Şimdi Ara

2012 yılında Japonya'da en çok satılan fotoğraf makineleri belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• 2012 yılında Japonya'da en çok satılan fotoğraf makineleri belli oldu

Fotoğraf dünyası 2012 yılında birçok yeni makine ve teknolojiye şahit oldu. Oldukça hareketli geçen yılın ardından satış rakamları da ortaya çıkmaya başladı.

BCN Ranking sitesi tarafından açıklanan tabloya göre 2012 yılında Japonya'da en çok satılan aynasız fotoğraf makinesi, %11.2'lik satış payı ile Nikon J1 oldu. J1'in ardından %8.6'lık satış payı ile Olympus Pen E-PL3 ve %7.7'lik satış payı ile Sony Nex-5N modeli geldi.

2012 yılında Japonya'da en çok satılan fotoğraf makineleri belli oldu

2012 yılında Japonya'da en çok satılan DSLR fotoğraf makinesi ise, %22.3'lük satış payı ile Canon Kiss X5 (600D/Rebel T3i) oldu. Canon'un ardından ikinci sırada %11.9'luk satış payı ile Nikon D5100 ve %10.5'lik pazar payı ile Nikon D3100 modeli yer aldı.

• Canon Nikon'a fark atmis, bakalim nikoncular ne diuecek buna :D

• ilk listeye bak o zaman, canon'un esamesi yok.

• dslr 2012 dünya listesinde de canon birinci bekleriz herkesi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: theyapici

dslr 2012 dünya listesinde de canon birinci bekleriz herkesi :)

Dünya deel o çekik gözlüleri öpmüş sadece...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zommby

quote:

Orijinalden alıntı: theyapici

dslr 2012 dünya listesinde de canon birinci bekleriz herkesi :)

Dünya deel o çekik gözlüleri öpmüş sadece...

anladım sağlık olsun taksime uğramasınlar yıl başı gecesi gerisi mühim değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theyapici -- 2 Ocak 2013; 17:18:44 >
  • Koca Japonya'da Fuji Film FinePix serisi satılmamış mı ya?

• quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

ilk listeye bak o zaman, canon'un esamesi yok.

canon aynasız işine daha yeni girdi biraz temkinli yaklaşıyor çekik gözler
  • Listede Pentax Q da var, fanatikleri bekliyoruz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • d600 de hata çıkınca batmış nikon

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Koca Japonyada Fuji Film FinePix serisi satılmamış mı ya?

Aynı haber aylar öncesinden yabancı sitelerde yayınlandı,aynı soru dile getirildi cevap gelmedi, verilerin kaynağındaki sitede ise listenin altında şöyle bir yazı vardı "fujifilm listeye dahil edilmemiştir" diye nedendir bilmiyorum. Dün gece bu haberi pclabs da da gördüm aslında oraya da aynı seyleri yazdım belki bi bilen vardır diye fakat yazdıklarım yayımlanmmamış aslında o da nedendir bilmiyorum, belki gün içinde yayımlanır...

Aynasız pazarında fujinin muhteşem ürünler ürettiği hatta bazı ilkleri yaptığı biliniyor, açıkcası x100 ve x10 un listenin neresinde olduğunu merak ediyorum...

• Fujifilm'in bir modelinin dahi adı bile geçmemiş ! Üstelik ana vatanında ! Bu çok ilginç. Markalar Canon, Nikon, Sony, Olympus, Pentax ! Bu kadar, bunlardan ibaret. Fakat galiba Fujifilm'in bu listelerdeki sınıfa ait olabilecek makinaları yok da ondan ?! mı acaba ?
  • bu canon nikon kavgası bitmiyor :) ben canon aldım acaba nikon mu alsaydım diye düşünüyorum. büyük ihtimal nikon alsaydım acaba canon mu alsaydım die düşünecektim. sonuç itibariyle kaliteli fotoğraf makinaları bunlar insanlar ne bekliyor ki bu kadar alın çekin fotoğraınızı işte hepsi aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fen0men0

bu canon nikon kavgası bitmiyor :) ben canon aldım acaba nikon mu alsaydım diye düşünüyorum. büyük ihtimal nikon alsaydım acaba canon mu alsaydım die düşünecektim. sonuç itibariyle kaliteli fotoğraf makinaları bunlar insanlar ne bekliyor ki bu kadar alın çekin fotoğraınızı işte hepsi aynı.

olur mu hocam işin zevki o kavgayı yapmak. canon koymuş çocuğu

şaka şaka
  • quote:

Orijinalden alıntı: _undead_

quote:

Orijinalden alıntı: fen0men0

bu canon nikon kavgası bitmiyor :) ben canon aldım acaba nikon mu alsaydım diye düşünüyorum. büyük ihtimal nikon alsaydım acaba canon mu alsaydım die düşünecektim. sonuç itibariyle kaliteli fotoğraf makinaları bunlar insanlar ne bekliyor ki bu kadar alın çekin fotoğraınızı işte hepsi aynı.

olur mu hocam işin zevki o kavgayı yapmak. canon koymuş çocuğu

şaka şaka

haklısın ama ya sahip olduğun markayı avukat gibi savunmak kanımızda var :)

• kis x5 sanırım canon 60D dimi arkadaşlar?

bu arada sony rx100 de listeye girememiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: panasonica

kis x5 sanırım canon 60D dimi arkadaşlar?

bu arada sony rx100 de listeye girememiş

60D değil 600D hocam

• Aynasız canavarlarda benimde gözüm var ama lens olayına bir çözüm bulmalılar. Incecik makineye takoz gibi lens takınca tüm cazibe kayboluyor. Pancake lensler cogalmali :)

• pentax k-5' hak etmediği yerde.
  • Sony NEX ler ile yine ataktaydı bu sene.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.