Şimdi Ara

Nokia, daha ince ve hafif bir Lumia 920 devam modeli pazara sunabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nokia, daha ince ve hafif bir Lumia 920 devam modeli pazara sunabilir

Windows Phone 8 işletim sistemi anlamında geçen yılı Lumia 920, 820 ve 620 modelleriyle kapatan Nokia, bu yıl için yeni planlarını Şubat sonundaki MWC 2013 fuarına saklıyor.

Ancak firmaya yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, Nokia şu anki Lumia 920 modelinden daha hafif ve daha ince bir devam modeli üzerinde çalışıyor. Kod adı Catwalk olan bu model, Nokia'nın şimdiye kadar vazgeçmediği polikarbonat gövde yerine alüminyum alaşımdan bir kasa kullanacak.

Lumia 920 modelinin en çok eleştirilen noktalarından olan kalınlık ölçüleri, görünüşe göre bu devam modelinde biraz daha düşürülüyor. Nokia böylece rakipleri ile ağırlık ve kalınlık olarak da rekabete girmiş olacak.

Catwalk kod adlı modelin bu yıl pazara sunulmasına kesin gözüyle bakılırken, ek olarak bir yeni Lumia modelinin daha tanıtılması bekleniyor. Bu modelin kasa yapısının nasıl olacağı bilinmezken, her iki modelin de çok farklı bir donanın sunmayacağı belirtiliyor.

Nokia'nın bu yıl için satışa sunmayı planladığı yeni modelleri MWC 2013 fuarında görme şansına sahip olabiliriz.

• 820 nin tasarımını baz alarak tasarımlarını geliştirse daha iyi olur, zira performans düşkünü kullanıcılar dışında mağazalarda çoğu kişi 820 ye yöneliyor. Biri şu telefon firmalarına tüketicilerin kalınlıktan çok ekranın etrafındaki fazlalıklardan uyuz olduğunu anlatmalı. Ya da anlamak işlerine gelmiyor şimdilik.

ayrıca 820 ve 920 den güncellemeleri keserse,

1- üstüme mazot döküp nokia bayi önünde kendimi yakarım.
    2- nokia zaten kaybettiği tonla müşterisinin ardından kalan sağlam müşterilerinden birini daha kaybeder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 3 Ocak 2013; 23:43:23 >
  • Buda ifanlara ve fandroidlere dokunabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha hafif derken telefon agirliginda olacak herhalde eskisinin taştan farki yoktu cunku

• ince ve hafif 920 çıkarana kadar donanımı outdated olacak. Daha iyi donanım ve daha ince ve hafif bir lumia yapılırsa, işte o zaman süper bir telefon ortaya çıkar.

• eğer bunu yaparsa nokia benimle beraber çoğu kişi için biter kimse kaba telefonu alıp sonra daha incesi çıkınca ona para vermek istemez.

• Yakıyoruz falan bu nedir ...

• Aluminyum guzel bir malzeme ama fark yaratmak icin titanyumda kullanilabilir. Tamam pahali malzeme ama premium modellerin fiyatina dokunmaz. Buyuk fark yaratir ve dikkat ceker. Hafif saglam cizilmez curumez. Daha iyi bir malzeme dusunemiyorum. Nokia digerlerinin onune gecmek istiyorsa boyle bir sey yapmali. Rakiplerinin 2 sene gerisindeki donanimlariyla one cikmiyacagina gore.

• cıkan lumiayi biraz daha kenarlarda kırpılmış şekilde küçülterek 2700-2800 amper pille cıkarsaydı suanki satış rakamının 2 katını satardı, tabi marketi unutmamak gerek onun içinde zaman gerek.... bakalım görücez

• quote:

Orijinalden alıntı: eulogy

820 nin tasarımını baz alarak tasarımlarını geliştirse daha iyi olur, zira performans düşkünü kullanıcılar dışında mağazalarda çoğu kişi 820 ye yöneliyor. Biri şu telefon firmalarına tüketicilerin kalınlıktan çok ekranın etrafındaki fazlalıklardan uyuz olduğunu anlatmalı. Ya da anlamak işlerine gelmiyor şimdilik.

ayrıca 820 ve 920 den güncellemeleri keserse,

1- üstüme mazot döküp nokia bayi önünde kendimi yakarım.
    2- nokia zaten kaybettiği tonla müşterisinin ardından kalan sağlam müşterilerinden birini daha kaybeder.

Buyuk soz soylememekde fayda var. Keza nokia-microsoft ikilisi istedikleri satislari elde edemedikleri surece dogal olarak radikal degisiklikler yenilikler yapacaklardir. Buda wp7 telefonlara oldugu gibi bir anda eski modelleri ekosistemin uvey evlatlari konumuna getirebilir. Kimse dile getirmiyor ama wp7 telefonlarin, wp8 uygulamalarini kullanamiyacak olmasi buyuk ayip. Zaten genis bir marketi yoktu wp7 telefon ilerde gelecek yeni uygulamalardanda asla faydalanamiyacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bu fiyatlarla wphone benim için bitti. apple da ederinden pahalı. artık telefonum da çok yetersiz (5800) mecburiyetten hiç istemediğim halde android telefonları incelemeye başladım şu anda note2 hoşuma gidiyor ama androidden de hiç anlamıyorum. telefonu almakla bitmiyor bi ton root kernel cart curt işlemi var yani pek kullanıcı dostu bi sistem değil. ne yapacam hiç bilmiyom... benim açımdan şu anki görünüşe göre akıllı telefon işi hikaye:)

• quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

Aluminyum guzel bir malzeme ama fark yaratmak icin titanyumda kullanilabilir. Tamam pahali malzeme ama premium modellerin fiyatina dokunmaz. Buyuk fark yaratir ve dikkat ceker. Hafif saglam cizilmez curumez. Daha iyi bir malzeme dusunemiyorum. Nokia digerlerinin onune gecmek istiyorsa boyle bir sey yapmali. Rakiplerinin 2 sene gerisindeki donanimlariyla one cikmiyacagina gore.

Polikarbon şu an için en iyi seçim bence hem sağlam hem çizildiğinde en az çizik belli eden madde malum boya değil aluminyum koyan apple ı görüyoruz kutulardan çizik çıkıyor 2 sene öncenin donanımı kısmını anlayabilmiş değilim değilim bana açıklarmısın pureview mu puremotionHD+ mı snapdragon krait mimarisimi 2 sene önceden yada ne biliyim 2 sene önce hangi cihaz eldivenden dahi algılayabiliyordu hangi kamera ile zifiri karanlıkda bu kalitede fotoğraflar alabiliyordun merak ettim doğrusu yeterli uygulama sayısı olunca markette hangisi rakiplerini geçmeye çalışıcak orası da büyük bi muamma bu stabilite sadece wp de ve ios da var Wp cihazlar arasında da en iyileri Lumia serisi tartışmasız bir şekilde yenilikçi teknolojileri barındırıyor ama sen 2 sene öncesinin donanımından bahsediyorsun ilginç..

• ince telefon istemiyorum tıraş bıçağı değil bunlar adam gibi 41mp kameralı tam donanımlı bir lumia bekliyorum...diğer türlü aman inceymiş aman aliminyummuş bunlar önemliyse zaten alternatifler var.nokia umarım kendi ifadeleriyle piyasaya 1001 inci telefonu sokmaz.. ben teknoloji istiyorum fonsiyonalite istiyorum tasarımın gösterişin canı cehenneme...

• quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

ince telefon istemiyorum tıraş bıçağı değil bunlar adam gibi 41mp kameralı tam donanımlı bir lumia bekliyorum...diğer türlü aman inceymiş aman aliminyummuş bunlar önemliyse zaten alternatifler var.nokia umarım kendi ifadeleriyle piyasaya 1001 inci telefonu sokmaz.. ben teknoloji istiyorum fonsiyonalite istiyorum tasarımın gösterişin canı cehenneme...

Hangi sensör cidden 41 mp sunacak size? veya 41 mp fotoğraf çekip ne yapmayı planlıyorsunuz? Anlamıyorum bu mp takıntısını fotoğrafta. görende boy boy fotoğraf çekip binaya giydiriyorsunuz sanacak. DSLR makineler bile 36 nın üzerine çıkmamışken siz telefon gibi mercimek kadar sensöre sahip telefonda 41 bekliyorsunuz. Kaldı ki 41 mp reel bile değil. yazılım kandırmacası.

Lumia 920 güzel telefon evet. Batarya ömrü , kullanımı, dokunmatik kalitesi gerçekten iyi. Tasarımda ciddi olarak kötüydü onu da biraz olsun düzeltmeye giderlerse akıllandıklarının göstergesidir. Artık insanlar telefonu gösteriş olarak alıyor. Ne kadar düzgün görünürse o kadar iyi imajı veriyor. Iphone un en çok tutulma sebeplerinden belki de biridir bu. Sade ve şık tasarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: vitor reis

Buda ifanlara ve fandroidlere dokunabilir

öteki taraftan yazıyorum.Nokia nın bu devrimi karşısında ios çular ve androidçiler toplu intihar ettiler.
    sene olmuş 2013 hala ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erci501 -- 4 Ocak 2013; 9:24:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

quote:

ince telefon istemiyorum tıraş bıçağı değil bunlar adam gibi 41mp kameralı tam donanımlı bir lumia bekliyorum...diğer türlü aman inceymiş aman aliminyummuş bunlar önemliyse zaten alternatifler var.nokia umarım kendi ifadeleriyle piyasaya 1001 inci telefonu sokmaz.. ben teknoloji istiyorum fonsiyonalite istiyorum tasarımın gösterişin canı cehenneme...

Hangi sensör cidden 41 mp sunacak size? veya 41 mp fotoğraf çekip ne yapmayı planlıyorsunuz? Anlamıyorum bu mp takıntısını fotoğrafta. görende boy boy fotoğraf çekip binaya giydiriyorsunuz sanacak. DSLR makineler bile 36 nın üzerine çıkmamışken siz telefon gibi mercimek kadar sensöre sahip telefonda 41 bekliyorsunuz. Kaldı ki 41 mp reel bile değil. yazılım kandırmacası.

Lumia 920 güzel telefon evet. Batarya ömrü , kullanımı, dokunmatik kalitesi gerçekten iyi. Tasarımda ciddi olarak kötüydü onu da biraz olsun düzeltmeye giderlerse akıllandıklarının göstergesidir. Artık insanlar telefonu gösteriş olarak alıyor. Ne kadar düzgün görünürse o kadar iyi imajı veriyor. Iphone un en çok tutulma sebeplerinden belki de biridir bu. Sade ve şık tasarım.

hangi sensörmü?nokia 808in toshiba marka 41mp sensörü mesela...ve bu sensör gerçekten de 41mp yazılım kandırmacası felan değil.zaten mercimek kadar sensörde değil...

ben 41mpli videolarda kayıpsız zoom yapabilmek veya en kaliteli 8mp fotoğraf çekmek için istiyorum.yanına ois düşük ışık performansı gibi konularda dahil olsursa ne ala lumia 920deki gibi...ama nokia ince telefon yapma sevdasına giderse anca micro sd kartı olmayan fonsiyonalitesi ölü cihazlardan başka bir şey göremeyiz.tasarım en son iş bana göre...

• Nokia wp'de bu kadar ısrar edeceğine Android bir cihaz çıkarsa hatta Google'in Nexus modeli cihazlarını üretmeye talip olsa çok daha iş yapar İnce ve hafiflik önemli ama Full HD telefonların olacağı piyasada Nokia'nın satılma şansı az (wp8 1920x1080 çözünürlüğü desteklemiyor)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßlaCKFOX

Nokia wp'de bu kadar ısrar edeceğine Android bir cihaz çıkarsa hatta Google'in Nexus modeli cihazlarını üretmeye talip olsa çok daha iş yapar İnce ve hafiflik önemli ama Full HD telefonların olacağı piyasada Nokia'nın satılma şansı az (wp8 1920x1080 çözünürlüğü desteklemiyor)

yanlız full hd katagorisi en azından şimdilik tablet kısmını ilgilendiriyor ki bu noktada nokia tablet çıkarabilir ? ama bu akıllı telefon pazarını bence çok fazla etkilemeyecektir.şahsen 4k çıksın isterse 5inç yukarısı olduktan sonra bir cep telefonu alma kriterim olamaz...gerçi 4.5 inç de duyuruldu ancak bu global bir haber değil diye biliyorum...hoş global olsa bile full hd bir çok açıdan sorun çıkarabilir.mesela mevcut gpular yetersiz kalabilir.belkide mevcut oyunların düşük çözünürlük çıtası bu cihazları olumsuz etkileyebiilir.zira kendisinden daha düşük çözünürlükteki içerikte tüm lcdler zayıf kalabiliyor bir alt çözünürlüklü ekranlara göre...

şimdilik 1280x768 1280x720 gibi hd seçenekler gayet yeterli...son olarak nokia asla android kullanmaz zira kendine özgü kalmak istiyor.ısınmak için pantonolonuna işeyen finli çocuk olmadığını dile getirmişti...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ßlaCKFOX

Nokia wp'de bu kadar ısrar edeceğine Android bir cihaz çıkarsa hatta Google'in Nexus modeli cihazlarını üretmeye talip olsa çok daha iş yapar İnce ve hafiflik önemli ama Full HD telefonların olacağı piyasada Nokia'nın satılma şansı az (wp8 1920x1080 çözünürlüğü desteklemiyor)

yanlız full hd katagorisi en azından şimdilik tablet kısmını ilgilendiriyor ki bu noktada nokia tablet çıkarabilir ? ama bu akıllı telefon pazarını bence çok fazla etkilemeyecektir.şahsen 4k çıksın isterse 5inç yukarısı olduktan sonra bir cep telefonu alma kriterim olamaz...gerçi 4.5 inç de duyuruldu ancak bu global bir haber değil diye biliyorum...hoş global olsa bile full hd bir çok açıdan sorun çıkarabilir.mesela mevcut gpular yetersiz kalabilir.belkide mevcut oyunların düşük çözünürlük çıtası bu cihazları olumsuz etkileyebiilir.zira kendisinden daha düşük çözünürlükteki içerikte tüm lcdler zayıf kalabiliyor bir alt çözünürlüklü ekranlara göre...

şimdilik 1280x768 1280x720 gibi hd seçenekler gayet yeterli...son olarak nokia asla android kullanmaz zira kendine özgü kalmak istiyor.ısınmak için pantonolonuna işeyen finli çocuk olmadığını dile getirmişti...

Full hd çıkacak telefonlar genelde 5" veya üstü boyutlu cihazlar ama HTC'nin 4,7" tasarımlı m7 kodlu cihazı da Full hd gelecek Full hd sadece tabletleri ilgilendirir demek bence yanlış her ne kadar gözle fark edilmeyecek farklılıklar olsa da çoğu kullanıcı aldğı cihazın en iyi olmasını ister

Nokia şu an kendine Özgü değil Wp'de bir platform Android'de Nokia'nın kendine özgü sistemi symbian ama onu da beğenen yok bu yüzden Nokia bugün batabilir (ha ben hala zorunluluktan bir symbian cihaz kullanmaktayım ama cihazımı değişeceğim zaman ilk tercihim Android olacaktır)

• Microsoft 'alüminyum kasa'ya izin vermiş mi acaba?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.