Şimdi Ara

iPhone-3G/3GS Sorunları-Çözümleri ve Soru-Cevap Bölümü (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
8.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  [sizer]iPhone-3G/3GS Sorunları-Çözümleri ve Soru-Cevap Bölümü (ANA KONU)

Son günlerde iPhone 3G ve 3GS soru/sorunları ile ilgili konular artmaya başladı. Mükerrer konuları ve forum kirliliğini önlemek için iPhone 3G ve 3GS ile ilgili tüm sorunlarınızı, sorularınızı ve cevaplarınızı bu konu altında paylaşabilirsiniz. Fazladan açılacak konular silinecek/kilitlenecektir.

• Başlangıç sorusu benden olsun o zaman

iPhone 3G Whats App sorunu icin çözümü olan var mı acaba?

Whited00r kurduğumuzda ondan yükleyebilir miyiz?

Son olarak da diğer forumlarda gecen ve çözüm olduğu savunulan yöntemlerin acemilerin anlayabileceği sekilde anlatilisini yapabilecek var mı?

Cok mu oldu ne şimdiden teşekkürler

Bu arada whited00r yükleme konusunda yardıma ihtiyacı olana ben yardım edebilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merhaba arkadaşlar.

ben 2-3 yıl önce abdden iphone 3gs aldırmıştım. bu a1303 modeli olanlardan. ben baya kullanamadım cep telefonunu. bu yazılım vs işlerinden de hiç anlamam. sonra forumu takip ediyordum sürekli. a1303 kırıldı falan diye konular açıldı. ordan bakarak bir kaç arkadaşta özelden mesaj vs attılar ben cydia diye bir program yükledim telefon çalıştı. daha sonra ben bir ara bu cydia ya bakıyordum ne yaptıysam yine telefon kitlendi. bu sefer bir şey yapamadım götürdüm doğubankta 30-40 lira para verdim yaptırdım baya da bilgim gitti vs.

o zaman yaptırdığımda 4.1 (8B117) diye bir ios sürümü yüklemişlerdi telefona hala aynı sürüm var lakin baya eskidiğinden artık bir şey indirmek bir yana var olan facebook whatsapp gibi programlar hata veriyor yeni sürüm yükle kullanmak için diyor. yeni sürümü yüklemem içinde ios 4.3 gerekli diyor.

Dediğim gibi ben hiç anlamıyorum bu işlerden. Şimdi ne yapmalıyım tam olarak? Kendi başıma çözebileceğim bir sorun mu bu yoksa yine doğubanka mı götüreyim?

Bir yardımcı olursanız çok sevinirim.

Saygılar, iyi günler.

• Merabalar. İphone 3G cihazım yan sanayi kabloyla şarja taktıktan sonra böyle oldu. Nasıl düzelir?

İphone 3G yurtiçi çıkışlı cihazdır. Home tuşu basmıyor, şarj olmuyor ve pc görmüyor ama şarj bitip kapanınca usb bağlayınca %10 kadar şarj olup açılıyor ama açılınca şarj olmuyor ve pc görmüyor. Home tuşu basmadığı için Dfu moda alamadım.

Not: Araştırdığıma göre kısa devre olmuş ve entegre değişmesi gerekiyomuş. İzmir'de nereye yaptırmamı tavsiye edersiniz ve masrafı ne çıkar?

Aynı durumda 2cihazım vardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliemree

merhaba arkadaşlar.

ben 2-3 yıl önce abdden iphone 3gs aldırmıştım. bu a1303 modeli olanlardan. ben baya kullanamadım cep telefonunu. bu yazılım vs işlerinden de hiç anlamam. sonra forumu takip ediyordum sürekli. a1303 kırıldı falan diye konular açıldı. ordan bakarak bir kaç arkadaşta özelden mesaj vs attılar ben cydia diye bir program yükledim telefon çalıştı. daha sonra ben bir ara bu cydia ya bakıyordum ne yaptıysam yine telefon kitlendi. bu sefer bir şey yapamadım götürdüm doğubankta 30-40 lira para verdim yaptırdım baya da bilgim gitti vs.

o zaman yaptırdığımda 4.1 (8B117) diye bir ios sürümü yüklemişlerdi telefona hala aynı sürüm var lakin baya eskidiğinden artık bir şey indirmek bir yana var olan facebook whatsapp gibi programlar hata veriyor yeni sürüm yükle kullanmak için diyor. yeni sürümü yüklemem içinde ios 4.3 gerekli diyor.

Dediğim gibi ben hiç anlamıyorum bu işlerden. Şimdi ne yapmalıyım tam olarak? Kendi başıma çözebileceğim bir sorun mu bu yoksa yine doğubanka mı götüreyim?

Bir yardımcı olursanız çok sevinirim.

Saygılar, iyi günler.

Eğer telefonunuz dediğiniz gibi 3GS ise kolaylıkla yazılımı guncelleyebilirsiniz. İsterseniz cihazınızı bilgisayara bağlayıp da iTunes üzerinden guncelleyin

• arkadaşlar bende iphone 3g ve 4.2.1 kullanıyorum. yanlışlıkla sildiğim twitter ve foursquare den sonra önemli programladan biri olan whatsapp kendiliğinden desteği çekti. zaten 2 haftadır güncelle uyarısı veriyordu ama güncelleyemiyorum ki

neyseki şuan için viber yardımıma koştu. elimde bir instagram ve twitdeck kaldı.

içine ettiğimin apple ı allah kahretsin ya bir şirket ürününden desteğini böyle çeker mi yahu! ne var işte kullanıyoduk eski sürüm meski sürüm bi yazışıyoruz yani yeni sürümünü ne yapayım!
  • Merhaba arkadaşlar

Haziran 2012 de aldıgım 3GS cihazımın titreşiminde zırıltı var yani titreşim calısırken telefonu yan tuttugumda farklı bir ses dik tuttugumda farklı bir ses çıkarıyor titreşim motoru,servise vermeme gerek var mıdır yani değişim isteme hakkım var mıdır bu konu için,yoksa sadece tamir mi görür ? cihazım Avea çıkışlı yani mobiltel fakat teleservice bakıyor,değerli cevaplarınızı beklemekteyim
  • Garantisi varsa servise verin tabiki ya telefon değişir yada titreşim motorunu değiştirirler.Ama ben titreşimi kullanmıyorum derseniz(benim gibi)gerek yok bence telefonsuz kaldığınıza değmez karar sizin.
  • işte hani mevzu teleservice olunca ve daha önce böyle sorunu yaşayan arkadaşlar varsa bilgilendirmeleri çok faydalı olacak :) Teleservice ye bir çok marka cihaz verdim ekranı içerden kendileri çizip kullanıcı hatası bile dediler vallahi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Answér

arkadaşlar bende iphone 3g ve 4.2.1 kullanıyorum. yanlışlıkla sildiğim twitter ve foursquare den sonra önemli programladan biri olan whatsapp kendiliğinden desteği çekti. zaten 2 haftadır güncelle uyarısı veriyordu ama güncelleyemiyorum ki

neyseki şuan için viber yardımıma koştu. elimde bir instagram ve twitdeck kaldı.

içine ettiğimin apple ı allah kahretsin ya bir şirket ürününden desteğini böyle çeker mi yahu! ne var işte kullanıyoduk eski sürüm meski sürüm bi yazışıyoruz yani yeni sürümünü ne yapayım!

Geçmiş olsun. 3gs olarak yakında başımıza gelecekler bunlar bizim de ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Kvothé

quote:

arkadaşlar bende iphone 3g ve 4.2.1 kullanıyorum. yanlışlıkla sildiğim twitter ve foursquare den sonra önemli programladan biri olan whatsapp kendiliğinden desteği çekti. zaten 2 haftadır güncelle uyarısı veriyordu ama güncelleyemiyorum ki

apple yeni cihazlarını sattırmak için eskilerini kullanılmaz hale getiriyor bu doğru ancak bu sefer durum farklı, apple ile alakalı birşey yok en azından apple ın direk etkisi yok, whatsapp eski sürümlerinin çalışmasını engelliyor, direk whatsapp in firmasıyla alakalı bir durum server lardan kesiyorlar, 2.8.7 sürümünden aşağısına kullanım imkanı sağlamıyorlar, şu ana kadar tek tük yöntemler çalışır gibi oldu ama 1-2 güne tekrar patladı

• quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

quote:

quote:

apple yeni cihazlarını sattırmak için eskilerini kullanılmaz hale getiriyor bu doğru ancak bu sefer durum farklı, apple ile alakalı birşey yok en azından apple ın direk etkisi yok, whatsapp eski sürümlerinin çalışmasını engelliyor, direk whatsapp in firmasıyla alakalı bir durum server lardan kesiyorlar, 2.8.7 sürümünden aşağısına kullanım imkanı sağlamıyorlar, şu ana kadar tek tük yöntemler çalışır gibi oldu ama 1-2 güne tekrar patladı

Peki daha ne kadar 3gs yi kullanabiliriz tahminen, aynı şu anda kulandığımız gibi whatsapp ile?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: AüK

quote:

quote:

quote:

Peki daha ne kadar 3gs yi kullanabiliriz tahminen, aynı şu anda kulandığımız gibi whatsapp ile?

çok performanslı olmasa da ios6 kurulabiliyor 3gs e bu yüzden yakın zamanda bu tarz bir sıkıntı yaşanmaz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AüK

quote:

quote:

quote:

çok performanslı olmasa da ios6 kurulabiliyor 3gs e bu yüzden yakın zamanda bu tarz bir sıkıntı yaşanmaz

Aman 2 yıl sonra mezun olup, hayırlısı ile atanalım da. Alırız idare eden bir tel. O zamana kadar götürsün de bizi yeter :D

• Mesajım bulunsun.

• tutmaz bu konu bu konu zamani gelecek kac sayfa olcak adamlar istedigi cozumu nasil bulacak konu acinca noluyor sanki cok yogunmus gibi bi yapmayin ya herseyi tekellestirmek istiyorsunuz her soruyu biliyorsaniz basliga yazin bakalim
  • http://forum.donanimhaber.com/m_69969027/mpage_1/f_/key_//tm.htm#69969027 bu lınktekı sorunuma bakabılırmısın ıphone 3gs hat sorunu lutfen
  • shsh kaydı olmadan 4.1 3gs imi 5.1.1 e yükseltemez miyim ya da simfreeyi bozmadan ios 6 ya yükseltemez miyim yani sürümü kesinlikle yükseltmem lazım ama simfree değil telefonum bi fikri olan var mı jb ve unlock yapılı şu an
  • elimde 3g S var ama ios 6.0.1 ile şarjı hiç dayanmıyor ? Ne yapmalı ne etmeli ?
  • iphone 3gs cep telefonumun şebeke problemi vardi dingirin birine verdim yapılsın diye yapamadı telefonu.. herhalde daha fazla bozuldu telefon......bir kaç kişiye daha sordum durum nedir diye telefon pert dediler imel uçmuş aklım almadı bir çözüm yöntemi olmalı diye düşünüyorum şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaynaci -- 11 Şubat 2013; 16:45:53 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.