Hangi marka maden suyu iyi ???
106 Cevap47130 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Mayıs 2006; 13:46:19 

Evet bu konudaki deneyimlerinizi paylaşırmısınız ??? Maden suyunda önemli olan nedir ? Biz uludağ alıyoruz daha iyisi varmıdır bilemem.

1521 Mesaj
8 Mayıs 2006; 13:57:00 

Kızılay......

I'll sleep when I'm DEAD

36 Mesaj
8 Mayıs 2006; 14:03:14 

kızılay çok eski bi marka.. ama damak tadıma uymuyor.. ağır geliyor bana..

maden suyu ile soda yıbirbirinden ayırt etmek lazım arkadaşım...

kimi markalar,direkt kaynaktan dolduruyor.. kimileri de işleyerek piyasaya sunuyorlar...

ben özkaynak seviyorum mesela...

önceden sarıkız iyiydi ama şimdilerde çok bozdu bence.. uludağ da pek hoşuma gitmiyor..

(bu arada limonlu soda çok faydalı bişeydir arkadaşlar.. ama o meyveli sodalardan bahsetmiyorum.. limonu siz sıkacaksınız.. zayıflamak için çok etkilidir. limonun yağ yakmada yardımcı olduğunu öğrenmiştim.. artık günde 2 şişe içiyorum.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thyme -- 8 Mayıs 2006; 14:03:50 >

HAZRET-İ ÖMER (R.A.) BUYURUYOR Kİ:
• Fazla gülmeyi terk edene heybet verilir.
• Fazla konuşmayı terk edene, hikmet verilir.
• Fazla yemeği terk edene ibâdetin lezzeti verilir.
• Mizâhı terk edene, zarâfet verilir.
• Dünyâ sevgisini terk edene, âhiret sevgisi verilir.
• Başkalarının kusurlarıyla uğraşmayı terk edene, kendi kusurlarını ıslah etme imkânı verilir.

10869 Mesaj
8 Mayıs 2006; 14:04:26 

0

0

Marmara bölgesinde Bursa ilinin Göynükbelen-Orhaneli beldesinde Uludağ eteklerinden çıkmaktadır . Bölgenin zengin mineralli toprak yapısı sonucu Sırma madensuyu yeraltından yeterli soğukluğa sahip ve sıfır bakterili olarak yeryüzüne çıkar, bu sebeple madensuyumuzun içerisinde sağlığa zararlı olan total jerm, koliform bakteri E. Coli gibi mikroorganizmalar, pestisit kalıntıları ve nitrit, amonyum gibi kimyasal parametreleri, Sağlık Bakanlığı’nın maden suları ile ilgili yönetmeliğinde tanımlamış olduğu limitlerin altında bulunmaktadır. Sırma madensuyu bu yapısı gereği, hiçbir mikrobiyolojik ve kimyasal işlem yapılmaya gerek kalmaksızın, tamamen doğal olarak kaynağında dolum yapılabilen değerli madensuları arasındadır.

Uzaklaştırılmış
8 Mayıs 2006; 14:16:21 

Hocam sırma ile bir bağlantı varmı

quote:

Orjinalden alıntı: infinite

0

0

Marmara bölgesinde Bursa ilinin Göynükbelen-Orhaneli beldesinde Uludağ eteklerinden çıkmaktadır . Bölgenin zengin mineralli toprak yapısı sonucu Sırma madensuyu yeraltından yeterli soğukluğa sahip ve sıfır bakterili olarak yeryüzüne çıkar, bu sebeple madensuyumuzun içerisinde sağlığa zararlı olan total jerm, koliform bakteri E. Coli gibi mikroorganizmalar, pestisit kalıntıları ve nitrit, amonyum gibi kimyasal parametreleri, Sağlık Bakanlığı’nın maden suları ile ilgili yönetmeliğinde tanımlamış olduğu limitlerin altında bulunmaktadır. Sırma madensuyu bu yapısı gereği, hiçbir mikrobiyolojik ve kimyasal işlem yapılmaya gerek kalmaksızın, tamamen doğal olarak kaynağında dolum yapılabilen değerli madensuları arasındadır.

2290 Mesaj
8 Mayıs 2006; 15:27:59 

Sarıkız ama eğer meyveli soda varsa için işinde o zaman Freşa...

İ.Ü ULAŞTIRMA VE LOJİSTİK

342 Mesaj
8 Mayıs 2006; 15:39:58 

kardeş sarıkız en iyisidir, ben dolum fabrikasına gittim, orda köyde çeşmesinden içebiliyorsun hatta bidonla dolduruyoruz, kırmızı bir rengi var, müthiş,
quote:

Orjinalden alıntı: Thyme

kızılay çok eski bi marka.. ama damak tadıma uymuyor.. ağır geliyor bana..

maden suyu ile soda yıbirbirinden ayırt etmek lazım arkadaşım...

kimi markalar,direkt kaynaktan dolduruyor.. kimileri de işleyerek piyasaya sunuyorlar...

ben özkaynak seviyorum mesela...

önceden sarıkız iyiydi ama şimdilerde çok bozdu bence.. uludağ da pek hoşuma gitmiyor..

(bu arada limonlu soda çok faydalı bişeydir arkadaşlar.. ama o meyveli sodalardan bahsetmiyorum.. limonu siz sıkacaksınız.. zayıflamak için çok etkilidir. limonun yağ yakmada yardımcı olduğunu öğrenmiştim.. artık günde 2 şişe içiyorum.)

gercekyol
Maranatha
Başardıklarınızı yitirmemek ve ödülünüzü eksiksiz almak için kendinize dikkat edin.
Love2Sing4Him

Uzaklaştırılmış
8 Mayıs 2006; 18:55:41 

akmina

416 Mesaj
8 Mayıs 2006; 19:00:04 

EN GÜZELİ İNİŞDİBİ

BEN SÜREKLİ ONDAN İÇİYORUM

"İstediğiniz her şeyi yapmakta özgürsünüz. Katlanacağınız şey sadece sonuçlarıdır..."

571 Mesaj
8 Mayıs 2006; 19:22:25 

quote:

Orjinalden alıntı: Cliff Burton

akmina

+1

9 Mesaj
8 Mayıs 2006; 22:19:42 

Kızılay dan şaşmıcaksın...

3150 Mesaj
8 Mayıs 2006; 22:48:45 

saka

Uzaklaştırılmış
9 Mayıs 2006; 0:07:06 

varsa kızılay (ki çok nadir bulunuyor) yoksa uludağ güzel

Uzaklaştırılmış
9 Mayıs 2006; 16:49:39 

İnişdibi mi ? harbiden varmı öyle bir marka ? Nerede yaşıyorsunuz ?
quote:

Orjinalden alıntı: Guitarist

EN GÜZELİ İNİŞDİBİ

BEN SÜREKLİ ONDAN İÇİYORUM

604 Mesaj
9 Mayıs 2006; 16:56:07 

sari kizzzzzzzzzzzzzzzz iyidir kızılay klasık oldu oda saglam markadır gerci simdi olayı baska yonlere cektıler sabancı isin icine girdi oalyı abarttılar kavunlu su falan gene siz kızılay sarıkız dan sasmayın

www.arusada.com

1359 Mesaj
9 Mayıs 2006; 19:12:37 

kınık

Guest
9 Mayıs 2006; 19:30:26 

quote:

Orjinalden alıntı: Thyme

artık günde 2 şişe içiyorum.)

Gunde 2 sise icme ülser olursn Bizzat kendimden biliorum

416 Mesaj
9 Mayıs 2006; 20:01:27 

quote:

Orjinalden alıntı: zanetti35

İnişdibi mi ? harbiden varmı öyle bir marka ? Nerede yaşıyorsunuz ?

Bilmiyormusun o markayı?

Ben Dünyadayım şu an sen hangi gezegendesin?

"İstediğiniz her şeyi yapmakta özgürsünüz. Katlanacağınız şey sadece sonuçlarıdır..."

1811 Mesaj
9 Mayıs 2006; 20:53:53 

sarikiz aliyoruz hep.

Uzaklaştırılmış
9 Mayıs 2006; 22:25:50 

bencede en iyisi uludağ.

1239 Mesaj
9 Mayıs 2006; 22:37:34 

"beypezarı doğal maden suyu sağlığınız için sağlıklı seçim" di sanırım..

yani ben bunu içiyorum..

Uzaklaştırılmış
10 Mayıs 2006; 1:27:51 

Markayı hiç duymadığım için bana enteresan geldi ve ondan sordum. Yaşadığın yer ile bundan fazla ilgim yok gezegeninde rahat olabilirsin

quote:

Orjinalden alıntı: Guitarist

Bilmiyormusun o markayı?

Ben Dünyadayım şu an sen hangi gezegendesin?

124 Mesaj
10 Mayıs 2006; 1:43:18 

arkadaşlar burda bir sürü konu açılıyor ama hayatımda böyle saçma konu görmedim. damak tadı denilen şeyin kimseye uymayacağı gerçeği varsa bu nedir allah aşkınıza_?
ha bide konu dışına açılmış olay buysa haklıdır... adam konu dışına açmış kimene... ama madem öyle konu kapatmak neden(iradem dışında kapanmış konum(topic)yoktur.

yani ben desem kızılay, başkası dese uludağ sen bildiğini içecen arkadaşım, karıştıracanmı?
yinede merak ediyorum şimdi hangi maden suyunu içiyosun?

Uzaklaştırılmış
10 Mayıs 2006; 1:48:46 

En iyisi Kızılay sonra, Kınık..

Diğerleri Maden Suyu değilki zaten..

Karbondioksit gazı basılmış naturel içme suyu...

Türkiyeden abd ye bir tek Kızılay maden suyu ihraç edilebiliyor.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infosist -- 10 Mayıs 2006; 1:49:20 >

2539 Mesaj
10 Mayıs 2006; 2:51:42 

sırma içiom ben içersem...

Asus Maximus IV GENE-Z\Gen3 Intel® Z68 *Intel Core i7 2600K 3.4Ghz* CORSAIR 8GB VENGEANCE DDR3 1600MHZ C9 * Palit GTX560Ti 2GB GDDR5* SSD CH ForceGT * Samsung 26" T260HD * Creative inspire p5800 * RAZER Naga+G19 * Coolermaster Centurion B5 * High Power 560W * Coolermaster GP Hyper Cooler Samsung103SJ 1tb x2 Raid+WD 2TB EXT * Sennheiser PC360

2638 Mesaj
9 Kasım 2009; 20:02:49 

kaynak : http://arama.hurriyet.c...rsivnews.aspx?id=-69309
http://my.opera.com/efe...nda-bilmeniz-gerekenler

Maden Suyu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sarıkız ve Özkaynak maden sularını tavsiye ediyorum.

Neden mi?

İşte nedeni: Okuyun, okutturun.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin nitrit içerdiği gerekçesiyle üç maden suyunun ithalatını yasaklamasıyla akıllarda oluşan ``Türkiye'de ki maden suları sağlıklı mı?'' sorusuna Hürriyet'in Tüketici Köşesi olarak yanıt bulmaya çalışıyoruz. Kıbrıs'a ithalatı yasaklanan Bella Salihli, As-Koop Kızılcahamam ve Yıldız marka maden sularının ardından şimdi de piyasada satılan sekiz ayrı marka maden suyunu tahlil ettirdik.

İlk önce, Yıldız, As-Koop Kızılcahamam ve Salihli Bella marka maden sularını nitrit, amonyak, coliform bakteri ve e-coli açısından tahlil ettirdik. Tahlillerin sonucunda bu üç maden suyu, amonyak, coliform bacteri ve e-coli açısından gıda maddeleri tüzüğüne uygun bulundu.

Ancak, her üç maden suyunun nitrit içerdiği saptandı. Türk Gıda Maddeleri Tüzüğü'ne göre de maden sularının nitrit içermemesi gerekiyor.

Çünkü, genellikle organik maddelerden oluşan nitritler, toprakta nitrobakteriler tarafından nitrata dönüşüyor. Bu nedenle, nitritlerin sularda çok az miktarda dahi bulunmaması gerekiyor. Bunun da nedeni, nitrit bağırsaklardan emilerek, kandaki hemoglobini methemoglobine çeviriyor. Methemoglobin de kandaki bileşik oksijenin dokulara taşınamamasına yol açıyor.

Ayrıca nitritler, bağırsaklarda besinlerde bulunan sekonder ve tersiyer aminlerle bileşerek, nitosaminlerin meydana gelmesine neden oluyor. Nitrosaminlerin de kansorejen etkisi bulunuyor.

Bu nedenle de, Kıbrıs'ın olduğu gibi Türkiye'nin de Gıda Maddeleri Tüzüğü'ne göre, maden sularında nitrit bulunmaması gerekiyor. Yani, nitrit içeren maden sularının piyasada satılmaması gerekiyor.

Böylece, yaptırdığımız tahlillerde bu üç maden suyuyla ilgili olarak KKTC Sağlık Bakanlığı'nın sağlıga zararlı olduğu gerekçesiyle aldığı ithalatı yasaklama kararının haklı gerekçelere dayandığı bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

Peki, Kıbrıs'a ihraç edilen ve As-Koop Kızılcahamam, Yıldız ve Bella Salihli'den oluşan bu üç marka maden suyu mu sadece sağlığa zararlı? Bakkal ya da marketten sağlıklı diye satın aldığımız diğer maden suları nitrit içermiyor mu?

Hürriyet'in Tüketici Köşesi olarak bu soruların da yanıtını aramaya çalıştık. Piyasada satılan diğer marka maden sularını da test ettirdik. Arkadaşımız Zeliha Aslan Kızılay, Kızılcahamam, Sarıkız, Kınık, Uludağ, Çelik, Pınar ve Özkaynak'tan oluşan sekiz ayrı marka maden suyunu nitrit, amonyak, coliform bakteri ve e-coli açısından tahlil ettirdi. Yapılan tahlillerin sonucunda bu sekiz ayrı maden suyu amonyak, coliform bacteri ve e-coli açısından gıda maddeleri tüzüğüne uygun çıktı.

Ancak, yapılan analizlerin sonucunda bu sekiz maden suyunun hepsinin de, As-Koop Kızılcahamam, Bella Salihli ve Yıldız'da olduğu gibi, nitrit içerdiği ortaya çıktı. Türk Gıda Maddeleri Tüzüğü'ne göre de maden sularının nitrit içermemesi gerekiyor. Analizleri gerçekleştiren laboratuvarın bu sekiz maden suyuyla ilgili düzenlediği raporda da, ``Yapılan muayene ve analiz sonucunda Sağlık Bakanlığı Gıda Maddeleri Tüzüğü'ne dayalı Maden Suları Yönetmeliği'nin 11'nci kısım, 6'ncı maddesine göre nitrit yönünden uygun olmadığı saptanmıştır'' deniliyor.

Bu da, sadece KKTC Sağlık Bakanlığı'nın ithalatını yasakladığı üç maden suyunun yanı sıra, Kızılay'ından Kızılcahamam'ına, Sarıkız'ından Kınık'ına, Uludağ'ından Pınar'ına ve Çelik'inden Özkaynak'ına kadar tahlil ettirdiğimiz tüm maden sularının sağlıga zararlı olduğu ortaya çıktı.

SAĞLIK BAKANLIĞI'NIN RAPORU

Kıbrıs'ın sağlığa zararlı olduğu gerekçesiyle bazı Türk sodalarının ithalatını yasaklamasının ardından ortaya çıkardığımız ``Soda rezaleti''ne son noktayı Sağlık Bakanlığı koydu.

Soda araştırmamızın ardından Sağlık Bakanlığı, halkın sağlığıyla oynayan maden suyu üreticilerinin belirlenmesi için harekete geçmişti. Bakanlık, 80 ilin Valiliğine yazıyla talimat göndererek, Türkiyede üretim yapan 20 maden suyu ve sodasının kaynağından numune alınarak tahlillerinin yapılmasını istedi. Ayrıca, bakanlığa bağlı ekipler de, piyasadan bu 20 maden suyu ve sodasından numuneler alarak, Halk Sağlığı Laboratuvarları ile İstanbul, İzmir ve Ankaradaki Hıfsıhsıhha merkezlerinde analizlerini yaptırdı. Bu 20 maden suyundan 16 sının analiz sonuçları belli oldu.

Hıfzıssıhha ve Halk Sağlığı Laboratuvarlarında gerek kaynağından alınan, gerekse piyasadan toplanan numunelerin yapılan analizlerin sonucunda, Sırma, Sarıkız, Efe, Beypazarı ve Özkaynakdan oluşan beş marka maden suyu ve sodasında nitrite rastlanmadı. Uludağ marka maden suyunun analizlerinde ise kaynağından alınan numuneler temiz çıkarken, piyasadan alınan numunelerinin birinde nitrit, diğerinde ise amonyak belirlendi.

Kızılay, Askoop Kızılcahamam, Salihli, Kınık, Şifa, Çınar, Kula, Yıldız, Çamlık ve Kuzuluk maden sularında ise nitrit tespit edildi. Karakoca, Çaldağ, Erzincan ve Gökova marka maden sularının analiz sonuçları ise henüz belli olmadı.

Türk Gıda Maddeleri Tüzüğüne göre maden sularının kesinlikle nitrit ve amonyak içermemesi gerekiyor. Ancak Dünya Sağlık Teşkilatı ve Tarım Teşkilatının gıda kodekslerine uygun olarak Tarım ve Köyişleri Bakanlığınca yeni bir kodeks hazırlanıyor. Bu yeni kodekste maden suyu ve sodalarında 0.02 mg/lt oranında nitrite izin verilirken amonyağın yine hiç bulunmaması gerekiyor.
Hıfzıssıhha Laboratuvarlarının analiz ettiği ve sonuçları belli olan bu 16 maden suyu arasında Tarım Bakanlığı Laboratuvarı'nda yaptırdığımız ve nitrit içerdiği tespit edilen 11 markadan 8 i de bulunuyor. Bu sekiz markadan Askoop Kızılcahamam, Kınık, Salihli, Kızılay ve Yıldız marka maden suyunda Hıfzıssıhha Laboratuvarları da nitrit tespit etti. Uludağın piyasada satılan şişelerinde nitrit ve amonyağa rastlanırken, Özkaynak ve Sarıkız maden suları temiz çıktı. Piyasada satılmasına ve yaptırdığımız analizler sonucunda nitritli çıkmasına rağmen Çelik marka maden sularının analizleri ise Hıfzıssıhha Labaratuvarlarında bu firmanın faliyette bulunmadığı gerekçesiyle yapılmadı.

BAKANLIĞIN ANALİZ SONUÇLARI

İşte Hıfzıssıhha Laboratuvarlarında yapılan maden sularının analiz sonuçları:

SIRMA:

Hıfzıssıhha Laboratuvarlarında bu maden suyunun üç ayrı numunesi tahlil edildi. Üçünde de nitrite rastlanmadı.

SARIKIZ:

Biri kaynağından olmak üzere Sarıkız maden suyunun üç ayrı analiz yapıldı. Üçünde de nitrite rastlanmadı.

EFE:

Biri kaynağından, ikisi piyasadan olmak üzere Efe marka maden sularının üç ayrı analizi yapıldı. Analizlerin hiçbirinde nitrite rastlanmadı.

ÖZKAYNAK:

Biri kaynağından olmak üzere iki ayrı analiz yapıldı. İkisinde de Özkaynak maden suları temiz çıktı.

BEYPAZARI:

Bu maden suyunun kaynağından numune alınmadı, ancak piyasadan temin edilen iki ayrı numunesinin analiz sonuçları temiz çıktı.

ULUDAĞ:

Biri kaynağından olmak üzere üç ayrı analiz yapıldı. Kaynaktan alınan numunenin sonuçları temiz çıkarken, piyasadan alınanlarda birinde 1.67 oranında amonyak, diğerinde ise 0.008 nitrit tespit edildi.

ASKOOP KIZILCAHAMAM:

Biri kaynağından olmak üzere üç ayrı analiz yapıldı. Analizlerin sonucunda hepsinde nitrite rastlandı. Nitrit oranı 0.007 ile 0.057 arasında değişti.

KINIK:

Biri kaynağından olmak üzere üç ayrı numunenin analizi yapıldı. Hepsinde nitrite rastlandı. Nitrit oranları, 0.004 ile 0.1 arasında değişirken, bir numunede de 1.56 oranında amonyak tespit edildi.

SALİHLİ:

Biri kaynağından olmak üzere iki ayrı analiz yapıldı. İkisinde de 0.016 nitrit tespit edildi.

ŞİFA:

Biri kaynağından olmak üzere iki ayrı analiz yapıldı. İkisinde de 0.017 ile 0.019 arasında Nitrit tespit edildi.

ÇINAR:

İki ayrı numunenin analizi yapıldı. kaynağından alınan numunede 0.06 nitrit bulunurken, piyasada satılanda 0.282 oranında amonyak tespit edildi.

KIZILAY:

Biri kaynağından olmak üzere iki analizi yapıldı. İkisinde de aşırı oranda nitrit saptandı. Kaynağından alınan numunede 1.5, piyasadan alınan numunede ise 2.66 oranında nitrit tespit edildi.

KULA: Biri kaynağından diğeri piyasadan alınan numuneler analiz edildi. Her ikisinde de 0.198 nitrit tespit edildi.

YILDIZ: Sadece piyasadan anınan örneği analiz yapıldı. Bunda da 0.013 oranında nitrit tespit edildi.

ÇAMLIK: Sadece kaynağından alınan numunesi test edildi. Bunda da 0.5 nitrit bulundu.

KUZULUK: Sadece kaynağından numune alındı. Bu numunede yapılan analizde de 0.06 oranında nitrit tespit edildi.

YENİ YÖNETMELİĞE 8 MADEN SUYU TAKILDI

Sağlık Bakanlığı'nın hazırladığı yeni maden ve kaynak suları yönetmeliği, sularda bulunabilecek maddelerin değerlerini yeniden belirledi. Buna göre, kaynak sularında kesinlikle nitrit ve amonyak bulunmaması gerekiyor. Maden sularında ise litrede 0.02 miligrama kadar nitrite izin veriliyor. Maden sularının litrede 0.05 miligramdan fazla nitrit içermesi ise yasaklanıyor.

Bunun sonucunda da, ortaya çıkardığımız ``Soda rezaleti''nin ardından Sağlık Bakanlığı'nın tahlil ettirdiği 16 maden suyundan sekizi yeni yönetmeliğe de takılıyor. Bakanlığın yaptırdığı analizlerde nitrit ve amonyak içerdiği tespit edilen Kızılay, Kınık, Kuzuluk, Askoop Kızılcahamam, Çınar, Çamlık ve Uludağ'dan oluşan bu sekiz maden suyu ve sodasındaki oranlar, yeni yönetmeliğin izin verdiği değerlerin üzerinde.

Buna karşın, Salihli Bella, Şifa ve Yıldız'dan oluşan üç maden suyunun içerdiği nitrit miktarları yeni yönetmelikte yer alan değerlerin altında kalıyor.

Hatırlayacağınız gibi, Bakanlığın yaptırdığı analizlerde Sırma, Efe, Beypazarı, Sarıkız ve Özkaynak adlı beş maden suyunda nitrite rastlanmamıştı.

578 Mesaj
9 Kasım 2009; 20:13:10 

kınık elma

1570 Mesaj
9 Kasım 2009; 20:23:30 

tat olarak özkaynak iyidir
labaratuar sonuçlarıda iyimiş arkadasın yazdıgına göre

1579 Mesaj
9 Kasım 2009; 20:24:39 

Beypazarı

Uzaklaştırılmış
9 Kasım 2009; 20:32:12 

kızılay

ithal ürünlerde ise clearly canadian gerçi meyveli ama tadı cidden harikadır hele de çilek karpuz aromalı olanı

üff

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bingo crepuscule -- 9 Kasım 2009; 20:33:23 >

47 Mesaj
18 Ağustos 2010; 23:57:56 

ahmetkb arkadaşımızın belirtmiş olduğu analizler 98 şubat tarihine ait. Üreticiler geçen zamanda maden sularını Dünya Sağlık Teşkilatı ve Tarım Teşkilatının gıda kodekslerine uygun hale getirmişlerdir diye düşünüyorum. Bu konularda hassas olduğum için biraz araştırma yaptım. Örnek olarak aşağıda ki linkten kızılay maden suyunun 2006 yılında yapılmış analiz değerlerini inceleyebilirsiniz. Analizde nitrite rastlanmadığı gözükmekte ancak, bu analizin güvenirliği tartışmaya açık bir konu.

http://www.kizilaymaden..._analiz_sertifikasi.doc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihk34 -- 19 Ağustos 2010; 0:02:00 >

Toshiba Qosmio® X505-Q8104X 18.4 with OCZ Vertex 2 120GB SSD and Seagate Momentus XT 500 GB 7200 RPM Solid Hybrid 4G HDD

8177 Mesaj
19 Ağustos 2010; 0:03:10 

En iyisi Beypazarı'dır. Ankara'da neredeyse her yerde var, diğer şehirlerdki durumu nedir bilmem. Sonra Kızılay gelir, sonrasında ise Sarıkız.

...

Uzaklaştırılmış
19 Ağustos 2010; 0:04:52 

kızılay bence güzel değil ama beyzarı ve sarıkız süper

3239 Mesaj
19 Ağustos 2010; 0:06:20 

maden suyunun sındırımı tembellestırırmı?
sındırım sorununda ıcılınce hazmı kolaylastırıyorş.ama vucut maden suyuna alısırsa?

Formula 1 tarihinde bir sezonda yapılan 16 yarışın 15 ini kazanan,10 unda da duble yapan,o sezon içerisinde 27 tur dışında tüm yarışlarda lider giden,halen bu rekorun tek sahibi,f1 tarihinin en mukemmel ikilisi alain prost ve ayrton senna ya sahip olan tek takım.McLAREN

359 Mesaj
19 Ağustos 2010; 0:07:30 

Meyveli ise Rival diye bi soda vardı Kipa da onun limonlusu çok güzel,sade ise Sarıkız,uludağ,kızılay hepsinin tadı aynı lan zaten sade ise

2617 Mesaj
19 Ağustos 2010; 0:08:05 

beypazarı ndan vazgeçme her yerde vardır.sonra tabii ki kızılay

5466 Mesaj
19 Ağustos 2010; 0:08:31 

Beypazarı forever

Uzaklaştırılmış
19 Ağustos 2010; 0:08:45 

Erbaa maden suyu

Uzaklaştırılmış
19 Ağustos 2010; 0:10:53 

ÖZKAYNAK

BİMCİYİZ ARKADAŞ.

ÖZKAYNAKTAN SONRA DİĞERLERİ RAHATLATMIYOR.

8177 Mesaj
19 Ağustos 2010; 0:11:14 

quote:

Orijinalden alıntı: FullDH

Meyveli ise Rival diye bi soda vardı Kipa da onun limonlusu çok güzel,sade ise Sarıkız,uludağ,kızılay hepsinin tadı aynı lan zaten sade ise

Sen anlamazsın zaten. Meyveli sodalarını içmeye devam et.

...

2663 Mesaj
19 Ağustos 2010; 0:12:55 

Özkaynak

"VAZİFEYİ İHMALE SÜRÜKLEYEN MERHAMET, MEMLEKETE İHANETTİR."
"SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR."
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Uzaklaştırılmış
19 Ağustos 2010; 0:16:58 

Erbaa maden suyu dedikya daha ne tartışıyorsunuz

58 Mesaj
19 Ağustos 2010; 0:17:49 

kınık içiyorum ama alışmalısın ilk başlarda su gibi geliyo ama sonra alışıyon

359 Mesaj
19 Ağustos 2010; 0:23:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Tech. Türk

Sen anlamazsın zaten. Meyveli sodalarını içmeye devam et.

Hepimiz soda uzmanı değiliz malesef

1433 Mesaj
19 Ağustos 2010; 0:24:28 

Sırma

47 Mesaj
19 Ağustos 2010; 0:26:07 

Meyveli soda tüketmeniz pek tavsiye etmem, sade içemiyorsanız; alırken içeriğine bakın, tatlandırıcı olarak fruktoz şurubunu tercih edebilirsiniz. Gllikoz şurubu, aspartam, sakarin kimi kimyevi maddelerden uzak durmaya çalışın.

Toshiba Qosmio® X505-Q8104X 18.4 with OCZ Vertex 2 120GB SSD and Seagate Momentus XT 500 GB 7200 RPM Solid Hybrid 4G HDD

1357 Mesaj
19 Ağustos 2010; 0:27:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Tech. Türk

En iyisi Beypazarı'dır. Ankara'da neredeyse her yerde var, diğer şehirlerdki durumu nedir bilmem. Sonra Kızılay gelir, sonrasında ise Sarıkız.

+9999999999999999999999999999

Şu anda Kızılay içiyorum ama Ankara'ya gittiğim an Beypazarı stoğu yapacağım ev için. Hayatımda böyle güzel, temiz ve tat veren bir maden suyuna rastlamadım. Hergün içerdim Beypazarı, süperdi.

Red Hot Chili Peppers | Eluveitie
Muse | Dream Theater | Opeth | Rush
South Park | Game of Thrones | Blade Runner | Star Wars

1297 Mesaj
19 Ağustos 2010; 0:28:38 

Memleketim olan beypazarı maden suyu en iyisi tavsiye ederim

0

COMINGSOON

510 Mesaj
19 Ağustos 2010; 0:31:29 

Giresunda migros carrefour falan açılmadan önce bol bol inişdibi içiyorduk şimdi birçok markanın tadına bakma şansımız var bana göre kızılay çok iyi inişdibiyi merak edenler için çok sert bir tadı var

1560 Mesaj
19 Ağustos 2010; 1:11:50 

Sarıkız tabiki...

IMZANIZI BEĞENMEDİK | | İstediğiniz imzayı kullanabilmek için bize reklam vermelisiniz.

3759 Mesaj
19 Ağustos 2010; 1:14:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Kız Kaçıran

ÖZKAYNAK

BİMCİYİZ ARKADAŞ.

ÖZKAYNAKTAN SONRA DİĞERLERİ RAHATLATMIYOR.

gözümüze soksaydın

2004

1163 Mesaj
19 Ağustos 2010; 1:17:40 

bimden 24 li koli özkaynak alıyorum ben, sırmayıda kızılayıda denedim çok hafif bir tadı var özkaynak kadar sert değil. günde en az 3 tane içiyorum

S.S.S

.- Evet benim

109 Mesaj
19 Ağustos 2010; 2:33:02 

Sırma - Uludağ

1140 Mesaj
19 Ağustos 2010; 2:57:02 

Beypazarı

845 Mesaj
19 Ağustos 2010; 3:03:49 

Knjaz Miloş bir gün içmek nasip olur sana umarım ...

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
19 Ağustos 2010; 11:11:01 

plastik şişe içinde olanlar hem sağlıklı değil hem de insan lezzetini alamıyor. ancak bazı markalar plastik şişede satıyor.

96 Mesaj
19 Ağustos 2010; 11:19:09 

quote:

Orijinalden alıntı: --FOSSA--

Beypazarı

Brian Jones,Jimi Hendrix,Janis Joplin,Jim Morrison,Kurt Cobain,Amy Winehouse....

NEDEN...

122 Mesaj
19 Ağustos 2010; 11:22:41 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetfurkantosun

kızılay bence güzel değil ama beyzarı ve sarıkız süper

sarıkızın çeşmesi bana 20 dk uzaklıkta çeşmeden ağzımı dayayıp içmiştim

1867 Mesaj
19 Ağustos 2010; 11:24:04 

Kızılay

Kaynağı Afyon Gazlıgöl'dedir. Zaten aynı kaynaktan ilçenin içindeki çeşmeye de gelir, Gazlıgöl'ü ziyaret edenler bidon bidon doldurur götürürler. Çeşmeden akan suyun tadı daha acıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CΛRNIVΛLE -- 19 Ağustos 2010; 11:25:17 >

7963 Mesaj
19 Ağustos 2010; 11:35:26 

quote:

Orijinalden alıntı: vedkum

Memleketim olan beypazarı maden suyu en iyisi tavsiye ederim

0

beypazarlımısın hemşeri sayılırız bende güdüllüyüm

bencede beypazarı en güzel maden suyu