eskimiş olucaktı yeni bir amiral gemisi çıksın performans anlamında hangisi iyiyse seçim yaparım :P

• quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Grafikler fena değil ancak şimdiki nesilden de vay be dedirtecek kadar iyi değil. Kaplama ve biraz daha detaylı modeller haricinde bir şey göremedim. Kaplamalar şimdiki nesilden pek de iyi değil. Modellemelerde de kıyafetlerin bazı bölümleri vücuttan ayrı. Onun dışında pek bir şey yok. Blood & glory 2den pek fazla bir şey vaad etmiyor. Acaba yeni nesilden beklentilerimizi azaltmalı mıyız, Tegra 4 de mi fos çıkacak gibi sorular aklımda belirdi... çekemeyen fanlar eksiyi bassın. Şimdiki nesilden pek de farklı değil sonuçta. Çok farklıysa kanıtlarla gelsinler lütfen...

Yarım dk lık ön video ile tegra 4 ü fos yaptın ya, o ayrı bir dumur işte.:))

• prince of persia çakması.. çöp

• Oyunun grafiği sinematik görsellerle anlamamız mümkün değil. Şu an için somut birşey göremiyorum.

• infinity blade.

• Grafikler fena değil.
  • Snapdragona ayrı bir sempatim var bu hep HTC kullandığım için olabilir ama 28nm ile gelen A15 bi Tegra işlemciyi HTC kalitesi ile deneyimlemek isterim. İnşallah HTC yeni 5 inçlik telefonlarından birinde bunu güçlü pil ile kullanır :)

• Maalesef ki Tegra 4 ile ilgili bir kanıya varabileceğimiz hiçbir şey yok bu videoda. Tabi anlayana, kazamız mübarek ola.

• Kocamaaan batarya olmadan pil sorunu yaşamadan telefonlarda kullanılmazı zor T4 ün.

• quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Grafikler fena değil ancak şimdiki nesilden de vay be dedirtecek kadar iyi değil. Kaplama ve biraz daha detaylı modeller haricinde bir şey göremedim. Kaplamalar şimdiki nesilden pek de iyi değil. Modellemelerde de kıyafetlerin bazı bölümleri vücuttan ayrı. Onun dışında pek bir şey yok. Blood & glory 2den pek fazla bir şey vaad etmiyor. Acaba yeni nesilden beklentilerimizi azaltmalı mıyız, Tegra 4 de mi fos çıkacak gibi sorular aklımda belirdi... çekemeyen fanlar eksiyi bassın. Şimdiki nesilden pek de farklı değil sonuçta. Çok farklıysa kanıtlarla gelsinler lütfen...

Hemşerim, önce sen hele bir de bana hangi SOc'a böyle destek var ondan sonra görüşelim. Bildiğin üzere (ki bu söylediklerine göre bilmiyorsun) bazı Xbox oyunları Android platformuna port ediliyor ve gördüğün üzere kaliteli oyunların giriş kısmında (oyunların grafik açısından detaylarını bilmeni beklemiyorum) "Tegra" diye simgesini koyuyor. Şimdi Tegra, oyunlar üzerinde böyle bir üstlünlük kurmuşken, hatta "Tegra ile şu şu efektler eklenir" gibi göz boyama olsa da reklamını yapıp müşteri çekebiliyorlarken senin amacın nedir? Sen daha hangi firmanın Soc yapısına özel kurulmuş bir market gördün? Ha, Qualcomm'un vardı diyeceksin (onu da bilmiyorsundur ya :D), peki ne oldu? Şu an var mı :)
    İşin özü Tegra'nın piyasa üzerinde bu kadar etkisi varken, Xbox oyunlarının (dungeon defenders mesela, sen onu da bilmezsin şimdi :D) Tegra platformuna port edilmesine teşvik sağlarken, kendine özel marketi varken, yeni seri A15 ile çalışıyorken (4+1), yeni üretim mimarisine geçmişken senin bu havada kalan kehanetlerin nedir arkadaşım ? Bilelim, öyle konuşalım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.