Şimdi Ara

bikaçtane resmi aynı anda boyutlandırmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 5-10 tane resim var elimde farklı boyutlarda
    onları tek tek uğraşmak yerine 800x600 ölçüsüne getirmek için hangi programı kullanmalıyım

• toplu küçültmeyi bilmiyorum ama photoshopta yapabilirsin tek tek o kadar çok ta değil 5 dk. alır en fazla
  • ama nasıl???
  • quote:

Orjinalden alıntı: zeus1907

ama nasıl???

KÜÇÜLTMEN İÇİN PHOTOSHOP BİLMEN GEREKİR. BİLİYORMUSUN BİRAZ
  • yaklaşık 200 tane resim var,5 dakkalık olay diil yaani...

photoshop elbette biliyrum
    ama te tek uğraşmak istemiyorum
  • Tek tek küçültsene madem 10 tane kadar var? Fazla uğraşmazsın.
  • 200'e yakın var,10 tane diil
  • quote:

5-10 tane resim var elimde farklı boyutlarda
    onları tek tek uğraşmak yerine 800x600 ölçüsüne getirmek için hangi programı kullanmalıyım

Sen en başta 10 tane var dedin bizde ona göre söyledik.
  • şaşırdın galiba ilk posta bak
  • quote:

Orjinalden alıntı: cgunday

şaşırdın galiba ilk posta bak

• ozaman 10du şimdi 200
    neden taktınızki bukadar sayılara
    bende biliyorum başta 10 yazdığımı
    ama şuanda 200 civarı resim var

• quote:

ozaman 10du şimdi 200
    neden taktınızki bukadar sayılara
    bende biliyorum başta 10 yazdığımı
    ama şuanda 200 civarı resim var

tamam arkadaşım kızma. bilsen nasıl yapıldıuğını benim içinde çok güzel olucak bende bilmiyorum.
  • trhates@hotmail.com

ekleyin msn yi göstereyim toplu küçültmeyi şimdi burdan anlatana kadar iki dk yaparız...
  • photoshop ta action olayı ile yapılıyor.Daha önceleri anlatmıştım forumda arama yaparak bulabilirsin.
  • neydi ya..
    programın ismini hatırlamıyomm
    forumda araştır bulursunn... burda vardı ..

resize ile ilgili bişi idi sanırım
  • ilk olarak bildiğim program fireworks ile anlatacağım

fireworks te batch process ten resimleri seçim add diysun gerekli ölüçleri ayarlıyorsun orjinal resimleri ayrı bi klasöre atıp senin belirledikleri küçüldüyorsun

ayrıca yok ben uraşamam ps siydi fireworks üydü dersen mihow kullan

senin için upload ettim kullanımı ultra basittir onun için anlatmıyorum saygılar

http://rapidshare.de/files/19950795/Mihov_Image_Resizer.rar.html
  • quote:

Orjinalden alıntı: absolut_master

ilk olarak bildiğim program fireworks ile anlatacağım

fireworks te batch process ten resimleri seçim add diysun gerekli ölüçleri ayarlıyorsun orjinal resimleri ayrı bi klasöre atıp senin belirledikleri küçüldüyorsun

ayrıca yok ben uraşamam ps siydi fireworks üydü dersen mihow kullan

senin için upload ettim kullanımı ultra basittir onun için anlatmıyorum saygılar

http://rapidshare.de/files/19950795/Mihov_Image_Resizer.rar.html

çok çok teşkkür ederm

rütbe peşinde olmayıp sadece bilgi paylaşımı için burda olan insanlar haala varmış

saolun

• quote:

çok çok teşkkür ederm

rütbe peşinde olmayıp sadece bilgi paylaşımı için burda olan insanlar haala varmış

saolun

Usturuplu soru sormayı billen herkes için verilecek düzgün cevap vardır.
    Buradakilerin hepsi rütbe peşinde en başta da ben.

Mutlu Oldun mu?
  • çok saol @absolut_master
  • Benim Yöntemim (önerim) poşotop*
    1- bir dosya açtım
    2 - Action yüzer menüsünden önce New set sonra nev action komutları vererek kayıta başladım
    3- image size komutu ile 800x600 pixel olması gereken resmin orantılı küçülmesi için ya enini 800 yada boyunu 600 yaptım (orantısal küçüldüğünde en küçük kenarın limitte olması gerektiği için)
    4- Canvas size komutu ile 800 x 600 (proceed) yaparak ölçüyü kesinleştirdim.
    5- Save as komutu ile "kücülmüsler" boş yeni bir klasör oluşturup, dosyayı buraya kayıt ettim. dosyayı kapattım
    6- "record" durumunda olan actionu stopladım
    7- Masa üstünde yeni bir klasör acarak ismine kuculecekler yaptım. tüm kücülmesi gereken imajları resimleri bunun içine koydum
    8- Poşotopa dönüp File menüsünde Automate bölümündeki Batch komutunu verdim.
    9- Karşıma gelen sorgu penceresinde az önce kayıt ettiğin actionu seçtim. action setine "resize800x600" vermiştim actionun ismine ise resize8x6 vermiştim. Acılır menülerden bunları seçtim
    10- Source açılır menüsünde Folder seçili iken Choose düğmesi ile "kücülecekler" ismi verdiğim klasörü bulup seçtim altındaki üç kutucuk işaretsiz
    11- Destination bölümünde yine folder seçili iken choose düğmesi ile "kuculmusler" ismi verdiğim klasörü seçtim.. Overwrite action... seçeneğini işaretledim.
    12 FİNAL-- Bu bath komutu penceresini "OK" dediğimiz anda tüm resimlerimizi tek tek acarak ölçülendirerek aynı isimle kayıt etmeye başlayacaktır.. arkanıza yaslanıp poşotopu izleyebilirsiniz.

actionu yapamayan arkadaşlar için
    http://rapi dshare.de/files/20005819/resize800x600.atn.html

oltayı verdim umarım balık tutmak için hevesiniz vardır.
    kolay gele

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.