Şimdi Ara

Eski Nokia mühendislerinden Linux tabanlı akıllı saat: Leikr

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Eski Nokia mühendislerinden Linux tabanlı akıllı saat: Leikr

Bir grup eski Nokia mühendisi, Leikr isimli yeni bir akıllı saat projesini hayata geçirmek için Kickstarter platformunda kaynak arıyorlar. Atletler ve diğer spor tutkunları için hazırlanan benzer özellikteki saatlerde en büyük problemin vakit alan GPS bağlantısı olduğu belirtilirken, Leikr ile bu sorunun çözüldüğü ve gelişmiş özelliklere yer verildiği ifade ediliyor. Leikr'nin bir başka önemli özelliği ise internet üzerinde farklı rejim ve eğitim programları ile yeni aktivitelerde de kullanılabiliyor olması.

Linux işletim sistemini temel alan ve programlama tarafında QT desteği ile glen akıllı saat, 500MHz hızında çalışan ARM Cortex A8 tabanlı tek çekirdekli işlemciye, 8GB depolama kapaistesine, 320 x 240 piksel çözünürlüğündeki 2" ekranı 65K renk desteği sunan ve %11 yansıtırlık yapan saatte kablolu ve kablosuz için BlueTooth 3.0, WIFI 802.11 b/g/n ve USB 2.0 özellikleri ile geliyor. Linux işletim sistemi üzerinde özelleştirilmiş yazılımı olan Leikr'nin hayata geçmesi için Kickstarter'da gerekli finansman toplanması halinde, 149$ dolar seviyesinde bir fiyatla satışa sunulması bekleniyor.

• ihtiyacı olan çok fazla kişi satın alıcaktır bu ürünü fiyatta uygun görünüyor...

• Jogging ve doğa sporlarıyla ilgilenenler için çok işlevsel olmuş.

• İlk bakışta saatin ismini Bekir diye gördüm :D :D

• cep telefonlarada yüklenebilir bir uygulama çıkarsa satışları düşer geliyor bana

• Cihazın şarjından bahsetmemişler. Hem runtastic gibi uygulamalar oldukça satışı yüksek olmaz bence.

• guzel hos cihazda, 25cente runtastic aldikdan sonra buna 150$ vermek icin neden goremiyorum. runtasticde fazlasi var eksigi yok. kaldiki cep telefonu surekli yanimda.

• nokia muhendislerimi yapmiş hayatta almam

• Bu tür küçük bir cihaz, 3g desteği olmadan, sadece gps bağlantısıyla kolay kolay doğru dürüt çalışmaz diye düşünüyorum... Runtastic, mapmyrun ve 2007 den beri nike+ kullanıyorum, arkadaşlar haklı buna pek gerek yok ama yine de seviyorum girişimci insanları...

• runtastic guzel bir program, bu satte guzel görnüyor aslında.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.