Şimdi Ara

Yeni iPhone ve iOS 7 izleri uygulama kullanım kayıtlarında görünmeye başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
1
Favori
2.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple'ın iOS 6 işletim sistemi ve iPhone 5 modelini kullanıma sunmasının üzerinden yaklaşık 2.5 ay gibi bir zaman geride kaldı. Bu zaman diliminde iPhone 5S olacağı düşünülen yeni model için söylentiler yayılmaya başlarken, işletim sisteminin yeni sürümü ile ilgili herhangi yorum yapılmamıştı. 

Geliştiricilerin bazıları tarafından rapor edilen bilgilere göre, yeni iPhone modeli ve iOS 7 işletim sistemine dair ilk işaretler uygulama kullanım kayıtlarında ortaya çıkmaya başladı. 

Kayıtlarda iOS 7 işletim sistemi kullanan iPhone 6.1 adında bir tanımlama bilgisine rastlanıyor. Bu da yıl ortasına doğru tanıtılması beklenen yeni iPhone modeli ve iOS işletim sisteminin, mühendisler tarafından App Store üzerinde bulunan bazı popüler uygulamaları ile uyumluluk testine sokulduğu ihtimalini güçlendiriyor. Çünkü iPhone 5 modelinin tanımlama bilgisi de iPhone 5,1 ve 5,2 şeklinde versiyona bağlı olarak değişmekteydi. 

Bilgilerin sahte olması ihtimaline karşı ise uygulama isteği yapan IP adresinin Apple'ın Cupertino'daki merkezini gösterdiği vurgulanıyor.

Geliştirici kayıtlarında bunun dışında herhangi bir detay yok. Diğer bazı kaynaklar da iOS 7 işletim sisteminin geliştirme çalışmalarına başlandığı konusunda hemfikir. Sürümün bu nedenle daha erken tamamlanacağı ve yıl sonuna kalmayacağı düşünülüyor. 

IOS 6 işletim sistemine yapılan en büyük eleştiriler harita servisinin hataları ve sistemin büyük bir yenilik sunmaması konusuna odaklanmıştı. Apple'ın iOS 7 ile bu eleştirileri azaltması bekleniyor. 

Yeni iPhone modeli ile ilgili olarak 128GB depolama seçeneği ve daha güçlü bir işlemci ile Haziran ayında tanıtılacağı iddia edilirken, iOS 7 işletim sistemi de bu iddialara eklenmiş oldu.  

• Apple da htc yolunda ilerliyor 6 ayda bir yeni telefon olmuyor apple daha iphone 5 i yeni aldım yav anlaşılan bizde ipad 3 sahipleri gibi mağdur olacaz

• Yeni iOS işlevsel olarak aynı görsel olarak farklı olacaktır.
  • Yeni çıkacak modeli alırsam adam değilim..Bu ne böyle canı sıkıldıkça telefon çıkartıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diğer firmalarla rekabet etmesi için bunu yapması gerekiyordu çünkü adamlar durmadan her gün yeni model çıkarıyor.
  • iphone 6 iphone 5 den tam 2 kat daha hızlı vevevevevevevev
  • Hala bu rutinlikle devam ediyorlarsa uğraşmalarına gerek yok. Fake bir dosya hazırlayıp telefonlarda ios7 yazdırsınlar. Millet yemiyor artık bu hareketleri. Gerçekten yeni bişeyler lazım. 5 yıldır neden değişmez bir arayüz ya? İnsan bir seçenek koyar. Telefonların donanımı 10 kat hızlandı apple halen 5 yıl öncede kaldı. Bırakın bu işleri. Biraz günümüzün teknolojisini yansıtan bir telefon alıyormuşuz gibi birşeyler hissetmemizi sağlayın.

(Burda demek istediğim şey saçmasapan animasyonlar falan değil tabiki ama biraz daha gözle görünür şeyler olmalı.)

• İos işletim sisteminde artık yeniliklere gitmesi gerekiyor. Hep aynı arayüz aynı şeyler. Bir iphone kullanıcısı olarak yakında Note2 ye geçmeyi planlıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknomnyak_37

Apple da htc yolunda ilerliyor 6 ayda bir yeni telefon olmuyor apple daha iphone 5 i yeni aldım yav anlaşılan bizde ipad 3 sahipleri gibi mağdur olacaz

Ben hem iPad 3'ü ilk çıktığı zaman aldım hem de iphone 5 cidden yaz başında yeni iPhone çıkarsa kafama sıkıcam
  • iphone perfect from the begining...

Yeni iPhone ve iOS 7 izleri uygulama kullanım kayıtlarında görünmeye başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El_domingo -- 2 Ocak 2013; 10:26:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: wardstone

Yeni çıkacak modeli alırsam adam değilim..Bu ne böyle canı sıkıldıkça telefon çıkartıyorlar.

iPhone 5 Eylül ayında tanıtıldı. Sözde iPhone 6 da Haziran ayının ortalarında tanıtılacak deniyor. İki nesil arasında yaklaşık 10 ay var ki bence gayet makul bir sure

• Herkes takılmış aynı arayüz diye.
    Arkadaşlar iOS'u iOS yapan bunlar zaten.
    Benim arayüze falan ihtiyacım yok lütfen sizde zorlamayın.
    Arayüz vs değişiklikler istiyorsanız diğer telefonlara geçebilirsiniz bence.
    Böyle enteresan değişiklik arzu edenlerin de umutlarını yeni iOS'a bağlamaları hayal kırıklığı yaşayacaklarının göstergesidir.

Bu kadar kısa sürede çıkarmı diyenler için de şöyle söyleyelim.
    Zorunlu olarak hazirandan hazirana çıkarma rutinini bozarak eylülden eylüle çıkarmaya başladılar biliyorsunuz. Şimdi eski rutine dönmek için mecburen bir telefonu haziranda çıkarmaları lazım sizde takdir edersinizki. Piyango 5'e vurdu diyebiliriz.
    Yurtdışında veya yurtiçinde satışa çıkış tarihi olarak 3 aylık bir fark olacak. Bence ekstra ekstra mühim değil yani lafını yapmaya gerek olduğunu düşünmüyorum.
    Benim gibi 2 senede bir değiştirenler, yurtdışı veya yurtiçi çıktığı ilk gün alanlar, bir sonraki modeli yine çıktığı ilk gün alabilirlerse 24 ay yerine 21 ay kullanmış olacaklar telefonlarını.

Sıkmayın canınızı, bozmayın moralinizi, kullanın işte günümüz harikası iPhone 5 kullanıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Joyeux

quote:

Yeni çıkacak modeli alırsam adam değilim..Bu ne böyle canı sıkıldıkça telefon çıkartıyorlar.

iPhone 5 Eylül ayında tanıtıldı. Sözde iPhone 6 da Haziran ayının ortalarında tanıtılacak deniyor. İki nesil arasında yaklaşık 10 ay var ki bence gayet makul bir sure

Türkiyeye 18 aralıkta geldi telefon elime 25 aralıkta geçti.Nasıl eylül?

• quote:

quote:

quote:

O Turkiye'ye geliş tarihi. Bakın su habere;
    http://m.donanimhaber.com/haberler/Apple-iPhone-5-resmen-tanitildi.htm
    iPhone 5 tanıtıldıktan hemen sonra yapılmış ve tarih 12 Eylul'u gösteriyor. 21 Eylül'de de ABD Kanada Fransa gibi ülkelerde satışa sunuldu zaten. Haziran da çıkacak olan iPhone da Eylül gibi ülkemize gelir tahmince.

• quote:

quote:

quote:

Zaten Türkiye ye geliş tarihi yazmıyo ki haberde :) tanıtım tarihi yazıyor
    Yani yine tanıtıldıktan 2 ay sonra gelirse aynı şey olmuş olcak 10 ay

• quote:

Orijinalden alıntı: mnstrdnc

quote:

quote:

quote:

Zaten Türkiye ye geliş tarihi yazmıyo ki haberde :) tanıtım tarihi yazıyor
    Yani yine tanıtıldıktan 2 ay sonra gelirse aynı şey olmuş olcak 10 ay

Normalde 12 ayda bir çıkan telefon şimdi 10.ayda değişecek şimdi benim sinirim buna

• iphone 5in Haziran'da güncellenmesi için bir sebep göremiyorum. yepyeni bir teknoloji sunmadıkça manası yok. güncel cihaz için belki nfc desteği olabilirdi ekstradan. ben açıkcası Haziran'da yeni iphone beklemiyorum.

• quote:

Apple da htc yolunda ilerliyor 6 ayda bir yeni telefon olmuyor apple daha iphone 5 i yeni aldım yav anlaşılan bizde ipad 3 sahipleri gibi mağdur olacaz

Hayatinda apple in 6 ayda 1 telefon cikardigini gordun mu hic? Gelip laf kalabaligi yapiyorsunuz burda.

• Bakalım bu sefer boyu ne kadar uzayacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burn in Hell

quote:

Hayatinda apple in 6 ayda 1 telefon cikardigini gordun mu hic? Gelip laf kalabaligi yapiyorsunuz burda.

Zaten olma yolunda ilerliyor diyorum olabilir yani dikkatli okusaydınız anlardınız

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.