Şimdi Ara

Windows 8 Aralık ayında pazar payını artırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Microsoft'un geçtiğimiz Ekim ayında büyük etkinliklerle tanıtımını yaptığı Windows 8 işletim sistemi, ilk etapta beklendiği kadar bir etki yapamamıştı. Lisans satışlarında tatmin etse de PC bakımından çıkış yakalayamayan Windows 8, Aralık ayında pazar payını bir miktar artırdı.

Net Applications tarafından yapılan analize göre, geçen Aralık ayında Windows 8'in global pazar payı yüzde 1.06'dan yüzde 1.77'ye yükselmiş durumda. Aylık artış yüzdesi yüzde 60 gibi yüksek bir rakam olsa da genel pazar payı oldukça düşük seyrediyor. 

Analizde dikkat çeken ise artışa en büyük katkıyı standart ve dokunmatik Windows 8 ürünlerinin yapması. Windows RT ürünlerinin ise belirgin bir katkısı göze çarpmıyor. Windows RT cihazların yüzde 0.01 gibi bir orana sahip olduğu belirtiliyor.

Windows 7 ise pazar payını artırmış durumda. Aralık ayı itibariyle yüzde 44.71'den yüzde 45.11'e bir artış söz konusu. Windows işletim sistemlerinin genel pazar payı ise yüzde 91.45'den yüzde 91.74'e yükseldi.

Diğer bir işletim sistemi OS X'in ise 2012 yılı içinde ilk kez gerilediği ve yüzde 7.3'den yüzde 7.07'ye düştüğü de ifade ediliyor. 

• zoraki alınan windows 8'li dizüstleri sayesindedir o artışlar. gidip bir teknoloji mağazasına baksanız; sanki çok iyi bir haltmış gibi tüm yeni dizüstlerinde windows 8 önyüklü. laptopta ekranın dokunmatik olup olmaması da fark etmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: maxmania

zoraki alınan windows 8li dizüstleri sayesindedir o artışlar. gidip bir teknoloji mağazasına baksanız; sanki çok iyi bir haltmış gibi tüm yeni dizüstlerinde windows 8 önyüklü. laptopta ekranın dokunmatik olup olmaması da fark etmiyor.

Git freeDOS yüklü cihaz al. Kimse sana zorla satmıyor. Beyin bedava. Kullanın!

• yıllardır windows kullandım.. son 6 aydır mac os kullanıyorum kafam rahat yüzünü şeytan görsün windowsun bundan sonra
  • Windows 8 iyi bir sistem. Windows 7 ne kadar kaliteli sorunsuz bir sistemse Win 8'de win 7'nin üstünde biraz oynanmış, belkide hataları giderilmiş versiyonu diyebiliriz.
    Şu mağaza da kısa sürede gelişir uygulama sayısı artarsa çok iyi olacak. Gerçi benim bir işime yaramıyor ama bazı arkadaşlar bundan yakınıyor.
  • Bakin keyfinize 1 sene sonra 9 cikar 8 i öve öve bitiremezsiniz.

O kadar kisi 7 ye sovuyordu kimse kalmadi

• quote:

Orijinalden alıntı: Darkevil_26

yıllardır windows kullandım.. son 6 aydır mac os kullanıyorum kafam rahat yüzünü şeytan görsün windowsun bundan sonra

ben de yillardir windows kullaniyordum 8 ay oluyor mac os kullaniyorum ama windowsu aramiyor degilim her ne kadar muthis bir sistem kullansamda:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • win8 kullanıyorum kafam raad...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dirokzan

quote:

Orijinalden alıntı: Darkevil_26

yıllardır windows kullandım.. son 6 aydır mac os kullanıyorum kafam rahat yüzünü şeytan görsün windowsun bundan sonra

ben de yillardir windows kullaniyordum 8 ay oluyor mac os kullaniyorum ama windowsu aramiyor degilim her ne kadar muthis bir sistem kullansamda:)

bir tek visual basic programı lazım oldu bana onun için kurdum dersi geçincede sildim
    no problem
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

quote:

zoraki alınan windows 8li dizüstleri sayesindedir o artışlar. gidip bir teknoloji mağazasına baksanız; sanki çok iyi bir haltmış gibi tüm yeni dizüstlerinde windows 8 önyüklü. laptopta ekranın dokunmatik olup olmaması da fark etmiyor.

orada yazdığım yazıyı nasıl okudunuz anlayamadım. orda belirtmişim zaten bulamadığımı. windows 7 seçeneği bile yoktu girdiğim mağazada bırakın freedos'u. internetten de kredi kartım olmadığından alamadım. aslında bu olay bizdeki teknoloji mağazacılığının ne kadar geriden geldiğinin de bir belirtisi.

• Hala 7 kullanıyorum mutluyum.
  • quote:

quote:

quote:

orada yazdığım yazıyı nasıl okudunuz anlayamadım. orda belirtmişim zaten bulamadığımı. windows 7 seçeneği bile yoktu girdiğim mağazada bırakın freedos'u. internetten de kredi kartım olmadığından alamadım. aslında bu olay bizdeki teknoloji mağazacılığının ne kadar geriden geldiğinin de bir belirtisi.

win7 veya free dos bulmamıyorsanız bu sizin sorununuz. win8in zaten lisans bedeli yüksek değil. üstüne win7 yüklemek gibi bir seçeneğinizde var.ayrıca bugün bir laptop alacak olsam win8lisini tercih ederim. şuanda zaten win8 kullanıyorum.uzunca xp ve 7de kullandım.ortada anormal bir durum yokken üstelik bu tablo hakkında sunduğunuz gerekce geçersiz iken şu halde yaptığınızın türkçedeki tam karşılığı çelişkinizi ipe un sererek kapatmaya çalışıyorsunuz...

• Windows 8 pişmanlıktır... Kurarsın büyük bir hayal kırıklığı ile windows 7 candır diyerek geri dönersin... Windows 9' u bekliyoruz esas işletim sistemi o olacak çünkü...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

Windows 8 pişmanlıktır... Kurarsın büyük bir hayal kırıklığı ile windows 7 candır diyerek geri dönersin... Windows 9' u bekliyoruz esas işletim sistemi o olacak çünkü...

Windows 9 u Okadar Bekleme.Blue Çıkacak Bu Yaz.Windows 8 İçin Ücretsiz Yükseltmesi Var.Ayrıca Bu Sefer Görev Çubuğu Kalkacak.
    Yani İleride Ubuntu Gibi Bir Windowsla Karşılaşacağımızı Sanıyorum.
    Hem Bu Windows 8 İle Derdiniz Nedir.Ben 30 Ekimden Beri Kullanıyorum Halen Format Attmadım.Ayrıca Windows 8 İntelin HT Teknolojisini Daha Verimli Kullanıyor.
    Artıi Sayısının Az Olamsının Nedeni İse Bu Ülkedeki Pc Den Anlamayan Ve Takip Etmeyenlerden Kaynaklanıyor.Çoğu Kişi Hlen Xp Kullanıyor.

• Dokunmatik ekranlı pc,tablet,ultrabook,laptop artıkça o sayı doğal olarak artacaktır,birden insanlar hem tablet hem telefon hem de pclerini değiştirecek değiller ya,önce daha ucuz olanları değiştiriyorlar sonra sıra onlara da gelecek.Ayrıca Microsoft ağır laptop,ultrabook,manasız netbook ve tabletlere yeni bir bakış açısı getireceğinden ötürü fazla önyargılı olmamak lazım.Macbook air ayarında tableti ocak sonuna doğru piyasaya sürecek,sonraki modellerde fiyat ve fiziksel yapıda iyileştirmeler olacak ve yeni bir teknoloji anlayışı gelişecek,ister tablet arayüzüyle pratikliği kullan istersen de profesyonel deneyimi kullan sayfayı çekip.

• WINDOWS 7 KULLANIYORUM!

• allame-i cihan olsa bu saatten sonra iş görmez
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: maxmaniazoraki alınan windows 8li dizüstleri sayesindedir o artışlar. gidip bir teknoloji mağazasına baksanız; sanki çok iyi bir haltmış gibi tüm yeni dizüstlerinde windows 8 önyüklü. laptopta ekranın dokunmatik olup olmaması da fark etmiyor.

adam doğru demiş sen niye sinirlendinki adam ben alcamda dememiş...

• quote:

Orijinalden alıntı: Want to

quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

Windows 8 pişmanlıktır... Kurarsın büyük bir hayal kırıklığı ile windows 7 candır diyerek geri dönersin... Windows 9' u bekliyoruz esas işletim sistemi o olacak çünkü...

Windows 9 u Okadar Bekleme.Blue Çıkacak Bu Yaz.Windows 8 İçin Ücretsiz Yükseltmesi Var.Ayrıca Bu Sefer Görev Çubuğu Kalkacak.
    Yani İleride Ubuntu Gibi Bir Windowsla Karşılaşacağımızı Sanıyorum.
    Hem Bu Windows 8 İle Derdiniz Nedir.Ben 30 Ekimden Beri Kullanıyorum Halen Format Attmadım.Ayrıca Windows 8 İntelin HT Teknolojisini Daha Verimli Kullanıyor.
    Artıi Sayısının Az Olamsının Nedeni İse Bu Ülkedeki Pc Den Anlamayan Ve Takip Etmeyenlerden Kaynaklanıyor.Çoğu Kişi Hlen Xp Kullanıyor.

Dediğiniz doğru olabilir fakat oyun performansı rezalet windows7 ile hemen hemen aynı fps oranları çıkmasına karşın (bikaç oynda denedim aşağı yukarı hemen hemen aynılar) windows8de oynanan oyunda ağırlık oluyor effectleri en düşük yapmama rağmen bi ağırlık hamlık oluyor yavaş hareket ediyor buda bi gerçek.windows7de oyun effectleri sonuna kadar açık en ufak donma ağırlık kasma söz konusu bile olmuyor.

• windows 7 ye devam ya ne 8 i

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.