Şimdi Ara

Doğalgaz Alarm Cihazı tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
3
Favori
60.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar doğalgaz alarm cihazı almayı düşünüyorum evinizde kullandığınız veya marka olarak kaliteli olarak diyebileceğiniz bir marka var mı ? ben piyasada 2-3 tane marka gördüm mesela 3MK , Tork , İkon ben iğdaş onaylı tork'u düşünüyorum. kısaca ne tavsiye edersiniz.

• İki tip alarm cihazı vardır. Bunlar yarı iletken sensörlü ve katalitik sensörlüdür. Yarı iletken sensörlü cihazlar ocaktaki yemeğe, sıktığınız parfüme, hehangi bir kokuya karşı ötebilmekte ve yanlış alarmlar vererek hem cihaza olan güveni azaltmakta hemde gereksiz yere kişileri paniğe sokmaktadır. İyi bir alarm cihazı her kokuya karşı ötmemelidir.Yarı iletken cihazlar 1-2 ppme bile ötebilirlerki buda evler için kullanılan cihazlarda gereksiz bir değerdir.

Kataliktik sensörlü cihazların hassasiyeti 200 ppmden başlar ve bu değer oldukça zararsız bir orandır. Bu cihazlar gazın geçmesine müsaade eden geçirgen bir seramik taşıyıcı üzerine yerleştirilmiş, platin ısıtıcı telden meydana gelir. Platin ısıtıcıya devamlı bir gerilim verilerek hissedicinin sıcaklığı katalizörün başarılı bir şekilde yüzeyine ulaşan metanı yakalayabileceği seviyede tutulur.

Yüzeydeki katalizörün yardımıyla metanın yanması esnasında ortaya çıkan enerji hissedicinin sıcaklığını, dolayısıyla platin ısıtıcının direncini artırır. Ortaya çıkan enerji miktarı ve ısıtıcının direncindeki artış havadaki metan (ya da diğer hidrokarbon kökenli yanıcı patlayıcı gazlar) ile doğru orantıdadır. İşlem birimi devamlı olarak direncin değerini ölçmekte; direnç belli bir seviyeye çıkınca (gaz yoğunluğu artınca) alarm vermektedir.
    Eğer zırt , pırt gaz alarmlarıyla boğuşmak gibi bir isteğiniz yoksa katalitik sensörlü cihazlar tavsiye ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acr -- 15 Aralık 2013; 14:46:29 >

• Arkadaşlar,yarın bim toolmaxx diye bir lpg ve doğalgaz alarm cihazı veriyor,nasıldır fikri olan varmı?İş yaparmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: -)KraL(-

Arkadaşlar,yarın bim toolmaxx diye bir lpg ve doğalgaz alarm cihazı veriyor,nasıldır fikri olan varmı?İş yaparmı

Bende sordum ama cevap alamadım.. (:
  • ben aldım bu bim in kini inşallah sorun çıkarmaz görüntü olarak kötü bi ürüne benzemiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: mespage

ben aldım bu bim in kini inşallah sorun çıkarmaz görüntü olarak kötü bi ürüne benzemiyor

arkadaşım nasıl ürün montajını yaptınmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: -)KraL(-

quote:

Orijinalden alıntı: mespage

ben aldım bu bim in kini inşallah sorun çıkarmaz görüntü olarak kötü bi ürüne benzemiyor

arkadaşım nasıl ürün montajını yaptınmı

henüz kombi nin de montajı yapılmadı bu cihaz lazım diye aldım bakalım inşallah fos çıkmaz
  • Arkadaşlar,bu alarm cihazını nasıl ve nereye monte etmeliyim yardımcı olurmusunuz
  • Arkadaşlar,evinde doğalgaz alarmı kullanan yokmu,nereye öontajlamam konusunda yardımcı olacak bir yardımsever arıyorum
  • Arkadaşım bende BİM den gaz alarm cihazı aldım.ben mutfaga takdım.tavandan 30 cm aşagıya takdım.kombi balkondo oldugu için .ben mutfaga taktım.arkadaşlar sesi gür cıkıyor.test etme dügmesi var.küçük ve şık bir kutusuda var.iyi gibi görünüyor.tecrübeli arkadaşlar siz ne dersiniz.
  • doğalgaz için kullanılan gaz alarm cihazları tavandan 5-15 cm aşağıda olacak şekilde monte edilmeli. Ayrıca gereksiz alarm vermemesi için ocak tan 1.5 metre uzakta olmalıdır
  • hımm
  • ESKA valve kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 22 Eylül 2014; 10:35:01 >
  • eska cihaz için şöyle birşey gördüm, dikkate alınası, gerçi disintegration sorun yok demiş ama yine de alacakların bilgisi olsun...
    http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/779375-9-kusurlu-urun
  • Mrb arkadaşlar BİM den aldığım doğalgaz alarm cihazını geri iade ettim.forumda bir arkadaş yazmış.rolesimi neyin yokmuş. yazmış.sonra bende kullanma klavuzunu iyice okudum TSE İSO VEYA İGDAŞ VEYA AKSAĞAZ ONAYLI diye yazmıyor diyerek ve çin malı diye iade ettim.sadece CE yazıyor öntarafında.bende uyduruk bir şey olmasın sonuçta can güvenliği için oldugundan geri verdim.iyimi ettim.bilmiyorum.ançak iyi kaleteli önerçeğiniz dogalgaz alarm cihazı varmı.ben sadece mutfaga ocakta gaz kaçağı varmı diye .kullanaçam.kombim açık bakanda.
  • bimden iki tane aldım. bakalım nasıl çalışacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Öğretmen55

Mrb arkadaşlar BİM den aldığım doğalgaz alarm cihazını geri iade ettim.forumda bir arkadaş yazmış.rolesimi neyin yokmuş. yazmış.sonra bende kullanma klavuzunu iyice okudum TSE İSO VEYA İGDAŞ VEYA AKSAĞAZ ONAYLI diye yazmıyor diyerek ve çin malı diye iade ettim.sadece CE yazıyor öntarafında.bende uyduruk bir şey olmasın sonuçta can güvenliği için oldugundan geri verdim.iyimi ettim.bilmiyorum.ançak iyi kaleteli önerçeğiniz dogalgaz alarm cihazı varmı.ben sadece mutfaga ocakta gaz kaçağı varmı diye .kullanaçam.kombim açık bakanda.

Ben denedim çalışıyo bakalım şimdilik
  • İKON gaz alarm cihazı doğalgaz ve Lpg bulunan her ortamda güvenilir gaz algılama özelliğine sahiptir.

Özellikleri :
    3 Led özellikli. Yeşil Led:Çalışma , Kırmızı Led:Alarm , Turuncu Led:Sensör Arızasını gösterir.Böylece cihazın arızasından haberdar olur ve hayatınız riske girmez.
    85 Desibellik Sesli Uyarı ile bir tehlike anında sizi uykunuzdan bile uyandırabilir.
    Normal Çalışma Koşullarında 5 Yıllık Sensör Ömrü.
    Kararlı hassasiyet ve üstün çalışma performansı.
    Yangın ve Gaz Alarm Sistemlerine Uyumlu.
    Kontak Çıkışına bağlanabilecek bir valf yardımıyla gazın kesilmesi, yada aspratöre bağlanarak gazın tahliye edilmesini sağlayabilme
    Dayanıklı ve Estetik Görünüm.
  • İKON GD 401 MODELİ
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.