Şimdi Ara

Artes D712 Kullanıcıları,paylaşım,inceleme [Ana Konu] ...(EFSANE Tekrar stokta) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.287
Cevap
20
Favori
94.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serkanguney

quote:

Orijinalden alıntı: aliens

quote:

hocam d821 wi-fi durumu nedir bilginiz varmı, sanırım onun arka kapakta anten bölümünde plastik kullanılmıştı. Birde cube u30gt mini ile d712 yi karşılaştırırsak kağıt üstünde d712 üstün fakat sizce kalite farkı varmıdır cube daha pahalı çünkü.

Bildiğim kadarıyla D821 de ciddi anlamda sıkıntı yaşayan olmadı. Zaten çin malı tablet alıpta bu sıkıntıları yaşamayan görmedim. Bütün forumlarda ufak tefek sıkıntılardan bahsediliyor. Dikkat etmeniz gereken en önemli konu tablet aldığınız firmanın ürünün arkasında durup durmadığı olmalıdır.

Cube u30gt mini kullanmadım. ama eşdeğer özelliklerde olduklarını biliyorum. Samsung Asus vb gibi marka ürünler almadıktan sonra, sadece kasa tasarımı farklı ürünlerden pahalı olanı almanın veya konuşmanın bir anlamı yok. ROM tasarımında farklılıklar göze çarpıyor. D712 orijinali ürün Pipo U1 Pro daha yeni bir ürün. Yeni güncellemelerle mutlaka daha stabil olacaktır. Aynı şey Cube ürünleri içinde geçerli.

Kısacası ürüne destek bulamadıktan sonra ucuzu pahalısı farketmiyor. Nihayetinde yeni bir pazar, emekleme aşamasında.

haklısınız hocam, dün az kaldı a101'deki tableti almama sonra, forumdaki yorumlar aklıma geldi vazcaydım, adamlar 7'' 8'' fiyatına 9,7'' getirmişler kağıt üstünde şahane fakat işte destek olmayınca insan bile bile lades olmak istemiyor. Şu anda açıkçası benim güvenimi kazanmış tek firma artes'dir.D712 veya d821 ikisinden biri olucak inş.

Cube ürünlerinin diğer ürünlere göre daha kaliteli olduğunu duydum. Fiyat farkı bundan kaynaklanıyo olabilir. Ne kadar doğru bilemiyorum tabi.

• quote:

D712 veya d821 ikisinden biri olucak inş.

Eğer 7" den büyük bir tablet düşünüyorsanız, Artes D9702 yi incelemenizi kesinlikle öneririm. Ekran çözünürlüğü haricinde aynı özelliklere sahipler. (IPS ekran, 4xMALI 400)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliens -- 5 Ocak 2013; 23:59:22 >
  • Az önce yeni rom u yüklemeyi başardım. İlk iş wi-fi test etmek oldu. 125 m³ evin bir köşesindeki modemden olabildiğince uzaklaştım. arada 2 oda vardı 3. odada 3 diş çekiyor bağlantı kalityesi "iyi" olarak geçiyordu kopma yok.
  • benide kullanıcılar arasına ekleyin bu arada bu aletin şarjı kaç günde doluyor
  • Çözülmeyen sorunu yok aletin yarın bayadır forumda takip ediyorum bunda karar kıldım bende sipariş vereceğim ama nerden vereceğim o problem biraz.
    yukarıda bi arkadaş bizdehesapli.com dan almış ekran problemi var bende buradan sipariş edecektim ama gerildim şimdi, korkuttu beni biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreaavci

Çözülmeyen sorunu yok aletin yarın bayadır forumda takip ediyorum bunda karar kıldım bende sipariş vereceğim ama nerden vereceğim o problem biraz.
    yukarıda bi arkadaş bizdehesapli.com dan almış ekran problemi var bende buradan sipariş edecektim ama gerildim şimdi, korkuttu beni biraz.

hocam bizdehesaplıdan şaşmayın yinede. benim tabletim bu sabah geldi bizdehesaplıdan. müşteri memnuniyeti %100 diyebilirim. Ekranda böyle bir sorun çıksa bile yeni tabletin 3 gün içinde elinde olur
  • quote:

Çözülmeyen sorunu yok aletin yarın bayadır forumda takip ediyorum bunda karar kıldım bende sipariş vereceğim ama nerden vereceğim o problem biraz.

bu forumdan bu tableti alanların çoğu bizdehesaplidan aldı ben dahil sadece 1 arkadaşta bu sorun çıktı o da kargodan galiba yani sıkıntı yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: freestyler_07

benide kullanıcılar arasına ekleyin bu arada bu aletin şarjı kaç günde doluyor

İlk şarjlar uzun sürebilir genelde 4-5 saatte dolar

• quote:

quote:

hocam bizdehesaplıdan şaşmayın yinede. benim tabletim bu sabah geldi bizdehesaplıdan. müşteri memnuniyeti %100 diyebilirim. Ekranda böyle bir sorun çıksa bile yeni tabletin 3 gün içinde elinde olur

Başka bi seçenek görünmüyor gibi. bizdehesapli ağır basıyor :)

Çözülmeyen sorunu yok dedim ama yok değil mi?

WiFi sorunu vardı son rom la halledilmiş başka bi kronik rahatsızlık yok sanırım cihazda?

• quote:

Orijinalden alıntı: fenerliso

quote:

bu forumdan bu tableti alanların çoğu bizdehesaplidan aldı ben dahil sadece 1 arkadaşta bu sorun çıktı o da kargodan galiba yani sıkıntı yok

Ah kargo firmaları ah, nerdeyse her firmada şikayet dilekçem vardır. bulunduğum semtte kavga etmediğim firma kalmadı.

Ayarı sıyırıp seri katil olursam önce kargo görevlilerinden başlayacağım buda DH düştüğüm notumdur.

• yok hocam başka büyük sorun öneririm

• quote:

quote:

Aynen bende oradan aldim, hizli temiz alişveriş oldu. Kargo geldiğinde kontrol edin yeterki.
  • 2 gün önce yeni romu yükledim. Netmaster wireless modem ile aynı odada iken bile 2-3 kademe arasında değişen wifi çekim gücü şuan full. Root yetkisi alarak gereksiz widget ve yazılımları da kaldırdım. Tablet kendine geldi :) Açıkcası ben yeni romu beğendim.
  • Oncelikle herkeze merhabalar,

Forumu bir suredir takip ediyorum, ama bu ilk post'um. En ufak bir faydam olursa ne mutlu bana :-) Tahminim aciklik getirebilecegim bazi noktalar var.

Bunlardan ilki cozunurluk meselesi. Daha evvel defalarca soylendigi gibi bu tabletin ekran cozunurlugu 1280x800 pixel. Fakat kullanilan rom'a ve aplikasyona bagli olarak tam ekran moduna gecilemiyebiliyor. Android menu cubugu sabit kaliyor ve aplikasyon cubuktan kalan bos alani kullaniyor. Ozellikle benchmark'larda gordugunuz garip cozunurlukler bundan kaynaklaniyor (tam cozunurluk - menu cubugu = aplikasyonun calisma alani) bunu en net rom ile beraber gelen video player'da gorebilirsiniz. Bu aplikasyon cubugu kaldirarak tam ekran moduna geciyor. Fakat diger tum aplikasyonlar (oyunlar, benchmark'lar, hatta mx video player) bunu yapamiyor... Mevcut durumu PC'de oyun oynarken altta Windows cubugunun duruyor olmasina benzetebilirsiniz...

Genel olarak U1 gibi yuksek cozunurluklu tabletlerde bu cok buyuk bir sorun olarak gozukmuyor, ozellikle 16:10 oranina sahip oldugu icin. En nihayetinde resmi genis ekran cozunurlukleri 16:9 oraninda, dolayisiyla tablette cubugun ustunde 720p cozunurlugunde bir video ya da aplikasyonu olceklemeden gosterecek kadar yer kaliyor.

Sonuc olarak bu yeni bir sorun degil, ozellikle daha dusuk ve 16:9 tam ekran cozunurlugune sahip tabletlerde ( Ainol Aurora 1 ve 2 gibi) daha buyuk sorunlar yasaniyordu. Cubuktan geriye kalan alan hem az hem de hicbir orana uymayan bir calisma alani yaratiyordu. Cozumu ise tum aplikasyonlari tam ekran moduna geciren yamalar kullanmakti. Maalesef bu yontem de bazi yeni problemleri beraberinde getiriyordu,

Isin ozu Android hala buyumeye calisan bir bebek. Buyuk markalar mukemmel calismayan her ozelligi bloke ederek sorunsuz bir kullanici tecrubesi yaratma calisiyor. Sorunsuz olsun da ne olursa olsun... Bazi insanlarin sadece bunu aradigini da inkar edemem, ve onlari suclayamam. En nihayetinde herkez ihtiyaclari ve imkanlari dogrultusunda secim yapma hakkina sahip...

Ps: 4 cekirdek Mali 400 maalesef cok abartiliyor. Amlogic'in 2 cekirdek Mali400'leri 400 MHz'de calisirken Rockchip'in 4 cekirdegi 250' ser MHz de calisiyor. Yani arada ucurum yok. Ortaya cikan performansta buyuk fark var, bu dogru, ama sebep rockchip'in isil tasariminda. Amlogic tabletler iddia edilen hizlara ucuz tasarimlarla asla ulasamiyor ( 1.5 GHz resmi, iddia edilen hiz; 1.0 -1.2 GHz gercek calisan hiz) Rockchip ise full performansini U1 gibi basit tabletlerde yakaliyabiliyor...

Uzun post icin ve ozellikle (maalesef) kaybetmeye basladigim Turkce'm icin ozur dilerim. Umarim yazdiklarimin bir faydasi olur...

• Güzel yazmışsınız hocam elinize sağlık

• arkadaşlar most wanted ı sensörlerle oynuyabiliyorum ama asphalt 7 yi oynayamıyorum bu işi çözebilen varmı.
  • Hocam ben de dün aldım D712 fakat Whatsapp yükleyemedim tabletime yardımcı olabilecek olan var mıdır?
    BENİ DE LİSTEYE EKLERSENİZ İYİ OLUR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vespapa41 -- 6 Ocak 2013; 12:02:17 >
  • Bugün tablete baktığımda çok ilginç birşey farkettim; ekrandaki garip sıvı kristalimsi şey ciddi şekilde ufalmış(altta), gittikçe yok olur mu acaba? hiç böyle birşey gören var mı?

Artes D712 Kullanıcıları,paylaşım,inceleme [Ana Konu] ...(EFSANE Tekrar stokta)
  • cube mini mi arted d712 mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CemAygun

Oncelikle herkeze merhabalar,

Forumu bir suredir takip ediyorum, ama bu ilk post'um. En ufak bir faydam olursa ne mutlu bana :-) Tahminim aciklik getirebilecegim bazi noktalar var.

Bunlardan ilki cozunurluk meselesi. Daha evvel defalarca soylendigi gibi bu tabletin ekran cozunurlugu 1280x800 pixel. Fakat kullanilan rom'a ve aplikasyona bagli olarak tam ekran moduna gecilemiyebiliyor. Android menu cubugu sabit kaliyor ve aplikasyon cubuktan kalan bos alani kullaniyor. Ozellikle benchmark'larda gordugunuz garip cozunurlukler bundan kaynaklaniyor (tam cozunurluk - menu cubugu = aplikasyonun calisma alani) bunu en net rom ile beraber gelen video player'da gorebilirsiniz. Bu aplikasyon cubugu kaldirarak tam ekran moduna geciyor. Fakat diger tum aplikasyonlar (oyunlar, benchmark'lar, hatta mx video player) bunu yapamiyor... Mevcut durumu PC'de oyun oynarken altta Windows cubugunun duruyor olmasina benzetebilirsiniz...

Genel olarak U1 gibi yuksek cozunurluklu tabletlerde bu cok buyuk bir sorun olarak gozukmuyor, ozellikle 16:10 oranina sahip oldugu icin. En nihayetinde resmi genis ekran cozunurlukleri 16:9 oraninda, dolayisiyla tablette cubugun ustunde 720p cozunurlugunde bir video ya da aplikasyonu olceklemeden gosterecek kadar yer kaliyor.

Sonuc olarak bu yeni bir sorun degil, ozellikle daha dusuk ve 16:9 tam ekran cozunurlugune sahip tabletlerde ( Ainol Aurora 1 ve 2 gibi) daha buyuk sorunlar yasaniyordu. Cubuktan geriye kalan alan hem az hem de hicbir orana uymayan bir calisma alani yaratiyordu. Cozumu ise tum aplikasyonlari tam ekran moduna geciren yamalar kullanmakti. Maalesef bu yontem de bazi yeni problemleri beraberinde getiriyordu,

Isin ozu Android hala buyumeye calisan bir bebek. Buyuk markalar mukemmel calismayan her ozelligi bloke ederek sorunsuz bir kullanici tecrubesi yaratma calisiyor. Sorunsuz olsun da ne olursa olsun... Bazi insanlarin sadece bunu aradigini da inkar edemem, ve onlari suclayamam. En nihayetinde herkez ihtiyaclari ve imkanlari dogrultusunda secim yapma hakkina sahip...

Ps: 4 cekirdek Mali 400 maalesef cok abartiliyor. Amlogic'in 2 cekirdek Mali400'leri 400 MHz'de calisirken Rockchip'in 4 cekirdegi 250' ser MHz de calisiyor. Yani arada ucurum yok. Ortaya cikan performansta buyuk fark var, bu dogru, ama sebep rockchip'in isil tasariminda. Amlogic tabletler iddia edilen hizlara ucuz tasarimlarla asla ulasamiyor ( 1.5 GHz resmi, iddia edilen hiz; 1.0 -1.2 GHz gercek calisan hiz) Rockchip ise full performansini U1 gibi basit tabletlerde yakaliyabiliyor...

Uzun post icin ve ozellikle (maalesef) kaybetmeye basladigim Turkce'm icin ozur dilerim. Umarim yazdiklarimin bir faydasi olur...

Anladığım kadarı ile bu isten anlıyorsunuz ve tr de değilsiniz sanırım. Sonuc olarak tr de fiyat performans acısından bu bütçelerde alınabilecek başka öneriniz olmadıgını kusurlarına rağmen artes d712nin şimdilik iyi bir cihaz olduğu cikarimini yapabilirmiyiz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.