Şimdi Ara

NEXT MACHİNA 3D SERİSİ (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
308
Cevap
9
Favori
71.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nervusvagus

Next Machina 3D Super denilen yeni seriden aldım. Cihaz iyi güzel ama ileri seviye pc kullanıcısı iseniz Dreambox 800 hd se 'den sonra attan inip eşeğe binmeye benziyor. kullanışsız ve basit bir cihaz gibi kanal arama, ekleme gezinme vs. hepsini yetersiz buldum cihaz hızlı çalışıyor ama kısayol vs eklememişler yani özetle mühendislik yetersiz kalmış

Peki görüntü kalitesi nasıl hocam. Özellikle sd yayınlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Görüntü kalitesini bilemiyorum normal gözüküyor, daha iyi olabilir ama bana kalırsa Dreambox'tan bir farkı yok. açıkçası görüntü kalitesi çok fazla faktöre bağlı olduğu için tv ayarları falan fazla bilemeyeceğim. ama cihaz şu hali ile zor bir cihaz update için sata harddisk takmamı istiyor falan.
  • Görüntü kalitesi ile ilgili bir caps yani ekran görüntüsü koyabilirmisiniz.Özellikle sd kanallar benim için çok önemli zaten HD kanallar çoğu cihazda iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okifi

Yalnızca bir kişi bu cihazı güzel olarak yorumlamış.Benimse seçenegim,görüntü ve diğer malum olaylar için giga quatro olacaktır.En azından cihaz üzerinde tüm seçimler bana ait olmalı diye düşünüyorum.Nextte ise ne verilirse idare etmek zorundasın.Biraz ısrarcı olursan vay haline,AlimAllah hemen banlanırsın.

Yıllar önce biz o nexti eleştirdik diye toplam 10 arkadaş banlandık bir forumdan... Haklısın ustam nexti eleştirmek bazı forumlarda rahatsızlık veriyor. Sırf b yüzden forum kurmuştum. Buyrun gelin. beklerim ustalar...
  • Vız gelir tırıs gider ...

Markadan bağımsız olarak, her zaman işlemcinin ürettiği görüntü kalitesine bakarım.

Vasat görüntü üreten işlemci, hangi cihazda takılı olursa olsun, çekinmeden eleştiririm. Ama işlemciyi eleştiririm.

Ne yapalım... Herhangi bir marka üreticisi, görüntü kalitesi yönünden eleştiri almak istemiyorsa, kaliteli görüntü üreten işlemci kullansın. Kaliteli görüntü üreten işlemci kullanmıyorsa, eleştiriyi de kabullenmek durumundadır.

O forum olmuş, bu forum olmuş, benim için hiç farketmez. Eleştirilerimi her zaman markadan bağımsız olarak, her platformda işlemci bazlı yaptım/yapıyorum/yapmaya devam edeceğim.

Cortex A9 işlemcili machina cihazı da test ettim. Cortex A9 işlemcinin ürettiği görüntü vasatın üzerine çıkamamaktadır. Ayrıca aynı işlemciyi bir çok marka cihazda test ettim. Hepsinde de vasat idi... Yani üzerinde durmaya değecek bir işlemci değildir.

Geçmişte ALI işlemcileri vasatlık yönünden çokça eleştirmiştim. Merih'in adamları tarafından epeyce taciz edildim. Şimdi firmanın uydu piyasasında sattığı doğru dürüst malı kalmadı...

Diğer firmalarda ürün çeşitlendirerek tutunmaya çalışıyorlar... TV v.s. getiriyor, montajlıyor v.s.

Dökme suyla değirmen dönmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Vız gelir tırıs gider ...

Markadan bağımsız olarak, her zaman işlemcinin ürettiği görüntü kalitesine bakarım.

Vasat görüntü üreten işlemci, hangi cihazda takılı olursa olsun, çekinmeden eleştiririm. Ama işlemciyi eleştiririm.

Ne yapalım... Herhangi bir marka üreticisi, görüntü kalitesi yönünden eleştiri almak istemiyorsa, kaliteli görüntü üreten işlemci kullansın. Kaliteli görüntü üreten işlemci kullanmıyorsa, eleştiriyi de kabullenmek durumundadır.

O forum olmuş, bu forum olmuş, benim için hiç farketmez. Eleştirilerimi her zaman markadan bağımsız olarak, her platformda işlemci bazlı yaptım/yapıyorum/yapmaya devam edeceğim.

Cortex A9 işlemcili machina cihazı da test ettim. Cortex A9 işlemcinin ürettiği görüntü vasatın üzerine çıkamamaktadır. Ayrıca aynı işlemciyi bir çok marka cihazda test ettim. Hepsinde de vasat idi... Yani üzerinde durmaya değecek bir işlemci değildir.

Geçmişte ALI işlemcileri vasatlık yönünden çokça eleştirmiştim. Merih'in adamları tarafından epeyce taciz edildim. Şimdi firmanın uydu piyasasında sattığı doğru dürüst malı kalmadı...

Diğer firmalarda ürün çeşitlendirerek tutunmaya çalışıyorlar... TV v.s. getiriyor, montajlıyor v.s.

Aynen bana da fazlasıyla next düşmanı ilan ettiler turkey forumdan bile o kadar yazdım ki tacizler banlanmalar tehditler bana sökmedi ne gördüysem gercekleri yazdım adamlar eleştiriye gelmiyorlar bu konu açıldı açıldığından beridir bir iddiam vardı next sd ve hd görüntü ss lerini koyun bende vu duo ile karşılaştıralım demiştim hala da beklemedeyim bazı üyeler tv ayarları ile alakalı oldugundan bahsetti bende diyorum ki defaultta bu görüntü kalitesi varken tv ayarlarına girsem bende zaten cam ötesi olur next hala işlemci yönünden vasat ötesi ürünler sunuyor ve aşırı pahalı sayılır emsallerine göre o fiyata dreambox dm800 alınır nextin herhangi bir modeli linux tabanlı değildir acık kaynak kodlu olmadığı için eliniz zaten heriflere mahkum istediğin imaj kurulamıyor ama linux tabanlı calısan cihazlar sayısız plugin ve yazılımsal destek hep sonsuz devam ediyor
    nextin machinanın kumandasını düzgün nişan almanız gerekir Kumandanın kondansatoru değiştirdiklerini iddia edenler var demekki sorunluymuş bu kadar basit bir parça için bu zamana kadar akılları neredeydi?
    Argede çalışanlar profesyonel mi
    Next firması sadece fason olarak çinde üretir trde satmaya çalışır dünyada zaten adı sanı yoktur

• quote:

Orijinalden alıntı: dephyr

quote:

Vız gelir tırıs gider ...

Aynen bana da fazlasıyla next düşmanı ilan ettiler turkey forumdan bile o kadar yazdım ki tacizler banlanmalar tehditler bana sökmedi ne gördüysem gercekleri yazdım adamlar eleştiriye gelmiyorlar bu konu açıldı açıldığından beridir bir iddiam vardı next sd ve hd görüntü ss lerini koyun bende vu duo ile karşılaştıralım demiştim hala da beklemedeyim bazı üyeler tv ayarları ile alakalı oldugundan bahsetti bende diyorum ki defaultta bu görüntü kalitesi varken tv ayarlarına girsem bende zaten cam ötesi olur next hala işlemci yönünden vasat ötesi ürünler sunuyor ve aşırı pahalı sayılır emsallerine göre o fiyata dreambox dm800 alınır nextin herhangi bir modeli linux tabanlı değildir acık kaynak kodlu olmadığı için eliniz zaten heriflere mahkum istediğin imaj kurulamıyor ama linux tabanlı calısan cihazlar sayısız plugin ve yazılımsal destek hep sonsuz devam ediyor
    nextin machinanın kumandasını düzgün nişan almanız gerekir Kumandanın kondansatoru değiştirdiklerini iddia edenler var demekki sorunluymuş bu kadar basit bir parça için bu zamana kadar akılları neredeydi?
    Argede çalışanlar profesyonel mi
    Next firması sadece fason olarak çinde üretir trde satmaya çalışır dünyada zaten adı sanı yoktur

Alıntıları Göster
    gereksiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silistreli -- 7 Temmuz 2021; 9:58:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: silistreli

Biri diğerinin iki katı fiyatlı olan cihazları birbirinle karşılaştırıp işlemcisini ve görüntü kalitesini beğenmemiş.E gülelim bari

Next machina'daki işlemcilerden;

Cortex A9 serisinin daha gelişmiş ve temayüz etmiş modelleri, android yazılımlı cihazlarda kullanılmıştır. Android'li cihazların en babasının yurtdışı fiyatı 100 dolar'dır.

İki kere iki = dört eder misali, uydu cihazında görüntü kalitesini belirleyen en önemli etmen, işlemcidir. İşlemci vasat ise, gerisi laf-ü güzaftır.

Ha next machina'yı özel kılan bir yönü de var. O da next 2000 serisinden beri devam eden, Kore'li firmanın kendine özgü yazılım özelliğidir. Kore'li firma bu yazılım özelliği üzerine uzun yıllar çalıştı ve öğrenme eğrisini çok üst düzeylere taşıdı. Yani machina da çok kullanışlı bir yazılım olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Kore'li firmanın yazılımını geliştirmesi için işlemciye ait kök yazılım ve kaynak kodlarına ihtiyacı vardır.

Konunun tam da burası itibariyle ;

Örneğin; Broadcom firması işlemcisine ait kaynak kodlarını vermiyor. Ama Arm destekli Cortex işlemcilerini çıkaran firma kaynak kodlarını veriyor. Yani kısaca; Next machina'yı çıkaran firma, cihazında daha iyi scaling ve deinterlacing yapabilen işlemci kullanmak ister. İster istemesine de, kaliteli işlemci üreten firmalar kaynak kodlarını kolayca vermezler. Hatta hiç vermezler... İşlemcisine ait kök yazılımı verip, al bunu cihazının yazılımına entegre et, derler... Yani kaynak kodlarını vermezler. Kaynak kodları olmayınca, machina cihazda bulunan yazılım özelliklerine ait yazılım yapılamaz. Bu nedenlerden dolayı, kaynak kodlarını kimden temin edebiliyorsa, ancak o işlemciyi kullanmak zorunda kalır.

Sonuç olarak ; neler olup bittiğini anlayamazsan, gülelim derken, kendine gülersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 7 Mayıs 2014; 0:08:19 >

• gereksiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silistreli -- 7 Temmuz 2021; 9:57:18 >
  • kumanda algılaması nasıl acaba
  • quote:

Şayet şahin gözlü bir izleyici varsa işler değişebiliyor onlarada Kathrein markasını tavsiye ediyorum bol bol siyah ekran izlerler yukarıda saydığım yayınları izlemeye çalışırlarken.Belki maliyeti dahilinde eklerle onlarda o yayınları izleyebilirler.
    Malum o kadar çok uydu alıcısı varki ama hangisi?Kolayca çarşıdan-pazardan-netten satın alınabilecek,arıza yaptığında servisi-yedek parçası rahat bulunabilen vs. vs. geçenlerde 2.el 100TL'ye mini pembe Next hd aldım o cihazda üstte yazdığım yayınları rahatça izlettirebiliyor.
    Uydu alıcıların son günlerde multimedia,ip tv özellikleri oldukça popüler...onlarıda şahsen bilgisayarlar yapsın diyorum,daha iyi yapabilirler satellite receiver'a göre.

Sevgili Serkan Güzel kesinlikle ve kesinlikle engin bilgilerinize bir şey diyemem.Yanlış anlaşılma olmasın saygılar sevgiler size.

Hocam lafı koyduruvermişsin helal olsun! Kafayı siyaha takanlara iyi bir gönderme yapmışsın, medeni cesaretin
    için tebrik ediyorum,bazıları gerçekten hakediyordu lafı.

• Orijinalden alıntı: nodar

gereksiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silistreli -- 7 Temmuz 2021; 9:56:19 >
  • dün yakın bir arkadaşımı ziyaret etmeğe giderken Next machıne 3D Süper
    modelınden götürdüm... samsung 8000 3d tv üzerinden görüntü testi yaptık
    şu kadarını söyleyebilirim Atlanta nasıl ki ATLANTA HDBOX'ı piyasaya sürüp kendini bu cihazla kanıtladı ve hala aranan ürünler arasında
    Next frmasınının da bu Machıne cihazı Next'ın son zamanlarda aldıgı ürün dabelerınden sonra yine dirilişe geçeceğine inanıyorum
    sanırım bende evime göturecegım :)
    alanlara hayırlı olsun ve alan Canlar kesinlikle doğru karar verdiniz
    hayırlı olsun
    serkan hocam nasılsın nerelerdesınız bir gelip acı kahvemizi içmediniz :(
    muhalafet sizi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: candostum2007

dün yakın bir arkadaşımı ziyaret etmeğe giderken Next machıne 3D Süper
    şu kadarını söyleyebilirim Atlanta nasıl ki ATLANTA HDBOX'ı piyasaya sürüp kendini bu cihazla kanıtladı ve hala aranan ürünler arasında
    Next frmasınının da bu Machıne cihazı Next'ın son zamanlarda aldıgı ürün dabelerınden sonra yine dirilişe geçeceğine inanıyorum
    hayırlı olsun

Selamlar,

Her zamanki gibi işlerimle meşgulüm. Türkiye'de olsaydım, mutlaka gelecek bir zaman bulurdum.

Cihaza gelince;

Tespitlerimi markadan bağımsız yaptığım için, birileri üzülür mü, kırılır mı kaygısından uzak bir şekilde yaparım. Cihazın görüntü kalitesi ile ilgili, objektif ne gördüysem, gördüğüm gibi yazdım.

Ben işlerden fırsat bulup gelemiyorum. Buyurun siz gelin... Burada da ikram edecek acı kahveyi buluruz. :(

Fırsatçı sizi :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nodar

quote:

Şayet şahin gözlü bir izleyici varsa işler değişebiliyor onlarada Kathrein markasını tavsiye ediyorum bol bol siyah ekran izlerler yukarıda saydığım yayınları izlemeye çalışırlarken.Belki maliyeti dahilinde eklerle onlarda o yayınları izleyebilirler.
    Malum o kadar çok uydu alıcısı varki ama hangisi?Kolayca çarşıdan-pazardan-netten satın alınabilecek,arıza yaptığında servisi-yedek parçası rahat bulunabilen vs. vs. geçenlerde 2.el 100TL'ye mini pembe Next hd aldım o cihazda üstte yazdığım yayınları rahatça izlettirebiliyor.
    Uydu alıcıların son günlerde multimedia,ip tv özellikleri oldukça popüler...onlarıda şahsen bilgisayarlar yapsın diyorum,daha iyi yapabilirler satellite receiver'a göre.

Sevgili Serkan Güzel kesinlikle ve kesinlikle engin bilgilerinize bir şey diyemem.Yanlış anlaşılma olmasın saygılar sevgiler size.

Hocam lafı koyduruvermişsin helal olsun! Kafayı siyaha takanlara iyi bir gönderme yapmışsın, medeni cesaretin
    için tebrik ediyorum,bazıları gerçekten hakediyordu lafı.

Eh işte yıllardır bu cihazları kullanan olarak gözlemlerimizi tarafsızca paylaşmaya çalışıyoruz.Cihazların çok uç noktalarına takılırsak yandık.Umarım Next18500hd+ kullanıcılarına faydalı olabilirim.

Yine kendi alıntıma ilaveten seninkini de izah edeyim!

"Şayet şahin gözlü bir izleyici varsa işler değişebiliyor onlarada Kathrein markasını tavsiye ediyorum bol bol siyah ekran izlerler"

Lafı baya hoşuma gitmişti... Taşı gediğine koymuştun ama muhatabı bu konu da değil belki de bu lafı öylesine yazdın.Herhalde kime hitaben
    yazdığını farkında değilsin.

quote:

hayırlı olsun

Serkan hocanın siyah takıntısı olduğunu hiç görmedim, siyah takıntısı olan ağzı bozuk ve avanesi konuya hiç katılmadı,dilerim katılmazda!...

Forumda, uydu konusunda uzman olduğu için serkan hocanın görüşlerine önem veriririm, gerisi boş laf.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nodar -- 20 Mayıs 2014; 16:24:26 >

• quote:

quote:

dün yakın bir arkadaşımı ziyaret etmeğe giderken Next machıne 3D Süper
    hayırlı olsun

Selamlar,

Her zamanki gibi işlerimle meşgulüm. Türkiye'de olsaydım, mutlaka gelecek bir zaman bulurdum.

Cihaza gelince;

Tespitlerimi markadan bağımsız yaptığım için, birileri üzülür mü, kırılır mı kaygısından uzak bir şekilde yaparım. Cihazın görüntü kalitesi ile ilgili, objektif ne gördüysem, gördüğüm gibi yazdım.

Ben işlerden fırsat bulup gelemiyorum. Buyurun siz gelin... Burada da ikram edecek acı kahveyi buluruz. :(

Fırsatçı sizi :)

Serkan kardeş senin yazılarını okudum iyi bir cihaz için bicuval para verip markaya bakmayıp en hızlı işlemcili cihaz alcaz bumudur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ekrem.kolu

Serkan kardeş senin yazılarını okudum iyi bir cihaz için bicuval para verip markaya bakmayıp en hızlı işlemcili cihaz alcaz bumudur?

Mesajlarımı yeterince dikkatli okumamışsınız !...

Görüntü kalitesinde;

İşlemcilerin temel görevi, scaling ve deinterlacing işlevlerini hakkıyla yerine getiren işlemcilerin bulunduğu uydu cihazlarından almalısınız.

Bu iki temel görevi ; Broadcom ve STi işlemciler hakkıyla yerine getirmektedir.

scaling ve deinterlacing işlevlerini hakkıyla yerine getiren işlemcilerin ürettiği resolution depth( çözünürlük derinliği ) oranı yüksek olur. Zaten görüntü kalitesinde işin püf noktası da burasıdır.

Cihazları kıyaslarken, alınacak screen shot'lar belli bir oranda büyütüldüğünde; resimde piksellemelerin görüldüğü noktadaki büyütme oranları bir biri ile karşılaştırılır. Daha büyük büyütme oranı ile pikselleri görülen işlemcinin, temel görevleri daha iyi yaptığına hükmedilir.

Görüntü kalitesi ikinci plana atılırsa, uydu işlevleri yönünden, çok iyi çalışan bi dünya cihaz var. Örneğin; bu başlık konusundaki cihaz gibi...

En hızlı işlemci dediğiniz işlemcilerin gerçek hızları 600 Mhz. civarındadır. 1300 Mhz. hızında cihaz satıyoruz diyenlere inanmayınız. 1300 Mhz. diye ilan edilen cihazlardaki işlemcilerin gerçek hızı, 541 Mhz.dir.

Malum uydu dünyasında abartma çokça yapılır. Enigma2 dışındaki cihazlara verilen destek süresi, ortalama 2 - 3 yıldır. Cihaz çıktıktan sonraki ilk yıllarında, ballandıra ballandıra pazarlanır. Bir kaç yıl sonra üst modeller çıkınca, ballandırılan modeller bir anda gözden düşüverir. Yeni modeller gözde olur. Bir önceki modelin sahipleri de hezeyan yaşarlar... Yeni model satın almak zorunda mıyız, bize niye destek verilmiyor v.s. bi ton laf, serzeniş, yakarış yazıları forumları doldurur. Bu işler de böyle sürüp gider.

Oysa 15 sene önce çıkan SD özellikli dreambox 500s cihaza, günümüzde yazılım desteği hala devam etmektedir.

Kolay gelsin.

• quote:

Şimdiye kadar bir çuval para veripde alınan cihaz tavsiyesini ben hiç görmedim..Forumda genelde pahalı cihazların klonunu tavsiye eden biri
    neden bir çuval para harcattırsın?

Hiç mi klon vu duo, dreambox dm 800 konularını okumadınız.
  • quote:

quote:

Mesajlarımı yeterince dikkatli okumamışsınız !...

Görüntü kalitesinde;

İşlemcilerin temel görevi, scaling ve deinterlacing işlevlerini hakkıyla yerine getiren işlemcilerin bulunduğu uydu cihazlarından almalısınız.

Bu iki temel görevi ; Broadcom ve STi işlemciler hakkıyla yerine getirmektedir.

scaling ve deinterlacing işlevlerini hakkıyla yerine getiren işlemcilerin ürettiği resolution depth( çözünürlük derinliği ) oranı yüksek olur. Zaten görüntü kalitesinde işin püf noktası da burasıdır.

Cihazları kıyaslarken, alınacak screen shot'lar belli bir oranda büyütüldüğünde; resimde piksellemelerin görüldüğü noktadaki büyütme oranları bir biri ile karşılaştırılır. Daha büyük büyütme oranı ile pikselleri görülen işlemcinin, temel görevleri daha iyi yaptığına hükmedilir.

Görüntü kalitesi ikinci plana atılırsa, uydu işlevleri yönünden, çok iyi çalışan bi dünya cihaz var. Örneğin; bu başlık konusundaki cihaz gibi...

En hızlı işlemci dediğiniz işlemcilerin gerçek hızları 600 Mhz. civarındadır. 1300 Mhz. hızında cihaz satıyoruz diyenlere inanmayınız. 1300 Mhz. diye ilan edilen cihazlardaki işlemcilerin gerçek hızı, 541 Mhz.dir.

Malum uydu dünyasında abartma çokça yapılır. Enigma2 dışındaki cihazlara verilen destek süresi, ortalama 2 - 3 yıldır. Cihaz çıktıktan sonraki ilk yıllarında, ballandıra ballandıra pazarlanır. Bir kaç yıl sonra üst modeller çıkınca, ballandırılan modeller bir anda gözden düşüverir. Yeni modeller gözde olur. Bir önceki modelin sahipleri de hezeyan yaşarlar... Yeni model satın almak zorunda mıyız, bize niye destek verilmiyor v.s. bi ton laf, serzeniş, yakarış yazıları forumları doldurur. Bu işler de böyle sürüp gider.

Oysa 15 sene önce çıkan SD özellikli dreambox 500s cihaza, günümüzde yazılım desteği hala devam etmektedir.

Kolay gelsin.

serkan hocam scaling ve deinterlacing işlevlerini hakkıyla yerine getiren işlemcileri alın demişsiniz,bu işlemcilere örnek, alınabilecek cihaz marka ve modelleri verebilirmisiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: sensei111

serkan hocam scaling ve deinterlacing işlevlerini hakkıyla yerine getiren işlemcileri alın demişsiniz,bu işlemcilere örnek, alınabilecek cihaz marka ve modelleri verebilirmisiniz?

İzninizle sorunuza, bu başlıkta yanıt vermeyeyim. Bu başlık konusu next machina model cihazın inceleme sayfasıdır.

Broadcom ve STi işlemcilere burada değinmemin nedeni, bazı üye arkadaşlar marka fanatikliği yapıyor. Ben ise, her zaman markadan bağımsız olarak, uydu cihazına kimliğini veren, motor ile ilgileniyorum.

Google'a, STi işlemcili cihazlar yada broadcom işlemcili cihazlar diye yazsanız, çokça marka/model uydu cihazı listelenecektir.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.