Şimdi Ara

Epson WF7515 A3+ yazıcı tarama fax ......deneyimler (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
1
Favori
13.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Zor değil, sadece videoları izlemek lazım. Havayı boşaltıp tankları doğru yüksekliğe koymak gerek
  • Arkadaşlar merhaba wf-7515 için kullananlar için bir kaç soru sormak istiyorum.
    1- alt kasetten biristol ,250 mat kuşe yada davetiye kağıdı versek makina alıyor mu. Kısacası yazıcı merdanesi kağıdı çevirip basarmı. İçeride kağıt sıkışması olur mu. Yazıcıyı matbaa amacıyla kullanacağım. A3 baskı almam da gerekli, a4 diğer modelleri tercih etmeyeceğim.

2-Dolan kartuş ve DURABrite mürekkep tercih edeceğim. Baskı sonrası su ile boyanın dağılması yada güneşte renklerin solması önemli değil. DURABrite mürekkeple, biristol, 250 gram davetiye kağıdı, sertifika kağıdı mat kuşeye baskı yaparsam bana yeter. Kuşe mürekkebi kullanmamı tavsiye eder misiniz. Şimdiden teşekkürler
  • 180gr parlak bastım, baskı ayarlarında kalın kağıt seçtim,
    ama 240gr çok gibi, baskı kafası mürekkebi dağıtır herhalde.

Ben riske girmem, ucuz bir makina da değil.

mürekkep konusunda ise bilgim yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim mimleon 180 gr yeterli zaten . Benim evdeki canon mg5450 fotoğraf yazıcısı ile 250 gr biristol bastım .Renklerde bir kayma kafanın mürekkebi dağıtması falanda olmadıki mg5450 nazik bir yazıcı
    Sonuçta 100 tane arka arkaya birostol basacak değilim. Lazım oluyor bazen 10 20 tane sertifika basmam gerekiyor.
  • Bu arada mimleon siz 7515 i kaç tl ye almıştınız. Şu an piyasada yok gibi. Bir yerde 1000 tl ye buldum fiyat nasıl sizce. 7525 in a3 çıkış için avantajı nedir ? Gerçi 7525 de satıcılarda hiç yok gibi .Hep tanklı sistemi bağlayıp satıyorlar.

Teşekkürler iyi çalışmalar
  • ben 7515 vatan bilgisayarda bulmuştum, 7525 yoktu hiçbir yerde.
    600 küsur TL dı.
    eğer sıkça a3 ve a4 kullanıyorsan 7525 daha kullanışlı.
    7515 de a3 tak çıkar zahmetli, bulsaydım 7525 alacaktım, olmadı.
  • (WF-7525)kimlik kopyalama yokmuş bizim makinede
  • kırtasiyeci isen ve kimlik kopyalama işi yapıyorsan laser yazıcı almak lazım,
    püskürtmeli ile pahalı basarsın.

• Benim işyerimde canon lazer yazıcım var ama A5 kağıda kimlik fotokopisi çekemiyor, illa A4 olcak.
  • zaten kimlik koğyalama yapan makina sayısı bir elin parmaklarını geçmez,
    buna A3 boyutu, tarama, wifi, faks eklersen bulmak zorlaşır.
    ne diyelim kolay gelsin.

• 7515'in dergi yapma özelliği varmı ? yani 20 sayfalık a4 kağıdını tek tuşla, a3 kağıdına yana yana çekip çıkış alabileceğim bir özellik olursa süper olur..

Kolay gelsin
  • 7515 teste başladım yazıcıdan memnun kaldım. fakat sorunlarım orjinal kartuşları çıkarıp dolan kartuşları takıp muadil mürekkepleri koymakla başladı....Bir iki çıktı aldığımda hiç bir problem olmadı seri çekime geçince hüsrana uğradım diyebilirim....
    Bugün arkalı önlü 160 gr kağıda normal baskı kalitesinde 120 yaprak renkli çıktı alayım dedim . Çıktı exelden gönderdiğin sıradan renkli bir tablodan ibaret. 50 çıktı aldıktan sonra özellikle yazıcı siyah rengi dağıtıp silik çıkarmaya başladı. Sonrasında sadece siyah renk için kafa temizleme yaptım. 100 çıktıyı tamamladığımda kartuştaların birinde magenta boya azalmıştı uyarı verdi doldurdum (belge pembe renk ağırlıklı bir dökümandı). yine kafa temizleme yaptım 20 çıktı alıp arka yüze geçtim . daha 30 çıktı almadan desen yine bozuldu. Kesik kesik renkler ve çizgiler gördüm yine kafa temizledim. 50 çıktı daha aldım yine aynı problemle karşılaştım. sinirlerim bozuldu diyebilirim

Netice itibariyle goPrintin durabrite mürekkebinin sürekli yazıcı kafasını tıkadığını düşünüyorum. GoPrint ten aldığım durabrite mürekkep setinden memnun kalmadım desem yeridir (özellikle siyah boyasından).
    yazıcıyı alalı bir hafta oldu son 2 günde toplam 10 kere yazıcı kafası temizleme işlemi yaptım. Böyle giderse kafayı bozacağım gibi. nozzle tıkanacak bir daha açılmayacak

Benzer problem ile karşılaşan varmı ?

Farklı bir mürekkep markasına geçmeyi düşünüyorum .zaten siyah pigmenti beğenmedim orjinaline göre soluk. Başka marka Durabrite Mürekkep tavsiye edermisiniz ?

Yarın örnek dokümanları paylaşacağım

Şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: cavlakcekirge

7515 teste başladım yazıcıdan memnun kaldım. fakat sorunlarım orjinal kartuşları çıkarıp dolan kartuşları takıp muadil mürekkepleri koymakla başladı....Bir iki çıktı aldığımda hiç bir problem olmadı seri çekime geçince hüsrana uğradım diyebilirim....
    Bugün arkalı önlü 160 gr kağıda normal baskı kalitesinde 120 yaprak renkli çıktı alayım dedim . Çıktı exelden gönderdiğin sıradan renkli bir tablodan ibaret. 50 çıktı aldıktan sonra özellikle yazıcı siyah rengi dağıtıp silik çıkarmaya başladı. Sonrasında sadece siyah renk için kafa temizleme yaptım. 100 çıktıyı tamamladığımda kartuştaların birinde magenta boya azalmıştı uyarı verdi doldurdum (belge pembe renk ağırlıklı bir dökümandı). yine kafa temizleme yaptım 20 çıktı alıp arka yüze geçtim . daha 30 çıktı almadan desen yine bozuldu. Kesik kesik renkler ve çizgiler gördüm yine kafa temizledim. 50 çıktı daha aldım yine aynı problemle karşılaştım. sinirlerim bozuldu diyebilirim

Netice itibariyle goPrintin durabrite mürekkebinin sürekli yazıcı kafasını tıkadığını düşünüyorum. GoPrint ten aldığım durabrite mürekkep setinden memnun kalmadım desem yeridir (özellikle siyah boyasından).
    yazıcıyı alalı bir hafta oldu son 2 günde toplam 10 kere yazıcı kafası temizleme işlemi yaptım. Böyle giderse kafayı bozacağım gibi. nozzle tıkanacak bir daha açılmayacak

Benzer problem ile karşılaşan varmı ?

Farklı bir mürekkep markasına geçmeyi düşünüyorum .zaten siyah pigmenti beğenmedim orjinaline göre soluk. Başka marka Durabrite Mürekkep tavsiye edermisiniz ?

Yarın örnek dokümanları paylaşacağım

Şimdiden teşekkürler

Cihazın heybetine göre kartuşlar küçük. T1281 yerine T1291 büyük kartuşlardan kullanın ya da en iyisi bitmeyen kartuş tankı kullanın. Ben cescesor ve bitmeyenkartus.com durabrite mürekkeplerini kullandım memnunum. Sorunlarınız tamamen bitmez, bu sefer de tankın hortumlarında arada hava baloncukları veya tıkanıklıklar olur; en az günaşırı çıktı almanız lazım hortum içinde kuruma olmaması için ama zırt pırt mürekkep doldurmak zorunda kalmazsınız.

• Barsoy sağol bilgilerin için. Bu yazıcıya tank sitemi takmak en son yapacağım iş. garanti kapsamından çıkaramam yazıcı benim değil okulun. Kartuş doldurmak sıkıntı değil ama. problem galiba boyadan kaynaklanıyor. siyah mürekkep adeta dağılıyor sanki bazı noktalarda kağıda yapışmıyor. Kısacası farklı durabrite mürekkep markası sipariş edip kartuşaları yeniden dolduracağım. Kartuşlarda eski mürekkebi nasıl temizlerim. Kafaya temizleme solüsyonu sıkmama gerek varmı ???
  • cavlakcekirge C kullanıcısına yanıt
    Sıkmayın, enjektörle 1ml verin her birine(kartuşa değil, kartuşun oturduğu yere). Enjektörün ucuna şu plastik aparatı takıp yapın:

Epson WF7515 A3+ yazıcı tarama fax ......deneyimler

Mürekkep doldurmak için orjinal kartuşları deldiyseniz garantisi bitti zaten, yeniden orjinal kartuş almanız lazım. Ama dolan kartuş kullanıyorsanız, sadece dolum deliklerine hortumları takıp tanka monte ediyorsunuz. Yani dolan kartuş kullanmakla aynı şey, yazıcıyı sadece dolum işini el değmeden otomatikleştirmiş oluyorsunuz. Servise vereceğimiz zaman tekrar orjinal kartuşları takıyoruz.

Gene de teknik servis işkillenir de kalan mürekkebe bakar ve orjinal olmadığını anlarsa garanti gene iptal olur.

Not:
    Birisinin mesajına cevap yazarken mesajın sağ üstündeki cevapla ya da alıntıla düğmesine tıklarsanız, cevapladığınız kişi foruma girdiğinde haberdar olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsoy -- 15 Ocak 2015; 20:38:10 >

• barsoy kullanıcısına yanıt
    Barsoy Sağol ben evdeki MG5450 yazicimda cescesor mürekkep kullanıyorum son derece memnunum. Gerçi benim yazıcı boyası bilurdin dye içerikli su bazlı. Cescesor un kırmızı rengi ozellikle fotograf ciktikarinda birax fazla kaciyor. Yani evdeki yazıcıyi ariyorum. Bu arada orjinal kartuşu delmedim. Dolan kartuşu kullaniyorum goprintten kartys seti aldım. Siyah kartuşu daha büyük. Ama durabrite tecrubem hic iyi olmadi sana bir exel tablosu yollasam bir deneme yapsak beraber. Bu arada 160 gr Xerox orjinal kağıt kullandim acaba kagitmi etkiliyor kaliteyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimleon

yaklaşık 1.5 yıl oldu,
    yazmaya devam edeyim,
    geçenlerde orijinal kartuşlar bitti,
    ucuz olsun diyerek çipli, doldurulan kartuş seti ve mürekkepleri aldım (59tl) ,
    başlarda bir iki basım yaptım ama renkler dağınık ve soluktu,
    sonrasında devamlı kartuş arızası vermeye başladı.
    aldım servise götürdüm,
    sonuç; muadil mürekkep kullanma nedeniyle yazıcı kafası ayarı bozulmuş,
    neyse sorunsuz hallettiler.
    şimdi orijinal takım aldım (büyük tip)
    180tl/9 ay vadeli, haliyle 59 tl boşa harcanmış oldu.(izmirde isteyen olursa verebilirim)
    (vatan bilgisayarda kampanyaya rastlamıştım, zaman zaman yapılan kampanyaları takip ediyorum, yeni bir takım için)

şimdi sorunsuz ve aklım ona gitmeden kullanıyorum.

A3 kullanımı için daha önce yazmıştım,
    sık A3-A4 kullananlar 7525 alsın.

son olarak;
    usb bağlantısı ile hep sorun çıkardı, "scan" programı ve yazıcı tanımada,
    sonra wifi ile bağlandım,
    şimdi ise Ethernet ile hub bağlantısı yaptım,
    ağ içinde sorunsuz kullanıyorum.

baskı kalitesi ve fax, tarama özelliklerinden memnunum,
    tek olumsuz yönü yazıcı kartuşları bedeli.
    ama tüm yazıcılar da parayı kartuşdan kazanmıyormu?

kolay gelsin.

daha önce yazmıştım,
    bilginize......

• quote:

Orijinalden alıntı: cavlakcekirge

Barsoy Sağol ben evdeki MG5450 yazicimda cescesor mürekkep kullanıyorum son derece memnunum. Gerçi benim yazıcı boyası bilurdin dye içerikli su bazlı. Cescesor un kırmızı rengi ozellikle fotograf ciktikarinda birax fazla kaciyor. Yani evdeki yazıcıyi ariyorum. Bu arada orjinal kartuşu delmedim. Dolan kartuşu kullaniyorum goprintten kartys seti aldım. Siyah kartuşu daha büyük. Ama durabrite tecrubem hic iyi olmadi sana bir exel tablosu yollasam bir deneme yapsak beraber. Bu arada 160 gr Xerox orjinal kağıt kullandim acaba kagitmi etkiliyor kaliteyi

Pardon kartuş modellerinden bahsederken 1281 yerine 1291 yazmışım, 1291 yerine 1301 olacak doğrusu.

160 gram dediğin fotoğraf kağıdı olmayan mat A4 kağıt değil mi? Öyleyse yazdırırken de pc'de ayarlardan epson matte seçili olmalı. Düz kağıt seçili kaldıysa mürekkep doğru oranda emilmez kağıt tarafından. (düz kağıt =90 gr)

Goprint hiç denemedim , denediklerim içinde en iyisi bitmeyenkartus.com'daki photoink durabrite mürekkeplerdi: Photoink durabrite

Bir de kafa açıcı solüsyon sipariş ettiğinde genelde yanında ucu plastik aparatlı enjektörü de gönderiyordu zaten firma. Yani resmini verdiğim aparatı ayrıca almanıza gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsoy -- 16 Ocak 2015; 6:50:00 >

• barsoy kullanıcısına yanıt
    Barsoy bana aşağıdaki kartuş setini gönderdiler kartuşların dolum deliklerinin dışında hemen alta bir delik daha var .Bu delik açık olmak zorunda galiba. Bazı kartuşlarda bu deliğin kapalı olduğunu gördüm. bunun hikmeti nedir biliyormusun ?

Benim kullandığım xerox kağıt bu .

Yukarıdaki kağıdı kullanarak alğıdım exel çıktıları.... resimler cep tel. çekildi kalitesiz

Bugün muadil mürekkeple sonuç alamayınca orjinal kartuşları taktım. Yazıcı ayarlarından Düz kağıt ve normal kaliteyi seçerek arka arkaya 30, 40 A4 çıktı hiç bir problem yaşamadım sonuç güzeldi. Dolan kartuş sistemini taktım muadil mürekkep ile senin dediğin yazıcı ayarı Epson Matte kaliteli seçerek 30-40 A4 çıktı daha aldım istediğim gibi olmadı ama kötünün iyisi idi.

işin özü bitmeyen kartuştan Photoİnk marka durabrite mürekkep seti alıp deneyeceğim. Photoink mürekkebi aldıktan sonra şimdiki muadil mürekkebin olduğu dolabilen kartuşlara direk doldursam bir problem yaşarmıyım. Problem olur diyorsan Yeni mürekkebi doldurmadan önce eski mürekkebi kartuştan nasıl boşaltır temizlerim.

Bu arada tank sisteminide incelemeye başladım. Montajı becerebilsem makinaya zarar vermedem takabilsem almayı düşünüyorum
    Teşekkürler

Epson WF7515 A3+ yazıcı tarama fax ......deneyimler Epson WF7515 A3+ yazıcı tarama fax ......deneyimler Epson WF7515 A3+ yazıcı tarama fax ......deneyimler Epson WF7515 A3+ yazıcı tarama fax ......deneyimler Epson WF7515 A3+ yazıcı tarama fax ......deneyimler

• tank sistemini satın aldığın yer montajınıda yapıyormuş,
    izmirde sormuştum,
    "yazıcıyı getirirsen montajınıda yaparız" demişlerdi.
    bilginize...

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.