Şimdi Ara

Asus Tf201 Transformer Prime hard brick oldu çözüm varmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Asus Tf201 Transformer Prime cihacım JB güncellemesi yaparken hard brick oldu. XDA bu formda yazdığına göre 3. sırada belirtilen türde bir sıkıntı yaşıyorum. Servis bootloader unlock yaptığım için garantiye sokmadı ve 600TL para istedi. Cihaz zaten internette 750 TL nasıl bir çözüm üretilebilir. Somsung gibi android telefonları box a bağlayarak çözüm üretilebiliyor bunda bir çözüm varmı?? Şuanda sadece logo çıkıyor, adb shell den

Type: "adb shell"

You should see a "#" now

Once you have that "#", please type: dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p4 bs=100 count=1 and press [Enter]

Now type: dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p3 bs=16 count=1 and press [Enter]

ve benzer tüm önerileri yaptım fakat sonuç yok. Birde işin ilginç yanı servise göndermeden önce cihazım açılıyordu şuan servisten geldi şarj olmasına rağmen açılmıyor. İçinden birşeyler çıkarmış olabilirler diye şüphe etmeye başladım. Yardım edebilecek varsa çok sevinirim. İyi çalışmalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: erkanoz07

Asus Tf201 Transformer Prime cihacım JB güncellemesi yaparken hard brick oldu. XDA bu formda yazdığına göre 3. sırada belirtilen türde bir sıkıntı yaşıyorum. Servis bootloader unlock yaptığım için garantiye sokmadı ve 600TL para istedi. Cihaz zaten internette 750 TL nasıl bir çözüm üretilebilir. Somsung gibi android telefonları box a bağlayarak çözüm üretilebiliyor bunda bir çözüm varmı?? Şuanda sadece logo çıkıyor, adb shell den

Type: "adb shell"

You should see a "#" now

Once you have that "#", please type: dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p4 bs=100 count=1 and press [Enter]

Now type: dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p3 bs=16 count=1 and press [Enter]

ve benzer tüm önerileri yaptım fakat sonuç yok. Birde işin ilginç yanı servise göndermeden önce cihazım açılıyordu şuan servisten geldi şarj olmasına rağmen açılmıyor. İçinden birşeyler çıkarmış olabilirler diye şüphe etmeye başladım. Yardım edebilecek varsa çok sevinirim. İyi çalışmalar.

hocam aynı sorun bendede var nasıl yaptınız veya yapabildiniz mi cihazı

• benımde bugun brıck oldu.. ılk asus ekrannda duruyor... ıkıncı o yuvarlıklı donen boot ekranına bıle gelmıyor... sız yapabıldınızmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alp2er

benımde bugun brıck oldu.. ılk asus ekrannda duruyor... ıkıncı o yuvarlıklı donen boot ekranına bıle gelmıyor... sız yapabıldınızmı ?

bendede aynı sorun var . siz sorunu çözdünüz mü acaba

@ysr.bulut
    @erkanoz07

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Rango- -- 17 Ocak 2014; 15:27:49 >
  • 1 yıl olmuş ama söyleyeyim hard brickin hiçbir çözümü yok tek çare anakart değişimi ondada 620 lira istemişlerdi geçen sene bende 350 liraya arızalı olarak sattım yaptırmadan
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysr.bulut

1 yıl olmuş ama söyleyeyim hard brickin hiçbir çözümü yok tek çare anakart değişimi ondada 620 lira istemişlerdi geçen sene bende 350 liraya arızalı olarak sattım yaptırmadan

çok kötü oldu bu ya
  • ysr.bulut Y kullanıcısına yanıt
    Hocam emin misiniz çözüm olmadığına?nvflash ne işe yarıyor peki?
  • hacı1992 kullanıcısına yanıt
    hard brickde cihaz açılışta kitlendigi için bir işlem yapılmıyordu cihazı kapatamıyordum bile kapatabilmek için şarjının bitmesini bekliyordum recovery mode girilmiyordu hiçbir tuş işe yaramıyordu hiçbir işlem gerçekleştirilmyordu yabancı forumlarda çok araştırdım çözümü olmadıgı belirtiliyordu
  • genellikle anakart degisimi sart diyorlar. mecidiyekoyde bir servisin numarasini google da arama yaparken bulmus ve sormustum (trump towers'in yaninda biryerdi adini ve numarasini hatirlayamiyorum) yapilabildigini soylemislerdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hacı1992

nvflash cihazı unlock yaptıktan sonra .blob dosyalarını almaya ve tekrar yazmaya yarıyor. Eğer brick olmadan önce bu dosyaların yedeği alınmamışsa hiçbir şekilde cihaz çalışır hale getirilemez. Anakart değişimi olur ancak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TacoNikky

quote:

Orijinalden alıntı: hacı1992

nvflash cihazı unlock yaptıktan sonra .blob dosyalarını almaya ve tekrar yazmaya yarıyor. Eğer brick olmadan önce bu dosyaların yedeği alınmamışsa hiçbir şekilde cihaz çalışır hale getirilemez. Anakart değişimi olur ancak.

Peki yedeği aldıktan sonra hard brick olursa tekrar çalışır hale getirilebiliyor mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hacı1992 kullanıcısına yanıt
    Evet. Cihazı bilgisayara bağlayıp bu dosyaları tekrar flashlıyorsunuz oluyor. Biraz zahmetli bir iş ama bu sayede cihaz tekrar çalışır hale geliyor.

Her .blob dosyası cihaza özel olduğu için başkasının aldığı yedeği kullanamıyorsunuz.
    Nvflash android 4.0 ve öncesi için çalışır, 4.1 ve üstü için Flatline kullanılıyor.
  • quote:

Evet. Cihazı bilgisayara bağlayıp bu dosyaları tekrar flashlıyorsunuz oluyor. Biraz zahmetli bir iş ama bu sayede cihaz tekrar çalışır hale geliyor.

Her .blob dosyası cihaza özel olduğu için başkasının aldığı yedeği kullanamıyorsunuz.
    Nvflash android 4.0 ve öncesi için çalışır, 4.1 ve üstü için Flatline kullanılıyor.

Eyvallah sağolun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • servis bu ürün için mi 600 lira istiyor. Ona göre bu siteden sipariş veriyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: FarFara06

servis bu ürün için mi 600 lira istiyor. Ona göre bu siteden sipariş veriyim

Yaklaşık 6 ay önce servis hard brick olan cihazlar için 600tl istiyordu. Anakart değişimi yapıyorlar.
  • quote:

quote:

Yaklaşık 6 ay önce servis hard brick olan cihazlar için 600tl istiyordu. Anakart değişimi yapıyorlar.

servisin değiştirdiği ürün bu mu ?

• quote:

quote:

quote:

servisin değiştirdiği ürün bu mu ?

Evet bu ürün fakat TF201lerde 2 farklı motherboard var. Sizinkinin içinin açılıp hangi SKU numaralı boarda sahip olduğuna bakılmalı. Aynı numaralı olandan alıp değiştirmelisiniz.

Bu arada anakart değiştikten sonra tabletin seri numarası unknown olur. Unknown seri numaralı tablet unlock yapılamaz. Sadece Asusun yazılımıyla kullanılabilir.

Eğer siz tableti kendiniz açmayı düşünüyorsanız dikkatli olun çünkü ekranı kaldırırken kıran çok kişi var. Şimdiden kolay gelsin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.