Şimdi Ara

Don't Starve (2013) / Together (2015) [ANA KONU] (133. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.942
Cevap
52
Favori
204.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu sw ile alakalı oynarken yaşadığım bi sıkıntıyı dile geitiriym belki bir çözümü yada mantığı vardır yardımcı olursunuz.

oyunda denizlere açılabildiğimiz için sınırsız bir harita ile oynuyoruz sanırım bu yüzden ben okyanusta kayboldum ve öldüm. bunun önüne geçmenin bir yolu varmıdır? kayboldum derken tabiki haritaya bakıp nerede olduğumu görebilirim ancak çok fazla ilerleyince dönmekte mümkün olmuyor ve ölüyorsunuz yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: r0ket

bu sw ile alakalı oynarken yaşadığım bi sıkıntıyı dile geitiriym belki bir çözümü yada mantığı vardır yardımcı olursunuz.

oyunda denizlere açılabildiğimiz için sınırsız bir harita ile oynuyoruz sanırım bu yüzden ben okyanusta kayboldum ve öldüm. bunun önüne geçmenin bir yolu varmıdır? kayboldum derken tabiki haritaya bakıp nerede olduğumu görebilirim ancak çok fazla ilerleyince dönmekte mümkün olmuyor ve ölüyorsunuz yani.

Hayır bu haritanın da bir sınırı var bildiğim kadarıyla. Haritanın dışına çıkarsanız hava sisleniyor ve başka bir yerden çıkıyorsunuz aynı haritada. En azından benim bildiğim bu. Sanırım biraz akıl sağlığı da götürüyor olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fortescue

quote:

Orijinalden alıntı: r0ket

bu sw ile alakalı oynarken yaşadığım bi sıkıntıyı dile geitiriym belki bir çözümü yada mantığı vardır yardımcı olursunuz.

Hayır bu haritanın da bir sınırı var bildiğim kadarıyla. Haritanın dışına çıkarsanız hava sisleniyor ve başka bir yerden çıkıyorsunuz aynı haritada. En azından benim bildiğim bu. Sanırım biraz akıl sağlığı da götürüyor olabilir

onu bilmiyordum bak sise grdim çıktımda başka yerden çıktığımı hiç farketmedim o zaman mantık güzelmiş. devam

• Shipwrecked daha fazla indirime girer mi 4-5 lira civarına düşer mi sizce
  • Shipwrecked'da 100. güne de ulaşıp bırakıyorum. Beni pek sarmadı çünkü oyun bir yerden sonra aşırı kolay. Sizi zorlayan sadece yağmur ve meteor yağmuru oluyor. Bir için 2 kıyafet diğeri için de WASD yeterli. Nerde Deerclops, nerde Dragonfly. Normal oyunun kışı bile daha zor çünkü bunda kış yok. Sadece yaz diğerlerine kıyasla zor geçiyor çünkü base'iniz yani evinizde duramıyorsunuz. Diğer 3 mevsim çok basit.

Sabah olunca farm'lardan hasatları topluyorum. Yarısını domuzlara verip gübre alıyorum. Gübre ile vine, bamboo, yemiş ve samanları gübreliyorum. Zaten Ice flingomatikler de yardımcı oluyor. Geri kalan hasat ile yakındaki örümcekleri dövüp istemediğim kadar meatballs yapıyorum. Açlık sıfır dert. Sandıkta en az 15 20 tane panzehir ve örümcekten düşen şeyle yapılan merhem var. Yağmur için yılan derili şapka ve kıyafet çok kolay. İki yılan öldürüp balık ya da yengeç yakala. Bir de umbrella yaptın mı tamam 3 mevsimden kurtuldun. Bu derece basit ve kolay olmamalıydı. Eminim 80 günü falan gören daha da yapacak bir şey bulamaz.

RoG'da her mevsimin kendine özel zorluğu, boss'u vardı. Mağaraları vardı. Daha bir derinlik aksiyon vardı.

Neyse o kadar yazdık birkaç da ipucu yazalım. Mümkünse maymunların olduğu yerde ev kurmayın yoksa çıldırabilirsiniz. Oyundaki en büyük sıkıntılardan birisi Gears. Yani boş zamanlarınızda denizi gezip gemiyle gezen at arkadaşlarımızı bulmaya çalışın. Öldürmesi inanılmaz kolay çünkü dibindekilere vuramıyorlar. Mümkünse yağmurla düşen doluları (hail) toplayıp buzdolabına atın. Zira 3 hail + 1 monster meat size köfte veriyor. Bir mevsimde topladığınız o buzlar size 1 yıl yetiyor. Çevrenizde bol bol yılan ve örümcek varsa asla aç kalmazsınız. İlkbaharı tamamen midyeden yapılan zırhla geçirin, hiçbir saldırıda zehirlenmiyorsunuz. Yerdeki tüm o yeşil zehir şeylerini de toplayın yine de ne olur ne olmaz panzehiriniz bulunsun. Bot olarak her zaman zırhlı(midye ile yapılan) ya da kargo botunu kullanın. Kullanım ömrü sona ereceğine yakın tokmakla vurun. Zaten yenisini yapmak için gerekli olan malzemenin %60-70'ini geri aldınız. Hindistan cevizlerini ormanınızı büyütmek için kullanın ama yiyecek olarak kullanacaksanız da gerçekten çok çok uzun süre dayandığını unutmayın. Geceleri cam fener olmadan sadece meşaleden yapılan şeyle denizde gezmeyin. Dalgalar siz göremeden vuruyor. İçinde mesaj olan şişeleri bulursanız kesinlikle belirttiği noktaya gidin. Hem denizde boş boş dolanıp ada aramak yerine direk yeni bir ada yeri ediniyorsunuz. Hem de oyunda bazen hile bile denebilecek seviyede hediyeler veriyor size. Woodlegs gelene kadar benden bu kadar

• Biliyorum güzel ve popüler bir oyun, fakat hiçbir zaman sevemedim bu oyunu
  • togethera lanet mağaralar kaç yılında gelicek acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: BabyYourLost

togethera lanet mağaralar kaç yılında gelicek acaba

Dün social bi sunucuya girdiğimde mağara girişi vardı modmuydu o acaba ?
  • Fortescue kullanıcısına yanıt
    Vay be baya baya çözmüşsünüz. Ben de hemen satın aldım ama pek de ısınamadım yalan yok. Birde sebepsiz bir şekilde oyunum kasıyordu anlamadım bile. Pinti Panda'dan izliyorum seriyi ben de, ama bırakacak gibi çünkü hava şartları zorladı onu. RoG'da da aynısı olmuştu. Neyse artık şöyle biraz daha düzelsin de oyun arada güncellemeler geliyor, o zaman adam akıllı oynarım ben de. Wigfrid ile oynadığım için çok kolay geliyor. Wolfgang ile denedim aşırı zor geldi onu doyurmak imkansız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teecem

Vay be baya baya çözmüşsünüz. Ben de hemen satın aldım ama pek de ısınamadım yalan yok. Birde sebepsiz bir şekilde oyunum kasıyordu anlamadım bile. Pinti Panda'dan izliyorum seriyi ben de, ama bırakacak gibi çünkü hava şartları zorladı onu. RoG'da da aynısı olmuştu. Neyse artık şöyle biraz daha düzelsin de oyun arada güncellemeler geliyor, o zaman adam akıllı oynarım ben de. Wigfrid ile oynadığım için çok kolay geliyor. Wolfgang ile denedim aşırı zor geldi onu doyurmak imkansız.

Aynen Wolfgang'in açlığı çok sıkıntı. Mesela Willow'da zor bana göre. O sanity asla düşmeyecek yoksa base'ini yakıp kül ediyor tüm emeklerin boşa gidiyor oyunu bırakırsın Panda aslında oyunu az çok biliyor kaç sezon oynadı ama ilk versiyonunu. Orda sadece kış derdi vardı. Fakat bana da bırakır gibi geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: CGySox

quote:

togethera lanet mağaralar kaç yılında gelicek acaba

Dün social bi sunucuya girdiğimde mağara girişi vardı modmuydu o acaba ?

Hiç bir fikrim yok, biz aramızda kurduğumuz da mağara falan olmuyor
  • quote:

quote:

Aynen Wolfgang'in açlığı çok sıkıntı. Mesela Willow'da zor bana göre. O sanity asla düşmeyecek yoksa base'ini yakıp kül ediyor tüm emeklerin boşa gidiyor oyunu bırakırsın Panda aslında oyunu az çok biliyor kaç sezon oynadı ama ilk versiyonunu. Orda sadece kış derdi vardı. Fakat bana da bırakır gibi geliyor

Panda oyun oynamakdan anlamıyor, rog suz don't starve de ölen utansın zaten

• quote:

quote:

quote:

Ama muhabbeti çok hoş

İndirim varken alayım dedim Together'ı fakat hangi servera girdiysem tam bir kaos. Herkes kafasına göre takılıp on güne ölüyor. Yok mu düzgün server ya da burdan oynayan eklesin nick kalduin. Profil resminde kenan komutan olan onu da bi değişemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

wigfrid nasıl kolay yav?
    srf et yemesi değil de max hungerının 120 olması büyük sıkıntı...
    hungerı 200 olsa max healthi 100 bile olsa daha oynanası bi karakter olurdu bence
    evde tıkabasa doyup rahatça uzak yerlere gidilebilirdi
    uzak yerlere gitmek çok sıkıntı oluyo onunla seed falan yiyip geçiştiremiyon this is nöt fööd diye söyleniyo hemen :D

• leon tr kullanıcısına yanıt
    Ben o kadar çok oynadıysam demek ki bana kolay geliyormuş.

Valla birine daldığında akıl sağlığı yükseliyor can da yükseliyordu galiba. Aynı şekilde 2 top köfteyle açlık fulleniyor. Zırhı zaten efsane. Ot yemeyiversin. Ayaklı tenceremiz olsa baya güzel olurdu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

O daha bu kadar popüler değilken, 500-1000 arası abonesi olduğu zamanlardan bahsediyorum, ona sıçrama yaşatan oyun Don't Starve'dir. Bunu inkar edeceğini sanmıyorum. Kendisini uzun süre takip ettim paylaşımlarını izledim. İyi oynar kötü oynar ona bir şey demem ama ne zamanki benim yorumlarımı her seferinde sildi video altından o zaman takibi bıraktım. Çünkü eleştiriye açık birisi değil kendisi. Hep poh pohlayacaksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: youngeagle_3

quote:

quote:

quote:

O daha bu kadar popüler değilken, 500-1000 arası abonesi olduğu zamanlardan bahsediyorum, ona sıçrama yaşatan oyun Don't Starve'dir. Bunu inkar edeceğini sanmıyorum. Kendisini uzun süre takip ettim paylaşımlarını izledim. İyi oynar kötü oynar ona bir şey demem ama ne zamanki benim yorumlarımı her seferinde sildi video altından o zaman takibi bıraktım. Çünkü eleştiriye açık birisi değil kendisi. Hep poh pohlayacaksın.

Youtube'da son videosunu izleyen oldu mu? Zaten öleceği kesindi bir de şimşek tüm base'i yakınca 53. dk da alt+f4 çekip aa oyun kapandı falan sonra bi önceki günden başlayıp aa her şey yolunda çok güzel.

Millet muhabbeti için izlerken inanılmaz saçma oldu bence böyle yapması. Hayır öl baştan başla ne var yani (ki bu bölüm ölüp sunağı da kullandı).

Edit : alt + f4 çekmemiş sanırım çünkü oyun kapanmamış ama yine de tam ölmüşken hiçbir şey yok gibi çıkıp girmek hileyle oynamaya eşdeğer. Zaten Yıldırım asası olmadan yaşayamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortescue -- 29 Aralık 2015; 13:23:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşımla oynadığım 426 günlük sunucuyu kalıcı bi sunucuya çevirebilirmiyiz gece gündüz açık olması ve yükü üzerimden atmak için ? bilgisi olan varmıdır konu hakkında
  • Dont starve ya da together alacağım ama çevremde oynayan kimse yok hangisini önerirsiniz ?
  • Tek kişi oynayacaksan eğer, Dont Starve Alone paketini alabilirsin direk.
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.